Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kitap Tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Korku edebiyatından hoşlananlar için Clive Barker'ın her kitabını önerebilirim. Ancak şu an İmajica ile kafayı bozmuş durumdayım.

Bundan önce de ünlü gazeteci Dmitriy Glukovsky'nin bilgisayar oyunlarına da konu olan iki kitabı Metro 2033 ve Metro 2034 de post-apokaliptik bilimkurgu severler için oldukça keyifli olacaktır.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Yazarın hayal gucunden sıktıgı hayalı kjarakter ve olayları katkısız buldugum ıcın roman okumuyorum..
    mustafa yıldırım svıl orumcegın agında ve soner yalcının bınbası cem ersever kıtaplarını kesınlıkle onerırım.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    valla pek kitap okuyan brisi değilimdir ama oğuz atay tutunamayanlar hemen arkasından da tehlikeli oyunlar tafsiye ederim. direk tehlikeli oyunlar ile girerseniz anlayamayabilirsiniz bu yüzden öncesinde tutunamayanlar.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Derbi ETX
    Kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum, ne okuyacağımı bilmiyorum. 15 yaşımda karın deşen jack kitabını okudum, 2 gün önce kitaba baktım bitirdim mi bitiremedim mi emin olamadım. Yine 2 gün önce kitap almaya gittim. bir buçuk saat kadar kitaplara baktım, bir kaç sayfalarını okudum.
    Kitap okuyacak yapı yok sende dedim kendime elim boş şekilde çıktım.

Kitaplar bana, daha çok yazmak için yazılmış gibi geliyor, yazarın kafası, düşü, kurgusu, hayali, olmasını istediği olaylar vs.
    Okumak istiyorum ama nasıl bir kitap okuyabilirim bilmiyorum, arkadaşım ''Dönüşüm'' kitabını önerdi sayfa sayısı az, sayfa sayısı da korkutuyor sanki, gözlerim ağrır beynin yorulur vs.

Jack psikopatını sevdiğimi söyleyebilirim, kitaptaki isimleri o zaman nasıl telaffuz ettim hatırlamıyorum, yazar sanki katilin gölgesi veya arkasından bakan çırak, bazen de meraklı izleyici gibiydi hatırladığım kadarıyla

Bana kitap önerir misiniz? O kitabı okumam gerekliliğini hissetsem daha iyi olur.
    Veya iyi bir kitap nasıl seçilir. Kitap alırken neresine bakmalıyız? ne yazması lazım? Yoksa Yazar önerisi mi istemem lazımdı?

Motosikleti
    Mondial Drift
    Hayy bin yakzan iyidir din felsefesi yapıyo adamı imana getirir vallaha

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum, ne okuyacağımı bilmiyorum. 15 yaşımda karın deşen jack kitabını okudum, 2 gün önce kitaba baktım bitirdim mi bitiremedim mi emin olamadım. Yine 2 gün önce kitap almaya gittim. bir buçuk saat kadar kitaplara baktım, bir kaç sayfalarını okudum.
    Kitap okuyacak yapı yok sende dedim kendime elim boş şekilde çıktım.

Kitaplar bana, daha çok yazmak için yazılmış gibi geliyor, yazarın kafası, düşü, kurgusu, hayali, olmasını istediği olaylar vs.
    Okumak istiyorum ama nasıl bir kitap okuyabilirim bilmiyorum, arkadaşım ''Dönüşüm'' kitabını önerdi sayfa sayısı az, sayfa sayısı da korkutuyor sanki, gözlerim ağrır beynin yorulur vs.

Jack psikopatını sevdiğimi söyleyebilirim, kitaptaki isimleri o zaman nasıl telaffuz ettim hatırlamıyorum, yazar sanki katilin gölgesi veya arkasından bakan çırak, bazen de meraklı izleyici gibiydi hatırladığım kadarıyla

Bana kitap önerir misiniz? O kitabı okumam gerekliliğini hissetsem daha iyi olur.
    Veya iyi bir kitap nasıl seçilir. Kitap alırken neresine bakmalıyız? ne yazması lazım? Yoksa Yazar önerisi mi istemem lazımdı?
    jean cristophe grange deneyebilirsiniz.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pamdemi günlerinde bu başlığı hortlatmakta fayda var diye düşündüm.

Kitap tavsiyelerinizi bekliyorum. Pdf linki de olursa iyi olur.

Roman : Ormanda Unutulan Askerler- John Keats

https://www.pdfdrive2.com/ormanda-un...117483766.html
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pamdemi günlerinde bu başlığı hortlatmakta fayda var diye düşündüm.

Kitap tavsiyelerinizi bekliyorum. Pdf linki de olursa iyi olur.

Roman : Ormanda Unutulan Askerler- John Keats

https://www.pdfdrive2.com/ormanda-un...117483766.html
    Ne kullaniyorsunuz hocam? Kindle, iPad?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Pandemi devrinde bu başlığın hortlatılması iyi olmuş.

Kindle gibi elektronik kitap cihazlarını tavsiye ederim. Öyle son modeline falan gerek yok, ikinci el olanları bile fazlasıyla iş görüyor, zaten fazla özelliği olmaması daha iyi, tabletten telefondan kitap okumaya çalışınca dikkat dağıtacak bölecek çok şey oluyor, bunlarda öyle dertler yok. Bendeki eski model kindle paperwhite modeli fazla fazla iş görüyor, 2 haftada bir şarj ediyorum, yenisini almayı ancak bataryası iyice ölür de şarj olmazsa düşünürüm.

Kindle türü cihazları olup bilim kurgu sevenlere Iaian M.Banks adlı yazarın The Culture serisi romanlarını tavsiye ederim. 10 romanlık bir seri.

Bu aralar 3 kitaplık "3 body problem" adlı bilimkurgu roman serisini okuyorum, 3. kitabın sonlarına geldim.
    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem_(novel)

Torrent indirmeyi bilen, biraz arama yapabilen herkes her tür kitaba ulaşabilir.

TV'de dizi ya da film izlemektense aynısının romanı varsa okumayı tercih ediyorum.
    tommygun, AzÇok ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kullaniyorsunuz hocam? Kindle, iPad?
    Daha çok Masaüstü PC kullanıyorum. Ekran büyük olunca kolay okunuyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pandemi devrinde bu başlığın hortlatılması iyi olmuş.

Kindle gibi elektronik kitap cihazlarını tavsiye ederim. Öyle son modeline falan gerek yok, ikinci el olanları bile fazlasıyla iş görüyor, zaten fazla özelliği olmaması daha iyi, tabletten telefondan kitap okumaya çalışınca dikkat dağıtacak bölecek çok şey oluyor, bunlarda öyle dertler yok. Bendeki eski model kindle paperwhite modeli fazla fazla iş görüyor, 2 haftada bir şarj ediyorum, yenisini almayı ancak bataryası iyice ölür de şarj olmazsa düşünürüm.

Kindle türü cihazları olup bilim kurgu sevenlere Iaian M.Banks adlı yazarın The Culture serisi romanlarını tavsiye ederim. 10 romanlık bir seri.

Bu aralar 3 kitaplık "3 body problem" adlı bilimkurgu roman serisini okuyorum, 3. kitabın sonlarına geldim.
    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Three-Body_Problem_(novel)

Torrent indirmeyi bilen, biraz arama yapabilen herkes her tür kitaba ulaşabilir.

TV'de dizi ya da film izlemektense aynısının romanı varsa okumayı tercih ediyorum.
    2. el bir paperwhite ben de bakayim en iyisi

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    2. el bir paperwhite ben de bakayim en iyisi
    Bendeki paperwhite 3 diye geçiyor. 50 dolara almıştım, yenisi 120 dolar falandı. ama yıllar geçti dolar yükseldi, yine de sıfırın yarı fiyatına bulunabiliyordur sanırım.

wifi bağlantısı var ama hiç kullanmadım, usb portundan bilgisayara bağlayıp calibre adındaki programla aktarıyorum kitapları. internet bağlantısını uçak moduna aldım boşuna çalışmasın diye. 4GB hafızası fazla fazla yetiyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bendeki paperwhite 3 diye geçiyor. 50 dolara almıştım, yenisi 120 dolar falandı. ama yıllar geçti dolar yükseldi, yine de sıfırın yarı fiyatına bulunabiliyordur sanırım.

wifi bağlantısı var ama hiç kullanmadım, usb portundan bilgisayara bağlayıp calibre adındaki programla aktarıyorum kitapları. internet bağlantısını uçak moduna aldım boşuna çalışmasın diye. 4GB hafızası fazla fazla yetiyor.
    Calibre kullandim daha once linux uzerinde, oldukca basariliydi. Paperwhite 3 modellerine baktim, 2. el 700-900 arasi sanirim Wifi olan modeli. Wifi gerek yok gercekten de.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Calibre kullandim daha once linux uzerinde, oldukca basariliydi. Paperwhite 3 modellerine baktim, 2. el 700-900 arasi sanirim Wifi olan modeli. Wifi gerek yok gercekten de.
    Ben de linux üzerinde kullanıyorum zaten. Windows kullanamıyorum, çok zor, bu yaştan sonra öğrenmek de zor geliyor.

wifi olmayan modeli var mı bilmiyorum ama çok da gerek yok. Ben aldığımda 50 dolara alıp o zamanki dolara göre 250 lira gibi bir şey vermiştim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben de linux üzerinde kullanıyorum zaten. Windows kullanamıyorum, çok zor, bu yaştan sonra öğrenmek de zor geliyor.

wifi olmayan modeli var mı bilmiyorum ama çok da gerek yok. Ben aldığımda 50 dolara alıp o zamanki dolara göre 250 lira gibi bir şey vermiştim.
    Ben de bu yastan sonra ikisini de kullanamiyorum, Mac kullaniyorum
    Dolarla mi maas aliyorsunuz diye konusuluyordu dimi? Do your math

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Nicos Kazancakis - Zorba
    Umberto Eco - Gülün Adı
    Hakan Günday - Daha
    Frank Herbert - Dune Serisi
    Ingvar Ambjörnsen - Beyaz Zenciler
    Gogol - Ölü Canlar
    Tolstoy - Savaş ve Barış
    Franz Kafka - Dönüşüm
    Franz Kafka - Ceza Sömürgesi
    Jonathan Livingston - Martı
    Anthony Burgess - Otomatik Portakal
    Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna
    Paulo Coelho - Simyacı
    Victor Jara - Yarım kalan şarkı
    İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası
    Bu kitapların dışında Neyran Günüçer'in kitapları arkadaşımın reklamı gibi ama cidden güzel kitapları var. Daha çok aklıma gelmeyen okuduklarımdan tavsiye var hatta halen okuyamadığım Oğuz Atay - Tutunamayanlar var.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben de değişiklik olsun Witcher Kader Kılıcı diyeyim. Oyununun hastasıyım, kitabı da kütüphaneden almıştım da 1.de olmasına rağmen kayıpmış. Şu kütüphaneden kitap alıp getirmeyenleri bi yakalarsam çakacam 2 tane.

Carlos Ruiz Zafon
    Cennet Mahkumu

Barselona, yıl 1957. Daniel ve karısı Bea, Noel’i büyük coşku ve mutluluk içinde kutlamaya hazırlanmaktadırlar. Julian adını verdikleri çok güzel bir erkek bebekleri olmuştur ve sevgili dostları Fermín Romero de Torres de evlenmek üzeredir. Fakat, esrarengiz bir yabancı kentin karanlık geçmişinde yirmi yıldır gömülü kalan korkunç sırrı açıklayacağını söyleyerek tehditler savurunca, ailenin mutluluğunun üzerinde karabulutlar dolaşmaya başlar.
    Birdenbire ortaya çıkan bu esrarengiz adam, Fermin ve Daniel’ı Diktatör Franco’nun hüküm sürdüğü 1940’lı yıllardaki korkunç maceralara sürükler. Gerçekleri ortaya çıkarmak için eski günlerde meydana gelen tüyler ürpertici olayları araştırmaya başlayınca tüm sevdiklerini de tehlikeye attıklarını ve yaşamlarının eskisi gibi olamayacağını anlarlar…

https://ekitap.site/kitap?no=39394

Denizci Courtney ailesi her türlü maceranın, gerilimin ve heyecanın yaşandığı bir serüvene atılır.
    Francis Courtney ve üç oğlu; Tom, Guy ve dorian uzak diyarlarda farklı kültür ve geleneklerin yoğurduğu insanlarla karşılaşırlar. Asıl yolculuk nedenleri olan el-Auf adıl korsanı ele geçirme planı gerçekleşse de, bu kazanç bir babanın ölümüne ve bir oğulun da kaçırılmasına yol açar.

Pdf linki için tıklayın.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilginçtir ki yıllar önce okudugumda beğenmiştim.

Konuyu özetlemek gerekir ise İsa'nın çarmıha gerildiğinde mızrak saplayıp öldürüldüğü sırada kanı kutsal kaseye koyulmuş ve 2 bin yıl sonra bu kandan mesih klonlanmış.

Ancak kitabın ana konusu islam ve hristiyan inancındaki farklılık. Bir inançta İsa hiç ölmemiş tanrı tarafından göğe yükseltilip yerine Yahuda koyulmuş ve İsa gibi gösterilmiş, başka bir inanca göre de insanoğlunun günahlarının kefareti olarak gerçekten İsa orada çarmıha gerilmiştir.

O zaman klonlanan İsa mı yoksa Yahuda mı? Kimin inancı doğru.

İlginç bir kitaptı.

fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)