Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlginç bir sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ve kardeşlerim ilginç bir sorunlan başbaşayım gene

Geçen hafta motorsiklet piston ve subablar gitti yani motorsiklet üst kapak piston vs değiştim motor honda cbr 125 rapsol 2005 herneyse motorun parçaları geldi usta taktı takmadan önce çalıştırdı takviyeyle motora yerleştirdi motora yerleştirdikden sonra benzin şisesinden gelen bir hortumu taktı ve çalıştırmaya başladı motor marş alıyor ama çalışmıyor kabrötor temizledi bobin degişti beyni kontrol etti birşey yok motorcu matemetiksel olarak bu motorun çalışması lazım diyor başka 1 usta çagırdı oda yapamadı oda aynı şeyi söyledi bu motorun çalışması lazım neden çalışmıyor acaba kurulum klavuzu istediler tekrardan kuracaklar motoru siz değerli kardeşlerim ve abilerime sormak istiyorum sizce sorun nerde olabilir benzin gidiyor ateşleme yapıyor kabrötor temiz piston ve suboblar degişmeden böyle birşey olmuyordu degişti bu sorun meydana çıktı motor ateşlemeyi yapıyor ama 1 türlü çalışmıyor sanki içinde 1 pislik varda marşa basıyorum almıyor durumunda motorda gerekli her ayarı yaptım dedi usta 2 haftadır motorum serviste sizce sorun nerde olabilir değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Gecmis olsun insallah en kisa surede cozume kavusur sorunun

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    o motorcu degil kasap. Kurulum kilavuzunu bişeyi yapmadan okumayi ögrenemedik. Anlatigin kadariyla mekanik bi kusur görünmüyor karburötör gibi geliyor ama piyonanin veya siboplarin çalişma şeklini görmek lazim. Hiç ateşleyip hirlama yapiyormu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

beyin piston sibop uyumlu calışmali yani eyer buji emme yada egzoz zamaninda cakiyorsa çalişmaya bilir. Mutlaka dogru buji, çalişan buji kablosu, sigorta kontrolü ve şasede çakiyormu buji, şasede elektirik varmi
    oguzhan6161 ve yüksel66 bunu beğendiler.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ademmeyveci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim ve kardeşlerim ilginç bir sorunlan başbaşayım gene

Geçen hafta motorsiklet piston ve subablar gitti yani motorsiklet üst kapak piston vs değiştim motor honda cbr 125 rapsol 2005 herneyse motorun parçaları geldi usta taktı takmadan önce çalıştırdı takviyeyle motora yerleştirdi motora yerleştirdikden sonra benzin şisesinden gelen bir hortumu taktı ve çalıştırmaya başladı motor marş alıyor ama çalışmıyor kabrötor temizledi bobin degişti beyni kontrol etti birşey yok motorcu matemetiksel olarak bu motorun çalışması lazım diyor başka 1 usta çagırdı oda yapamadı oda aynı şeyi söyledi bu motorun çalışması lazım neden çalışmıyor acaba kurulum klavuzu istediler tekrardan kuracaklar motoru siz değerli kardeşlerim ve abilerime sormak istiyorum sizce sorun nerde olabilir benzin gidiyor ateşleme yapıyor kabrötor temiz piston ve suboblar degişmeden böyle birşey olmuyordu degişti bu sorun meydana çıktı motor ateşlemeyi yapıyor ama 1 türlü çalışmıyor sanki içinde 1 pislik varda marşa basıyorum almıyor durumunda motorda gerekli her ayarı yaptım dedi usta 2 haftadır motorum serviste sizce sorun nerde olabilir değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...
    Bujiye kadar ateşleme varsa benzin musluğu motorun marka modelini bilmiyorum karbüratör bağlantıları, vs kontrol edildiği halde çalışmıyorsa , sigorta , beyin bunlar da kontrol edilmişse sorun içerde aga.

Sana tek önerim forumdan serkanADH13 ustamızla iletişime geçmen.

Motorsiklet mars basiyor takviyeyle pril kutusu gibi bir kutunun icinde benzin var onlan gelen hortumu motora baglayip calistiriyor motor marsa basiyor ama almiyor piston ust kapak vs takmadan tezgahin ustunde takviyeyle calistirdi motoru motora taktik mars basiyor almiyor ilk taktigi zaman 3 dakika felan calismis soyledigine göre benim yanimdada denedi eksozda patlama oldu biraz sert bir sekilde kabrotor felan temizledi yok beyinde herhangi bir sorun yok bujiyi motora dokundurdumu atesleme yapiyor yani usta ustune basa basa motor matematiksel olarak calismasi lazim diyor atesleme var benzin var diyor ama en ufak 1 seyden sebebde boyle edebilir diyor cogu arkadasim sizin gibi degerli insanlarin yorumarinda alip bir cözüm bulmayi planliyorum bu sikintiya motor homda cbr 125 2005

Beyinde , kabrotörde, benzin almasinda bir sorun yok eksozda patlamada oluyor yorumlarinizi bekliyorum tekrardan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

benzini ufak su kutusu gibi kotu ile hortunm takarak motora bagladi motor acik sekilde depo takilmadi diye ondan edebilirmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:47 ----------

GÜNCEL. yokmu başka fikir vericek ?

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı ademmeyveci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet mars basiyor takviyeyle pril kutusu gibi bir kutunun icinde benzin var onlan gelen hortumu motora baglayip calistiriyor motor marsa basiyor ama almiyor piston ust kapak vs takmadan tezgahin ustunde takviyeyle calistirdi motoru motora taktik mars basiyor almiyor ilk taktigi zaman 3 dakika felan calismis soyledigine göre benim yanimdada denedi eksozda patlama oldu biraz sert bir sekilde kabrotor felan temizledi yok beyinde herhangi bir sorun yok bujiyi motora dokundurdumu atesleme yapiyor yani usta ustune basa basa motor matematiksel olarak calismasi lazim diyor atesleme var benzin var diyor ama en ufak 1 seyden sebebde boyle edebilir diyor cogu arkadasim sizin gibi degerli insanlarin yorumarinda alip bir cözüm bulmayi planliyorum bu sikintiya motor homda cbr 125 2005

Beyinde , kabrotörde, benzin almasinda bir sorun yok eksozda patlamada oluyor yorumlarinizi bekliyorum tekrardan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

benzini ufak su kutusu gibi kotu ile hortunm takarak motora bagladi motor acik sekilde depo takilmadi diye ondan edebilirmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:47 ----------

GÜNCEL. yokmu başka fikir vericek ?
    ustana motoru senteye getirmesi gerektiğini söyle eksantirik zincirini takarken en ufak bi kayma bile motorun çalışmasına engel olabilir dikkat edilmesi gereken ve en çok ince ayar isteyen kısımdır motorda.
    Nasıl getirecek diye sorarsan volanda T yazan bi kısım var o ne dersende sol kartel kapağının altındaki enerji üretimini gerçekleştiren parça oluyor o motoru hiç açmasamda kartel kapağının üstünde küçük bi yer var olması lazım en azından ordan T ye yani pistonun en üst ölü noktaya gelmesi lazım eğer ustana bunu okutursan o anlar sen boşver anlamasanda olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/108875-sente-ve-subap-ayari-yapimi-resimli-anlatim.html

arkadaş detaylı bi şekilde anlatmış zaten

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Bu motorun komplesi satılıyorsa bir motor al, eskisinin parçalarını ve motorundan geriye ne kaldıysa onları bir çuvala doldur, yeni bir motorcuya götür ve yeni motoru taktır. Bu saatten sonra buradan ne öğreneceksin, ne kadarını ustaya aktaracaksın, usta ne kadarını anlayacak da uygulayacak. Geçmiş olsun

Not, bu sorun hiç de ilginç bir sorun değildir. Türkiye'de, Etiyopya'da, Güney Kutbu'nda ve daha birkaç ülkede vaka-i adiye olarak kabul edilir.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yemin ederim yazını okurken gözüm isyan etti kan kustu bilincim. Bu şekilde yazıldığı zaman konu hakkında tek bir yorum yapmak gelmiyor içimden kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)