Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KASKIMIN VE PLAKAMIN POLİSLE İMTİHANI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Herkese iyi forumlar, bugün yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak ve deneyimli abilerimden,kardeşlerimden bilgi edinmek istiyorum. Aydın/Nazilli'de oturuyorum sabah 9 gibi Aydın'a gitmek için yola çıktım tam Nazilliden çıkarken motorlu polisin birisi yaya haldeydi ve bana dik dik baktı ben aldırış etmedim çünkü dur gibi bir el hareketi yapmadı tam dönerken önüme araç çıktı ve durdum daha sonra yanıma geldi ve kenara çek dedi bende sakince kenara çektim motoru stop ettim daha sonra yanıma gelerek direk sert üslupla kaskını çıkar sen kimsin, aç şu kaskı vs. cümleler kurdu. (Şunu belirmek istiyorum bu önemli, kaskımın orjinal siyah vizörü üretilmediği için bende siyah film yaptırmıştım vizöre). Motorumdan iner inmez kaskı elimden aldı yan taraftan koparmaya başladı cam filmini, ben memur amca ne yapıyorsun falan dedim bu yasak değil dedim siyah takmak yasak değil ama seninki kaplama dedi ben seni görmüyorum dedi suratın gözükmüyor falan dedi tam yırtarken ben elinden aldım, orjinallerde gözükmüyor zaten falan dedim parçası olmadığı için kaplatmak zorunda kaldım dedim. İyice kıl oldu daha sonra arkaya baktı, benimde orjinal plakam takılı değil app plaka takıyorum daha güzel gözüküyor diye ama yazılar falan tam orjinal plakamın aynısı ki orjinalinide her zaman motorun altında taşırım gösterdim falan derken sök onu sana verileni tak dedi bende o konuda polemiğe girmedim olay kısaca bu. Şimdi üç sorum var ;
    1-Orjinalini taşıdığım takdirde app plaka sorun olur mu?
    2-Memur haklı mı, yani vizörümün cam filmini yırtabilir mi ?
    3-Sizce ne yapmalıyım polisi şikayet mi etmeliyim yoksa içime mi atmalıyım ?

Şimdiden yorum yapıp yönlendiren herkese teşekkür ederim, iyi forumlar..

NOT: Vatanımız zor günlerden geçiyor teftişler arttı ki benim polise askere sonsuz saygım vardır ama bugünkü memur adeta soğuttu beni. Mesela Aydın'a giderken bile 3 çevirme durdurdu ki hepside insancıl yaklaştı iyi yolculuklar dedi gönderdi bende saygılı davranıp kolay gelsin dedim hepsine. Yani yanlış anlaşılmak istemem polis düşmanı değilim ekipmanım ve evraklarım hep tam bu yüzden sorunum olmadı hiçbir zaman.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    App plaka yasak,yaninda bulundurman önemli değil mühürlü plaka takili olmak zorunda.Şikayeti falan zaten unut bence sanslisin 92tl yi kesmemisler.
    Vizör konusu çok saçma kapali kaskta vizor olmayinca görünce taniyormuymus sanki göreceği 2göz oda her insanda var motoru hayvan sürecek değil ya..
    crocodil ve Eski_kasa bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    1 - Evet app plaka yasak
    2 - Hayır sökemez. Kaskımın arabaya benzer bir hali mi var deseydin
    3 - İt iti ısırmaz.
    Bonus: Sana karşı yaptığı tek şey ego tatmininden başka bir şey değil. Güvenlik; milletin kaskını bozarak değil, etrafta dolaşan bombaları patlamadan yakalayarak sağlanır.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    güzel kardeşim önce kaskın önüne taktığın film meselesine bakalım ktk(karayolları trafik kanunu) dan aynen kopyaladım.Madde 30/ b) (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 .600. 000 lira para cezası,
    İle cezalandırılırlar.
    Yani anlıyacağın üzere bir karış film ile 3600 TL para cezası, bana sorsan 'abi kask senin olsun motor burada kalsın ben yeni bir kask alıp geliyorum' derim. Yani memur haklı, gelelim ikinci hususa sana verilen plaka resmi belgedir. onun üzerinde yapacağın uygulamada bile resmi belgede sahtecilikten yargılanırsın. Efendim orjinali de yanımda gösterebilirim. falan hikaye kardeşim o plaka yerinde takılı olmalı onun üzerinde resmi mühürü var filigranı ıvırı zıvırı var. Sonrasında sana ikiz plaka mı kullanıyorsun ne maksatla 2 plaka taşıyorsun. diye her fırsatta sorarlar. Ayrıca resmi belgenin estetiği olmaz. Örneğin ben nüfus cüzdanımı beğenmiyorum. Kendi beğendiğim dizaynı ile tanzim edeceğim diyemezsin yada bu nasıl ehliyet benim arzuladığım ehliyet tipi bu değil ben resmimi sağda görmek istiyorum diyemezsin işte plaka da böyle sana verilenden farklısını takamazsın. Memurun kabalığına gelince polis memurunun sana kibar davranmak gibi bir yükümlülüğü yok zira polis memuru müşteri hizmetleri temsilcisi değil. Polis memuru sana mal satmıyor, yada para karşılığı bir hizmeti vermiyor ne bileyim al şu 5 lirayı bana kahve yanında da iki poğaça dediğin adam değildir. Polis memuru devlet adına çalışır. Aldığı talimatlar doğrultusunda görevini ifa eder. Kibarlık ise başka bir durum. Kendi adıma konuşayım. Söz dinleyene kibar davranılır. Şüphe edilene ise vakur ve sert. Belli ki bakışmalarınız esnasında adam senden şüphelenmiş. Sen ise şüphelerini giderecek türden davranmamış olmalısın ki bu tavrına devam etmiş. Şikayet hakkın tabi ki saklı. Tahminimce Polis Memuruna görevini yerine getirmediği için uyarma yada kınama cezası gelir (zira senin cam filmini yırtmak onun işi değil 3600tl. cezayı yazması gerekiyordu) öte yandan sana ise ilgili maddeden para cezası gelir. Yine ihale sende kalır sonuçta. Kimsenin avukatlığını yapmıyorum. İşleyişi sana anlatmaya çalışıyorum. Burada sorun senin kanunu bilmemen okumamandan kaynaklanıyor. Zaten bende hep bundan muzdaribim. Kanunu bilmiyoruz ve okumuyoruz. Halbuki kanun yaşamımızı düzenleyen kurallar bütünü. Sonra kurallara aykırı davranıp tolerans bekliyoruz. Olmaz abi kural ne ise o. Geçmiş olsun tekrar bana göre ucuz yırtmışsın
    Güzel Şale, EthanHunt, ee_ee ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    sabah sabah uğraştırdı adam neyse yapacak birşey yok yönlendirmeler için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim önce kaskın önüne taktığın film meselesine bakalım ktk(karayolları trafik kanunu) dan aynen kopyaladım.Madde 30/ b) (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 .600. 000 lira para cezası,
    İle cezalandırılırlar.
    Yani anlıyacağın üzere bir karış film ile 3600 TL para cezası, bana sorsan 'abi kask senin olsun motor burada kalsın ben yeni bir kask alıp geliyorum' derim. Yani memur haklı, gelelim ikinci hususa sana verilen plaka resmi belgedir. onun üzerinde yapacağın uygulamada bile resmi belgede sahtecilikten yargılanırsın. Efendim orjinali de yanımda gösterebilirim. falan hikaye kardeşim o plaka yerinde takılı olmalı onun üzerinde resmi mühürü var filigranı ıvırı zıvırı var. Sonrasında sana ikiz plaka mı kullanıyorsun ne maksatla 2 plaka taşıyorsun. diye her fırsatta sorarlar. Ayrıca resmi belgenin estetiği olmaz. Örneğin ben nüfus cüzdanımı beğenmiyorum. Kendi beğendiğim dizaynı ile tanzim edeceğim diyemezsin yada bu nasıl ehliyet benim arzuladığım ehliyet tipi bu değil ben resmimi sağda görmek istiyorum diyemezsin işte plaka da böyle sana verilenden farklısını takamazsın. Memurun kabalığına gelince polis memurunun sana kibar davranmak gibi bir yükümlülüğü yok zira polis memuru müşteri hizmetleri temsilcisi değil. Polis memuru sana mal satmıyor, yada para karşılığı bir hizmeti vermiyor ne bileyim al şu 5 lirayı bana kahve yanında da iki poğaça dediğin adam değildir. Polis memuru devlet adına çalışır. Aldığı talimatlar doğrultusunda görevini ifa eder. Kibarlık ise başka bir durum. Kendi adıma konuşayım. Söz dinleyene kibar davranılır. Şüphe edilene ise vakur ve sert. Belli ki bakışmalarınız esnasında adam senden şüphelenmiş. Sen ise şüphelerini giderecek türden davranmamış olmalısın ki bu tavrına devam etmiş. Şikayet hakkın tabi ki saklı. Tahminimce Polis Memuruna görevini yerine getirmediği için uyarma yada kınama cezası gelir (zira senin cam filmini yırtmak onun işi değil 3600tl. cezayı yazması gerekiyordu) öte yandan sana ise ilgili maddeden para cezası gelir. Yine ihale sende kalır sonuçta. Kimsenin avukatlığını yapmıyorum. İşleyişi sana anlatmaya çalışıyorum. Burada sorun senin kanunu bilmemen okumamandan kaynaklanıyor. Zaten bende hep bundan muzdaribim. Kanunu bilmiyoruz ve okumuyoruz. Halbuki kanun yaşamımızı düzenleyen kurallar bütünü. Sonra kurallara aykırı davranıp tolerans bekliyoruz. Olmaz abi kural ne ise o. Geçmiş olsun tekrar bana göre ucuz yırtmışsın
    eyvallah abi çok güzel yazmışsın , bende internette vizörle ilgili bu konu hakkında konu bulmaya çalıştım bulamayınca size danıştım aslında dediğin gibi direk üşenmeden kaynağından okumak lazım, bundan sonrada dediklerine göre yol izleyeceğim. Amcalar biraz sert ama yapacak bir şey yok artık devletin memuru sonuçta bariz birşey olmadıktan sonra boynumuz kıldan ince, tekrar teşekkürler abi tekrar
    Güzel Şale bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    güzel kardeşim önce kaskın önüne taktığın film meselesine bakalım ktk(karayolları trafik kanunu) dan aynen kopyaladım.Madde 30/ b) (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 199 lira para cezası,
    İle cezalandırılırlar.
    Yani anlıyacağın üzere bir karış film ile 199 TL para cezası, bana sorsan 'abi kask senin olsun motor burada kalsın ben yeni bir kask alıp geliyorum' derim. Yani memur haklı, gelelim ikinci hususa sana verilen plaka resmi belgedir. onun üzerinde yapacağın uygulamada bile resmi belgede sahtecilikten yargılanırsın. Efendim orjinali de yanımda gösterebilirim. falan hikaye kardeşim o plaka yerinde takılı olmalı onun üzerinde resmi mühürü var filigranı ıvırı zıvırı var. Sonrasında sana ikiz plaka mı kullanıyorsun ne maksatla 2 plaka taşıyorsun. diye her fırsatta sorarlar. Ayrıca resmi belgenin estetiği olmaz. Örneğin ben nüfus cüzdanımı beğenmiyorum. Kendi beğendiğim dizaynı ile tanzim edeceğim diyemezsin yada bu nasıl ehliyet benim arzuladığım ehliyet tipi bu değil ben resmimi sağda görmek istiyorum diyemezsin işte plaka da böyle sana verilenden farklısını takamazsın. Memurun kabalığına gelince polis memurunun sana kibar davranmak gibi bir yükümlülüğü yok zira polis memuru müşteri hizmetleri temsilcisi değil. Polis memuru sana mal satmıyor, yada para karşılığı bir hizmeti vermiyor ne bileyim al şu 5 lirayı bana kahve yanında da iki poğaça dediğin adam değildir. Polis memuru devlet adına çalışır. Aldığı talimatlar doğrultusunda görevini ifa eder. Kibarlık ise başka bir durum. Kendi adıma konuşayım. Söz dinleyene kibar davranılır. Şüphe edilene ise vakur ve sert. Belli ki bakışmalarınız esnasında adam senden şüphelenmiş. Sen ise şüphelerini giderecek türden davranmamış olmalısın ki bu tavrına devam etmiş. Şikayet hakkın tabi ki saklı. Tahminimce Polis Memuruna görevini yerine getirmediği için uyarma yada kınama cezası gelir (zira senin cam filmini yırtmak onun işi değil 199tl. cezayı yazması gerekiyordu) öte yandan sana ise ilgili maddeden para cezası gelir. Yine ihale sende kalır sonuçta. Kimsenin avukatlığını yapmıyorum. İşleyişi sana anlatmaya çalışıyorum. Burada sorun senin kanunu bilmemen okumamandan kaynaklanıyor. Zaten bende hep bundan muzdaribim. Kanunu bilmiyoruz ve okumuyoruz. Halbuki kanun yaşamımızı düzenleyen kurallar bütünü. Sonra kurallara aykırı davranıp tolerans bekliyoruz. Olmaz abi kural ne ise o. Geçmiş olsun tekrar bana göre ucuz yırtmışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

ne demek abicim Aydına gelirsen yanıma uğra Bu denizli yolu üzerinde eski sanayinin karşısındaki emniyetteyim hırsızlık büro Kadir diye sorarsan yardımcı olurlar. Sohbet eder çay içeriz beklerim
    Güzel Şale bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim önce kaskın önüne taktığın film meselesine bakalım ktk(karayolları trafik kanunu) dan aynen kopyaladım.Madde 30/ b) (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 199 lira para cezası,
    İle cezalandırılırlar.
    Yani anlıyacağın üzere bir karış film ile 199 TL para cezası, bana sorsan 'abi kask senin olsun motor burada kalsın ben yeni bir kask alıp geliyorum' derim. Yani memur haklı, gelelim ikinci hususa sana verilen plaka resmi belgedir. onun üzerinde yapacağın uygulamada bile resmi belgede sahtecilikten yargılanırsın. Efendim orjinali de yanımda gösterebilirim. falan hikaye kardeşim o plaka yerinde takılı olmalı onun üzerinde resmi mühürü var filigranı ıvırı zıvırı var. Sonrasında sana ikiz plaka mı kullanıyorsun ne maksatla 2 plaka taşıyorsun. diye her fırsatta sorarlar. Ayrıca resmi belgenin estetiği olmaz. Örneğin ben nüfus cüzdanımı beğenmiyorum. Kendi beğendiğim dizaynı ile tanzim edeceğim diyemezsin yada bu nasıl ehliyet benim arzuladığım ehliyet tipi bu değil ben resmimi sağda görmek istiyorum diyemezsin işte plaka da böyle sana verilenden farklısını takamazsın. Memurun kabalığına gelince polis memurunun sana kibar davranmak gibi bir yükümlülüğü yok zira polis memuru müşteri hizmetleri temsilcisi değil. Polis memuru sana mal satmıyor, yada para karşılığı bir hizmeti vermiyor ne bileyim al şu 5 lirayı bana kahve yanında da iki poğaça dediğin adam değildir. Polis memuru devlet adına çalışır. Aldığı talimatlar doğrultusunda görevini ifa eder. Kibarlık ise başka bir durum. Kendi adıma konuşayım. Söz dinleyene kibar davranılır. Şüphe edilene ise vakur ve sert. Belli ki bakışmalarınız esnasında adam senden şüphelenmiş. Sen ise şüphelerini giderecek türden davranmamış olmalısın ki bu tavrına devam etmiş. Şikayet hakkın tabi ki saklı. Tahminimce Polis Memuruna görevini yerine getirmediği için uyarma yada kınama cezası gelir (zira senin cam filmini yırtmak onun işi değil 199tl. cezayı yazması gerekiyordu) öte yandan sana ise ilgili maddeden para cezası gelir. Yine ihale sende kalır sonuçta. Kimsenin avukatlığını yapmıyorum. İşleyişi sana anlatmaya çalışıyorum. Burada sorun senin kanunu bilmemen okumamandan kaynaklanıyor. Zaten bende hep bundan muzdaribim. Kanunu bilmiyoruz ve okumuyoruz. Halbuki kanun yaşamımızı düzenleyen kurallar bütünü. Sonra kurallara aykırı davranıp tolerans bekliyoruz. Olmaz abi kural ne ise o. Geçmiş olsun tekrar bana göre ucuz yırtmışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

ne demek abicim Aydına gelirsen yanıma uğra Bu denizli yolu üzerinde eski sanayinin karşısındaki emniyetteyim hırsızlık büro Kadir diye sorarsan yardımcı olurlar. Sohbet eder çay içeriz beklerim
    tabi abi uğrarım inşallah teşekkür ederim, sende nazilliye gelirsen, çarşının girişinde muhasebe büromuz var buyur gel beklerim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cam filmi hertürlü yasak olduğu için diyebilir. bu güneş vizörü değil cam filmi der (yani cam filminin adı geçmesi yeterli) söker sende gider orjinal vizörü olan bi kask alırsın olur biter. plaka da haklı app olmaz, mühürlü olsun olmasın.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Arabalara yaptırılan cam filmleri için kesilen cezalara yapılan itirazlarda bazı mahkemeler cezaların iptaline karar veriyor. Bana göre kanunda açık bir şekilde cam filmi yaptırılamayacağına ilişkin yasak düzenleme olmadığı sürece ceza kesemezler. Zira ortada "görüşü engelleyecek" bir şey yok. Göremesen zaten gidemezsin. En koyu ton hariç bence ceza vs kesilememeli.

Diğer yandan uygulamada film camlı araçlar bildiğiniz gibi ceza kesilerek serbest bırakılıyor ancak sonrasında belirtilen yasal süre içerisinde cam filmlerini söküp muayeneye gitmek gerekiyor diye biliyorum. Aksi halde 2. kez yakalandığında bu sefer araç bağlanıyor vs.

Polisin filme müdahale şansı hiç bir şekilde yoktur. Yaparsa yetkisini aşmış olur. Ceza kesse idi, sulh ceza hakimliğine itiraz ederdiniz ve bence kabul olurdu. Ama bu durumda şikayet üzerine polise bir ceza vs verilmesi mümkün değil ülkemizde.
    seyyid47 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Plaka mühürlü değil ise her şekilde yasak ona bir çare yok malesef motorlar için küçük plakalık üretilebilir asla uğraşmaz devlet böyle birşeye,

Vizörden seni nasıl görecek? kafası kadar colormatik camlı gözlük takan kızların da yüzü gözükmüyor?

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Lütfen kanuna uyanlarda kanunu uygulayanlarda düzgün yorumlasın. o kanunda "araçlarda görüşü engelleyecek, tehlike oluşturabilecek aksesuar çıkıntı vs. nin olduğu araçları kullanan sürücüler" diyor.bana söylermisiniz kask ne zamandan beri o aracın parçası oldu. ruhsatta yazmıyor diye çantalara bile ceza kesilirken (kanunen doğrudur) adı üstünde KKD (kişisel koruyucu donanım) olan bir ekipman aracın bir parçası sayılamaz. Polis beyefendinin yapması gereken önce Saygı çerçevesinde (insan gibi) sürücüyü kenera çektirip plakası hakkında cezai işlem uygulaması, kask vizörü konusunda da tercihi doğrultusunda böyle koyu renk kask takmanın güvenliğini tehdit ettiği konusunda uyarması kafi idi.kaskını almış sökmüş bu direk suç unsurudur. kimsenin özel malına dokunmaya hakkı yok. hatalı park ettiğinde hani sileceklerini kaldırıp gidiyorlar ya buradan çek diye o bile suç. çıkarın şu kafanızdan şark düşüncelerini artık. Kanunlara uyun, kanunları uygulayın yeter. ama herkese.
    seyyid47, Osm@n ve denizildir bunu beğendiler.
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen kanuna uyanlarda kanunu uygulayanlarda düzgün yorumlasın. o kanunda "araçlarda görüşü engelleyecek, tehlike oluşturabilecek aksesuar çıkıntı vs. nin olduğu araçları kullanan sürücüler" diyor.bana söylermisiniz kask ne zamandan beri o aracın parçası oldu. ruhsatta yazmıyor diye çantalara bile ceza kesilirken (kanunen doğrudur) adı üstünde KKD (kişisel koruyucu donanım) olan bir ekipman aracın bir parçası sayılamaz. Polis beyefendinin yapması gereken önce Saygı çerçevesinde (insan gibi) sürücüyü kenera çektirip plakası hakkında cezai işlem uygulaması, kask vizörü konusunda da tercihi doğrultusunda böyle koyu renk kask takmanın güvenliğini tehdit ettiği konusunda uyarması kafi idi.kaskını almış sökmüş bu direk suç unsurudur. kimsenin özel malına dokunmaya hakkı yok. hatalı park ettiğinde hani sileceklerini kaldırıp gidiyorlar ya buradan çek diye o bile suç. çıkarın şu kafanızdan şark düşüncelerini artık. Kanunlara uyun, kanunları uygulayın yeter. ama herkese.
    cevabınızı şimdi gördüm kusura bakmayın yukarıda yorum yapan aydındaki polis abimizden sonra sizinkinide değerlendirmek kesinlikle lazımdır diye düşünüyorum ki yazdıklarınız bence mantıklı. Cam filmi hala duruyor ve ben yeni bir kask alana kadar da duracak eğer aynı durum birdaha başıma gelirse bunlara göre davranacağım, yorumunuz için teşekkürler..
    seyyid47 bunu beğendi.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Nazilliliyim, sevmediğim kadar var şu ... memleketini.
    muhahha306 bunu beğendi.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Sevin hemşerim memleketi. sevin ki sahiplenin düzeltin aksaklıkları hepimiz için söylüyorum. küsüp bozulup sadece şikayet etmektense saygı ve hoşgörü ile bilmeyenleri uyaralım bilenleri göreve çağıralım.

bazı böyle embesiller var malesef

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sana ait bir malzemeye kasten zarar veremez.
    Hakkı yok.

Kanıtın varsa buradan yürüyebilirsin..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Polis yırtmaması gerekiyor uyarır bunu sök yoksa ceza maddesi varsa kesebilir, he sende sökiyim ceza yazma dersin olay kalkar ortadan, 2. konu app plakasını kapatan katlayan veya harfleri silen kişiler varken app plaka takıp düzgün okunaklı temiz gezmek suçsa eyw. orjinalini takalım...

çok artist polislerimiz var özellikle yunuslar

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    App plaka yasak,yaninda bulundurman önemli değil mühürlü plaka takili olmak zorunda.Şikayeti falan zaten unut bence sanslisin 92tl yi kesmemisler.
    Vizör konusu çok saçma kapali kaskta vizor olmayinca görünce taniyormuymus sanki göreceği 2göz oda her insanda var motoru hayvan sürecek değil ya..
    Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sende tek kusur polise bakman kim bilir nasıl baktın memur senden şüphelen mış malesef eski polislerin geneli ilköğretim ve lise düzeyinde yeni polisler yüksek okul mezunları yani diyeceğim o ki eskilerden çok cahil var konuşmasını bilmez hitab bilmez kim demiş saygılı olmak zorunda degil diye her vatandaş polisin musterisidir hizmet etmek zorunda maaşını vatandaş vergi olarak veriyor saygı karşılıklı olacak

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Arkadaşlar şu polisi itibarsızlaştırma, ayağa düşürme, hafife alma heveslerinizden bir vazgeçin bakalım önce. Bakın ben görevimi meclis tarafından üretilen kanunların ifası, özel ve tüzel kişilerilerin adli idari ve siyasi yönden hak ve hürriyetlerinin korunması, huzur ortamının sağlanması maksadıyla amirlerim tarafından verilen yasaya uygun emirlerin ifası doğrultusunda yaparım. Sen istediğin, Ahmet bey polis derneğine yüklü bir bağış verdiği, mehmet beyin hatrı sayılır bir bürokrat olduğu, Ali beyin sevilen bir iş adamı olduğu için değil. Sen vergini devlete verirsin ben hizmetlerim karşılığında devletten maaşımı alırım. Doğrudan ben senin kapına gelipte hasan efendi bu aylık benim yevmiyemi ver. demem. Ben ödediğim bir hizmet bedelinin karşılığı bu parayı alıyorum. Üstelik verdiğim bedeli düşündüğünde diğer sektörlere nazaran çok ta ucuza çalışıyorum. Ne sana ne bir başkasına farklı davranmak zorunda değilim. Kibar davranmak nazik olmak senin taleplerin doğrultusunda kanunları ve nizamları senin işine gelecek şekilde esnetmek zorunda da değilim. Ben kendi hürriyetlerimi savunamıyorken kusura bakma ama senin taleplerin umurumda değil. Ben senden emir almıyorum. Senin adına görev yapmıyorum. Senin istediğini değil kanunların emrettiğini ifa ediyorum. Ben müşteri hizmetleri temsilcisi değilim. Banka özel güvenlikçisi değilim. Polis memuruyum. İşim neyse onu yaparım. Haa yaptığım yada yapamadığım işten dolayı da sana karşı bir sorumluluğum yok amirimden müdürümden başka kimseye hesap vermem. Gelelim diğer konuya motosiklet bir araçtır. Adam kişisel donanıma takılan cam filmi demiyor görüşü engelleyen nesnelerden bahsediyor. Örneğin kaynakçı gözlüğü ile yola çıktın diyelim ne yani efendim bu benim hobim kör yarışı adını verdiğimiz bir oyun bu sen benim gözlüklerime dokunamazsın mı diyeceksin burada senin can güvenliiğin ile birlikte kamunun yararı ve güvenliği gözetilmekte donunu kafana geçir devlet adamın donunu bile alır. Sığ düşünme nesnellere takılma öyle. Cam filminin iptali ile ilgili kısım ise bir avukatının aracında sadece yan kapılar ve arka cam filmli memur buna da işlem yapıyor. Avukat yasa gereği ön camının filmsiz olduğunu ve görüşü engelleyen bir hususun bulunmadığını ispat ediyor. Bu dava bu sebeple avukat lehine sonuçlanıyor. Kendinize iyi bakın. Hayatta kalın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)