Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

CHAMPIX ile sigarayı bırakıyorum. Günlük günlük yazıcam.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Elektronik sigara dünyasına hızlı bir giriş yaptım. İki hafta oldu sigara içmiyorum, bugün de evyap likit ve coil sarımı için gerekli malzemelerin siparişini verdim, iyi gidiyor gayet.. Düzeni oturtsam ayda 25-30TL civarı işletme maliyetim olacak. İşin sarf malzemesi kısmı likit ve coil kendiniz yaparsanız uyguna geliyor. Yoksa iyi likitin 20ml tanesi 30TL 2-3 gün anca idare eder.. Şu ana kadar cihaz dahil 500TL harcadım, Ocak başında -300TL diyeceğiz, Şubat başında kara geçeceğiz. Ondan sonra satın almadığım hemen her sigara yanıma kar kalacak maddi olarak. Kokmama ve kapalı alanda rahat içebilmenin ve buharlamanın tadı paha biçilemez.

Geniz akıntım durdu, sinüzit var üst solunum yolumu direk tıkardı sigara tek burun geziyordum artık tıkanmıyor. Kesilmiyorum pek, sağlam spor yaptığım için farkı daha rahat anlayabiliyorum. Eskiden yatıp 1-2 saat uyuyamazken şimdi çok daha rahat ve çabuk uyuyabiliyorum. Bu kadar fark olacağını tahmin etmezdim.

Cihaz Joyetech Evic Vtwo ve Cubis tank.. Sıçratma ve kaynatma yapıyor fakat dilinden anlarsanız bunların önüne geçebilirsiniz. İlk başta acemilik çektim fakat işi öğrendikçe aştım bu sorunları. Şimdi damak tadıma göre likit yapma ve coil sarma safhasındayım. Nikotinsiz Base sipariş ettim, canım sigara istemezse daha da istemez. Şu an 6mg nikotinli likit kullanıyorum, şu halde sigara çekmedi canım.
    ayzek ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Elektronik sigara iyi hoş da, devlet iyice karışmaya başladı. Çoğu yurtdışı site gümrüğe takılıyor. Forumlarda insanlar 1'e getirtip 3'e satıyor.
    Yerli likit üreticileri de azaldı, 1-2 sene önceki en bilinen siteler kapandı. 3 ay ömürlü yeni üreticiler türedi hep.

Elektronik sigara ne yazık ki ülkemizde sigaraya çözüm değil. Elektroniğe alışıp, devlet sağolsun ortada kalmak var. İnternetten, ülkenin bir ucundan kaçak göçek şekilde likit siparişi vermek, köşe başındaki büfeden paket almak kadar kolay değil haliyle.

Elektronik sigaraya geçmeyi ve geçirmeyi düşünenler bunu da düşünsün derim. Sonra boşu boşuna yüzlerce lira masraf çöpe gidiyor.

Not: 2 senedir elektronik sigara içiyorum ama gidişat vahim gibime geliyor. Elektroniğe başlamadan önce günde yarım ile 1 paket arasında sarma tütün içerdim. Şimdi belki haftada 1-2 dal, ortama bağlı olarak içiyorum. Onu da içince tiksiniyorum zaten.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende 71 gün oldu ağızıma sürmeyeli 3 mg yaptım onları içiyorum ilkten biraz acımsı oluyor ama az tank yarıya gelince güzel gelmeye başlıyor ilk evyapımdı 40 şişe falan yaptım maşzemelerle bile 9.40 tl ye 30 ml şişe geldi 3 mg da biraz fazla içiyordum ama 2 gündür fazla içmiyorum boğazları üşüttüm tadını alamıyorum ondan heralde cubis pro vs beş para etmez git griffin rta 22 al 25 daha iyi ama çok kaba kalıyor 22 ile güzel tat alırsın aroma asla yerli kullanma o hataya düştüm gerçi çilek şeftali aromaları güzel oldu ama kavun ile redbull tam bi fiyasko çıktı şimdilik durumlar böyle bu ara ciddi anlamda cebimde para kaldı 1 aydır kendi evyapımı tuketiyorum 2 ay daha götürür gibi bakalım

Motosikleti
    MT-07
    Hocam ben de sigaradan müzdaripim. Dediğiniz ilacı araştırdım, bildiğin nikotinin yerini alıyormuş. Bu seferde bunun bağımlısı olmayalım. İlaç hakkında öğrendiklerim:

• İşleyişi: Nikotin sinir sistemine yerleşerek beyne dopamin yani zevk/keyif kimyasalı salgılatır. Bu ilaç nikotin'in yerleştiği taşıyıcılara (reseptör) yerleşerek, nikotin'in yerini alır. Yerleştiği reseptörlerde hem nikotin gibi davranarak sigaraya olan açlığı azaltır hem de nikotinin yerini aldığından sigaradan gelen zevk/keyifi azaltır.
    • 12 haftalık tedavi sürecinde; hasta ilk 3 gün günde 1 tane 0.5mg'lık tabletlerden alır. Sonraki 4 gün 2 tane 0.5mg'lık tabletlerden alır. Kalan 11 hafta hasta günde 2 tane 1 mg'ık tabletlerden alır.
    • Yan etkileri: Mide bulantısı, uyuma zorluğu, kâbus görme, baş ağrısı, tad alma bozukluğu.
    • 2007 de FDA'in yapmış olduğu araştırmaya göre hastada intihar düşüncesini arttırdığı ve hastanın intihar davranışları sergilediği rapor edilmiş ve 2016'ya kadar üzerinde bu uyarıyla çıkmış piyasaya.
    • 2011 de FDA ilacın kardiovasküler (kalp) hastalıkları riskini artırdığını rapor etmiş.
    • Sigara bırakmada en etkili ilaçmış.

Ben 3-5 kez kararlı bir şekilde çat diye (cold turkey) bırakmayı denedim ama elim ayağım titriyor her seferinde, hayli de stress altındayım zaten, bu nedenle başarılı olamadım. Bu ilaçta bizi sağlığımızdan etmesin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    2009 Haziran'da biraktim..
    Nikotin sakızı yardımıyla..
    Gerçi 2 gün filan cignedim ve sonra iradeyle bıraktım.
    Günde 2 paketten fazla içerken bu kadar kolay birakacagimi tahmin etmiyordum.
    Bazen rüyamda içtiğimi görüp çok üzülüyorum.

İcmicem o mereti!

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    E sigara kullanan arkadaslarim,abilerimden yardim isteyecegim.Daha once alip kullanmistim fakat 1 ay sonra bozuldu tekrar sigaraya basladim.Yoksa aldigim ilk gunden itibaren 30 gun boyunca surmedim agzima.Bugun tekrar daha iyi bir alet aldim,joyetech istick basic.Buhar tatmin edici ben sigara icimi yapiyorum cok buharda gozum yok ama eski e sigarama gore cok tatmin edici.

Ama kullandigim likitten mi bilmiyorum,ben hic likitlerin tadini alamiyorum nerdeyse.likitleri alirken bakiyorum kokluyorum guzel ama yok kullaninca nafile her likit ayni tadi veriyor gibi.Onerebilceginiz likit var midir ?

Birde bu coil vs cok pahali.5 adet 80 ₺...buna alternatif ne yapabiliriz ?

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 71 gün oldu ağızıma sürmeyeli 3 mg yaptım onları içiyorum ilkten biraz acımsı oluyor ama az tank yarıya gelince güzel gelmeye başlıyor ilk evyapımdı 40 şişe falan yaptım maşzemelerle bile 9.40 tl ye 30 ml şişe geldi 3 mg da biraz fazla içiyordum ama 2 gündür fazla içmiyorum boğazları üşüttüm tadını alamıyorum ondan heralde cubis pro vs beş para etmez git griffin rta 22 al 25 daha iyi ama çok kaba kalıyor 22 ile güzel tat alırsın aroma asla yerli kullanma o hataya düştüm gerçi çilek şeftali aromaları güzel oldu ama kavun ile redbull tam bi fiyasko çıktı şimdilik durumlar böyle bu ara ciddi anlamda cebimde para kaldı 1 aydır kendi evyapımı tuketiyorum 2 ay daha götürür gibi bakalım
    Acımsı tat demlenme süresi az olduğu için oluyor, özellikle aromanın içerisindeki alkol vs. kimyasallardan kaynaklı acılık oluyor. Hani kırmızı öksürük şurubu var ya, onda da gıda aroması oluyor acıdır tadı bilirsiniz.. İyi demlemek lazım likiti o acılık gidiyor. Tankın yarısından sonra acılığın gitmesi de buna işaret ediyor... Nikotinsiz base neredeyse yarı yarıya ucuz ayrıca vg oranı yüksek baseler daha tatlı oluyor pg oranı da acılığa sebep... Cubis, evet dandik bir tank bir süre idare etsin satıp yeni bir tank alacağım. Mod'dan memnunum...

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E sigara kullanan arkadaslarim,abilerimden yardim isteyecegim.Daha once alip kullanmistim fakat 1 ay sonra bozuldu tekrar sigaraya basladim.Yoksa aldigim ilk gunden itibaren 30 gun boyunca surmedim agzima.Bugun tekrar daha iyi bir alet aldim,joyetech istick basic.Buhar tatmin edici ben sigara icimi yapiyorum cok buharda gozum yok ama eski e sigarama gore cok tatmin edici.

Ama kullandigim likitten mi bilmiyorum,ben hic likitlerin tadini alamiyorum nerdeyse.likitleri alirken bakiyorum kokluyorum guzel ama yok kullaninca nafile her likit ayni tadi veriyor gibi.Onerebilceginiz likit var midir ?

Birde bu coil vs cok pahali.5 adet 80 ₺...buna alternatif ne yapabiliriz ?
    Dandik esigara adamı soğutuyor, ona dikkat etmek lazım. Biraz üzerine düşüp ısrarcı olmak lazım, her sorun çözülüyor düzen oturunca çok güzel oluyor. Başta Cubis tank yüzünden ağzım likit doluyordu hatta kızgın yağ gibi ağzıma likit sıçarayıp yakıyordu, biraz aletin dilinden anlamak ve işin ayrıntısını bilmek gerekiyor yeni yeni öğreniyorum. İki farklı likit var bende şimdilik, biri sıçratma yaparken diğeri yapmıyor aynı ayarda. Ayarları değiştirerek kullanıyorum. Böyle ufak tefek ayrıntıları çözüp düzeni oturtunca kafa rahat... Birde nikotinsiz likit yapıyorum artık sigarayı aramam inşallah. Yarım lt likit olacak 4-5 ay idare eder gibi maliyet 100TL

Coil kendin sarabilirsin tel ve pamuk alarak, 5 coil 60TL civarı normalde ve pahalı.. Telin 10 metresi 10-15TL pamuk da ucuz. Sardığın tel zaten toplasan 20cm'i geçmez. Maliyeti bu şekilde düşürüyorum..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Qcs coil var kutu içinde en iyi performansı ondan aldım tel sarıyorsun ama ohm tutmuyor qcs ye nort coiller ver o ve pamukla sarım yapıp içebilirsin diğerlerini tutturman çok zor ancak rba coilde iş yaparsın oda piyasada neredeyse yok qcs coile 1 defa dryburn yapıp pamuk yenileyerek kullanmıştım ama 2 ci dryburn ü kaldırmadı

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    24 yıl sigara içip champix ile bırakanlardanım. bu ilaçtan önce hiç bırakma girişimim olmadı, bunsuz başarılı olur muydun bilmiyorum ama iradesi güçlü bir insan olmadığım için champix kolay bir seçenekti. üç aylık paketlerden oluşuyor, çoğu insan ilk ayda bırakmış oluyor ve devam paketlerini satın almayıp, bir kaç ay sonra sigaraya geri başlıyor. bence dikkat edilmesi gereken konu budur! ilk ayın sonunda sigarayı bırakmış olmama rağmen devam eden paketleri satın alıp kullandım, bu şekilde devam etmenin beni sigaraya karşı çok güçlü kıldığını düşünüyorum. şimdi geçmişe bakıyorum sanki yıllardır sigarayı yer gibi içen ben değil de bir başkasıydı.
    gelelim kötü yanlarına;
    1- agresif oldum
    2- yaşamak bir an için anlamsız gelmeye başladı (intihar edecek kadar değil, korkmayın ) hayatı sorguladım sadece
    3- aşırı duygusal oldum
    4- sanki mideme kalabalık bir aile taşındı, her gün her an hareket, kavga, gürültü...
    5- ilginç rüyalar görmeye başladım ( kabus mu? değil, macera mı ? değil. erotik mi? hiç değil) senaryosu kötü ama yönetmeni iyi filmler gibiydi, bir şekilde seyrettirdi kendini. bir kaç gün sürdü diyebilirim

olayın iyi tarafından bakarsak eğer; bir tiryakiyseniz cahampix olmadan bıraksanız da yukarıdaki yan etkilerden birini veya bir kaçını yaşayacağınızı tahmin ediyorum. tüm bunlar ve özellikle de duygusal iniş, çıkışlar; hepi topu 3-5 gün sürüyor, bence denemenize değer.
    ve en önemlisi bizim diğer insanlara göre bir artımız var, bizler motorcuyuz... sigarayı bırakma esnasında çok daralır, bunalırsak atlarız motorlara, yollara doğaya atarız kendimizi. krizleri en kolay bizler atalatırız

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelelim kötü yanlarına;
    1- agresif oldum
    2- yaşamak bir an için anlamsız gelmeye başladı (intihar edecek kadar değil, korkmayın ) hayatı sorguladım sadece
    3- aşırı duygusal oldum
    4- sanki mideme kalabalık bir aile taşındı, her gün her an hareket, kavga, gürültü...
    5- ilginç rüyalar görmeye başladım ( kabus mu? değil, macera mı ? değil. erotik mi? hiç değil) senaryosu kötü ama yönetmeni iyi filmler gibiydi, bir şekilde seyrettirdi kendini. bir kaç gün sürdü diyebilirim
    Ben yukarıda yazdıklarından dolayı elektronik sigara ile denemeye karar verdim. 2 hafta oldu. Sigarayı aramıyorum. Ancak sarjım bittiğinde emzik gibi aranıyorum. 1-2 defa sigara denedim o arada senelerdir bayıla bayıla içtiğim kısa camel bildiğin Maltepe kıvamına gelmişti..

Olayın başında olduğumdan kolay olsun diye delirium (ismide hoş) marka aldım. Yedek pil alıncada boşluk filan kalmadı.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Aga sigara içiyorum fosur fosur champix bitti sigara başladı
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

ben günde 1 paket içiyodum 7-8 ay evvel karar aldım artık içmiyorum, saniyede bırakmadıktan sonra bırakamıyorsun.

geçenlerde arkadaşlarla sahilde soğuk gece muhabbeti yaparken içeceğin(!) yanında uzattılar, 4 dal içtim, (ilk dalı zor içtim) ama orada kaldı.

kendimizi frenleyemediğimizin, kontrolün bizde olmadığının örneğidir sigara. diyeceğim şu ki kontrolü elinize alın bırakın gitsin ☺

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga sigara içiyorum fosur fosur champix bitti sigara başladı
    champix mampix işe yaramıyor demek ki önemli olan iradeyi elden bırakmamak. ben 1 yıl 8 aydır ağzıma sürmedim, sürmem de. o bi taneyi alırsam gerisi gelir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günde 15 tane falan içiyordum. Artık yeter deyip bırakmayı denedim başaramadım, madem bırakamıyorum ben de azaltayım dedim 1 aydır günde max 5 tane içiyorum. Hoşuma gitmeye başladı böyle az içmek. 1 ay içinde günde 1 ya da 2 taneye düşürmeyi düşünüyorum 3 ay içinde de tamamen bırakmak hedefim. Aniden başaramadım bir de yavaş yavaş deneyeyim.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Merhaba çok şükür artık kontrol bende,
    Ben şöyle bir yol izliyorum;
    Çay ve kahve ile içmem,yemekten sonra içmem,keyfilendiğim veya üzüldüğüm zaman içmem. Bu birbirine bağlı alışkanlığı hallettim ve belki günde bir ya iki veya hiç içmiyorum. Mesela bugün hiç içmedim zaten pakette taşımıyorum.
    Bu bir yıldır böyle ve sigara aklıma bile gelmiyor.
    Sizde bu yolu izleyin derim.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Puro sigarillo icin agalar.
    Arada kahveyle yuvarlarsiniz. Bir tanesi 30 dk gidiyor sohbet muhabbet iyi olur. Sigara da ister için ister içmeyin. İradede bitiyor.

Not : 14 15 yasimdan beri belli dönemlerde sigara içen istediğimde bırakan biriyim. İçmesem hayatta aklıma gelmez.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar hortlatmak gibi olacak. Ben de geçen ay radikal bir karar aldım; 41 yaşımdayım, 29 senedir düzenli alkol, 28 senedir de günde 2 paket sigara içiyordum. Sigara derken öyle nikotin oranı tıraş ince sigaralar değil Camel Deep Blue gibi ağır sigaralar. Velhasıl geçen ay hem alkolü kestim, hem doktor gözetiminde diyete başladım, hem de Sigarayı Bırakma Polikliniği'ne gidip fikir aldım. Arkadaşlar bu polikliniklere gidecek olanlar yanlarında kan testleriyle beraber gitsinler. Neyse, bana da Champix yazdılar. 8-14 gün arası bırakma tarihi belirlememi istediler. 14. günü seçtim. Hapları düzenli kullanmaya devam ederken 14. gün oldu ama sigarayı bırakmadım Bırakmayı istemedim. İşin ilginç kısmı gündüz halüsinasyon görmüyor, sigara içtiğimde de midem bulanmıyordu. Tek yan etki geceleri gördüğüm muazzam, süper rüyalar. Yani şöyle anlatayım gece olsun da uyuyayım diye zaman kolluyorum, öyle güzel rüyalar. Bugün 2. kutu Champix'i ücretsiz almak için doktorla randevum vardı, ayıp olmasın diye 3 gün önce sigarayı bıraktım. Daha önce Allen Carr yöntemiyle 21 gün içmemiştim ama insan beyni değişik çalışıyor, beynim bir şekilde Allen Carr'ın önüne geçti ve sigara içmeye başladım tekrardan. Neyse, 3 gündür sigara içmiyorum ve sinir,stres hiçbir yoksunluk duygusu hissetmiyorum. Eskiden 2-3 saat içmesem elim,ayağım titrerdi. Gece uykumdan kalkıp sigara yaktığım günler çoktu. Gerçi 3 gün çok erken bir süre "sigarayı bıraktım" diyebilmek için, belki yarın mal gibi tekrar başlayacağım, bilemem. Hani içinizde sigarayı bırakma düşüncesinde olup da yol yordam arayan varsa şu Champix konusunu doktorunun onayıyla bir düşünsün, araştırsın derim.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hadi hayırlı olsun inşallah bırakırsın.En güzeli hiç başlamamış olmak.Ben 48 yaşımdayım hiç denemedim bile.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlı olsun inşallah bırakırsın.En güzeli hiç başlamamış olmak.Ben 48 yaşımdayım hiç denemedim bile.
    Çok şanslısınız, gerçi ergenlik döneminde sigaranın ekmeğini yediğimiz günler olmadı değil. Lakin yeter artık, içtim içeceğim kadar.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    12 sene kadar sigara içtim. son bir kaç senedir sigarayı sırf vücudum istediği için içiyordum ama nefret ederek içiyordum. bir arkadaşımda elektronik sigara gördüm. markası vaporesso renovo zero. aldım bende bir tane ve sigarayı bırakmaya niyet ettim hani laf olsun diye de değil. önümüzdeki ay tam 1 sene olacak sigarayı bırakalı. bir kaç defa alkol içerken arkadaşlardan istedim ama yarısına gelemeden söndürdüm hep bir türlü içemedim. şuan nefret ediyorum sigaradan, dumanından, kokusundan. birisi yanımda sigara içince rahatsız oluyorum. hele şu sigara kokma olayı kalmadı ya, mükemmel bir hismiş. sağlık açısından zirvedeyim zaten ne öksürük, ne balgam, ne ciğer tıkanması hiç bir şey kalmadı. ağzımın tadı da yerine geldi vallahi. bırakabiliyorsanız kesinlikle bırakın, hakikaten daha kaliteli bir yaşam sürüyorsunuz.
    tommygun ve computeus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)