Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Büyük Tecrübe Dost Kaybettim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Merhaba arkadaşlar en ilk dileğim hepimizin tekeri daima düz bassın.
    Suan otobusteyim isten eve gidiyorum dertlesmek istedim aklima bu forum geldi. Cok seviyorum bu forumu senelerdir hic bozulmayan tek forum burasi cünkü.

Simdi anlatmaya basliyorum.
    Ben 2016 da ise basladim. Aylar filan gecti benden 10 yas buyuk bir kizla dost olduk. En iyi anlastigim kisiydi kendisi evlenmis bosanmis hali vakti yerinde filan. Dostlugumuz iyice pekisti. Bir zaman maddi olarak kotu duruma dusmeye basladi. Benden borc para istedi. Altinlarim vardi bozdurdum verdim. 1 ay sonrada geri odedi. Ara sira yine paraya sıkıştı yine yardimci oldum odedi. Neyse 6 ay filan gecti. Benim maddi durum araba aldigim icin bozuldu. Bozuldugunu en iyi bilende oydu. Erkek oldugum icin kizdan para isteyemedim. Bir test yapmak istedim. Bir gun gece aradim kaza yaptigimi soyledim. Ama kaza yapmadim ne tepki verecegini merak ettim. Bana demedi ki paraya ihtiyacin var mi elimden geldigince yardimci olayim demedi. Neyse zaman gecti benimde ekonomik krizim bitti. Duze ciktim. Bu arkadasim bir gun olsun maddi olarak kotu oldugumu bildigi halde tektifte bile bulunmadi. Sonra yine aylar gecti. Bayagi kredilere filan basladi. Ekonomik olarakda kotuye gitti kendisi. Gecen hafta yemekte tum arkadaslar varken kredi cekecegim onaylandi 20.000 lira arabayi yukseltecem diye is yerinde konustum. Bu iyi gun dostu arkadasim beni kenara cekti sana teklifte bulunacam dedi. Sen 25.000 lira cek 5000 lirayi bana ver ben sana 600 -700 olarak odeyecegim dedi. Ben yine tamam olur dedim ama sonra kotu gunumde yanimda olmadigi aklima geldi. Banka onaylamadi. Vermedi dedim. Avans hesapdan cekermisin 3000 lira benim icin dedi. Avans hesapda kullanmamaya soz verdim dedim. Bu iyi gun dosttu arkadasim bana tavir aldi. Benimde zoruma gitti. Az once arabadayken sirketten bir arkadas var arabada x kisisini kotuluyorlar. Bende dedimki senin o kotuledigin x kisisi benim icin adam gibi adam benim zor durumumda kaza yaptigim o zamanda bana gelip kardesim yapabilecegim bisey var mi elimizden ne gelirse yapariz dedi. Dedim. Bu iyi gun dostu olacak arkadas bayagi bozuldu. Mesajini aldim dedi. Sustum hic bir sey demedim.
    Bu arada bu iyi gun dostu benim kotu gunumde yanimda olsaydi. Ben onun icin 5000 lira degil 50.000 lira ceker yine onu rahata cikartirdim. Neyse suan cok degisik bir duygu halindeyim.
    Kotu gunumde yanimda olmadi. Iyi gunumde de yanimda olmasin. Ama yinede cok seviyorum dosttum olarak.

Sadece dertlesmek yazmak istedim. Hepinize cok tesekkur ederim.
    Iyi Aksamlar.
    Mobilden yazdim imla kurallarini cignedim farkindayim. Lutfen kusuruma bakmayin.
    Tekerimiz daima duz bassin insallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hal,vakit,maddi,borç,para,altın,bozdurdum,ödedi,pa raya,ödedi,maddi durum,bozuldu,para,"Bana demediki paraya ihtiyacın varmı,ekonomik krizim,maddi ,kredi,ekonomik,kredi,20.000lira,25.000lira,5000li ra,600-700,banka,avans hesap,3000lira,avans hesap,5000lira,50.000lira.

Kardeş kusura bakma , notun sıfır.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ben sonuna kadar okudum ve demek istediğini anladım.
    Doğrusunu yapmışsın,benim bu yaşımda anca anladığımı (43) sanırım erken anladın.
    Unutma hayatında koşulsuz maddi yardım yapabileceğin,para verdiğinde geri ödermi demeyeceğin,zora düştüğünde anında yanında olacak arkadaşın dostun olması muhtemel ancak bu bir mi olur iki kişimi bilemem. Bildiğim sıfır kişi garanti 1 kişi varsa şanlısın,iki ve üzerini arama bile...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tek taraflı dostluk olmaz, sen dostluk sanmışsın, aslında o çıkar ilişkisiymiş. Çıkardan kastım senin de bahsettiğin iyi gün arkadaşlığı.

Bir insanın sohbeti çok tatlı olabilir, sempatikdir, oturmasını kalkmasını hal hatır sormasını biliyordur, kısa sürede kanınız ısınız, dost oldum sanırsınız. ancak dost kavramı arkadaş kavramından çok farklıdır. Gerçekten dost olup olmadığınız zor zamanınızda ne yaptığıyla belli olur.

Benim için dost denecek kişi aranızda paranın lafının bile yapılmayacağı kişidir. Oldu ki geri ödeyemedi; "Canın sağ olsun" denilip geçilecek kişidir.

Ancak o noktaya ulaşmak, öyle bir dost bulmak çok zor. Samet hocanın da söylediği gibi, hayatında 1 tane böyle dostun varsa ne mutlu, 2 veya daha fazla
    varsa zaten çok şanslı birisin demektir.

Dost ile iyi gün dostunu birbirinden ayırt etmek lazım. Aslında siz gerçekte hiç dost olmamışsınız, sen öyle olduğunuzu sanmışsın sadece, karşı taraf menfaat ilişkisi kurmuş, sen dostluk sanmışsın.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    10 tane 10 kuruş´ta 100kuruş yapar..
    2 tane 50kuruş´ta 100kuruş yapar..

Burdan yap hesabini,

Yaş 34 bu zamana kadar çok kişiye s..ktr çektim..

Yillar önce işyerinden,samimi olmadigim sadece merhaba dedigim bir arkadaştan gördüğum iyiliği,samimi oldugum iş arkadaşimdan görmedim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Onlarca arkadaş geldi geçti hayatımdan. Ve her gruptan iyileri seçtim. Diğerleriyle muhabbeti kestim. Sürekli görüştüğüm 3 kişi kaldı. Onlar benim için herşeyi yapar, bende onlar için. Çok memnunumbu durumdan. Tabi bu duruma gelene kadarda baya acı tecrübeler yaşadım. Öpüle öpüle öpmeyi öğrendim. Böyle böyle öğreniliyor hayat.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arkadaşım yanlış anlama ama para konusunda insanlarla fazla içli dışlı olma siz biraz fazla vıcık vıcık olmuşsunuz.
    Hepimiz insanız borç istenmez mi istenir ama kiradasındır kafana göre ev bulmuşsundur tüm imkanlarını zorlamışsındır bir kısmı eksik kalmıştır tamam, başına bir kaza gelmiştir sağlık ile ilgili hemen para gerekmiştir tamam, iş yerin vardır su basmıştır yangın çıkmıştır ne bileyim hırsız girmiştir tamam.
    Senin para ile ilgili anlatımından böyle ölüm kalım meseleleri ile ilgili bir fikir edinemedim.
    bursalıali bunu beğendi.

Bugune kadar yaptigim iyiliklerin hemen hiç biri geri dönmedi. Ihtiyacim olduğu donemlerde bahanesi olmayan kisiler sadece ailemdi. Uzun süredir biri bana maddiyatla gelirse düşünmeden kibarca reddediyorum. Kafam rahat tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Eger kiz ise ben hemen destek olurum
    DKN bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Demek ki kadınlardan arkadaş olur, sevgili olur, eş olur ama dost olmaaaz.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    borç vermeyi kim sever?

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hacı bi 100 lira fişeklesene.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bi 100 lira fişeklesene.
    10 kere
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen, o insan seni zamanı geldiğinde 2 kuruşa satar... Bu dünya böyle maalesef, sen dost kaybetmemişsin, yediğin kazığı anca çıkartabilmişsin kendinden, ben olsam tuz ekmek falan dağıtırım; kurtulduğuna sevinmelisin!
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Güzel kullanmış seni.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Çok fazla iyi niyet her zaman sömürülür zaten.. Yapmayın etmeyin, yufka yüreğinizle kıymalı börek yapmışlar.. :(

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    cömertlik, borç alıp verme davranışları gibi hususiyetler her insanda başka başkadır.
    biriyle ne iyi yapılıyorsa onu yapın.

cumaya gitmelik adam vardır, bira içmelik adam vardır, borç istemelik adam vardır...
    hepsinin toplandığı bir insan hayal etmek beyhude olup hayal kırıklığından başka da işe yaramaz.

sonra ömür boyu "dostlarım beni hep sırtımdan furuyor" diye gezersiniz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bunlar hep tecrübe...

Sizin, karşı tarafın kötü gününde uğraştığınız kadar sizin kötü gününüzde yanınızda olmayan insanları silmekten çekinmeyin.

Ayrıca,insanlardan beklentileriniz ne kadar az olursa,o kadar az hayal kırıklığı yaşarsınız.

Son olarak,maddi konular için,yeni edindiği dostluklar için,sevgili için sizi satanı sizde satın.

Hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Amma çok felsefe yaptım be

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Sen gene de forumun gazına gelme pireyi deve yapabiliriz sakin insanı hırçınlaştırabiliriz canın sıkıldığı için paylaşım yapmışsın iyi de olmuş ama tüm insanlar birbirinden farklıdır diğer insanların tecrübelerinden yola çıkarak ters şeyler yapma kendi yaşadıklarından yola çıkarak ne yapman gerektiğine karar ver.

İnşallah sonucu iyi olur

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dostun değil o.
    Olsaydı yine istediğinde yine verirdin.

Vardır öyle dostum.
    Yüz defa almış bir defa geri vermiştir.
    Hep ister hep veririm.
    Hatta utanır isteyemez ben sorarım paran var mı diye.
    Canı sağolsun.
    Benim de aldığım veremediğim zamanlar olmustur.
    Daha lazim mı diye kendileri gelip sormuş dostlarım vardir.
    Kısaca dost o kadar ucuz değil.
    Ahbaptır ya da olsa olsa tanıdıktır.
    Dost değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)