Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgisayar alacağım bilir kişi yardımı lazım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Arkadaşlar merhaba öncelikle.
    Evime hırsız girmesi sonucu bilgisayarım çalındı haliyle yeni bi bilgisayar alma gereksinimi doğdu. Bu işlerden de pek anlamadığım için sizlere danışmak istedim.
    - Fiyat aralığım maximum 1500₺.
    - Daha çok oyun ve film izlemek için kullanacağım.
    Sıfır bilgisayara hiç girmek istemiyorum çünkü bu rakamlara alinabilecek sıfır bi bilgisayarın isteklerimi karsilamayacagı beyhûde.
    Bana söylediğim rakamlarda ikinci el önerisinde bulunacak var mı?
    Aslında şöyle sormalıyım; Maximum performans/minimum fiyat için dikkat etmem gereken husular nedir?
    Anlayan arkadaşların yardım eli uzatmalarını bekliyorum
    Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İkinci el ürünler özellikle aradığınız segmentte genelde yenisinden pahalı oluyor maalesef (satıcıların fiyat şişirmesinden dolayı ) biraz daha bekleyip yeni nesil intel işlemcilerin yaygınlaşmasını bekleyin fiyatlar düşecektir.. Sanırım kartaldasın en azından toptan ürün alıp bir nebze daha ucuza ürün alacağın yerler gösterebilirim sana..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Bilgisayarda 2.el sıkıntı az daha bekleyip daha güzel bir şey alabilirsin.

Şimdi oyun derken hangi oyunlar? Gta, battlefield, farcry gibi sağlam oyunlarsa ekran kartının baba olması lazım ki bu da maliyeti epey arttırır. Klasik oyunlar ise counter, left for dead gibi deyim yerindeyse fazla yakmayan oyunlar için 1500 lira yeterli olur. Laptop düşünmüyorsan 1500 liraya güzel bir masaüstü bilgisayar toplayabilirsin.

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el ürünler özellikle aradığınız segmentte genelde yenisinden pahalı oluyor maalesef (satıcıların fiyat şişirmesinden dolayı ) biraz daha bekleyip yeni nesil intel işlemcilerin yaygınlaşmasını bekleyin fiyatlar düşecektir.. Sanırım kartaldasın en azından toptan ürün alıp bir nebze daha ucuza ürün alacağın yerler gösterebilirim sana..
    Özel mesaj atarak yardımcı olursan çok sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayarda 2.el sıkıntı az daha bekleyip daha güzel bir şey alabilirsin.

Şimdi oyun derken hangi oyunlar? Gta, battlefield, farcry gibi sağlam oyunlarsa ekran kartının baba olması lazım ki bu da maliyeti epey arttırır. Klasik oyunlar ise counter, left for dead gibi deyim yerindeyse fazla yakmayan oyunlar için 1500 lira yeterli olur. Laptop düşünmüyorsan 1500 liraya güzel bir masaüstü bilgisayar toplayabilirsin.
    Masaüstü de olabilir aslında ama kasa toplamayla inan hiç uğraşamam çünkü vaktim olmuyor ve anlamıyorum hiç.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oyun olarak mayın tarlası yada santranç oynamayı tercih edersen, toplasan 2 hafta kullanılmış leptobum var bi çuval bulgur parasına hocam ^_^

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Toplamakla, formatla, yuklemekle falan siz ugrasmayin. Cevrenizde mutlaka bir pc tamircisi vardir, ona ihale edin olsun bitsin. Sadece monitor bile 2.fiyati sayesinde ucuza geleceginden tasarruf eder, o tasarrufu en basitinden ekran kartina yonlendirirsiniz. Garanti isi ise biraz sans meselesi. Pc ciyi taniyan birilerine sorun, cogu rekabet icin malinin arkasinda durur. Piyasa eskisi kadar kötü degil. 1500 tl ye gayet guzel bir makine toplanir. Acelen yoksa biraz bekle, malum dolar kuru cok yuksek, biraz sakinleşsin.

not: islemci icin intel e dunya para verme. AMD kullan, ihtiyacini fazlasiyla karsilar
    ferhatkars bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Malum alışveriş sitesinde 1500-2000 tl aralığında oyun bilgisayarları var hemde 0. Eski Nesil Intel 3-5-7 ekran kartları biraz cacık ama o paraya anca o kadar. düşünürseniz özelden link atarım.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Toplamadığın sürüce 1500 tl ye hiç birşey alamazsın. İkinci el parçaları tedarik edersen daha iyi olur.
    Yada teknobiyotik sitesine bir bak. Hazır kasalar var

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen kuzene laptop aldık lenovo i5 3000 tl hemde ssd yok
    iyi oyun oynarım dersen bu bile iş görmez
    oyun için en az 256 mbit ekran kartı lazım

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    1500 Tl ye masa üstü bilgisayar almak-toplamak güzel olur. AMD işlemciyi bende öneririm ama 1 şartla ! Soğutabilecek iseniz alın. Ryzen işlemcilere bakabilirsiniz. Onboard ekran kartı ile GTA minimum sistem ayarlarında çalıştırıyordu. Bir de Teknopat'ı inceleyin. Orada her bütçeye uygun hazır toplanmış bilgisayarlar ve sistem önerileri mevcut. Hatta topladıkları sistemlerin test videolarını da izleyip karar verebilirsiniz.

Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 Tl ye masa üstü bilgisayar almak-toplamak güzel olur. AMD işlemciyi bende öneririm ama 1 şartla ! Soğutabilecek iseniz alın. Ryzen işlemcilere bakabilirsiniz. Onboard ekran kartı ile GTA minimum sistem ayarlarında çalıştırıyordu. Bir de Teknopat'ı inceleyin. Orada her bütçeye uygun hazır toplanmış bilgisayarlar ve sistem önerileri mevcut. Hatta topladıkları sistemlerin test videolarını da izleyip karar verebilirsiniz.
    Toplaması sıkıntı işte hic anlamam o işlerden

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kadıköy yazıcıoğlu civarına git orda toplanmış 2. el bilgisayarlar var bu fiyat aralığına alabileceğin performans belli zaten. Laptop falan sakın alma.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    1500'e alacağın laptopdan bişi olmaz.Ben aldım 2.500'e keşke aklımı kullansaydım da masaüstü alsaydım.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Teknopatın videolarına bak her bütçeye adamaalr bilgisayar topluyor ordaki kullanılan parçaları yaz satın al ver bilgisayarcıya taksın versin sana hatta videoları izleyerek kendin bile toplayabilirsin oldukça basit. Ya da bununla da uğraşmam diyorsan gir bir bilgisayarcıya bütçem şu kadar bana bilgisayar topla yalnız alacağın parçaları yazıp versin sana sonra burda bizimle paylaş bilgisayarına ne koymuş ne koymamış değerlendiririz double check yapmış olursun hem

Motosikleti
    Bilgisayar toplamak herkesin yaptığını iddia ettiği ama beceremediği bir şey. Güvenmediğiniz kişilere asla yaptırmayın. 50TL fazla verin bildik yerlerden alın. Adam bilgisayar topluyorum derken anakartın işlemci pinini kırıyor sonra problem çıkıyor tabi. Toplatırken de biraz teknik bilgi şart bilmediğinizi anlarlarsa kazıklarlar. Minimum neler lazım piyasa fiyatları nedir ön araştırma şart.
    1500TL de çok az yani oyun oynamak için biraz sağlam donanım gerekiyor mümkün değil yetmez 400USD. O paraya anca internette dolanır ofis bilgisayarı olarak kullanırsınız. Monitör olduğunu varsayıorum. Eğer monitör de yoksa yandı gülüm keten helva.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Böyle bir site buldum.Dolar üzerinden bütçe belirliyorsun ama yaklaşık bi fikir verir sana en kötü.

https://choosemypc.net/#top

Vatan computer parça birleştiriyor diye biliyorum ama kendilerinden alman mı gerek illa bi bilgim yok.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bana özelden yaz sana yardımcı olurum hazır olduğun zaman olmadı toplarım sana hayrına.. Yalnız ekran ile 1500 tlye öyle her oyunu oynarım tarzı bir cihazı unutun kaldı bu fiyatın içinde maalesef kdvde dahil..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    iç güveysinden hallice bir oyun bilgisayarı en az 3 kaat
    bu iyi oldu demek için 5 kaat
    tamam dediğiniz pc de yaklaşık 7-8 kaat

uygun yollu nasıl olur derseniz:
    2. elde amd olmaz (ryzen hariç)
    ryzen den önceki bir kaç nesil amd nin oyun için iyi bir işlemcisi yok
    intelin 4. nesil i3-i5 leri (4xxx seri)ile uygun anakart
    min 8, ideal deneyim için 16 gb ram lazım
    500 gb hdd
    uygun yollu, iyi havalandırmalı bir kasa
    en az geçek 500 w psu lazım

ekran kartında ise gtx 76xx serisi ve üstü, amd r9 xxx serisi ve üstü
    yeni nesilde gtx 1050ti/ rx 570 ve üstü başlangıç seviyesi kabul edilir

kısaca: 1500 e o iş yaş
    artemis99 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iç güveysinden hallice bir oyun bilgisayarı en az 3 kaat
    bu iyi oldu demek için 5 kaat
    tamam dediğiniz pc de yaklaşık 7-8 kaat

uygun yollu nasıl olur derseniz:
    2. elde amd olmaz (ryzen hariç)
    ryzen den önceki bir kaç nesil amd nin oyun için iyi bir işlemcisi yok
    intelin 4. nesil i3-i5 leri (4xxx seri)ile uygun anakart
    min 8, ideal deneyim için 16 gb ram lazım
    500 gb hdd
    uygun yollu, iyi havalandırmalı bir kasa
    en az geçek 500 w psu lazım

ekran kartında ise gtx 76xx serisi ve üstü, amd r9 xxx serisi ve üstü
    yeni nesilde gtx 1050ti/ rx 570 ve üstü başlangıç seviyesi kabul edilir

kısaca: 1500 e o iş yaş
    Artı Monitör klavye mouse var mı bilmiyoruz. En azından fullHD 23" bi monitör de lazım eğer yoksa.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)