Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ülkemiz deki Kargo Firmaları..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abe yurtiçi diyorsunuz da 5 gün yazmış kargonun varış süresine ya..13 aralık kargolama tahmini teslim tarihi 18 aralık bunların 24 saat sözü yokmuydu ben mi yanlış hatırlıyorum..
    O istisnadır sebebini bilmiyorum. Ama genel olarak en hızlısı yurtiçi. 24 saat teslim olan ise uçak kargo deniyordu sanırım. Hepsi 24 değil yani. Bu saat işi müşteri için iyi ama kargocular neler çekiyor bilen yok. Uykusuz molasız geçen kargocu yaşamı bi yerde son buluyor. Kimse bilmeden duymadan.

İzmir Erzurum hattında çalışırdım. 24 saat molasız giderdim 1500 km. Uykuya hatta yemeğe duramazdım zaman kaybı diye. 10dk geç kalsan cezası var. En ağır şartlarda çalışıyor bu kargo işinde çalışanlar. Şoförlüğün en pis dalı kargo ve sebzeciler (jetçiler). İş ağırlığı olarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O istisnadır sebebini bilmiyorum. Ama genel olarak en hızlısı yurtiçi. 24 saat teslim olan ise uçak kargo deniyordu sanırım. Hepsi 24 değil yani. Bu saat işi müşteri için iyi ama kargocular neler çekiyor bilen yok. Uykusuz molasız geçen kargocu yaşamı bi yerde son buluyor. Kimse bilmeden duymadan.

İzmir Erzurum hattında çalışırdım. 24 saat molasız giderdim 1500 km. Uykuya hatta yemeğe duramazdım zaman kaybı diye. 10dk geç kalsan cezası var. En ağır şartlarda çalışıyor bu kargo işinde çalışanlar. Şoförlüğün en pis dalı kargo ve sebzeciler (jetçiler). İş ağırlığı olarak.
    yok mu bu sistemi denetleyen bir devlet mekanizması? yani illa bir kargo kamyonu şarampole yuvarlanınca mı önlem alınacak?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bir şey değişmez.Şimdiye kadar şarampole yuvarlanan kargo kamyonu olmamış mıdır.Çok sansasyonel bir kazaya karışıp gündeme gelirsede.Bu işin fıtratında var der geçerler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    10 küsür yıl önce, yaklaşık bir yıl kargo şubesi müdürlüğü yapmış biri olarak konuşuyorum. Sistemin ne kadar berbat ve kaos içinde olduğunu görünce , o kargonun alıcısına ulaşması bile mucize gibi görünüyor bana.
    valeros46 bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 kişilik işi 3 kişiye yaptırmaya çalışınca böyle olması gayet normal.
    tyrung bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada hicbir kargo firması evime gelip bana ürün teslim edemedi. Buna ptt de dahil hepsi de bizim mahalleye ürün getirmiyor.
    Ptt ye gidiyorum ve diyorumki; benim her ay banka hesap özeti ve ödeme bilgilerimin düzenli olarak gelmesi gerekiyor diyorum, ptt görevlisi tm diyor adres istiyor ve adresi veriyorum (zaten zarfta adres bilgisi var) görevli biz oraya gelemiyoruz felanca market'e haftada bir tüm gelenleri gönderiyoruz diyor. İyi ama bu adrese teslim edilmesi gerekmiyormu??
    Yıllardır böyle gidiyor !!!
    Neresi orası yoksa Çukur mu?
    valeros46 bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Bak arasa kötü derler yalan yok bir kaç kötü tecrübem oldu geçenlerde kara cumada indiriminden alışveriş yaptım hepsiburada üzerinden 2 aralıkta kargoya verilir yazıyordu 28 kasımdı sanırım pazar günü ürünüm aras kargo ile geldi şok oldum..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neresi orası yoksa Çukur mu?
    Adres biraz köy-kasaba dışındaysa böyle yapabiliyorlar. Merkezi bir yerdeki bakkalları bu iş için kullanırlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hala aynı fikirdeyim. Kargomun geliş süresiyle ilgili sorunum yok. 24 saat demiş de 48 veya 72 saat sonra gelmiş, dert etmem, anlayışla karşılarım. Benim derdim kargonun adrese uğramadığı halde alıcı adreste yoktu diye ibareler düşülmesi. Bu, yalancılıktır ve kimse kusura bakmasın, bahanesi de yoktur.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Yurtiçi kargoyla bir kaç kere sorun yaşadım. 2 adımlık yere kargomu teslim etmiyorlardı, inat edip gidip almamıştım. Daha sonra da firmaya geri yollayıp iade talep etmişim gibi göstermişlerdi. Şikayetvar.com'a yazdım ben de bu durumu, güya firmaya geri giden kargo akşamına bana teslim edilmişti. Şikayet belirtmek bazen etkili olabiliyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben gönderen firmaya bildiriyorum. Adamlar paketi geri götürüyor, firma da bunları fırçalayıp tekrar bana yolluyor.
    Yalnız şunu belirtmek lazım, sorun olduğunda Yurtiçi Kargo merkezi bilgilendirirseniz sorunu çözüyorlar. MNG cevap bile vermiyor.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şubeden şubeye bağlı olmakla birlikte değişkenlik gösteriyor. Kurumsal anlaşmalı olduğumuz firma her gün 15:00 da gelip alıyor gönderileri ve ertesi gün öğleden önce genelde ulaşıyor alıcıya. Günde 2-3 kere de gelip kargo getirmişlikleri vardır. Ama aynı firmanın Ankara-Etlik Şubesi rezalet misal. Kargoyu geç teslim etmek ve insanı uğraştırmak adına ne gerekiyorsa yapıyor gibiler. Bir kaç kez sert çıkıp şikayet edeceğimi söylediğimde düzelir gibi oldular ama halen vasatlar. Kötünün iyisi: Yurtiçi Kargo. Geri kalanlar kötünün kötüsü gibi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Aras kargonun Allah bin belasını versin. Hayatımda bu kadar sorumsuz ya...k bir kargo firması görmedim. 1 hafta içinde 4 kargo geldi ama hepsi isim benzerliğinden başka bir eve bırakıldı. İşin komik yani benim kargomun gittiği evin kargolarıda bana geldi. Şubeye gidip durumu anlattım sallayan olmadı, en son siparis verdiğim firmaya mail attım Kargoyu başkasına verdiler diye bakalım ne olacak. İmzasız kargo teslim eden beyinsiz ler bakalım ne yapacak.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM

Hocam peki maaşlar çalışma şartlarını amorti ediyor mu?Yoksa asgari maaşın hallicesi mi?

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Maalesef 10-20TL ile bu kadar olabiliyor. Tüm kargo firmaların şartlar aynı, geç gelmesi sorun değil. Her gün şubeye 1.000 paket geliyor. Yarına bırakma şansları pek yok bence.Ertesi gün 1.000 paket daha geliyor.

Kargo önemliyse "güniçi" kargo yollayabilirsiniz. Taahhütlü olduğu için bi şekilde bırakıyorlar. Tabi bedeli 2 - 3 katı.
    veya DHL gibi firmalara verebilirsiniz o da aynı şekilde baya pahalı oluyor.

Kişisel önerim mümkünse şube teslim olarak yapılması. Akşam eve giderken almak en rahatı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)