Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mini Hi-Fi Tercihi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Teşekkür ederim. İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende z906 var bu cihazı mağazalarda dinlerken çok iyiydi eve getirdiğimde beklediğim kadar değildi tabi bu işin sonu sayılır, daha üstü gereksiz fazla ki zaten hazır sistem en yüksek bunlar var galiba

hazır sistem alırken rms watt ve normal watt farkına dikkat edin normal watt değeri 500 ise rms falan 100-200 den fazla değildir
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Müzik kaynağın ne olacak peki. Baktığın ürünlerin RMS gücü çok az 2x20W diyor. Bilgisayardan cep telefonundan müzik dinlemek için ürünler bunlar.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende z906 var bu cihazı mağazalarda dinlerken çok iyiydi eve getirdiğimde beklediğim kadar değildi tabi bu işin sonu sayılır, daha üstü gereksiz fazla ki zaten hazır sistem en yüksek bunlar var galiba

hazır sistem alırken rms watt ve normal watt farkına dikkat edin normal watt değeri 500 ise rms falan 100-200 den fazla değildir
    Aslında ses sistemleri konusuna uzak biriydim ama kısa zamanda birçok bilgi edindim sayenizde. Z906'yı da ilk kez duydum. Şeklen kaliteli görünüyor. Sesinin hazır sistem sınıfında iyi olduğunu tahmin ediyorum. Güle güle dinleyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müzik kaynağın ne olacak peki. Baktığın ürünlerin RMS gücü çok az 2x20W diyor. Bilgisayardan cep telefonundan müzik dinlemek için ürünler bunlar.
    Bilgisayar değil de bazen aux ile telefondan çoğu zaman da sabit usb ile kullanırım diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Bu arada xsmc3k'yı seçtim. Bir aksilik olmazsa amatörce bir detay vereceğim. Sağlıcakla kalın.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    @BlackBaron İzin verirsen konuda bende tavsiye alayım.

Ben de kaliteli FM radyo araştırıyorum.
    CD, USB son teknoloji bir şeye ihtiyacım yok. Hatta çok kanal hafıza bile olmasa olur.
    Stereo, kaliteli ses, yüksek alıcı duyarlılığı arıyorum. 5-10 Watt, altı kanal hafıza olsa yeter.
    Radyo devamlı açık olmasına rağmen aylarca kanalı değiştirmediğim oluyor.

Belki merak edeniniz olur, bu ne dinliyor diye. Radyo Voyage dinliyorum. Hiç bıkmadığım tek kanal.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @BlackBaron İzin verirsen konuda bende tavsiye alayım.

Ben de kaliteli FM radyo araştırıyorum.
    CD, USB son teknoloji bir şeye ihtiyacım yok. Hatta çok kanal hafıza bile olmasa olur.
    Stereo, kaliteli ses, yüksek alıcı duyarlılığı arıyorum. 5-10 Watt, altı kanal hafıza olsa yeter.
    Radyo devamlı açık olmasına rağmen aylarca kanalı değiştirmediğim oluyor.

Belki merak edeniniz olur, bu ne dinliyor diye. Radyo Voyage dinliyorum. Hiç bıkmadığım tek kanal.
    Tchibo'dan internet radyosu almıştım, sesi beklemediğim kadar iyi çıktı, normal radyoyu da çekiyor ve çekim gücü müthiş. Sanırım yeni teknoloji bu tip sorunları bayağı çözmüş. Normal radyo serisi de vardı, o da iyidir herhalde, işinize yarayabilir.
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Abi radyo ile ilgili şöyle bir önerim olacak.
    Edifier'ın bir çalar saat modeli var, adını unuttum ama yuvarlak üstte iki tivitır var fareye benziyor, önünde ufak bir ekran. USB/AUX falan da var ama oralardaki olay değil esas olan, radyosunda.. Çekim gücünü bilemiyorum tabi çok az radyo kullandım, ama bu kadar hököstö yükseklikte bu kadar kaliteli ses, noluyor yahu dedim. Tamam Edifier güzel ürünler çıkartan bir pro-con marka, ama yine de bayağı şaşırtıcı seviyede güçlü ve güzel ses var radyoda. USB/AUX daha düşük dB veriyor, ama yine kaliteli.
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ne kadar para o kadar köfte içindeki anfi devresi,işlemciler falan kaliteli oluyor, ayrıca o küçücük hoparlörlerin mıknatısları ve diyaframları özel tekniklerle yapılıyor ve pahalı üretim süreçleri var. Ha gene de prensip olarak bir davul sesini doğru verebilmesi için hoparlörünün de davul kadar olması gerekir ama bu genelde pratik olmadığından teknolojik hilelerle boyutları küçültüyorlar. Çoğu insan zaten aradaki farkı anlamaz.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    killingroad, drtayfun tavsiyeler için tşk. ederim.

Edifier ilginçmiş. Değişik modelleri de var. Bakacağım.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Baya seviyorum ben kendilerini, güzel tasarımları da var, fiyatlar da abuk değil, ama öyle çok üst düzey bir marka da değil. Logitech Creative falan gibi markalar yerine çok rahatlıkla tercih edilir.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Asıl ses sistemleri üzerine çalışan bir Kanada asıllı Çinli firmaymış.
    Ses sistemlerini çok övüyorlar.
    Fiyatlarda uygun.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl ses sistemleri üzerine çalışan bir Kanada asıllı Çinli firmaymış.
    Ses sistemlerini çok övüyorlar.
    Fiyatlarda uygun.
    Kanada firması ya, asıllı musullu neymiş anlamadım, montajı Çin'de, Apple gibi. =)
    Aynen fiyat performans canavarı kendisi, güzel fiyata iyi sistem için çok başarılıar ama demek istediğim bi Pioneer amfi iki Marantz kolon atacaktım vazgeçtim Edifier alayım kıvamında değil yani =)

Motosikleti
    @emremm hoşgeldiniz; biz kullanıcılar olmadan forum neye yarar. Sorunuza cevap bulun yeter ki.
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @emremm hoşgeldiniz; biz kullanıcılar olmadan forum neye yarar. Sorunuza cevap bulun yeter ki.
    Sağolun.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Cümleten.

Motosikleti
    Xsmc3k'yı epeydir kullanıyorum ve daha önce yazdığım üzere kısaca bahsedeyim.
    Ses kapasitesi ekranda çıkan çizgilere göre azami 50 birim sanıyorum. İhtiyaç duymadığım için 20 birimi bulmadım henüz. Sanırım ekolayzır ayarı yok. Bu büyük bir eksiklik. Onun dışında bu ses mevzuunda amatör biri olarak orta kalite ses verdiğini düşünüyorum. Yani ses kalitesi bana gayet yetiyor. Ama daha iyileri de olduğuna eminim. Aynı sınıfta bose'nin de bir sistemi var 5 bin küsur lira mesela. Şarkı çalarken özellikle keman, gitar, ud, kanun ve adı aklıma gelmeyen diğer bazı enstrümanların sesi solistin yerine ön plana çıkıyor gibi. Birçok sesi aynı anda duyurabiliyor. Ağırlıklı olarak USB ve internet radyosunu kullanıyorum. Bir tuhaflığı var; elektriğe bağlandığı andan itibaren 1 dk açılmıyor. Hatta önce bozuk zannettim. Yazılım güncellemeli birşeymiş. Daha güncelleme meselesine bakmadım. Yeter ki yoğun elektronik donanım ve bağlantılarından ötürü arıza yapmasın. Genel olarak memnunum.
    İyi forumlar.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bunlara bu parayı vereceğine gearbest.com'dan al bir xiaomi network speaker geç. 65 dolar kendimde kullanıyorum muhteşem ses veriyor. internette incelemeleri var. tr'de 500 tlye falan satılıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)