Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

araç yatak sarması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mt 125
    merhaba,

135.000de hyundai i 20 aracımız yolda giderken 80-100 hızlarında birden hızını ve devrini ani düşürdü sonrasında çok şiddetli motordan sesler geldi, tünelde olduğumdan 200-300 metre daha ilerledim ve sağa çekerken yağ lambası yandı, durduktan sonra da motor arızası yandı.durdum kaputtan duman çıkıyordu, tekrar zorlamadım çekici çağırdım,ve aracın rektefiye girmesi gerekiyormuş, şu an pistonlar falan hep erimiş, tamirci susuzlukla ilgili dedi, arabada yağ varmış ,eski de değil dedi, 4500-7000 tla rası rektefiyeci listesine göre masraf çıkacak, burada anormal bir durum var mıdır? başına gelen oldu mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Burada normal olan bir durum var mı ki?

Susuz kalsa uyarı lambası yanması lazım + hararetin yükselmesi lazım.

Yağsız kalsa yağ lambasının yatak sarmadan evvel yanması lazım (gerçi yağ pompası arızalı bir fiesta vardı arkadaşta hiç bir uyarı vermeden yatak sarmıştı)

4500-7000 rektefiye için iyi fiyat. Gerçi nelerin değişeceğine bağlı. Servis 15000den fazla alırdı sizden (fiesta için 20000 istemişti).

Ne olursa olsun düzgün bir yere yaptırdığınıza emin olun.

Çok geçmiş olsun

Motosikleti
    mondial mt 125
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yağsız kalsa yağ lambasının yatak sarmadan evvel yanması lazım (gerçi yağ pompası arızalı bir fiesta vardı arkadaşta hiç bir uyarı vermeden yatak sarmıştı)

4500-7000 rektefiye için iyi fiyat. Gerçi nelerin değişeceğine bağlı. Servis 15000den fazla alırdı sizden (fiesta için 20000 istemişti).

Çok geçmiş olsun
    hararet de birden arttı, yağ lambası da yandıktan sonra en fazla 200 metre gittim.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Küçük bi patlak varsa belki tüm su boşalmış olabilir. O ara işler karışmış olabilir.
    daia bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı daia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hararet de birden arttı, yağ lambası da yandıktan sonra en fazla 200 metre gittim.
    O sesler geldikten sonra zaten motor çöp oluyor. Burada sizin hatanız söz konusu değil (Eğer bakımlarını düzenli yaptırdıysanız).

Açık konuşayım bahsettiğim fiesta servis bakımlı idi. Ford'dan soğudum.

Eğer sizin anlattığınız i20 servis bakımlı ise Hyundai'a da güvenim azalır (o fiyatlardan sonra zaten pek kalmamıştı )

Bu bahsettiğimiz arabalar 60-70 bin tl'den aşağı değil (sıfır). Gerekli bakımları yapılmasına rağmen 135binde patlaması hiç hoş değil.
    daia bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Büyük ihtimalle devirdaim pompasından dolayı kaynaklanmış sorun.Pompadaki arıza durumunda uyarı vermesi araçtan araca değişir.Pistonlar delinecek kadar ısındıysa üst kapak ve üst kapaktaki sibop,yay,şapka,piyon vs. herşey değişecektir demektir aynı şekilde piston ve segmanlar da değişecektir.Blok taşlanıp honlandıktan sonra motor toplanır.Fiyat gayet iyi ancak yeni alınacak malzemeler çok ucuz olmasa iyi olur, fazla ucuza kaçmayın conta seti olsa dahi.
    daia bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok geçmiş olsun
    Susuz kalınca uyarı lambası yanmaz.
    daia bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    200-300 metrede o kadar hasarın birden ortaya çıkmaması gerekir,benim aracın yağ pompası arıza yapmasından dolayı yatak sardı,yağ uyarı ışığıda yanmadı.maalesef krankıda kurtaramadık 2001 benzinli kangoya 4000 tl masraf çıktı..bu arada açmışken debriyaj balataları ve tüm hareketli parçaları değiştik.

eğer ustanız size bu hasar tespitini motoru açamadan söylediyse fazlada inanmayın,güvenebileceğiniz tanıdık bir ustaya daha danışın.
    daia bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hararet artınca anormallik olduğunu bilip ona göre önlem almak lazımdı. Geçmiş olsun.
    daia bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    25 yıldır arabacı/motorcuyum, hep düşünürüm üretici firmalar neden hararet ve yağ uyarısını sesli ikaz şeklinde yapmazlar diye. Yapan varsa istisna, ama genelde insanlar aracının hararet yaptığını göstergeden değil de kaputtan çıkan buhardan anlarlar.

Sizin probleminiz de hararet ise, dedikleriniz olmadan önce dikkat çekici kadar buhar ve duman çıkması gerekirdi.
    daia bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 yıldır arabacı/motorcuyum, hep düşünürüm üretici firmalar neden hararet ve yağ uyarısını sesli ikaz şeklinde yapmazlar diye. Yapan varsa istisna, ama genelde insanlar aracının hararet yaptığını göstergeden değil de kaputtan çıkan buhardan anlarlar.

Sizin probleminiz de hararet ise, dedikleriniz olmadan önce dikkat çekici kadar buhar ve duman çıkması gerekirdi.
    bravo. olması gereken sesli ikaz. ne hikmetse hiçbir firmada sesli ikaz teknolojisi yok. motor gibi hayati bir organ yanarken sürücüye hiçbir ikaz gitmemesi hayret-i mucip.
    daia bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo. olması gereken sesli ikaz. ne hikmetse hiçbir firmada sesli ikaz teknolojisi yok. motor gibi hayati bir organ yanarken sürücüye hiçbir ikaz gitmemesi hayret-i mucip.
    Yedek parça satmak için olabilir mi acaba?
    daia bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yedek parça satmak için olabilir mi acaba?
    benim de ilk aklıma gelen..

geçen iş arkadaşım dandik bir ustaya vermiş arabasını. daha sonra motor yatak sarmış. servise gitmiş, 11.000 tl masraf çıkarmışlar.
    daia bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    motor ısısını arada kontrol ederim yolda giderken alışkanlık oldu artık.önceden hiç aklıma bile gelmezdi.geçmiş olsun.
    daia bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mt 125
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200-300 metrede o kadar hasarın birden ortaya çıkmaması gerekir,benim aracın yağ pompası arıza yapmasından dolayı yatak sardı,yağ uyarı ışığıda yanmadı.maalesef krankıda kurtaramadık 2001 benzinli kangoya 4000 tl masraf çıktı..bu arada açmışken debriyaj balataları ve tüm hareketli parçaları değiştik.

eğer ustanız size bu hasar tespitini motoru açamadan söylediyse fazlada inanmayın,güvenebileceğiniz tanıdık bir ustaya daha danışın.
    şöyle söylüyeyim ,henüz masraf belli değil, motor açıldı rektefiyeye gitti dün, sonrasında gerekli parçalar söylenecek tarafımıza, krankı kurtarmışızdır inş diyorum ben de

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

çok aşırı yağmur yaşıyordu ve neredeyse önümüzü bile göremiyorduk, yolu öndeki arabanın farından takip ediyordum buhar veya duman varsa maalesef farkedemedik, ancak hararet göstergesi de durduktan sonra arttı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)