Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tabii Afetlerde Motosikletin önemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı

Arkadaşlar tabii afetlerde afet bölgesinin yolları hasar gördüğünde ilk ulaşan araçların motosikletler olduğunu biliyormusunuz.

Bu olay basına yansımasa bile son depremde marmara bölgesinde böyle olmuştur.

Tabii afetlerde ilk yardım, acil kurtarma timi gibi, şu an aklıma gelmiyen daha birçok konuda motosiklet sahipleri organize olabilir, benim aklımda bu konularla ilgili bir kurtarma timi oluşturmak, hatta her şehirde ve semtte böyle timler kurulabilir, araçların giremiyeceği yerlere motosikletler girer.

Bu konu ile ilgili öneri ve düşünceleri olanlar lütfen yazsın, en kısa zamanda organize olalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Benim aklıma hiç gelmemişti

Muhteşem bir fikir bence, belki organize olan gruplar vardır.Var mıdır ?

Şu an bir motorum yok ama yeni yıla kadar büyük ihtimalle olacak, sizi takip ediyorum.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    heyelan gibi felaketler için cross tipi motosikletlerden yaralalım basın felaket yerine gelen ilk gelen motosikletliler yerine arama kutarma köpeklerini çekerler zaten

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    kurtarma timi oluşturma fikrini beğendim doğrusu. ama nasıl olucak bu iş.....

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    motorculara kurtarma eğitimi verilmesindense (nitekim, acil kurtarma ekipmanları pahalıdır ve ciddi eğitim gerektirir) mevcut timlerin motorize edilmesi daha uygulanabilir bir yöntem...
    May the Force be with McLaren Mercedes

muhendis1959 ve destek veren diğer arkadaşlar.Öncelikle sizlere bu düşünceden dolayı TEŞEKKÜR ediyorum.
    Ben bu konuda daha önce bir topic açtım.

Arkadaşlarım da bana destek verdi.
    Hatta sitemizin eski üyelerinden AYTACSU ile (kendisinden birdaha haber alamadım)uzun diyaloglarımız oldu.Afet bölgesinde yaşadığı bazı , ulaşım sorunlarını anlattı.Kendisi de Arama-Kurtarma görevlisi olduğu için ; yaşadığı sıkıntılardan bahsetti.Ben fikirlerimden bahsettim.
    Birtakım sonuçlar aldık bu konuda.

Linki buradadır : http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6950

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Bu konu bence "konudışı" değil.

Sevgili moderatör arkadaşlarımızdan biri bunu ilgili bir başlığa taşısa ne güzel olur.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı
    muhendis1959 ve destek veren diğer arkadaşlar.Öncelikle sizlere bu düşünceden dolayı TEŞEKKÜR ediyorum.
    Ben bu konuda daha önce bir topic açtım.

Arkadaşlarım da bana destek verdi.
    Hatta sitemizin eski üyelerinden AYTACSU ile (kendisinden birdaha haber alamadım)uzun diyaloglarımız oldu.Afet bölgesinde yaşadığı bazı , ulaşım sorunlarını anlattı.Kendisi de Arama-Kurtarma görevlisi olduğu için ; yaşadığı sıkıntılardan bahsetti.Ben fikirlerimden bahsettim.
    Birtakım sonuçlar aldık bu konuda.

Linki buradadır : http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6950
    Bu konuyu daha önce gündeme getirdiğinizden dolayı teşekkürler ama sonu gelmemiş, bence şu anda organize olmuş bir kurtarma ekibinden yardım alabiliriz, tabi bu akutcular olabilir, bu tip gruplarla irtibatta olan arkadaşlardan yardım bekliyorum,

Eskiden her aracın bir askeri kimliği vardı, yani savaş sırasında araçların yapacakları veya teslim olacakları askeri kıtaları gösteren bir kimlikleri vardı şimdi varmı bilmiyorum, ama bence bizdeki motorları böyle bir arama kurtarma ekibine kayıt ettirip eğitimini aldıktan sonra, afetlerde onların kumandasında kullanabiliriz, en azından bu bir fikir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler