Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

BITCOIN çılgınlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada dilediğiniz zaman elinizdeki Bitcoini satıp TL'ye dönebilirsiniz. Öyle patladı, tüm param gitti durumu olmaz. Risk sevmiyorsanız, aldığınız fiyatın %10 altına düştüğünde (eğer düşerse), satın TL'ye dönün.
    Dilediğimiz zaman dönebiliriz diye bir durum yok. Bozdurup ev al diyorsun, yok diyor türk sitelerinde limit var. Bozduranlar da 1.000TL, 2.000TL anca.
    Bir arkadaşımın 180.000$ ı var, 2012 de girmişti. Bozduramıyor çünkü paranın yok olma ihtimali yüksek Hiçbir aktarım güvenceye sahip değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dilediğimiz zaman dönebiliriz diye bir durum yok. Bozdurup ev al diyorsun, yok diyor türk sitelerinde limit var. Bozduranlar da 1.000TL, 2.000TL anca.
    Bir arkadaşımın 180.000$ ı var, 2012 de girmişti. Bozduramıyor çünkü paranın yok olma ihtimali yüksek Hiçbir aktarım güvenceye sahip değil.
    Türk sitelerinde ki limit aylık 500000 TL. Dilerseniz bu limiti arttırabilirsiniz. 3 güvenilir borsa var. Üçüne de kayıt olup aylık 1500000 TL limite sahip olabilirsiniz. 1000-2000TL bozdurulabilir savınız yanlış. Arkadaşınızın bozduramaması durumu kendi bilgisizliği. Kendisine haber edin, bu 3 borsaya kaydolup TL'ye geçsin eğer istiyorsa. Önümüzdeki hafta sonu tüm parasını hesabına almış olur.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    isterse o arkadaşa %10 karşılığında yardımcı olabilirim
    Shrieker bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Enparadan hesap açıyorum. Paribu diye bir yerden al sat yapılıyormuş heralde
    Oraya bakıcam
    Bir miktar parayla almayı planlıyorum.

Motosikleti
    Pcx
    Şahsen 400 TL yatırıp deneme yaptım 10 gün sonra 561 TL olarak elime parayı geri aldım. Yaklaşık 70 TL civarı da site para kesiyor. At gözlüklerinizden kurtulmanızı tavsiye ederim.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kısa ve öz kripto paracıklar nasıl nerden alınıp satılır bilenler bi postlasa bana sevabına
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Evet teorik olarak doğru fakat 500.000TL çevirildiğinde sitenin bi anda yok olmayacağı garantisi var mı ? Kanunen bir yaptırım söz konusu da değil.

Bu dediklerim yanlış anlaşılmasın bitcoin işi tuzak demiyorum. Sadece riskli ve kanunlara tabi değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa ve öz kripto paracıklar nasıl nerden alınıp satılır bilenler bi postlasa bana sevabına
    Maalesef normal para gibi olmadığı için almak-tutmak-satmak biraz uğraştırıcı.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Evet teorik olarak doğru fakat 500.000TL çevirildiğinde sitenin bi anda yok olmayacağı garantisi var mı ? Kanunen bir yaptırım söz konusu da değil.

Bu dediklerim yanlış anlaşılmasın bitcoin işi tuzak demiyorum. Sadece riskli ve kanunlara tabi değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Başka kripto para birimleri göz koydum 2008 bu ne ya demeseydim şimdi milyonerdim
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti

Türkiye'deki siteler günlük 30 milyon dolar işlem hacmine sahip. 500000 ile çökmezler. Zaten siz siteye BTC satmıyorsunuz. Siteyi kullanan, BTC almak isteyen kişilere satıyorsunuz. O kişiler alım yapmadan önce siteye para göndermek zorundalar. Site sadece aracılık yapıyor. Gittigidiyor, Ebay, Paypal sisteminden farklı değil. Yani sizin satmanız için, birileri o kadar parayı sitenin banka hesabına göndermiş oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'deki siteler günlük 30 milyon dolar işlem hacmine sahip. 500000 ile çökmezler. Zaten siz siteye BTC satmıyorsunuz. Siteyi kullanan, BTC almak isteyen kişilere satıyorsunuz. O kişiler alım yapmadan önce siteye para göndermek zorundalar. Site sadece aracılık yapıyor. Gittigidiyor, Ebay, Paypal sisteminden farklı değil. Yani sizin satmanız için, birileri o kadar parayı sitenin banka hesabına göndermiş oluyor.
    ne bitcoin aldım ne de sattım.Fakat arkadaşın endişesi yersiz mi gerçekten ? Aracı kurumun güvenilir olduğundan nasıl emin olabilirsiniz ?

Yani kesinkle bir üçkağıt olamaz diyorsanız bunu biraz daha açar mısınız lütfen ? Bu aracılık işlemini yapan kurum/kuruluş/site(neyse) kimler tarafıdan denetleniyor ?

Motosikleti
    Café Racer
    Bir kaç ay içerisinde cihaz alıp girişimde bulunacağım.

Antminer S9'un stoklara girmesini bekliyorum.

Serüveni detaylı bir şekilde bloğumda paylaşacağım.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir motosiklet forumunda
    "reelde bir varlik olmayan,turev ürün, kripto para üzerinden yatırım tavsiyesi, daha doğrusu "gaz verenler"
    bu insanlar para kaybederlerse kayıplarını karşılayacak misiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet forumunda
    "reelde bir varlik olmayan,turev ürün, kripto para üzerinden yatırım tavsiyesi, daha doğrusu "gaz verenler"
    bu insanlar para kaybederlerse kayıplarını karşılayacak misiniz?
    her yorumun altına (YTD) yazmak da ayrı bir komiklik geliyor bana.Bunları yazanlar Soros mu Buffet mı ki söylenenler dikkate alınsın.

Bi zahmet akıllarını kullansınlar ve aldıkları kararlar için kimseyi suçlamasınlar.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bugun %9 dustu, dun alanlar fena patladi

Motosikleti
    Kendisi alır, kendisi satar. Almayın deyince kayıpları karşılamıyorsak, alın deyince de kayıpları karşılamayız tabi ki. Adam aldığı bitcoin'i bana mı veriyor ki kayıplarını karşılayayım.

İşin içine ufaktan girin, korkulacak yanı olmadığını göreceksiniz. Çiftlik bank değil bu işin içinde vur kaç yapılacak bir durum yok.

Dün Bitcoin alan bugün zarar etti. İki ay sonra büyük kar edecek. Dün Litecoin alan bugün karda.

Bana 3 yıl önce Bitcoin diyene, hadi lan diyordum. Şimdi ben, bana hadi lan diyene anlatıyorum. Büyük fırsat, işin içine ufak miktar ile girin ve günlük 1 saatinizi ayırın, haberleri takip edin. Bir zaman sonra keşke yüklü girseymişim diye üzüleceksiniz ve yatırımınızı arttıracaksınız zaten.

Bitcoin çıkalı 9 sene oldu, ancak hala yolun başındayız. Benden uyarması.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç ay içerisinde cihaz alıp girişimde bulunacağım.

Antminer S9'un stoklara girmesini bekliyorum.

Serüveni detaylı bir şekilde bloğumda paylaşacağım.
    BTC mining devri geçeli çok oldu.Siz hangi coin için kullanacaksınız ETH,LTC mi?

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptığınız işin sorumlulugundan "ytd" veya Kârına ortak miyim ki zararina ortak olayım safsatasiyla kaçamazsiniz.

Yarın öbür gün birileri motorunu satıp parasini yok ederse hakkınızda dava açabilir.

Ayrıca Erhan kardeşimi uyarmak isterim.
    Bu işlere yardım ve yatakliktan sorumlu olursun.

Kuran-ı Kerîm ' in Türkçe mealini okuyun diyoruz konu siliniyor, eyvallah

Ama motosiklet forumunda borsa ve bitcoin tavsiyelerine kimsenin gıkı çıkmıyor. 😊

Neden?
    Bir işbirliği mi var?

Motosikleti
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığınız işin sorumlulugundan "ytd" veya Kârına ortak miyim ki zararina ortak olayım safsatasiyla kaçamazsiniz.

Yarın öbür gün birileri motorunu satıp parasini yok ederse hakkınızda dava açabilir.

Ayrıca Erhan kardeşimi uyarmak isterim.
    Bu işlere yardım ve yatakliktan sorumlu olursun.

Kuran-ı Kerîm ' in Türkçe mealini okuyun diyoruz konu siliniyor, eyvallah

Ama motosiklet forumunda borsa ve bitcoin tavsiyelerine kimsenin gıkı çıkmıyor. ��

Neden?
    Bir işbirliği mi var?
    YTD ile kaçılabiliyor, kimse kimseye motorunu sat, Bitcoin'e gir demiyor. Herkes kendi riskini alır. Ufak bir meblağ ile girin, işi öğrenin diyoruz. Dolar almaktan hiçbir farkı yok.

Dava konusu da hep dillerdedir, ancak ben hiç böyle bir dava görmedim. Sizin bildiğiniz var mı?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bir de işin şu tarafı var : Bu para kayıt dışı para, takip edilemiyor, USA trafiğine girmiyor, o yüzden de cazip tarafları var, kumar siteleri falan hep bunu kullanıyor galiba.
    ( Mesela biz İran'dan petrol ve doğalgaz alıp ödemeyi bitcoin ile yapsaydık kimse bir şey diyemezdi)
    Bu yönüyle dünya ekonomisinin yönetenlerine karşı bir isyan denemesi gibi görüyorum ben bunu, altında çok daha ciddi şeyler var olabilir.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)