Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Sigortası ve Ödeme Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.
    Geçenlerde küçük bir trafik kazası geçirmiştim. Daha sonraki işlemler sonucunda karşı taraf %100 kusurlu bulundu ve eksper ile araç yapım işlemleri için konuşmaya başladık.. Ama çözemediğimiz bazı konular var..
    Ben aracı yaptırmadan belirlenen bedeli sigortadan alabilirmiyim? ( Sebebide aracın farının değişmesi ve tamponun boyanması gerekiyor ve ben sigortadan bedeli alıp yaptırmak istiyorum. ) Kendi cebimden harcayıp daha sonra sigortayla uğraşmak istemiyorum. Ama sigortadanında yaklaşımı yaptırdıktan sonra ödeme gibi falan geldi.. Olayı tam anlamış değilim .. Fikir ve görüşleri olan daha önce başına gelmiş arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Eksper servise geliyor, servisin faturasındaki işlemleri inceleyip onaylıyor sonrasında motosiklet yapıldığında servis faturayı sigorta şirketine yolluyor. Sigorta şirketide verilen banka hesabına ödemeyi yapıyor.

Hocam anlaşmalı serviste yaptırmıyorum birde işçilik ve çıkma parça için fatura edemiyorlar bildiğim kadarıyla..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Üç yol var;

1. Parasını verir yaptırır sonra sigortadan alırsın.
    2. Bu işleri yapan bir servise vekalet verirsin, o senin yerine harcamayı yapar sonra sigortadan parayı alır.
    3. Sigorta şirketinin anlaşmalı servisine bırakır hiç bir şeye karışmazsın.

2. ve 3. yollar motosikelt için pek yaygın yöntemler değiller.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Sanırım öncelikli olarak parayı ödemiyorlarsa tek yolum 1. seçenek gibi görünüyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler