Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Protein Tozu

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bu daha kötü :( Alkol de ayarında ve zamanında içildiğinde güzeldir )
    Orası oyle ama ısım geregı yazları barda calıstıgım ıcın bıraz abartı oluyor bızımkı herseyın fazlası zarardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

[QUOTE=Onurhan D;3529045]Ben bu konuyu baya araştırdım aslında ama birde sizin yorumlarınızı merak etmiştim ama yine zıtlıklarla karşılaştım kafam yine karıştı [/QUOTE

Onurhan D. Hocam kafanın karıstırma bosuna ben daha oncede bırseyler acıkladım doktorla ılgılı anılarımı.. Ama Eger naturel beslenebılıyor ısen vucut agırlına gore alman gereken proteını hesaplayarak dogal besınlerden alabılıyorsan kullanma proteın tozu ama cogu ınsan maddı sebeplerden dolayı ıhtıyacı olan proteının hepsını dogal besınlerden alamadıgı ıcın besın takvıyesıne basvuruyor. Bunların senın vucuduna her hangı bır zararı yok eger olcusunde kullanır ve zaman zaman ara verırsen hatta bu besınler senın vucuduna yararlı olan besınler vucut yap taslarını olusturanlar proteınler amıno asıtler creatınler bla bla bu sekılde sıralanıyor yanı senın vucudunun bu besınlere zaten ıhtıyacı var ama spor yaptıgın zaman kas ınsanı maxımum sevıyede yapmak ıcın vucudun daha fazla proteını ıhtıyac duyuyor ve burada dogal yoldan tamamını alamayan ınsanlar besın takvıyelerıne yonelıyor. Oncellıkle soyledıgım gıbı eger ıhtıyacın olan tum proteınlerı dogal besınlerden alabılıyorsan dogal beslen ama yok alamam dersen proteın tozunu 1.5 ay veya 2 ay kullanıp mınumum 20 gun veya 1 ay ara verıp tekrar bu sekılde devam edersen karacıgerını fazlasıyla dınlendırmıs olursun. Zaten karacıger kendını yenıleyen bır organ oldugu ıcın bu sekılde kullanırsan kesınlıkle ve kesınlıkle aklında hıc bır soru olmasın ıcın rahat bır sekılde kullanabılırsın..
    Onurhan D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    6 ay oldu spora başlayalı, son 3 aydır aşağıda ki ürünleri kullanıyorum.

http://http://www.supplementler.com/...00-2250-gr-602

http://http://www.supplementler.com/...160-tablet-413

Boyum 183, kilom 74,2.. Kilomdan belli olduğu gibi protein tozu kilo aldırmıyor. Hatta 1-2 kilo verdim 2 hafta içinde.İyi beslenmek lazım, zaten adı üstünde gıda takviyesi. 2 hafta kahvaltıda yumurta beyazı yedim, en son isyan ettim, çıkartacaktım ağzımdan, çok baydı..Bıldırcın yumurtası aldım,arada 2 tane çiğ atıyorum.Yumurta bardakta dağılmadığı sürece sorun yok, dağıldığında yutması zor oluyor
    Bu arada her gün min. 1 lt su içiyorum, spor salonuna gittiğim günler 2 lt'yi buluyor. 6 ay daha üyeliğimi uzattım, bakalım ne değişiklik olacak..
    Onurhan D bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Onurug;3529427]Orası oyle ama ısım geregı yazları barda calıstıgım ıcın bıraz abartı oluyor bızımkı herseyın fazlası zarardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuyu baya araştırdım aslında ama birde sizin yorumlarınızı merak etmiştim ama yine zıtlıklarla karşılaştım kafam yine karıştı [/QUOTE

Onurhan D. Hocam kafanın karıstırma bosuna ben daha oncede bırseyler acıkladım doktorla ılgılı anılarımı.. Ama Eger naturel beslenebılıyor ısen vucut agırlına gore alman gereken proteını hesaplayarak dogal besınlerden alabılıyorsan kullanma proteın tozu ama cogu ınsan maddı sebeplerden dolayı ıhtıyacı olan proteının hepsını dogal besınlerden alamadıgı ıcın besın takvıyesıne basvuruyor. Bunların senın vucuduna her hangı bır zararı yok eger olcusunde kullanır ve zaman zaman ara verırsen hatta bu besınler senın vucuduna yararlı olan besınler vucut yap taslarını olusturanlar proteınler amıno asıtler creatınler bla bla bu sekılde sıralanıyor yanı senın vucudunun bu besınlere zaten ıhtıyacı var ama spor yaptıgın zaman kas ınsanı maxımum sevıyede yapmak ıcın vucudun daha fazla proteını ıhtıyac duyuyor ve burada dogal yoldan tamamını alamayan ınsanlar besın takvıyelerıne yonelıyor. Oncellıkle soyledıgım gıbı eger ıhtıyacın olan tum proteınlerı dogal besınlerden alabılıyorsan dogal beslen ama yok alamam dersen proteın tozunu 1.5 ay veya 2 ay kullanıp mınumum 20 gun veya 1 ay ara verıp tekrar bu sekılde devam edersen karacıgerını fazlasıyla dınlendırmıs olursun. Zaten karacıger kendını yenıleyen bır organ oldugu ıcın bu sekılde kullanırsan kesınlıkle ve kesınlıkle aklında hıc bır soru olmasın ıcın rahat bır sekılde kullanabılırsın..
    Cevabınız için teşekkür ederim zaten bende kullanma kararı aldım ancak hemen değil vücut kendini biraz topladıktan sonra başlamayı düşünüyorum ayrıca minimum kullanım ve dediğiniz gibi ara vererek kullanıcam.Bilinçli kullanınca bi sorun olacağını düşünmüyorum artık.
    Onurug bunu beğendi.

[QUOTE=Onurhan D;3529440]
    Alıntı Onurug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası oyle ama ısım geregı yazları barda calıstıgım ıcın bıraz abartı oluyor bızımkı herseyın fazlası zarardır.

Cevabınız için teşekkür ederim zaten bende kullanma kararı aldım ancak hemen değil vücut kendini biraz topladıktan sonra başlamayı düşünüyorum ayrıca minimum kullanım ve dediğiniz gibi ara vererek kullanıcam.Bilinçli kullanınca bi sorun olacağını düşünmüyorum artık.
    Aynen o sekılde kullandıgınız surece hıc bır sorun olmayacak hatta ınsanların bılıncsız laflarından kurtulmanında bazı yolları var mesela adam hayatında elıne dumbell almamıs spor salonunun onunden gecmemıs dıyorkı bana kullanma onu vucudun sarkar ölursun bılmem ne bazı ınsanllar cahıllıgının esırı olup bılmeden konusunca fıkır vermeye calısınca boyle oluyor o ınsanların cogu steroıd ıle proteın tozunu karıstırıyorlar acıklama yapınca anladıklarındada hadı ya oylemıymıs dıyor e be adam madem bılmıyorsun ne dıye konusuyorsun ne dıye ınsanlara yanlıs bılgı aktarımı yapıyorsun. neyse kardesım anlıcagın bır sure sonra kullandıktan sonra doktora gıdıp kan tahlılı yaptırıp sonuclarını gorebılırsın bu sayedede ıcındekı butun suphelerden arınabılırsın gerceklerı kendı gozunle gorebılırsın saygılar spor hayatınızdada basarılar dılerım..

Lutfen yanlıs bılgılendırme kımse yapmasın. Yaptıgını anladıgınız ınsaların kafasına uyarı maksatlı bır tas vurun :D
    Onurhan D bunu beğendi.

[QUOTE=Onurug;3529449]
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen o sekılde kullandıgınız surece hıc bır sorun olmayacak hatta ınsanların bılıncsız laflarından kurtulmanında bazı yolları var mesela adam hayatında elıne dumbell almamıs spor salonunun onunden gecmemıs dıyorkı bana kullanma onu vucudun sarkar ölursun bılmem ne bazı ınsanllar cahıllıgının esırı olup bılmeden konusunca fıkır vermeye calısınca boyle oluyor o ınsanların cogu steroıd ıle proteın tozunu karıstırıyorlar acıklama yapınca anladıklarındada hadı ya oylemıymıs dıyor e be adam madem bılmıyorsun ne dıye konusuyorsun ne dıye ınsanlara yanlıs bılgı aktarımı yapıyorsun. neyse kardesım anlıcagın bır sure sonra kullandıktan sonra doktora gıdıp kan tahlılı yaptırıp sonuclarını gorebılırsın bu sayedede ıcındekı butun suphelerden arınabılırsın gerceklerı kendı gozunle gorebılırsın saygılar spor hayatınızdada basarılar dılerım..

Lutfen yanlıs bılgılendırme kımse yapmasın. Yaptıgını anladıgınız ınsaların kafasına uyarı maksatlı bır tas vurun :D
    Sadece bu konuda değil birçok konuda bigisizce konuşuluyo fikir sahibi olamadan alışmak lazım artık bu duruma
    Onurug bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    http://bayesianbodybuilding.com/the-...-bodybuilders/

(sitede protein gram bilgileri verilirken pound kullanılmış bu arada, kg değil. ben kabaca kg'a çevirdim)

Bu sitede diyor ki, "elit" vucüt geliştirmecilerde her 1 kg vücut ağırlığı için 1,6 gram protein, mevcut vücut kompozisyonunu korumak için yeterli.

Atletlerde kg başına 1,4 gram protein alan atletler ile 2 gram protein alan atletler arasında kas kazanımı açısından bir fark bulunamamış. hatta ikincilerde besin fazlasına işaret eden "protein oksidasyonu" görülmüş.

Bunların profesyonel sporcular olduğuna da dikkat çekilmiş. yani günde 1,5 saat, haftada 6 gün en son sınıra kadar çalışan sporcular. Sporla profesyonel olarak uğraşmayan insanlarda protein ihtiyacının daha düşük olacağına dikkat çekilmiş. her halükarda profesyonellerde bile 1,4 gram üstünün, kas kazanımı açısından pratik bir faydası olmadığının altı çizilmiş. potansiyel zararları bir yana.

Tabi her web sitesinde yazana inanmak zorunda değiliz. Birbirine tamamen zıt farklı görüşleri destekleyen makaleler, deneyler bulmak da mümkündür. İnsanlar bunları incelesin, kendi kararını kendisi versin: )

Konuyla ilgili olabilecek bir de şu site var:

www.exrx.net

Diyorlar ki : "danışmanlar, web siteleri, forumlar; 1960-1970 yıllardan kalma, stereoid kullanan profesyonel sporcuların beslenme ve antreman programlarını taklit ederek amatörlere tavsiyeler veriyor."

Burada beslenme ve çalışma ipuçlarını inceleyin derim. Site farklı disiplinlerden doktorlar tarafından hazırlanmış.

edit : bir kaç çarpım hatası
    Onurhan D ve Sam@ bunu beğendiler.

Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ay oldu spora başlayalı, son 3 aydır aşağıda ki ürünleri kullanıyorum.

http://http://www.supplementler.com/...00-2250-gr-602

http://http://www.supplementler.com/...160-tablet-413

Boyum 183, kilom 74,2.. Kilomdan belli olduğu gibi protein tozu kilo aldırmıyor. Hatta 1-2 kilo verdim 2 hafta içinde.İyi beslenmek lazım, zaten adı üstünde gıda takviyesi. 2 hafta kahvaltıda yumurta beyazı yedim, en son isyan ettim, çıkartacaktım ağzımdan, çok baydı..Bıldırcın yumurtası aldım,arada 2 tane çiğ atıyorum.Yumurta bardakta dağılmadığı sürece sorun yok, dağıldığında yutması zor oluyor
    Bu arada her gün min. 1 lt su içiyorum, spor salonuna gittiğim günler 2 lt'yi buluyor. 6 ay daha üyeliğimi uzattım, bakalım ne değişiklik olacak..
    6 ayda vücut baya şekil almıştır herhalde.Her sabahta o kadar yumurta çekilmez ya
    verdiğiniz linkin sayfası açılmıyor acaba benim pc demi sorun.
    Sam@ bunu beğendi.

Vg il yaklaşık 5 sene boyunca uğraştım. Bu öğlesine bir uğraş değildi. Ankara’da çok değerli Hoca larla çalışma fırsatım oldu. Bunun yanında hem kendi araştırmalarım hem de ebeveynlerimin doctor olması avantajı ile bir çok şey öğrendim.

Bu seneler içersinde steroid hariç suppelement adı altında geçen, post-wokout, pre-workout, creatine ve whey protien tarzı birçok ürün kullandım. Şimdi size öncelikle kendi yaşadıklarımı anlatayım. Sonrasında ise supplementler ve protein alımı ile şeyleri. Biraz uzun olacak ama sabredip okursanız sevinirim.

Çok ağır antreman yaptığım zamanlar protein tozu-creatin ve pre-workout üçlemesi kullanıyordum. Bu ürünleri aşırı tüketmiyordum, kitabında yazdığı gibi yapıp üstüne de almam gereken sıvı miktarını da ona göre artırıyordum. Sağlığım çok iyiydi. Özellikle pre-workout ürünleri kendimi supermen gibi hissetmemi sağlıyordu. Ağırlıklarım birden bire 10kg lar şeklinde artı. İnanılmaz bir enerjim oluyordu. Çok ağır antremanlara rağmen antreman sonu yaw 2-3 set daha mı yapsam diyordum. Taa ki birgün salonda inanılmaz bir kalp çarpıntısı hissedene kadar. Sonrasında kan testi ve hoş geldin yüksek karaciğer değerleri ile yüksek tansiyon  Bundan sonra supplement kullanımına ara verdim. Bir süre hem olanların moral bozukluğu hem de enerji ürünlerinden uzak kalmam ile kaldırdığım ağırlıklar azaldı. Sonra kendimi olumlu bir zihin yapısına sokup tamamen doğal devam ettim. Ve sürpriiz. Eski formuma geri dönmüştüm. O an anladım ki boşu boşuna vücuduma o sağlıksız şeyleri sokmuşum. Buna rağmen takip eden aylar boyunca bazı değerlerim yüksek çıkmaya devam etti. Evet belki de tek neden supplementler değil di ama işi tetiklediği de açık. Bunu yarın öbür gün sizin de başınıza gelmeyeceğini kimse garanti edemez.

Öncelikle bu ürünlerin doğallığından başlayalım. Bazı arkadaşlar protein tozlarının doğal olduğunu savunur. Nedenleri de peynir altı suyudur. Şunu bilin k ipeynir altı suyu üretmek de, o sudan protein tozu üretmek de ir fabrikasyon süreç ister. İşin içine fabrikasyon sürecin girdiği hiç bir şey de doğal değildir. En azından şöyle düşünün. Sizin doğal yollar ile, yani bir besin ile, 20gr lık protein alabilmeniz için 100-150gr civarında kırmızı veya beyaz et tüketmeniz gerekir. Doğada en iyi protein kaynağı bile size %20 lik bir oran sağlarken siz protein tozunda bir ölçekte 20gr ı almış oluyorsunuz. Varın bu sıkıştırmanın nasıl yapıldığını siz düşünün.

Gelelim supplementlere ihtiyacınız var mı konusuna.

Şimdi bu sporu yapan o kadar farklı insan var ki. Bunları profesyonle olarak yapan (bu işten para kazanan, yarışmalar katılan vb), prof olmayan ancak kendini adayarak işin kurallarına göre yapan ve de öylesine yapan (çok şey bilmeyen kulaktan dolma bilgilere bu işle giren, genelde bırakıp bırakıp başlayan vb) şeklinde üçe ayırabiliriz. Maalesef ve maalesef bu spordaki çoğu kişi kendini 1. Ve 2. Grupta görür. Bu nedenle de herkesin ağzından “Hocam ben kilo baş 2gr protein almalıyım” lafını duyarsınız. Cidden çok disiplinli ve ağır antremanlar yapmadığınız sürece kilo*2gr protein aşırı bir alım olacaktır. Bu aşırı laım tamamen doğal yollarla olduğu takdirde bile böbrekleriniz üzerine aşırı bir yük bindrecektir. En ufak hasar olarak da böbrek taşları ile kurtulursunuz. Kaldı ki bu protein i bir de doğal olmayan yollardan aldığınızı düşünün. Şimdi birçok kişi ben kullandım bişi olmadı, falanca akadaş var yıllardır kullanıyor birşey olmadı diyecektir. İşte bu sporun ve bu sporda kullanılan destek ve ilaçların en kötü yanı da budur. Kısa vadede olumsuz değişimleri gözlemeniz oldukça zor olacaktır. Maalesef bahsettiğim kötü sonuçlar çok çok uzun zaman periyotlarında kendini gösterecektir. Bir de buna ek olarak sizin genetiğinizin (atıyorum kas yapınız, dolaşım sisteminiz vb) hasarlı olduğunu düşünün. Sonuçlar çok daha acımasız olacaktır.

En basit olarak bu ürünleri kullanırken sürekli kan testleri yaptırın. Bir süre sonra creatinin vb değerlerinizin yükseldiğini göreceksiniz. Vücudunuzda kas büyümesine bağlı kalp büyümesi, damar genişlemesi, yüksek tansiyon vb değişiklikler olacaktır.

İşin komik yanı, tüm bu supplementlerden aldığınızı zannettiğiniz etkilerin büyük bir placebo tekisi olmasıdır. Ama tabii çevre size bunu bu şekilde yansıtmayacaktır. Reklamlar, filmler vs bu ürünleri kullanarak süper vücuda kavuştuğunu idda eden kişilerle dolup taşıyor. Sizlere alttan alttan bu ürünler olmadan başarmanızın imkansız olduğu aşılanıyor. Nedeni çok basit. Çünkü sadece ABD supplement endüstrisi milyon dolarla tanımlanıyor. Kim bu kadar paranın bir anda uçup gitmesini ister ki ?

Tekrarlıyorum kendi tecrübeme göre aldığım tüm supplementleri bırakıp, doğal beslenmeye döndüğümde vücumda gelişim açısından hiçbir gerilik olmadı.

Kısaca kendinizi bilin. Ne kadar sert antreman yaptığınızı objektif olarak değerlendirip ona göre bir protein alımı yapın. Unutmayın salonda gördüğünüz çoğu kişi için kg*2gr çok aşırı bir değerdir. Bu değere ulaşması gereken belki 1 belki 2 kişi olur. Diğerleri için kg*0,8gr – kg*1,2gr oldukça yeterli olacaktır. Bu miktarı da lütfen doğal yollardan karşılayın. Artık supplement vakti geldi diyenlere hiç aldanmayın. Bu sporda kendi perf üstüne koymak tamamen zihninizde bitiyor. Kendinizi zihin olarak hazırlayın. Ha macınız bu işten para kazanmak, yarışmalar girmek vs ise o zaman farklı bir boyuta geçmeniz gerekir. Orada da supplmentler yine sizi kurtarmayacak çok ciddi steroid kullanımlarına girmeniz gerekecektir.

Unutmayın bu iş sabır ve disiplin işi. Genetiğinize bağlı olarak sonuçları almanız uzun zamana yayılabilir, ama bu zamanı sizin antreman-diyet ve dinlenme disiplininiz kısaltır. Yoksa aldığını supplementler değil.
    Sam@, byanmaz ve Onurhan D bunu beğendiler.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Evet açılmıyormuş :,İsimlerini yazayım.
    Multipower Whey Protein Tozu 100% 2250 Gr
    Universal Amino 3001 160 Tablet
    Gelişme var, ilk 3 ayda herhangi bir takviye almadığım halde göğüs 6 cm büyüdü, kol 2 cm :( , bacak aynı kaldı, kilo aldığım halde karın bölgesi aynıydı.Üstelik bu 3 ayın ilk ayını sadece cardio ile geçirdim. 78 kg olmam lazım gerektiğini düşünüyorum
    Bugünden sonra, bu sayfada gördüğüm bilgilere dayanarak, günlük protein ihtiyacımı karşılamaya çalışacağım.Akşam 9 da hesap yaparım, baktım açık var dayanırım bıldırcın yumurtasına Netten aldığım bilgilere göre, normal yumurtadan 9 kat fazla protein içeriyormuş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Geçmiş olsun,
    Yani diyorsun ki hiç bulaşmayın takviyelere.
    Son 2 hafta protein tozu kullanmadım, çabuk yoruldum, kaldırdığım kilo miktarı düştü. Tabi ki sağlığımızla kıyaslandığında hiç bir önemi yok bunların.
    Onurhan D bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    supplamentlerin bir zararını henüz görmedim.. supplament yüzünden zarar gören birini de görmedim. l-carnitine desteği ile 32 kilo verdim. sonra fitness a devam etmeye başladım. duruma göre çeşitli supplamentler kullandım.
    Onurhan D bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağlık yüksek okulunda okuyan biri olarak söyleyeyim transaminaz değerlerinin yükselmesi faydalı bir şey değildir konuya şöyle devam edelim protein sindirimin de amonyak ortaya çıkar bu amonyağın uzaklaştırılmasını sağlayan da karaciğerdir, karaciğer fazla yorulursa durumlar iyi olmaz
    benim bilgim bu kadar eğer aramızda doktor biri varsa biraz daha konuyu açsın aslında kullanan kişiler içeriğinin resmini atsa belki daha anlaşılır olur
    Onurhan D bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Birinci hafta sporcu, ikinci hafta body ci, üçüncü hafta yarışmacı, dördüncü hafta bilge, ikinci ay itibari ile spor programları yazan, mr olimpia yarışcısı gibi hissediyoruz kendimizi, biz ne dersek diyelim, sen o proteini alacak ve kullanacaksın. Spordan önce sütle alma cırcır olursun Suyla al, spordan sonra alacaksan sütle al

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağlık yüksek okulunda okuyan biri olarak söyleyeyim transaminaz değerlerinin yükselmesi faydalı bir şey değildir konuya şöyle devam edelim protein sindirimin de amonyak ortaya çıkar bu amonyağın uzaklaştırılmasını sağlayan da karaciğerdir, karaciğer fazla yorulursa durumlar iyi olmaz
    benim bilgim bu kadar eğer aramızda doktor biri varsa biraz daha konuyu açsın aslında kullanan kişiler içeriğinin resmini atsa belki daha anlaşılır olur
    İşin ilginç yanı da o zaten. İçerik de Ölçek başına kaç gr protein düştüğü yazar, detaylı olarak da hangi amino asitlerin olduğu. Ama hemen her supplement içinde markanın kendi özgün karışımı vardır, bu meslek sırrı kategorisine girdiğinden içeriği hiçbir zaman yazmaz
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinci hafta sporcu, ikinci hafta body ci, üçüncü hafta yarışmacı, dördüncü hafta bilge, ikinci ay itibari ile spor programları yazan, mr olimpia yarışcısı gibi hissediyoruz kendimizi, biz ne dersek diyelim, sen o proteini alacak ve kullanacaksın. Spordan önce sütle alma cırcır olursun Suyla al, spordan sonra alacaksan sütle al
    Spordan sonra sütle alırsa hızlı sindirilmez ve istenilen etkiyi vermez o yüzden spordan öncede sonrada suyla alınmalı. Gece yatarken sütle alınabilir.
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Her ölçek de ortalama 20 gram protein vardır. Adam gibi body yapan birisi günde kilosux2 = Ygram protein almalıdır. Bu proteini gün içerisinde yiyeceği et yumurta sütten alması mantıklı olandır. Alamadığı protein i toz olarak alabilir, tüm ihtiyacı toz dan almak hem gereksiz hemde pahalı bir yöntemdir. whey proteinler hızlı sindirilen proteinlerdir, spordan sonra alınması, spor da yıpranan kasın hızlı olarak kendine gelmesi için tavsiye edilir. Spor yaparak aslın da kas geliştirmez, kası yıpratırsınız, vücut yıpranan bölgenin daha fazla kasa ihtiyaç duyduğunu düşünerek burayı daha çok besler, whey protein de burada devreye girer, onarım için hızlı yardım, bu şekilde de daha hızlı bir gelişim meydana gelir.

herhangi bir yerden alıntı değildir. Yazım hatalarının sebebi telefon klavyesidir.

Birinci hafta sporcu, ikinci hafta body ci, üçüncü hafta yarışmacı, dördüncü
    hafta bilge, ikinci ay itibari ile spor programları yazan, mr olimpia yarışcısı gibi hissediyoruz kendimizi, biz ne dersek diyelim, sen o proteini alacak ve kullanacaksın. Spordan önce sütle alma cırcır olursun Suyla al, spordan sonra alacaksan sütle al
    Siz ne derseniz diyin kullanıcam diye bi durum söz konusu değil zaten konuyu açmamda ki amaç bilinçlenip kullanıp veya kullanmamak ki konuyu açarken alma yüzdem % 80 felandı şuan % 25 felan Benim amacım zaten sağlık eğer başka sorunlar yaşayacaksam acelem yok ben yavaş ama emin adımlarla doğal yollarlada ilerlerim.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alacaksın, aldığın gün bu yazıyı hatırlayacaksın.

Alacaksın, aldığın gün bu yazıyı hatırlayacaksın.
    Eğer alırsam da aldığımı söylemem bu yazıdan sonra :D
    Heralde benim gibi ikilemde kalıp dayanamayıp almış gibi bi haliniz var

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    10-12 kutu protein tozu kullanmış birisi olarak bu tozları almadan spor yaparsan akşam eve gidince inşaatta çalışan amele gibi yorgun hissedersin kendini.zararlı diyen gamlı baykuşlara takılma.kasları şişkin olan kim sana diyorsa hiç protein veya stroid(iğne)kullanmadım YALANCIDıR.
    Ben kilo almak için KARBONHİDRAT oranı fazla SUYLA içelen toz aldım ve yanında haftada 2-3 kez primobolan iğnesi vuruldum.biraz bir şeyler farketti.tam iğneli tozlu creatin li sağlam bir küre başlamayı düşünüyorum.ama önümüz yaz sıcak havalar büyük sıkıntı...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    37-38 cm kol hacmi toz almadan yapılır mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)