Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öğrenciyim Motor İçin Nasıl Para Biriktirebilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

foruma ilk konu açışım yanlış yere açtıysam özür dilerim bu ay motor almak için karar verdim kuba razore 150 alacağım 3500 tl buraya kadar her şey güzel fakat ben okul için haftada 50 tl alıyorum ve 15tl si yola gidiyor bu yaza kadar nasıl 3500 tl biriktirebilirim geçen yaz çalışmaya kalktım fakat hepsi 16 yaşımdayım diye seneye gel dedi bütün arkadaşlarım yazlıkta motor almaya başladı ben ise okullar kapanana kadar 1000 tl biriktirip gerisini nasıl hallederim diye düşünüyorum ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Sevgili genç kardeşim. Anladığım kadarıyla henüz gençsin sanırım İnşallah gönlüne göre bir şey bulursun. Hepimiz bu yollardan geçtik zamanında. Öncelikle sabırlı ol... Çok acele edip kötü bir şey alma. Ki kötü kararlar çoğu kere daha pahalı maliyetler olarak dönüyor bize, tecrübeyle sabit. Okulunu aksatma, aksatmayacak şekilde bir part-time iş bulabilirsin. Unutma ki, motorun oldu iş bitti, değil. Eğitimdi, ekipmandı, bakımıydı, aksesuarıydı derken masraf bitmeyecek. Bu iş biraz sevda yoludur, evlenmeye benzer. Ama güzel bir yoldur

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede para biriktirerek birşey sahibi olunmaz ne yazık ki! Sen 3 lira biriktirene kadar enflasyon artmış, dolar uçmuş, alacağın şey 5 lira zamlanmış olur. Ya kredi ile borçla vs. alacaksın yada her ay kenara dolar yada altın vs. atacaksın. TL biriktirmek kadar saçma birşey yok...

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Son zamlardan sonra para biriktirmek zor iş. Ya kredi çekecen ya da böbreğini satacan

Evet abiler motorumu aldım hatta 2 ay oluyor harçıkları biriktirdim eksik param kaldı onuda yaz tatilinde 2 aya yakın çalışarak hallettim hatta bu istediğim motoru değil bunun daha iyisini aldım kuba black cat cross aldım Allah bana ve sizlere kazasız belasız sürmeyi nasip etsin hayal edip motor almak istiyenlerede Allah nasip etsin

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    O Zaman Hayirli Olsun

Hareket alanım karayolları, tek düşmanım amerikan doları

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hayirli olsun. Aman dikkatli ve temkinli kullan. Etrafindakilere sakin ozenme. Trafikte kimse seni gormuyormus varsayip hareket et.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    cumartesi pazar amelelik yapacaksın bu kadar basit.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)