Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kredi kartı kullananlar ve kullanmayanlar

Katılımcı sayısı
59. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kredi kartı kullananlar

37 62.71%
  • en az 3 tane kredi kartı kullananlar

9 15.25%
  • kredi kartı kullanmayanlar

13 22.03%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kredi kartı kullananlar kullanmayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    kredi kartı kullanıyormusunuz . ben 3 sene kullandım . ay sonu tüm maaş bankaya yatıyordu elde avuçta birşey kalmıyordu.
    tüm kredi kartlarını toptan kapattım.
    şimdi çok rahat kafam.
    kredi kartı kullanırken korkarak benzin alır ve sürekli 20 tl lik benzin alır bir gezmede hemen depo yedeğe düşerdi.
    şimdi kredi kartı yok iken nakit alıp ve hep full depo ile geziyorum ve cebimde her zaman en az 100 tl nakitle geziyorum. anladımki kredi kartının yarardan çok zararı var inanın
    . bağımlılık yapabilir taksitli alışveriş tatlı gelebilir.
    ancak kredi kartı olunca elinizde herşeyi almaya çalışırsınız insanoğlunun gözü doymaz çünkü hazır para var sonuçta elinizin altında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Önemli olan kredi kartının olup olmaması değil önemli olan insanın nefsine - kendine hakim olması. 1 adet hesap kartım - 1 adette kredi kartım var + öğrenciyim çok çok acil paraya ihtiyacım olmadığı sürece kredi kartını kullanmıyorum, haa kullanırsam'da hesaplıyorum ay sonunda ödeyebileceğim kadarını çekiyorum ve ödüyorum

Bilinçli, kullanılırsa müthiş bir icat

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi kartı kullanıyormusunuz . ben 3 sene kullandım . ay sonu tüm maaş bankaya yatıyordu elde avuçta birşey kalmıyordu.
    tüm kredi kartlarını toptan kapattım.
    şimdi çok rahat kafam.
    kredi kartı kullanırken korkarak benzin alır ve sürekli 20 tl lik benzin alır bir gezmede hemen depo yedeğe düşerdi.
    şimdi kredi kartı yok iken nakit alıp ve hep full depo ile geziyorum ve cebimde her zaman en az 100 tl nakitle geziyorum. anladımki kredi kartının yarardan çok zararı var inanın
    . bağımlılık yapabilir taksitli alışveriş tatlı gelebilir.
    ancak kredi kartı olunca elinizde herşeyi almaya çalışırsınız insanoğlunun gözü doymaz çünkü hazır para var sonuçta elinizin altında.
    hiç anlamadım, anlayamayacağım bunu. 1 ay sorun olur, 2 ay sorun olur sonra anlarsın nasıl kullanılacağını. kredi kartı nimet, kullanmasını bilene. yıllık aidatı 20 lira bana, yıllık verdiği puan yaklaşık 200lirayı buluyor.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 senedir kullanıyorum

k.kartını kullanmasını bilenler fazla yorum yapmıyacaktır kullanmasını bilmeyenler bir sürü şey yazıp çizecektir kredi kartını kullanmasını bilmeyenler lütfen gidin senetmi yaptırıyorsunuz sağdan soldan borçmu buluyorsunuz bilmem kaç ay paramı biriktiriyorsunuz ne yaparsanız yapın ama şu kartı kullanmasını bilmiyorsanız bu işe hiç girmeyin adamı dellendirmeyin sonra taksit kısıtlaması geliyor kurunun yanında yaşda yanıyor peşin fiyatına taksitle alış veriş yaparken iyide ödemesini yapmaya gelincemi kredi kartı kötü oldu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    5 yıl kullandım sonra patlamadan kapattırdım
    aldığım güne lanet olsun
    kart borçu ödemekten her ay yarı maaşım gidiyordu yok onu al yok bunu al taksitle pantolon al mont al ayakkabı al artık o dönem bitti
    artık cebimde para var canlı yı gösteriyorum pazarlık yapıyorum
    böyle iyi
    barodi ve ferhatkars bunu beğendiler.

Motosikleti
    HD VS KTM
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç anlamadım, anlayamayacağım bunu. 1 ay sorun olur, 2 ay sorun olur sonra anlarsın nasıl kullanılacağını. kredi kartı nimet, kullanmasını bilene. yıllık aidatı 20 lira bana, yıllık verdiği puan yaklaşık 200lirayı buluyor.
    Hocam hangi karti kullaniyosun. Ogrenciyim az limitli bi kart alicam sadece motor ekipmanlarini internetten almak icin. Paypal falanla alicam yani. Hangi karti alayim hangisi yuksek puan veriyor ve aidati dusuk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    "Tatlı tatlı yemeninin acı acı os... vardır" gibi veya benzer bir laf vardı. Kredi kartı da bazen öyle sıkıntılar yaratabilir. Her bünyeye uymuyor maalesef.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pelevenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hangi karti kullaniyosun. Ogrenciyim az limitli bi kart alicam sadece motor ekipmanlarini internetten almak icin. Paypal falanla alicam yani. Hangi karti alayim hangisi yuksek puan veriyor ve aidati dusuk
    işteüniversiteli maximum
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Maaş kartım ve 1000 tl limitli kredi kartım var . Ama kolay kolay kullanmıyorum acil durum olmadığı sürece . Aylık 100 - 150 tl benzin masrafım var , kartı ona göre ayarlıyorum .

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    1 kredi kartım var. internet alışverişi(tek çekim) haricinde kullanmıyorum. aidatıda yok(banko kart).

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    tüm paramı maaşımı karta yatırıyorumu anlamıyorum ben...ee kulanıyorsunki yatırıyorsun..kullanmasan kart senden para istemiyorki..buradaki suç insanın kartım var limitim var onu alalyım şunu alalyım hemen alayım dersen sana kötü bişe tabi...kullanmasını bilene yararı var...ogün cebinde 5 kuruşun olmasa eşden dosttan isteyene kadar karttan çekersin ödersin..bendede 2tane var ama biri üretici kart mazot benzin gübreyi alıyorsun 5 ay sonra faizsiz aynı şekil ödüyorsun..birde maximiles var 200 küsür maximilim var harcayacak yer arıyorum nereye uçsam diye

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kredi kartın varsa her şeyi peşin fiyatına taksitle almalısın motosiklet ekipmanlarımı lastiği cep telefonumu çoğu şeyi kredi kartı ile aldım peşin fiyatına taksidinen ne yapmalıydım peşin paranın 12 ay birikmesinimi beklemeliydim

Şu an 5.500 tl kart limitim var ne yapayım peşin fiyatına taksitle diye her şeyi almalımıyım böyle bir zorunluluğum varmı kredi kartı bana her şeyi almalısın nasıl olsa peşin fiyatına her şey taksitle diye bir şey söylemedi cebimde para olmayınca ne yapardım güvencem kimdi herkese emmi dayımı demeliydim yoksa kullanmasını bildikden sonra nimet olan kredi kartı ilemi işimi halletmeliydim kullanmasını bilene nimet kullanmasını bilmeyenler birde kullanmasını bilenlere sorsun nasıl bir şey olduğunu şu an kredi kartı kullanmamdaki amaç acil durumlar acil ihtiyaçlar vs vs bazen extre borcunu asgarisini ödeyip kalan borcu öteki aya devrediyorum çok rahatlatıyor tabiki her şeyi bilinçli yapıyorum gül gibi geçinip gidiyoruz

Nakit para taşımasını sevmediğim için kredi kartını tercih ediyorum cebimde parada olsa kredi kartı ile alış veriş yapıyorum ay sonu maaş kartımdan çekip extre borcu ödüyorum

Aldığım maaşın yarısı kredi kartına gidiyor demekki harcama yapmışsın maaşının yarısını bankaya vermen normal çünkü kredi kartın var diye her şeyi peşin fiyatına taksitle almak zorunda değilsin

Motosikleti
    daelim s3 250 advance
    Saçma sapan başlık açmayan adıkredi kartı ......

tragedie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    bende yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. maaşım düşük oldugu için kendime bir limit ayarladım o limiti geçmiyorum. nefis çok önemli kazandığım kadar harcıyorum.

Motosikleti
    Dominar D400
    Almayın arkadaşım 3-5 tane kredi kartı, çekmeyin kredi kartından nakit, kapatmayın(kapatmaya çalışmayın)birinin borcunu diğeriyle, harcamayın aylık kazancınızdan fazlasını, yaptırmayın 20 tl'lik/500 tl'lik şeye 12 taksit/24 taksit, yap 3-4 taksit ödeyebiliyorsan ne ala, 3-4 taksitte ödeyemiyorsan harcama yapma o 4 ay. Suçu niye karta atıyorsunuz, kart kendisi mi gidip alışveriş yapıyor? Size Zorla alışveriş yaptırıyorlar sanki!!!

Üni zamanında 200 tl'lik işbankası "maximum üniversiteli" kart almıştım, zaman zaman bankadan telefonla aranarak ya da bankamatiğe gittiğimde karşıma çıkartılan menüden limit arttırımı yapmak isteyip istemediğimi sorardı banka, hem de 4000tl'ye çıkarıcaklar. Daha iş yok güç yok, benim neyime deyip çıkarmamıştım. İlk işe girdiğimde(4 sene sonra) bile önce 1000tl'ye 1 yıl sonra 2000 tl'ye çıkartmıştım.

Kartı çıkartalı 12 sene olmuş, şimdi doğru dürüst bir işim var, daa yeni 4 ay önce limiti 7000 tl'ye çıkarttırdım motor almak için, o limitin 6000tl'sine le motorsiklet aldım tek çekim(taksit yapmıyorlar, yaparlarsa 4 ay taksit için 400 küsür vade farkı koyuyorlar). ilk ay 1500'ünü maaşımdan 4500 tl'yi de arkadaştan borç aldım 3 ayda ödemek üzere, direkt 6000tl yatırdım karta ve lüzümsuz harcamaları kestim. Arkadaşa da sonraki ay 1500 tl'sini verdim, 2 ayı kaldı onunda, vade farkı da ödememiş oldum böylece. (Bankadan önce mümkünse arkadaşlarınızda/ailenizde limitiniz olsun, bunu yapmak bankadan limit istemekten daha zordur tabii )

Sonuç: Diğer arkadaşların da bahsettiği üzere " Nefsinize hakim olun", ayağınızı yorganınıza göre uzatın. 15 liralık ürün 5 liraya da düşse, aylık kazancınız 1 lira ise almayın, yoksa en az 5 ay sürünürsünüz, size bağımlı birileri(anne, baba, eş, çocuk) varsa onları da süründürürsünüz. Bunun sorumluluğunu da karta yüklemek çok mantıksız olur.
    Salih_T bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    10 senedir iş hayatındayım... daha kredi kartı kullanmadım...
    hiç ihtiyacım olmadı... eksikliğini 1-2 defa hissettim ama sağolsun 1-2 arkadaşım halletti işimi...
    yememi içmemi gezmemi harcamalarımı cebimdeki paraya göre yaparım...
    maaşı aldıktan sonra öbür ay sonuna kadar bilinçli bir şekilde harcamalarımı yaparım...
    diğer ayın maaşını aldıgımda da önceki aydan kalan parayı bankaya atarım... yıllardır bu böyle...

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Alıntı pelevenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işteünili işbank ben de kullanıyorum sanal kart açarsan yurt dışı av de de kullanırsın.

konuya gelecek olursak kesinlikle faiz bulaştırmam aldığım eşyaya. peşin taksit yapıyorum. ayağı yorganına göre uzatmak lazım bilinçli kulanırsak işletim ücreti ödemediğimiz kartta biriken puanlar zaten işe yarar. ben özellikle market av de kullanıyorum. cünkü o 4,99 /1,22 gibi küsüratların bile heba olmasına karşıyım. bankaların hiç sevmedği müşteri tipiyim galiba.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Kredi kartı bence iyi birşey yanliz kullanmasını bilmezsek işte o zaman cepteki paranın bereketi'de olmuyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    1995 de daha kimselerde kart yok iken topille almıştım YKB den. Hala aynı kartı kullanıyorum. Kartı kendi cüzdanınız gibi kullanırsanız sorun yok. Şimdi sor kaç para harcadığımı söyleyeyim. O kadar iyi takip ederim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    İki tane kredi kartım var biri 17.000tl diğeri 6500tl şu ana kadar kendimi zor duruma düşürecek herhangi bir duruma düşürmeden kullandım ve kullanmaya devam ediyor, arkadaşlarında dediği gibi bilinçli kullanırsanız herhangi bir olumsuz durum yaşatmaz ve yaşamazsınız,hiçbirine yıllık aidat ödemiyorum, günü geldiğinde hesabımdan otomatik olarak çekim yapılıyor asgarisini ödim bir sonraki ay öderim demiyorum çünki sonraki ay fazlasıyla ödemek zorunda kalıyorsun. Sınırlarımızı bilirsek güzel bir kullanım aracı olduğunu görürüz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)