Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Düşünce

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba Arkadaşlar Sürücüler;

İnsanların tecrübeleri farklı farklı
    50 yaşında 2 iki insanın toplam hayat tecrübesi 1 asır diyebilir miyiz? bilmiyorum ama ben diyebilmek istedim.
    bağlamak istediğim yanı ise "MT forumdaki bizim yaşlarımızın tecrübelerinin güzel bir birikim olduğu"
    Bu yüzden sizlere danışmak isterim,

Çıkış Noktam;
    imkanlarımızın artık daha kısıtlı olması

Düşünce;
    Zamanla birikmiş tekstil (kıyafet) ağırlıklı eşyam var, artık kullanmadığım, kullanamadığım.
    Gerçekten ihtiyacı olabilecek; ama bu gibi ürünlere kaynak ayırmaktansa, yiyeceğe ayıranlara yardımcı olmak istiyorum.
    Ne demek istediğimi zaten "yok" kelimesinin farkında olanlar anlayacaktır.

Düşüncenin gerçekleşme planı;
    -Yeniden kullanılabilecek iyi durumdaki eşyaların ihtiyaca göre değerlendirilir olması,
    -Tek seferde sırt çantasına sığabilecek olması,
    -MT ile taşınarak teslim edilebilecek olması,
    -Zaman içerisinde tekrarlanabilecek olması,
    -Marmara bölgesinde olması ( Kendim götrüp teslim edeceğim )

Bilmediklerim;
    - Nereye nasıl iletebileceğim hk.
    - Bunu yaparken nelere dikkat edeceğim hk. (suistimaler)

Düşüncenin olgunlaşmasında ve gerçekleşmesinde;
    - Tecrübe aktarabilecek,
    - Fikir verebilecek,
    - Düşüncemi geliştirebilecek,
    - Yön ve katılım gösterebilecek,

Arkadaşlara Sürücülere;
    Konuya cevap verirken gerekli hassasiyeti gösterebildikleri için şimdiden
    Teşekkür ederim.
    caglar48, Sokollu ve rsinan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ülkemizde sizin gibi duyarlı insanlar çok olmasa da bu tür konularda öncülük yapan ve çeşitli etkinlikler düzenleyenler neyse ki var.
    Google da değiştokuş ya da takas diye aratırsanız kıyafetten kitaba hatta ev takasına kadar bir sürü organizasyon olduğunu göreceksiniz.
    Hatta belirli periyotlarda pazar etkinlikleri bile düzenliyorlar.
    kahve bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    kahve bunu beğendi.

svgblg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Şefkat-der bu konuda güzel işler yapıyor. Çok bilgim yok koşu grubundan arkadaşlarım sürekli evsizlere çorba kıyafet vs dağıtımına gidiyorlar.Şuana kadar bende katılmadım hiç, bu aralar kullanmadığım eşyalarımı toplayıp katılacağım. İstanbul'dakiler ile dilerseniz birlikte bir organizasyon yapabiliriz. Süreci vs ben araştırıp organize edebilirim.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı svgblg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şefkat-der bu konuda güzel işler yapıyor. Çok bilgim yok koşu grubundan arkadaşlarım sürekli evsizlere çorba kıyafet vs dağıtımına gidiyorlar.Şuana kadar bende katılmadım hiç, bu aralar kullanmadığım eşyalarımı toplayıp katılacağım. İstanbul'dakiler ile dilerseniz birlikte bir organizasyon yapabiliriz. Süreci vs ben araştırıp organize edebilirim.
    Ben dediklerinizi biraz araştırdım,
    Sürece dahil olabilmek için ne yapmak gerekli.
    Haber verebilirseniz memnun olurum.
    скиталец

Motosikleti
    pcx
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dediklerinizi biraz araştırdım,
    Sürece dahil olabilmek için ne yapmak gerekli.
    Haber verebilirseniz memnun olurum.
    Tabi , öğrenip paylaşırım.

Motosikleti
    pcx
    Selamlar, edindiğim bilgileri paylaşıyorum.
    Şevkat-der in kesintisiz her akşam çorba dağıtım organizasyonu varmış. Evsizler evinde Saat 6 gibi çorba pişirilmeye başlanıyor 9 gibi gönüllüler gidiyormuş ve dağıtıma başlanıyormuş. Evin internette adresi mevcut dilerseniz yine paylaşırım. Sonrasında evden çıkılıyor sıraselviler gezi parkı istiklal caddesi galatasaray rotası üzerindeki bir sürü evsize dağıtılıyormuş. Kalırsa bir ekip Beşiktaş'a doğru gidiyormuş. Gece 12 gibi bitiyormuş dağıtım. Mercimek ve yağ en önemli ihtiyaçmış. Diğer kuru baklagiller pişmiyormuş. Onun dışında battaniye , deterjan ,şampuan, kıyafet önemli ihtiyaçlardanmış. Her türlü sorunuzu öğrenip cevap verebilirim.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Selamlar, edindiğim bilgileri paylaşıyorum.
    Şevkat-der in kesintisiz her akşam çorba dağıtım organizasyonu varmış. Evsizler evinde Saat 6 gibi çorba pişirilmeye başlanıyor 9 gibi gönüllüler gidiyormuş ve dağıtıma başlanıyormuş. Evin internette adresi mevcut dilerseniz yine paylaşırım. Sonrasında evden çıkılıyor sıraselviler gezi parkı istiklal caddesi galatasaray rotası üzerindeki bir sürü evsize dağıtılıyormuş. Kalırsa bir ekip Beşiktaş'a doğru gidiyormuş. Gece 12 gibi bitiyormuş dağıtım. Mercimek ve yağ en önemli ihtiyaçmış. Diğer kuru baklagiller pişmiyormuş. Onun dışında battaniye , deterjan ,şampuan, kıyafet önemli ihtiyaçlardanmış. Her türlü sorunuzu öğrenip cevap verebilirim.
    Merhaba,

Bir aksilik çıkmaz ise, bu hafta sonu (Cumartesi veya Pazar - iş durumuna bağlı) gidebilmeyi istiyorum.
    Mutlaka konu üzerinden tarih/saat/yer bilgilendirmesi yapıyor olurum...
    Üsküdar'dan yola çıkarım gündüz sürerim diye planlıyorum ;
    İstanbul' da bilmediğim güzergahta da sürerken extra dikkatli olmam gerektiğinin farkındayım.
    Yılbaşı çılgınlığı yaklaşıyor nede olsa...
    Ama önemli olan ihtiyaçların ne olduğunu özet olarak belirtmeniz, düşünce ve imkanı eşleştirdi.
    Oraya vardığımda iletişim kurabileceğim bir kontak ismi var ise iyi olacaktır aksi halde zaten telefon ediyor olurum.
    MT forumu aktif kullanan ama yoğun insanlar bir yerlerde göz ucu ile bile olsa konuyu okumuş olabilirler
    ve bu bilgilerden yola çıkarak MT Forumdan; arkadaşlardan/sürücülerden de katılmak isteyenler bile çıkabilir.
    svgblg paylaşımınız için teşekkürler.
    скиталец

Motosikleti
    pcx
    Yukarıda belirttiğim ihtiyaçlar dışında önemli ne var bilmiyorum açıkçası. Sokakta yaşayanlar için genel ihtiyaç olarak kendi zorunlu ihtiyaçlarınızdan yola çıkabilirsiniz.
    Zaten İstanbul trafiğinde değil misiniz bildik yer bilmedik yer mi var hepsi aynı İstanbul'da yılbaşına da daha çok var Okadar da değil bence
    Bir Ayşe hanım varmış ilgilenen ama zaten eve gidince illaki muhatap olacak biri çıkar diye düşünüyorum. Ben geçen onun için söylemiştim MT olarak toplanıp gidebiliriz isteyenlerle diye ama pek Bişi diyen olmadı. Bu arada bende Üsküdar'da oturuyorum ve salı gitmeyi düşünüyorum bir aksilik olmazsa. Siz haftasonu giderseniz bilgileri paylaşırsanız sevinirim.
    kahve bunu beğendi.

bulunduğun yerdeki mahalle muhtarıyla bir görüş, belediye bile ona sorar kime ne yardımı yapılacağını, veya belediyelerin çözüm işleriyle görüş, seni yönlendirirler adreslere veya getir bırak biz götürürüz derler.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Yukarıda belirttiğim ihtiyaçlar dışında önemli ne var bilmiyorum açıkçası. Sokakta yaşayanlar için genel ihtiyaç olarak kendi zorunlu ihtiyaçlarınızdan yola çıkabilirsiniz.
    Zaten İstanbul trafiğinde değil misiniz bildik yer bilmedik yer mi var hepsi aynı İstanbul'da yılbaşına da daha çok var Okadar da değil bence
    Bir Ayşe hanım varmış ilgilenen ama zaten eve gidince illaki muhatap olacak biri çıkar diye düşünüyorum. Ben geçen onun için söylemiştim MT olarak toplanıp gidebiliriz isteyenlerle diye ama pek Bişi diyen olmadı. Bu arada bende Üsküdar'da oturuyorum ve salı gitmeyi düşünüyorum bir aksilik olmazsa. Siz haftasonu giderseniz bilgileri paylaşırsanız sevinirim.
    Toplanıp beraber gitmek mantıklı tabiki, ama çalışma durumlarına göre herkese uymayabilir.
    Gidebilirsem bilgilendirme yaparım elbette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulunduğun yerdeki mahalle muhtarıyla bir görüş, belediye bile ona sorar kime ne yardımı yapılacağını, veya belediyelerin çözüm işleriyle görüş, seni yönlendirirler adreslere veya getir bırak biz götürürüz derler.
    Aslında amacıma dedikleriniz uyuyor
    Fakat benim yapmak istediğim bu düşüncemi başkasına eskale etmekden daha çok
    Birşeyleri yapabiliyor olmak adına uğraşan insanların omuzundan biraz da olsa yük alabilmek.
    svgblg bunu beğendi.
    скиталец

Motosikleti
    KZGN
    Siz haftasonu giderseniz bilgileri paylaşırsanız sevinirim.
    Merhaba,
    Önceden de bahsettiğim/planladığım gibi cumartesi öğleden sonra gidebilme fırsatı buldum.
    Üsküdar'dan yola çıkıp Harem - Sirkeci arasını feribot ile geçip trafiğe kalmadan çok rahat ulaştım.
    Gittiğimde çorba yapmaya başlayacaklarını söylemişlerdi biraz neler yapıyorlar diye bilgi almaya çalıştım...
    Ama yanlarında çok durmadım.. yanımda getirdiklerimi teslim ettim ve sonra,
    tekrar aynı güzergah üzerinden geri döndüm.
    Sokollu bunu beğendi.
    скиталец

Motosikleti
    pcx
    Merhaba,
    Önceden de bahsettiğim/planladığım gibi cumartesi öğleden sonra gidebilme fırsatı buldum.
    Üsküdar'dan yola çıkıp Harem - Sirkeci arasını feribot ile geçip trafiğe kalmadan çok rahat ulaştım.
    Gittiğimde çorba yapmaya başlayacaklarını söylemişlerdi biraz neler yapıyorlar diye bilgi almaya çalıştım...
    Emeğinize yüreğinize sağlık.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Emeğinize yüreğinize sağlık.
    Teşekkür ederim. sonuçta sizin bilgilendirmeniz sayesinde gelişen bir durum.
    Sizin de payınız var.
    svgblg bunu beğendi.
    скиталец

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,
    Tebrik ve teşekkür ediyorum.

Hem beraber gidelim, hem de bu konu vasıtasıyla buluşalım diyecektim ama sandığımdan erken davrandın abi.

Yakın zamanda bir arkadaşım da överek bahsetti, bir çorba ekmeğin maliyeti yok ama aç bir insan için olan önemini maddi değere dökemeyiz.

Gittiğin yerin adresini de yazarsan makbule geçer.

Selamlar

Ferhat
    kahve bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ve teşekkür ediyorum.
    Hem beraber gidelim, hem de bu konu vasıtasıyla buluşalım diyecektim ama sandığımdan erken davrandın abi.
    Yakın zamanda bir arkadaşım da överek bahsetti, bir çorba ekmeğin maliyeti yok ama aç bir insan için olan önemini maddi değere dökemeyiz.
    Gittiğin yerin adresini de yazarsan makbule geçer.
    Selamlar
    Ferhat
    Merhaba,

Beklediğin bilgilendirmen posta kutunda.
    Aslında Dün akşam "Maltepe Moto Cafe" de denk gelirsek diye düşündüm ama seni göremedim.
    Sabah iş durumu yüzünden gelemediğini okudum başlığın altında.

Bu arada ilerleyen zamanlarda gitmek isteyenler olabilir.
    ama iş durumları farklılık gösterdiği için kimseyi tarihe saate bağlamak istemedim...
    bir gelişme olur, haber verebilirsen ve zaman da uygunsa memnuniyetle sürerim.
    Sokollu bunu beğendi.
    скиталец

Motosikleti
    pcx
    Sokollu bende gitmeyi düşünüyorum,hala organize olabiliriz
    Kahve sen geldin mi dün akşam bilsem bende tanışmak isterdim.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Sokollu bende gitmeyi düşünüyorum,hala organize olabiliriz
    Kahve sen geldin mi dün akşam bilsem bende tanışmak isterdim.
    Evet buluşmadaydım biraz geçde olsa...
    Dün akşam buluşmayı 20:00 sanıyordum o yüzden biraz geç katıldım 1 saat erkene almışlar
    ama pek kimseyi tanımamama karşın aynı dili konuşan sürücüler ile sohbet fırsatı yakaladım hoştu.
    iyi bir etkinlik oldu bence.

Gelecek olduğunuzun farkına varmadım, tanışmak bende isterdim.
    скиталец

Motosikleti
    pcx
    Benimde işlerim vardı 20:30 gibi gittim 21 gibi de kalktık zaten arkadaşlarım vardı orda.
    Başka bir organizasyonda görüşmek üzere.
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Benimde işlerim vardı 20:30 gibi gittim 21 gibi de kalktık zaten arkadaşlarım vardı orda.
    Başka bir organizasyonda görüşmek üzere.

Görüşmek üzere.
    iyi sürüşler.
    svgblg bunu beğendi.
    скиталец

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)