Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Halka Açık Alanlarda Sigara Yasaklansın

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Açık alanlarda sigara içmenin yasaklanıp, sadece belirlenecek alanlarda içilmesini istiyoruz.

Parklarda çocukların oynamasını, gençlerin, yetişkinlerin sosyalleşmesini istiyoruz. etkinlikleri sırasında zehirlenmelerini değil,

* Otobüs durakları, sokaklar herkes için. Sigara dumanının açık havada ya da rüzgarın etkisiyle sigara içmeyen çocuklar dahil herkesi zehirlemesine dur demeliyiz,
    * Kafelerde, restoranlarda açık alanlar sadece sigara içenlere ayırılmış durumda. Sigara içmeyenlerin kapalı alana tıkılmaktan başka seçenekleri yok. Oysa güzel havanın, temiz oksijenin sigara içenler için ayrılması kötü bir haksızlık gibi,
    * Alış veriş merkezleri, kamu kuruluşları hatta bir rahatsızlığımız için gittiğimiz hastane bahçelerinde zehirleniyor olmamız kabul edilemez,
    * Sahiller, denizler, orman, milli parklar sigara izmaritleri ile dolmasın, insanlar bu alanlarda zehirlenmesin.

Sağlıklı bir yaşam, sağlıklık bir gelecek, sağlıklı yarınlar için dumansız açık alanlar istiyoruz.

Sigara içmek isteyenler özgürlüğünü de kısıtlamak istemiyoruz, eğer isterlerse ayrılmış, belirlenmiş yerlerde sigara içmeye devam etmelerini destekliyoruz. Ama onlara da tavsiyemiz sigarayı bırakmaları yönünde.

https://www.change.org/p/dogancoban-...saklans%C4%B1n
    Olcay Avşar, Stock Sever ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hadi dumanını geçtim,

Adam yürürken sigarayı tuttuğu elini öyle bir sallıyor ki elinden tuttuğum çocuğumu nasıl kollayacağımı şaşırıyorum.

Bir çok kez son anda bir hamle ile çocuğu kurtardığım olmuştur, dikkat etmesem ya gözüne ya suratına basacak allah korusun.

Yere atılan izmaritlerin oluşturduğu çevre kirliliği de cabası.

Tamam sigara içmek isteyen herkesin hakkı, ama içmeyenleri de düşünmek lazım.
    aquarist4, espresso ve Stock Sever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Nargile de tamamen yasaklanmalı, doğru dürüst bir yer kalmadı ailecek gidecek.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi dumanını geçtim,

Adam yürürken sigarayı tuttuğu elini öyle bir sallıyor ki elinden tuttuğum çocuğumu nasıl kollayacağımı şaşırıyorum.

Bir çok kez son anda bir hamle ile çocuğu kurtardığım olmuştur, dikkat etmesem ya gözüne ya suratına basacak allah korusun.

Yere atılan izmaritlerin oluşturduğu çevre kirliliği de cabası.

Tamam sigara içmek isteyen herkesin hakkı, ama içmeyenleri de düşünmek lazım.
    Kaz kez şişme montumu yaktılar böyle.!!!

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigara içen birisi olarak desteklediğim kampanya.

içmek isteyen kimseyi rahatsız etmeden içmeli arkadaş. kimse kimsenin dumanını solumak zorunda değil.

birisi yanınızda gaz çıkardığı zaman rahatsız olursunuz. aynı hadise sigara için de geçerli...

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Dubai’ de halka acik yerlerde sigara içmek yasak mesela. ben elektroniğe geçtim acayip rahatladım şu sıra

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kalabalık bi yerdeysem kenarda içerim. Yürürkende avcumun içine alırım kimseye çarpmasın. Evdede içmem koku sinmesin balkonda içerim.

Yasaklamayla olmazda insanlarda bu düşünce olmalı.
    Erhan Tosun, Metehan07-70 ve aquarist4 bunu beğendiler.

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dubai’ de halka acik yerlerde sigara içmek yasak mesela. ben elektroniğe geçtim acayip rahatladım şu sıra
    şu e sigara nasıl bir sey ya, anlatsana biraz panpa.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verme garantili abi

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verme garantili abi
    +1 on karakter

barış çubuğu muhteşemdir

sorun
    on dakika kendimizle baş başa kalsak
    on kere kavga edip
    dokuz kere barışıyoruz

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mantıklı ama uygulamaya geçilmesi mümkün olmayan düşüncedir.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklı ama uygulamaya geçilmesi mümkün olmayan düşüncedir.
    Emin misin? On sene önce de kapalı alanlar için yapamazlar demişlerdi.

Yavaş yavaş buna da alışırız.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Eskiden şehirler arası otobüslerde içilirdi.Nasıl gidilir içmeden o kadar yol diyorlardı.Şimdi sigara içenler kendi evlerinde bile içmiyor.

Balkonda yada pencerede içiyorlar.Ben ondanda şikayetçiyim külü uçuyor aşağıda balkonda çamaşır olur.Mutfağın penceresi açık olur.Hoş değil.Hele bazısı içtikten sonra atıyor,balkona düşebiliyor yada bahçede pislik oluyor.Ben 46 yaşındayım hiç merak edip bir nefes çekmişliğim yok.Bir eksikliğinide hissetmedim.Ama içenler yüzünden pasif olarak bizde içmişizdir.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden şehirler arası otobüslerde içilirdi.Nasıl gidilir içmeden o kadar yol diyorlardı.Şimdi sigara içenler kendi evlerinde bile içmiyor.

Balkonda yada pencerede içiyorlar.Ben ondanda şikayetçiyim külü uçuyor aşağıda balkonda çamaşır olur.Mutfağın penceresi açık olur.Hoş değil.Hele bazısı içtikten sonra atıyor,balkona düşebiliyor yada bahçede pislik oluyor.Ben 46 yaşındayım hiç merak edip bir nefes çekmişliğim yok.Bir eksikliğinide hissetmedim.Ama içenler yüzünden pasif olarak bizde içmişizdir.
    eskiden evlerde misafire sigara ikram edilirdi monako. camdan yapım devasa küllük baş köşede dururdu. misafirlerle birlikte fosur fosur sigara içilirdi. hey gidi günler. şimdi evde sigara içeni linç ederler terbiyesiz olayım.

çok şey istiyorsunuz efendim ilk önce o parkda adam bıçaklamanın önüne geçilsin :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da sigaranin yasak oldugu bir binanin girisine ve cikisina 100 metre mesafede sigara icmek te yasak. Oteki turlu binaya girip cikarken bir duman koridorundan gecmek durumunda kalabiliyorsunuz bazen.

Ve otobus duragi, stadyum gibi acik dahi olsa bir suru insanin gelip bekledigi yerlerde de sigara icmek yasak.

Bu yine iyi. Eskiden sehirlerarasi otobuslerde icilirdi...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Karşıyım diye imza atabileceğimiz bir alan var mı?

Kapalı alanlarda sigara içilmemesini destekledim, içerken de. Kapalı alanlarda içme bölümü yapılamamasına karşı çıktım, içtiğimde de bıraktığımda da.
    Tekrar başladım, açık alanlarda yasaklama kanunun adam gibi yapılmayacağını ve bu adamların elinde baskı aracından başka bir şeye dönüşmeyeceğini ve aslında gerekli alanlarda uygulanamayacağını da bildiğim için karşıyım.
    Çıkın gidin herhangi bir cafe'ye, fosur fosur içiliyor sigara. Bunu yürütemeyen, yasakla insanları adam etmeye çalışan toplumdan bir cacık olmaz, o nedenle mümkün olduğunca az regülasyon istiyorum - sadece sigara değil.
    zheroen bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muazzam bir şey. bayadir sigara içmiyorum.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin misin? On sene önce de kapalı alanlar için yapamazlar demişlerdi.

Yavaş yavaş buna da alışırız.
    Yasaklamak basit. Kim denetleyecek onu?
    Evet şimdi kapalı alanlarda içilmiyor avm gibi ama ara sokak kafe kahvehane vs yerlerde
    halen içiliyor. Dışardaki adamı denetlemek ne bileyim bence zor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)