Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Alın Size Fikir Özgürlüğü! Ekşisözlük Kapatıldı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kadim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bu verdiğiniz linklerde kaldırılmalı.Bu Atamızla Türk olmakla dalga geçen adi insanların siteleri toptan kaldırılmalı.

http://www.medyaetegi.com/175/milliy...or_herkes.aspx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @death
    İlk mesajıma dikkat lütfen

@Kadim
    Üye arkadaşlarının sözlük nicklerini verirsen sevinirim. Suçlamalarında bir anlam göremedim. Sözlükte kanuna aykırı olan tüm entryler silinir *.

Not: Sanırım kastamonu'nun sözlükte iki yıldır Türkçe karakter kullanılabildiğinden haberi yok

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Yaw khutuck bu ekşisözlüğe nasıl yazar olunuyor acep (pek yeri değil ama)

+Sözlüğü 2001 yılından beri takip ederim ama bu son 2 yıldır. Yeni nesil yazarlardan dolayı beni eskisi kadar tatmin etmiyor nedense.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Kadim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi arkadaşın biri ile görüştüm arkadaşın olayın kapandığı bildirdi sanırım benim fikirler antika kaldı.Kusura bakmayın arkadaşlar.Konunu benim dediğim ile olan ilgisi sanırım baya eskidenmiş.

Motosikleti
    @Akira, sözlük yazarları nesil nesil alıyor. 5. nesil Cizre'ye kitap yardımı kampanyasına katılan kayıtlı okurlardan alınmıştı. 7. nesil de bu yıl başında eksi sozluk malazgirte kitap yagdiralim kampanyasi ile alındı. 1071 Malazgirt Pansiyonlu İlkogretim Okulu'na tayin olan bir sözlük yazarı öğretmenin (netameli) yönlendirmesiyle okula 10.000 (on bin) den fazla kitap gönderildi. En ufak bir maddi çıkar gözetilmeden, reklam yapılmadan okula kitap yağdırıldı. Çoğu kez işgüzar (daha doğrusu şerefsiz) muavinlerin kitap dolu kolileri yüklemek istememeleri sebebiyle çoğu yazar da cebinden kargo parası verip gönderdi.

Kampanya ile ilgili fotoğraflar için:
    http://veritabani.net/malazgirt/

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Hımm sağol.

Kitaplarımdan ayrılamam. Olmaz

Motosikleti
    Ufak kuzenlerim için ayırdığım kitapları saymazsak gönderebileceğim birkaç yüz kitap tavan arasında bekliyor, ama çoğu 16 yaş altındakilerin okusa da anlayamayacağı kitaplar (100 Fırça Darbesi diye düşünmeyin, Suç ve Ceza falan ) Bir bahane bulsam da ihtiyacı olan birisine gönderebilsem

KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Olayları boşuna türbana bağlamaya çalışma, konuyu anlamsız şekilde germe. Gerçekten özgürlük isteyen özgürlüğü engellemeye çalışmaz.

Hükümetin fikir özgürlüğü anlayışı Danıştay üyelerinin resimlerini basıp, "İşte O Üyeler" manşeti atan dinci gazeteyi kapatmazken (yargı Akit'i kapattı, Vakit çıktı. Vakit kapanırsa da Nakit olarak devam edecek bunlar zaten); sayılı özgür fikir ortamlarından sözlüğün kapatılması sana ilginç gelmiyor olabilir. TRT'nin din içerikli, daha açık olmak gerekirse sünni islam içerikli yayın saatinin beş katına çıkması sana bir şey ifade etmiyor olabilir. Pavarotti dinledikleri için sürülen TRT sanatçıları da anlamsız gelebilir. Ama bu olanlar bana ülkemin Malezya olma yolunda olduğunu anlatıyor.

Olay başörtüsü (not: Bu ülkede geleneksel başörtüsü yasak değil, siyasi türban yasak, ama anlayana...) olayı falan da değil, sisteme saldırı olayı.

70'lerdeki olayların nasıl başladığı ilgini çekmiyor olabilir (yaşım ufak olmasına rağmen benim çok ilgimi çekiyor); ama ben her gün o olaylara sürüklenişi görüyorum. İlk önce amaçsız şiddet başladı toplumda. "Polis nerede" diyoruz, polisin umurunda değil. Arkasından cami çıkışında şeriat isteyenler tekrar ortaya çıktı (çok değil, üç ay önce Fatih camii avlusunda). Sonra bölücü terör tırmanışa geçti. Başbakan memleketin sorununu sadece türbana indirgedi, eğitimi sadece İmam-Hatip olarak gördü.

Farkında mısınız bilmiyorum ama beş aydır AB lafı eden yok! Her şeyi Arap sermayesine bağlamaya başladık. Bunu söyleyince de "o değil de türban yasak" tepkisini almaktan da bıktım.

@xxxxx,
    Ekşisözlükte çok önemli bir yerim yok

kütük sana katılmamak elde değil çok hakılsın kardeşim bu devlet bu hükümet başımızda oldukça daha neler neler olacak bi arkadaşında dediği gibi msn ye de kilit vurulursa şaşmayın
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türk Telekom: Sansür değil, mahkeme kararı

***ALINTIDIR***

Türk Telekom: Sansür değil, mahkeme kararı
    Türk Telekom, 4 Mayıs'ta yayınladığımız "Türk Telekom'dan Ekşi Sözlük'e sansür" başlıklı haberimizle ilgili şu açıklamayı gönderdi:

Haber portalınızda 4 Mayıs 2006 tarihinde yayınlanan "Türk Telekom'dan Ekşi Sözlük'e sansür !" başlıklı haberinize ilişkin gerçek bilgileri size ve sizin aracılığınızla kamuoyuna sunmak istiyoruz.

Ekşi Sözlük'e yapılan uygulama Şirketimizin takdiri bir uygulaması olmayıp, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün başvurusu üzerine bir mahkeme kararının Şirketimiz tarafından uygulanmasından ibarettir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Polis İmdat biriminin 14.12.2005 tarihinde aldığı ihbarı değerlendirmesi üzerine http://sozluk.sourtimes.org web adresinde ( bilinen adıyla ekşi sözlük ) "esrar" kelimesi arandığında gençlere esrar içilmesini özendirici ve temin edilmesini kolaylaştırıcı bilgilerin bulunduğu, ayrıca uyuşturucu veya uyarıcı nitelikte maddelerin kullanılmasını tavsiye edici nitelikte yazıların bulunduğu görülmüş olup, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün başvurusu üzerine İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesinin 06.01.2006 tarih ve 2006/25 Müteferrik sayılı kararı ile "....isimleri ve adresleri belirtilen web sitelerinin TÜRKİYE'YE ERİŞİMİNİN ENGELLENMESİNE,...." hükmedilmiştir.

http://sozluk.sourtimes.org isimli siteye erişimin engellenmesine dair anılan Mahkeme kararının İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün " engellemenin sağlanması" yönündeki bir talep yazısı ile Şirketimize iletilmesi üzerine, Şirketimiz Mahkeme kararının gereğini yerine getirmiştir. Bu sebebple Şirketimiz herhangi bir sansür uygulamasında veya keyfi bir davranışta bulunmamış olup, ilgili herkes için bağlayıcı olan bir mahkeme kararı doğrultusunda hareket etmiştir.
    ==============================
    ==============================

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Eee minareyi çalan kılıfı hazırlar...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Gençler,

ekşi sözlük ile ilgili kapanma meselesine üzülmek ve bu konuda özgürlükleri savunmak ayrı bir olay, bu olayı politik bir platforma taşımak ayrı bir olay. Alıntı yapmıyorum ki, düzeltilir belki diye...

Beni sevindiren konu, bazı genç arkadaşlarımın söylenenin aksine "apolitik" olmamaları ve politika ile ilgilenmeleri...

Üzen ise, içinde bulundukları forumun kurallarını iyi okumamış olmaları...

24. Politik ve dini konularin konusulmasi, tartisilmasi yasaktir. Genel ahlaka uygun olmayan ve rahatsiz edici üslup ve tarza sahip mesajlar atilamaz.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesajlarda küfür (sansürlenerek de olsa), maksadi asan argo, satasma, asagilama vb. içerikler bulunamaz. [/b]
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: Skullhunter **************
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Gt250r
    http://sozluk.sourtimes.org/ ben buraya girebiliyorum sorun yok

Motosikleti
    Ne demek istiyorsun yani ? Motosiklet.net te gereksiz yere tartışmalar çıkmasın ve senin gibi kendini bilmezler tarafından yazılacak bir yazıdan dolayı kanuni bir problem yaşamamak amacı ile konmuş bir kural mı ülkeyi bu duruma getiriyor ?

Ben de ülkenin durumunun, bir takım insanların fikirlerini nerede, ne zaman ve nasıl belirteceğini bilmemesinden, bir türlü düze çıkamadığını düşünüyorum. Bir de fikir beyan etmek ile terbiyesizlik etmek arasındaki farkı anlayamayanlar yüzünden.

Not: Buradaki yönetici arkadaşlar, kuralları tercümeye gerek kalmayacak bir biçimde açık ve net olarak yazmışlardır ve senin kullandığın gibi terbiyesizce ifadeler kullanmaya ihtiyaçları olmadan kendilerini ifade edebilecek edep ve sağlıklı ruh yapısına sahip insanlardır !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    İşte bu yüzden forumda siyaset ve ideoloji (Kimileri vatanseverlik yapıyoruz, bizi engellemeyin deseler de) istemiyoruz.

Not: Kızdırmayın Levent abiyi

Not2:Teşekkürler Skullhunter

Motosikleti
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    İşte bu yüzden forumda siyaset ve ideoloji (Kimileri vatanseverlik yapıyoruz, bizi engellemeyin deseler de) istemiyoruz.
    Bazı arkadaşların profillerine bakıyorum. Attıkları mesajlar, va açtıkları başlıklar ağırlıklı olarak motosiklet dışı.

Yok mu kardeşim bu ülkede politika ile ilgili bir forum ?
    Haa anlarım, benzine zam geldi meselesi konuşuluyodur, onun içine biraz politika falan girer. Ama bazı arkadaşlar sanki buranın motosiklet sitesi olduğunun farkında değil.

Son sözüm de sana Khutuck kardeşim :

İyi ve efendi bir arkadaşa benziyorsun. Saygılı ve terbiyeli bir üslubun var.

Bugünün gençliğini ele aldığımızda politika ve kültürel konularla ilgili olmanı da takdir ediyorum.

Ancak açtığın bu tür başlıkların çoğunda bu tür gereksiz tartışmalar oluyor. Bunun neticesinde başlıklar kilitleniyor ve bazı üyelerin ceza almasına varıyor iş.

Farkındamısın ?

Biliyorsundur, benim bu sitede hiç bir görevim ve yetkim yok. Ancak bir ağabey ( kabul edersen ) olarak senden rica ediyorum !

Lütfen, buraya ait olmayan konuları burada değil, ilgili platformlarda tartışmaya aç.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ledo;
    Bence site itibariyle iyi kötü geçiniyoruz,istisnalar dışında da vukuatımız yok gibi.Shrieker ın taşıdığı endişeleri hepimiz taşısak da sizin nazik uyarınıza tepkisini daha düzeyli(bir fanatiğin karşıt görüşü sindirmek için kullandığı zırva hakaretler silsilesi yerine) bir üslupta verebilirdi.Ama ne yazık ki sessiz kalmak şu içinde bulunduğumuz durumda bir seçenek olmamakta,dolayısıyla bulabildiğimiz her türlü iletişim platformunda -platformun temel sujesinden sapmamak;ya da en azından mümkün olduğunca özüne ve kurallarına sadık kalmak koşuluyla-kendimizi savunmamızı gerektirmektedir.Zira fikir özgürlüğüne karşı olan zihniyet elinden gelen her imkanı muhalif sesleri bastırmak için kullanmaktadır.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shrieker kullanıcısının üyeliği 15 . maddeden iptal olmuştur...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    inanamıyorum yaa. ne zararı vardı sanki

Motosikleti
    @ledo
    Abi bu konudaki mesajlarımı lütfen tekrar oku, konunun siyasete kaymasını engellemeye çalıştığımı farkedeceksin. Amacım kavga çıkartmak değil.

ssg'nin sözlükteki açıklaması:

öyle oldu böyle oldu
    mart ba$indan beri devam eden turk telekom probleminin yasal gerekcelerini tum cabalarimiza ragmen ancak yeni ogrenebildigimizden bu karara hukuki yollardan itirazimizi da ancak yeni yapabiliyoruz. lakin bu konuda itiraz ettigimiz zaman hakliligimiza yani "bakin sozlukte bu turden (yasalara aykiri) icerik yok, oldugu zaman zaten mudahele ediyoruz" iddiamiza ters du$ecek entry'ler girilmi$ olursa itirazimizin hakliligi tehlikeye girebilir. dolayisiyla bu konuda maksimum hassasiyete ihtiyacimiz var. praetorlar ve moderatorler de hali hazirda bu yanli$i en kisa zamanda duzeltebilmemiz icin cali$iyorlar. anlayi$iniza ve yardimlariniza te$ekkurler.

edit: gammazlardan da yardim bekliyoruz evet.
    edit: (bkz: #7591427)
    edit: $ubat ba$indan beri devam ediyormu$ biz ilk mart ba$inda farketmi$iz.
    (ssg, 23.05.2006 18:04)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler