Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

yerli ve milli mesaj uygulamamız ptt messenger hayırlı olsun

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz kullandım,

bakara-makara emojisi güzel olmuş.
    misal her cuma listedekilere otomatik olarak "hayırlı cumalar" deyü mesaj atıyor.
    cuma namazı vaktinde otomatik olarak en yakın camide yer bildirimi yapıyor,

açılırken bismillah yazmaması büyük eksiklik.
    sol el kullanımının önüne geçilmesi sanırım bir sonraki güncelleme de yapılacak,

mesaj okunduğunda "meşajını aldım karşiim " bildirimi de eklenmeli,
    daha alınacak çok yol var ama şimdilik iyi gidiyor.

yerli ve milli otomobilimiz gibi şimdiden gönlümüze taht kurdu,
    yerli ve milli uçağımız gibi göklerde parendeler atacağına şüphemiz yok.
    eleştiri yaptığını yada çokça akıllı olduğun mu düşünüyorsun ?
    burdan okuyunca cahilliğinin ve nasıl hastalıklı bir beyne sahip olduğunu görüp göz kirliliğini aklıma getiriyorsun.
    kendi iğrenç eleştirilerine benim ve burada inanan bir çok kişinin İslam’i değerlerini o çirkin beynini katmadan yap, memlekette özgürlük yok diye kusarsanız, herkesin değerine laf atmayı iyi bilirsiniz...
    kafatasında az biraz beyin parçaçığı kaldıysa değerlerime laf atmadan istediğin gibi içinde ki kötülüğü kus !
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eleştiri yaptığını yada çokça akıllı olduğun mu düşünüyorsun ?
    burdan okuyunca cahilliğinin ve nasıl hastalıklı bir beyne sahip olduğunu görüp göz kirliliğini aklıma getiriyorsun.
    kendi iğrenç eleştirilerine benim ve burada inanan bir çok kişinin İslam’i değerlerini o çirkin beynini katmadan yap, memlekette özgürlük yok diye kusarsanız, herkesin değerine laf atmayı iyi bilirsiniz...
    kafatasında az biraz beyin parçaçığı kaldıysa değerlerime laf atmadan istediğin gibi içinde ki kötülüğü kus !
    piiiiiiiiiii .... (hayret ifadesidir)
    hacı sen benim ilahiyat kürsüsüne yazdıklarımı okusan dediğimi yaparsın. (son olarak mürted konusunu incelemiştik)

hayırdır,
    elektrik faturasını aldıktan sonra ilk ben mi denk geldim ?
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz kullandım,

bakara-makara emojisi güzel olmuş.
    misal her cuma listedekilere otomatik olarak "hayırlı cumalar" deyü mesaj atıyor.
    cuma namazı vaktinde otomatik olarak en yakın camide yer bildirimi yapıyor,

açılırken bismillah yazmaması büyük eksiklik.
    sol el kullanımının önüne geçilmesi sanırım bir sonraki güncelleme de yapılacak,

mesaj okunduğunda "meşajını aldım karşiim " bildirimi de eklenmeli,
    daha alınacak çok yol var ama şimdilik iyi gidiyor.

yerli ve milli otomobilimiz gibi şimdiden gönlümüze taht kurdu,
    yerli ve milli uçağımız gibi göklerde parendeler atacağına şüphemiz yok.
    Tekrar okudum ve yine güldüm. Dahice ! . İnceden laf sokma ve acımasızca alay etme sanatının kusursuz bir örneği. tebrik ediyorum Karşiim.
    The Dude bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bir açıklama .Eminim bi çoğunuzda biliyorsunuz :
    Whatsapp ta reklam oyun yok ve bu halde 2014 yılında 19 Milyar amerikan dolarına, facebook a satıldı.
    uçtan uca güvenli yazışıyoruz .Emin olun

Motosikleti
    Artık Yok...
    uçdan uca şifreleme zaten yanlış anlaşılan bir şey.. uçdan uca şifreleme iki kişi arasındaki yazışmayı şifreliyor arada kimse hacklemesin müdahil olmasın veri çalmasın diye bir nevi whatsapp de kendini bu yönde ilerde oluşabilicek mahkemeler davalar konusunda garantiye alıyor..

bırakın siyaseti bir hanım eşine beyine çok özel bir bilgi yada fotosunu yollamış olabilir evlidirler olabilir.. bu resim arada çalınırsa şahıslar kimi sorumlu tutucak tabiki whatsapp yi.. işte uçdan uca şifreleme bu konuda işi garantiye alıyor. yoksa olay kimsenin ulaşamaması falan değil. kaldıki uçdan uca şifreleme içinde aynı versiyon son sürüm whatsapp lazım.. bendeki sürüm ile sendeki sürüm farklı ise bendeki eski sürüm ve güncelleme almamışsa sendeki son sürümse gene uçdan uca şifreleme olmaz..

yoksa facebook istese bütün bilgilere ulaşır tabiki amerikan hükümetide isterse ulusal güvenlik nedenlerinden ötürü verirlerde niye vermesinler..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yazılım bilmeyenler için hemen basit bir örnekleme yapayım, şifreleme işi yani yazıda kullanılan karakterleri veritabanında farklı karşılıklara gelecek karakterler ile depolayarak ve bu kuralı iki taraf içinde bilinebir şekilde sağlamakla oluyor. mesela örnek;

a b c ç d e f g ğ h ı i j k l m n o ö p r s ş t u ü v y z (ayırma) (boşluk)
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 (-) ( )

mesela ben whatsapp'dan "benim adım fatih" yazacağım ve bu veritabanında şu şekilde saklanacak "2-6-17-12-16 1-5-11-16 7-1-24-12-10"

"benim adım fatih"
    "2-6-17-12-16 1-5-11-16 7-1-24-12-10"

yani şimdi şu yukarıdaki rakamlar misal bir şifreleme, bu yol ile herkes kendi arasında şifreli konuşabilir.

en düşük seviye programlama dili 0 ve 1 den oluşuyor yani kapalı ve açık... yahu programlama zevkli işte belli süre sonra bunlatıyor adamı.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkiye'deki kullanıcı sayısı WhatsApp'ı geçti mi? Ülkenin yarıdan fazlası koyu yerli ve millici sonuçta.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    duyumlarıma göre wassap ve meta grubunu ele geçirip elon mask'ı yazılımcı olarak işe almıslar :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Liseliler bilmez. Eskiden "Buralar kasıyor Msn var mı?" denirdi. Sonrasında Facebook messenger çıktı, işler tam kolaylaştı derken yeni tanıştığımız hatuna "insta var mı?" demeye başladık ve hayatımıza "dm'den yürüme" gibi tabirler eklendi.

Ptt de bu messenger zamazingosuyla ne yapmaya çalışıyor bilemiyorum ama yeni tanıştığım kadına ben "Ptt messenger var mı aslan parçası?" diye soramazdım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Bu forumda 3 kullanıcısı vardır. Yoksa yazıklar olsun o yerli ve milli geçinenlere.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    mesajları okurken eski isimleri görünce sevindim ama konu da eskiymiş, "yerli ve milli" dedikleri zaman ben dalga geçiyorlar olarak kabul ediyorum fakat milletimiz bundan heyecanlanıyor, egoları tatmin oluyor çok garip.

ülkeye faydası olması için yerli yada milli olması şart değil... hatta tam tersi bir durum var çünkü bu deyim artık milleti tavlamak için kullanıldığından ötürü kötü bir işe girişileceği zaman "yerli ve milli" deniliyor ve böylece millet kusurları görmezden geliyor çünkü "yerli ve milli"

dünyada bu kadar ülke varken ve her ülke başka şeyde uzman iken "yerli" kelimesini bir kere çöpe atıyoruz... bugün kaliteli bir cep telefonu japon marka olur iken ekran paneli güney kore ve grafik işlemcisi amerikan malı olabiliyor gibi gibi... gpu yu salladım... bu telefonu üretip satınca Japonlar para kazanmıyorlar mı? kazanıyorlar ve öyle "yerli ve milli" gibi saçma deyimlere de ihtiyaç duymuyorlar.

kankalar bana kredi açar mısınız? yerli ve milli bir fabrika kurup içerisinde yerli ve milli ürünler üretip satacağım, yerli ve milli faiz ile geri öderim parayı size.

Motosikleti
    speederbike
    Dalga geçiyorlar zaten.
    Bana daha kimse yerli nedir, milli nedir, yerli ve milli nedir açıklayamadı. Birisi tane tane anlatsa da anlasak.
    fatih.met bunu beğendi.

Memlekette bütün şirketler ve kurumlar WhatsApp üzerinden yönetildiği için birileri bu durumu değiştirmek istiyor ama bu saatten sonra zor (olduğu defalarca test edilerek görüldü).
    Yerli messenger programı, yerel sunucu ve yasal muhatap gerçekten ihtiyaç ama maalesef kimsenin (hiç bir tarafın) işine gelmediği için uygulaması yok.

Bu arada Fatih "Şifrelerin Matematiği: Kriptoloji" diye ince bir kitap var, okumanı tavsiye ederim.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Millet hükümete güvenmiyor ki? Bir sürü iddia soruşturulmazken (cezadan bahsetmiyorum, doğru mu yanlış mı diye soruşturmadan bahsediyorum) yazdığınız bir şey yüzünden 2 gün içinde tutuklanabilirsiniz.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)