Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Günün Menüsü

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tecimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamanızı istemem sadece "+ işçilik" kısmına bir hayli güldüm.
    o da espirisi canım okadarda değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Dostum geç oldu kusura bakma. Ben sana 2 gün önceki menümü yazayım. 2 kglık bütün tavuk aldım, güzelce yıkayıp haşladım. Yaklaşık 1 saat, 1 saate 15 dakika falan. Sonra bütün etlerini ufak ufak parçaladım kemiklerini çıkardım. Suyuna güzel bi plav yaptım fazla suyu kavanozlara koyup dondurdum. etlerini de kaşarlı tavukta kullandım. Önce beşemel sos yapıp içine kaşar ekliyorsun en son tavuklarla birlikte harmanlayıp borcamda fırına atıyorsun. Bu menüyü 4 kişi 1 günde 2 kişi 2 günde 1 kişi 4 günde bitirebilirsin
    Ben doymuş olmak için bişeyler yemem kendim için uğraşırım. Seviyorum yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bimden et döner
    Ekmeğin kabuklarını birer lokmalık doğrayıp
    Üstüne dometes sos (sarımsak domates yağ bledırdan gecirip kaynatıp soğuyunca)
    Yanına bimden kaymaklı yoğurt ve yarım domates bir biber
    Üstüne tavada ısıtılmış etler
    En üste eritilmiş tereyağ bimden
    Al sana bim iskender gerceğini aratmıyor
    Şok daha ucuzu yokkkk. Şok olmaz mı dostum

e o zaman bir tarif daha
    Tavuklu, kıymalı yahut etli yapmak sana kalmış. Tavuk veya etle yapacaksan her ikisini de bir gün önceden soğan,soya sosu ve sütle (marinasyonu kendin değiştirebilirsin)marine edersen iyi olur. Tavukta kalça ette biftek kullanabilirsin. Şerit şerit olacak parmak gibi. Kıymalı yapacaksan normal kıymalı makarna sosu yap domatesli. Etleri ocağa kızgın tavaya al harlı ateşte 5 dakika çevir. sonra biraz zeytin yağı ve ardından sarımsak kapya biber, yeşil biber, kekik, tuz, karabiber ekle. Sotele yarım saat. Bu sırada Kibri çöpüne yakın kes patatesleri biraz suda bekletip güzelce kızart. Diğer yandan sarımsaklı yoğurt hazırla ve en son üzerine dökmek için salçalı sos. Tabağa patatesleri alıyorsun, üzerine sarımsaklı yoğurt, üzerine etleri onunda üzerine salçalı domatesli sos. Offffffffff al sana çökertme kebabı Yanına birşey isteme zira bu işler 2 saatini alıyor Afiyet olsun
    Tefoo bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geç oldu kusura bakma. Ben sana 2 gün önceki menümü yazayım. 2 kglık bütün tavuk aldım, güzelce yıkayıp haşladım. Yaklaşık 1 saat, 1 saate 15 dakika falan. Sonra bütün etlerini ufak ufak parçaladım kemiklerini çıkardım. Suyuna güzel bi plav yaptım fazla suyu kavanozlara koyup dondurdum. etlerini de kaşarlı tavukta kullandım. Önce beşemel sos yapıp içine kaşar ekliyorsun en son tavuklarla birlikte harmanlayıp borcamda fırına atıyorsun. Bu menüyü 4 kişi 1 günde 2 kişi 2 günde 1 kişi 4 günde bitirebilirsin
    Ben doymuş olmak için bişeyler yemem kendim için uğraşırım. Seviyorum yani[COLOR="Silver"]
    dostum teşekkürler en özenerek ve yararlı cevabı sen verdin. allah razı olsun.
    ilk gün bezelyeli tavuk + pilav yapmıştım
    ikinci gün kızarmış bütün tavuk ve bulgur pilavı ayran
    bugün ise dışarda olacağım için çorba ve ciğer kızartacağım kolay olması için.
    sarph35 bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben doymuş olmak için bişeyler yemem kendim için uğraşırım. Seviyorum yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Şok daha ucuzu yokkkk. Şok olmaz mı dostum

e o zaman bir tarif daha
    Tavuklu, kıymalı yahut etli yapmak sana kalmış. Tavuk veya etle yapacaksan her ikisini de bir gün önceden soğan,soya sosu ve sütle (marinasyonu kendin değiştirebilirsin)marine edersen iyi olur. Tavukta kalça ette biftek kullanabilirsin. Şerit şerit olacak parmak gibi. Kıymalı yapacaksan normal kıymalı makarna sosu yap domatesli. Etleri ocağa kızgın tavaya al harlı ateşte 5 dakika çevir. sonra biraz zeytin yağı ve ardından sarımsak kapya biber, yeşil biber, kekik, tuz, karabiber ekle. Sotele yarım saat. Bu sırada Kibri çöpüne yakın kes patatesleri biraz suda bekletip güzelce kızart. Diğer yandan sarımsaklı yoğurt hazırla ve en son üzerine dökmek için salçalı sos. Tabağa patatesleri alıyorsun, üzerine sarımsaklı yoğurt, üzerine etleri onunda üzerine salçalı domatesli sos. Offffffffff al sana çökertme kebabı Yanına birşey isteme zira bu işler 2 saatini alıyor Afiyet olsun

az önce yapıp yedik çökertme kebabını tarif için teşekkür ederiz bu arada malzemeler şok marketten yanına kaymaklı ekmek kadayıfı ve kola
    ama çok uğraştırdı
    sarph35 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az önce yapıp yedik çökertme kebabını tarif için teşekkür ederiz bu arada malzemeler şok marketten yanına kaymaklı ekmek kadayıfı ve kola
    ama çok uğraştırdı
    resim var mı. kim kim yediniz

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim var mı. kim kim yediniz
    ben oğlum ve arkadaşı tabi ben yaptım onlar yardım etti resim yok hiç aklıma gelmedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bend eşöyle kafama uygun bir hanfendi bulsamda evlensemmi diye düşünüyorum başımı ağrıtmayacak kendi başıda ağrımayacak biri olsun, biraz anlayışlı nazik kim kardaşyanın %1 kadar güzel olsun yeter yani

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bend eşöyle kafama uygun bir hanfendi bulsamda evlensemmi diye düşünüyorum başımı ağrıtmayacak kendi başıda ağrımayacak biri olsun, biraz anlayışlı nazik kim kardaşyanın %1 kadar güzel olsun yeter yani
    napıcan güzelliği 500-1000 dekar tarla olsun kayınpederde ailenin tek evladı olsun sırtın yere gelmez

ben oğlum ve arkadaşı tabi ben yaptım onlar yardım etti resim yok hiç aklıma gelmedi
    olsun bidaha ki sefere artık. ben öğle saati davuk yaptım resim çekmıştım gece eklerim.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafana uygun hanfendi bulabilseydin evlenirdin zaten dostum. bende anneme dedim helal süt emmiş babası her bayram kurban kesmiş birini bul diye yok bulamadık.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    olsun bidaha ki sefere artık. ben öğle saati davuk yaptım resim çekmıştım gece eklerim.

kafana uygun hanfendi bulabilseydin evlenirdin zaten dostum. bende anneme dedim helal süt emmiş babası her bayram kurban kesmiş birini bul diye yok bulamadık.
    valla ben de beni sevsin yeter diyorum... Daha önce Megadeth-peace sells parçasının solosunu atabilecek tekniğe sahip bir bayan arıyordum...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben de beni sevsin yeter diyorum... Daha önce Megadeth-peace sells parçasının solosunu atabilecek tekniğe sahip bir bayan arıyordum...
    yoksa sende barodinin videolarını izledinde mi öyle düşünmeye başladın jimi en son nefes alsın yeter dersek gözümüz açık gider
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yoksa sende barodinin videolarını izledinde mi öyle düşünmeye başladın jimi en son nefes alsın yeter dersek gözümüz açık gider
    yok abi barodi ile alakası yok... Amacımız yuva kurmak değil; grup kurmak.
    DKN bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Sucuk-ekmek
    Köfte ekmek
    Balık ekmek
    feat
    ayran
    basit istediniz diye bunlar,yoksa deniz yosununda marine edilmiş portakallı ördek veya fırında labneli somon tarifide verebilirdim

Ilk gordugumde yazacaktim ama o zamanlar üye degildim simdi yazayim belki tefoo abimize faydamiz olur.
    Once bir parca tavuk alalim gogus kismindan onu kusbasi dograyalim iyice yikayip suzgecte bekletirken 3 4 patatesi elma dilim (ben böyle seviyorum siz istediginiz sekilde yapabilirsiniz) dograyip tavukla beraber karistirma kabina alalim (ben bos yogurt kaplarindan birini kullaniyorum).
    Simdi tavujla patatesin uzerine zeytinyagi gezdirelim, bir tutam tuz, karabiber, kekik ve yarim kasik kadar salca ile berabar tum tavuk parcalarina etki ettirecek sekilde karistiralim,karisimi firin tepsisine koyup firina verlim. Tepsiye yagli kagit koymanizi tavsiye ederim (yoksa yikama kisminda bana sovebilirsiniz)
    Genelde okuldan/isten gelince biraz yorgun oluyor insan, eve gelince direkt yemegi firina verirrim pisinceye kadar güzel bir dus alirim iyi oluyor.
    Afiyet olsun.
    Tefoo bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ilkin beslenme kültürünü doğru seçmek gerekiyor.
    misal akdeniz mutfağı tercihimdir.
    bu ara balık sezonu olduğu için.
    mevsim balığı
    yanına kişisel tercihlere göre salata
    final olarak da yemekten bir süre sonra meyve olarak ekşi mandalina ve elma olabilir. (meyva salatası yapılabilir)

yemek içerisinde ekmek mümkün olduğunca az tüketilmeli
    meze olarak zeytinyağlı olur ise faydası boldur.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar evin işsizi olarak buaralar en büyük problemim akşam ne yemek yapsam?
    Sabah ve öğlen yemek tüketiyorsanız akşam hafif ama besleyici şeyler yemelisiniz. Aksi halde takip eden sabah yiyeceğiniz öğün ve devamında yiyeceğiniz öğle yemeği gerekli oranda sindirilemeyecek ve bu zincir uzayacak da uzayacak .. sonunda kilo alacaksınız.

Akşam ;
    Beyaz peynir / kaşar peynir ve mısırın içinde bulunduğu bir salata iyi gider ve kolay sindirilir. ( doymak için yanında fındıklı ve üzümlü altınçörek yenilebilir )
    Barbunya ve maydanoz iyi gider. Sindirimi kolaydır ve protein açısından zengindir.
    Lor peynirli ve yoğurt. Hem protein açısından zengindir hem de tok tutacaktır.
    Mısır gevreği. ( üzerine muz dilimlenebilir, kuru yemiş atılabilir )

Aslında yenmemesi gereken şeyler karbonhidrat oranı yüksek olan besinlerdir. Beyaz ekmek, makarna, pilav, tatlı, bisküvi .. akşam bunlar yenilmemelidir.

Sabah kahvaltısında en az 1 adet haşlama yumurta yenilmelidir, beyaz peynir ya da kaşar peyniri yenilmelidir.

Kısacası bazı besinler sihirlidir. Az yersin ama doyarsın. Bunlara yönelmek lazım.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Kendi çektiğim video ve yaptığım balık tarifi.
    https://youtu.be/bAZKP6rd11c

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Bu da bir lahos tarifi. Balık boyu kişi sayısına göre değişebilir. Balığın içine yani karnına bir tabakta hazırlayıp karıştırdığımız soğan, biberiye, domates, karabiber, sarımsak, zeytinyağ, defne yaprağı malzemelerini harmanlayıp dolduruyuruz. sonra balığın üstüne çizdiğimiz yerlere küp küp tereyağ koyuyoruz. Üzerine biraz yağ gezdirip fırına veriyoruz. Ara sıra akan suyunu kaşıkla üstünden gezdiriyoruz. Afiyet olsun.
    zaferce ve Tefoo bunu beğendiler.

Sakin ola lagos falan yemeyin. Satin almayin veya avlamaya cikmayin.
    2020'ye kadar tum lagos ve orfoz cesitlerinin avlanmasi ve satilmasi yasak.
    Yakalanan her balik basina 1000 kusur TL ceza veriliyor.

Bir istatistik arastirmasina gore, 2010 yilinda 500bin ton lagos avlanmis. Bu miktar 2015'te yalnizca 166 tona dusmus.
    Neslin devamliligini saglamak icin, nadasa birakildi bu iki cins.
    2020'ye kadar ellemeyin, elletmeyin, satmayin, sattirmayin.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Üstteki resimdeki balık,dişlerini sensodyne true white diş macunuylamı yıkamış :-) maşallah bembeyaz,bence kafayı uçursaydınız daha iştah açıcı görülebilirdi.ben ona çatal atmaya yeltenemem şahsen,katil piranalara benziyor.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ola lagos falan yemeyin. Satin almayin veya avlamaya cikmayin.
    2020'ye kadar tum lagos ve orfoz cesitlerinin avlanmasi ve satilmasi yasak.
    Yakalanan her balik basina 1000 kusur TL ceza veriliyor.

Bir istatistik arastirmasina gore, 2010 yilinda 500bin ton lagos avlanmis. Bu miktar 2015'te yalnizca 166 tona dusmus.
    Neslin devamliligini saglamak icin, nadasa birakildi bu iki cins.
    2020'ye kadar ellemeyin, elletmeyin, satmayin, sattirmayin.
    Duyarlı düşüncen için teşekkür ederim öncelikle fakat bu balık aynı zamanda ithal de edilerek ülkemize geliyor ve o şekilde satın almak da mümkün. Ben zıpkıncı olduğum için kendim yakalıyordum, eskilerden yapmış olduğum bir ava ait fotoğraftır ayrıca.
    Bu arada aynı tarif avı serbest olan züber yada şeytan denilen tür ile de yapılabilir. Altta fotosunu paylaşıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)