Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Renault ile kimsenin uğraşamayacağı gerçeği!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Evet arkadaşlar, yine kimsenin farkında olmadığı bir konuya parmak basıyorum şu an!

Bir Renault kullanıcısı olarak(şirket arabası) gerçekten gurur duydum!

Burnundun kıl aldırmayan Ferrari,Mercedes,BMW gibi sayısız motor üreticisi akıllı olsun!

Renault,dünyanın en üstün motor teknolojisinin kullanıldığı Formula 1 de girdiği 595 yarışta 168 kere birinci olarak en yuksek yarış/galibiyet oranına sahipmiş.

Yani bir gun dingilin biri yaaww reno da neymiş falan diye salak salak konusursa bu bilgiyi suratına çarpabilirsiniz

Kaynak:http://www.statsf1.com/en/moteur-renault.aspx

Bu da en yakın rakibi FIA torpillisi Ferrari ye ait rakamlar : http://www.statsf1.com/en/moteur-ferrari.aspx

Sizleri motorun 19000 rpm ye çıktığı bu guzel test videosu ile başabaşa bırakıyorum

68charger bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Aracınızı sevmeniz güzel bir şey. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın.

Renault markasına çeşitli sebeplerle saygı duyuyorum. Başta mercedesin bazı modelleri için motor altyapısı sağlaması, dci gibi optimal standartlarda bir motoru vatandaşa sunması, ucuz yedek parça, genelde döneminin ilerisinde çıkardığı tasarımlar (bana göre), turkiyede en çok satılan marka olması, müsabaka başarıları vs...

Belki firmanın bilgi ve birikimi iyi arabalar üretmeye yeterli seviyede olabilir, lakin şu anda kendilerini diğer firmalar arasında; tasarım olarak albenisi yüksek, vatandaş için kolay ulaşılabilir, kolay kolay yolda bırakmayacak ama vasat kalite, üretim maliyeti düşük araçlar üretip satmaya konumlandırıyorlar. Özellikle detaylarda maliyetlerden kaçmaya çalıştıkları aşikar.

Kısacası; saygı duyulacak bir firma olmalarına karşın son tüketici için, dizel motorları hariç, düşük kalite araçlardır renaultlar..

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Allah askina bizim ulkede volkswagen 1 bu reno 2 goklerde masallah )
    Hadi reno fiyat olarak uygun o yuzden tercih ediliyorda volkswagen e o kadar paya niye bayilirlarki😆
    Sonuc olarak sifir reno yerine temiz 2. El volvo derim ben. Benim gorusum kimseyi rahatsiz etmesin konu acilmis yazdim sadece.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    fanboyluğun alemi yok beyler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bizim türk milletinin de böyle bir özelliği var. Elin markasını övmeyi çok sever. Fransa da yaşayan adam bukadar gurur duymuyordur
    tyrung, bursalıali, Eski_kasa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim türk milletinin de böyle bir özelliği var. Elin markasını övmeyi çok sever. Fransa da yaşayan adam bukadar gurur duymuyordur
    yav arkadaslar nedir bu ciddiyet,laf sokma arayisi vallahi anlamiyorum.

biraz daha eglenceli olsun diye sirket arabasi yazdim,normal bir insan yuzbinlercesi yollarda olan,ustelik kendinin sahip olmadigi bir aracla gurur duyabilir mi ?
    Ama bir halk cocugu olarak Renault un bu kendini begenmis firmalari tokatlamasindan da tuhaf bir zevk aliyorum bunu inkar edemem
    Ustelik kabul edersiniz ki Renault urettigi ve kullandigi teknolojilerden bi haber olan insanimiz tarafindan kucuk gorulur.
    ben de durumun boyle olmadigina dair birseyler geveledim,hayret birseysin!

Motosikleti
    MT-10 SP
    ya reno dediğin firma ucuza kalite satmıyor. buzdolabı gibi araçlar satıyor. kalkıp f1 motorunu övmenin pek de bi manası olduğunu düşünmüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya reno dediğin firma ucuza kalite satmıyor. buzdolabı gibi araçlar satıyor. kalkıp f1 motorunu övmenin pek de bi manası olduğunu düşünmüyorum.
    kim ucuza kalite satiyor ?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Aman yav aslı reno değil mi

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Formula araçlarıyla trafikte kullandığımız araçların hiç bir alakası olmadığı için yorumunuz kişisel beğeniden öte gitmez. Biri de çıkıp renault araba almayın başına şöyle şöyle işler geldi de diyebilir.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    İyi arabaya binmeyen adamın Reno'yu beğenmesi normal.
    MotoRR ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Turgetson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim ucuza kalite satiyor ?
    mesela skoda superb
    MotoRR bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Ferrari sahipleri şu an ağlıyor 😂 Formula 1 de renaultdan gerideymişiz diye.
    Latitude Talisman takaslı f430, enzo vb. İlanları görürüz 😂

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahehehe valla cok pis taklaya geldim be
    renault bu saydigin ferrari modellerinden daha iyi hizlanan daha iyi yol tutan araclar kesinlikle yapar,ama renault oldugu icin yuzune bakilmaz honda nsx gibi mukemmel bir arac yapti bilen bilir ama ferrari fiyatina yaklasinca bekledigi satis rakamlarini yakalayamayacak muhtemelen.

jemand a cevap;talisman alir 20 bin cepte kalir,ustune ustluk dsg kumarina girmemis olurdum

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Evet arkadaşlar, yine kimsenin farkında olmadığı bir konuya parmak basıyorum şu an!

Bir Renault kullanıcısı olarak(şirket arabası) gerçekten gurur duydum!

Burnundun kıl aldırmayan Ferrari,Mercedes,BMW gibi sayısız motor üreticisi akıllı olsun!

Renault,dünyanın en üstün motor teknolojisinin kullanıldığı Formula 1 de girdiği 595 yarışta 168 kere birinci olarak en yuksek yarış/galibiyet oranına sahipmiş.

Yani bir gun dingilin biri yaaww reno da neymiş falan diye salak salak konusursa bu bilgiyi suratına çarpabilirsiniz

Kaynak:http://www.statsf1.com/en/moteur-renault.aspx

Bu da en yakın rakibi FIA torpillisi Ferrari ye ait rakamlar : http://www.statsf1.com/en/moteur-ferrari.aspx

Sizleri motorun 19000 rpm ye çıktığı bu guzel test videosu ile başabaşa bırakıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=NNp8cDbfcXc

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

v10 döneminde 1000 hp yi geçen tek motor honda motoruydu. en yakın motor da bmw idi. Aynı zamanda da en düşük eylemsizliğe sahip ve en hafif kütleli (75kg) formula 1 motorunu honda üretiyordu...

Gel gelelim, yol arabaları kağıt gibi...
    fz6_fazer bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    MT-10 SP
    ahehehe valla cok pis taklaya geldim be
    renault bu saydigin ferrari modellerinden daha iyi hizlanan daha iyi yol tutan araclar kesinlikle yapar,ama renault oldugu icin yuzune bakilmaz honda nsx gibi mukemmel bir arac yapti bilen bilir ama ferrari fiyatina yaklasinca bekledigi satis rakamlarini yakalayamayacak muhtemelen.

jemand a cevap;talisman alir 20 bin cepte kalir,ustune ustluk dsg kumarina girmemis olurdum
    tost makinesine binmek istiyosan senin bileceğin iş dostum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=kqtvEYPF4ug

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

v10 döneminde 1000 hp yi geçen tek motor honda motoruydu. en yakın motor da bmw idi. Aynı zamanda da en düşük eylemsizliğe sahip ve en hafif kütleli (75kg) formula 1 motorunu honda üretiyordu...

Gel gelelim, yol arabaları kağıt gibi...
    iyi biliriz bu donemleri,renault v10 tozunu atiyordu ortaligin,bmw bakti olmuyor marka imajina zarar geliyor ayrildi,toyota 2 milyar euro ya mal olan macerasi 2 yil surdu,porsche ferrari nin golgesinde kalirim diye adim dahi atamiyor,
    boyle sert bir ortam ama renault her daim kafaya oynadi rakamlar da bunu gosteriyor

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper ya 😂😂

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geldim geldim.
    [IMG][/IMG]

Evlendik artık motor olmaz air symbol yapasım geldi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)