Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Evlilik konusunda kararsızım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yazmiycaktim bu konuya ama duramadim..
    Cok kisi benim gecmisimi ögrenecek bu durumda.. Hic sevmedigim konular bunlar aslinda..
    Napalim sana biraz yardimci olabilirim belki..

Senin basindan gecen olay benim basimdan gecti..
    Hemde daha kötüsü diyebilirim..
    Yasim ozamanlar 18..
    Senden cok cok daha gencim..
    Ve sunuda söyliyeyim senden cok cok daha cesaretliymisim.. Kusura bakma..

Bir Alman bayan ile tanistim..
    1 yasinda bir kizi vardi..
    Düsünebiliyormusun benim ozaman yasadiklarimi???
    Ama ben herkese karsi isyan bayragini cekmistim..
    Annemin babamin yasadiklarini düsünebiliyormusun?
    Ilk baslarda karsi gelmis olsalarda daha sonra karimi ve o benden olamyan cocugu kabullendiler...
    Benden olmayan cocuk karimla tanistigimda 1 yasindaydi..
    Ve o kiz ileride bana herzaman baba dedi ve öz babasina ismiyle hitap etti..
    O kiza kendi kizim gibi baktim ben..
    SEN BUNU YAPABILECEKMISIN?
    Hayir diyorsan hic bu ise girme...

Neyse 18 sene sonra ayrildik biz hatunla... Bu ayri bir konu :-)
    Simdi halen kayinvalideyi sokakta görsem..(yakinimda ikamet eder hepsi)
    Benim halimi hatirimi hatta ve hatta annemi babami bile sorar bu eski kayinvalide...
    Cünki biliyorki kizi ve torunu icin zamaninda herseyi yaptigimi..
    Zamanini birak eski karimin bir seye ihtiyaci oldugunda halen ilk adres benimdir..

Ve hicbirzaman onun ilk evliligini yada o kizi basina kakmadim..
    O ufaklik benim kizimdi,,

Bunu yapabiecekmisin??
    En ufak bir tereddütün varsa hic girme bu ise..

Ve o zamanlar benim maddiyat olarak imkanlarim kesinlikle senden cok cok daha zordu..
    Ama ben yaptim...

SEn 33 yasinda annemlere bagliyim falan ayaklarina yatiyorsan hic girme bu ise Dostum..
    Benim 18 yasimda verdigim karalari sen bu yasinda veremiyorsan bosver kalsin diyorum
    Sinan Er, durmazzz, sardokar ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr 250
    Tavsiyen icin saol dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Vallahi mcbay ve remzi39 kardeslerim.o kadar ayrintili ve net yazmişinizki ki ben bile bu kadar düşünmemiştim.anlattiklariniz cok dogru ve yerinde.hersey bende bitiyor.en kisa zamnda kendimle konuşmam lazm ve bir sonuç bulmaliyim.cevabim evet ise bu konuyu onunlada konusup bismillah deyip ilk adimi atmam lazm.hakkimda hayirlisi.sizlerdende Allah razi olsun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi yazacaklarıma belki ELALEM sazanlık yapacaktır ama, ana baba rızası zası zusu bir yere kadar. Siz sizinle ömrünüzü paylaşacak birini arıyorsunuz. EŞ'in anlamı budur. Aileniz sizi onunla kabullenmeyecekse kusura bakmayın ama ben neyleyeyim öyle aileyi derim! 33 yaş çok. Geç bile kalmışsınız evlenmekte.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    nacizane 3 yıllık evli olarak, evlenme derim, bu zamana kadar direnmişsin az daha diren kardeş :D
    restherock, Felon ve yunusus bunu beğendiler.

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nacizane 3 yıllık evli olarak, evlenme derim, bu zamana kadar direnmişsin az daha diren kardeş :D
    Zaten bir evlenen pişman birde evlenmeyen.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Etrafimdaki dunku cocuklar evlenirken ben bunalima giriyorum.cok zor bi durum.kendimi etkisiz bir eleman olarak goruyorum.bide bunun ustune calistir heryer iflas ediyorsa gelde hayata pozitif bak.hep stres hep stres.daha bu yasta ilacla ayakta duruyom.offf ya moralim bozuldu yine.:(

Motosikleti
    Aprilla Rs 125 2004
    MERAK ETME BİZDE BEKARZ YAŞ 28 EVLENİP NE BAŞ AĞRITICAZ BİRAZ DAHA HAYATI YASAMAK LAZIM :dBİR ATA SÖZÜ YEDİĞİN SAMAN TOPRAKTAN AĞZA GELENE KADAR SENDEN BAŞKA AĞIZLARA GİRDİYSE SEN SADECE SAMAN YEDİĞİNİ SANARSIN

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evlenip boşanmak suç değil..
    seviyorsan aradığını bulduysan sorun yapma...
    yapacaksan da hiç bulaşma kendini yersin.
    durmazzz bunu beğendi.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ona açtığın bu konuyu göster, okusun. Suratına tükürmezse hemen evlen.
    inzell, acayüp, durmazzz ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    bi büyük iç
    atla motora
    E-5 çık
    ölmezsen evlen
    ölürsen zaten ölmüşsündür...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı durmazzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu gercekten cok seviyorum.kendime guvenmiyorum ona guvendigim kadar.kafamizda cok iyi uyusuyor.hic motosiklete binmemis biriydi.simdi hastasi oldu.arkamda korkarak, titreyek oturuyor ne olursa senle olsun diyor.onun bu cesareti bile beni etkilemeye yetti.ah şu ailelere bazi konulari daha kolay anlatsak.hayata bu kadar dar kapidan bakmasalar.herseyin bir zardan ibaret olmadigini anlayabilseler.
    son cümleleri hiç yakıştıramadım..
    abdullah_03 bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Sevip anlaşıyosanız evlenin derim.. Davul zurna şart değil. Tek şart evliliği yaşatacak maddi güçtür, yani iş-güçtür. Bu varsa başka şart arama.. Bir kaç yıl sonra şimdi bulduğunu mumla ararsın.. Ararsın da bulamazsın.. 40 'a geldin mi de bulsan beğenmezsin, bulanlar seni beğenmez; ya merdiven altında çalışıyor derler işini beğenmezler, ya sıska-şişko deyip tipini beğenmezler. Paran varsa zaten sen seni beğenenleri beğenmezsin.. Paran yoksa delikanlılığı efendiliği geçer akçe saymazlar.. Gençken insan başka şeyler bekliyor, orta yaşta başka.. Şartları zorla evlen kardeşim.. S..çayım babanın ağzına yani, baban babasından korka korka mı evlenmiş!

Motosikleti
    honda cbr 250
    çok dogru söyledin.biraz daha cesaretli olup gözümü karartmam lazm.kimsenin lafına bakmadan bu işi artık bitirmeliyim.bu devirde kız olupta yemediği halt kalmamış kaşarı alıp bu benm eşim diye gezeceğime,gerçekten namus,şeref,haysiyet bilen bildiğim bir dulla evlenmek daha mantıklı.

Motosikleti
    CIA'in resmi ulaşım aracı CBF
    Başımdan bir evlilik geçti, bir kızım var.

Boşanalı epey oldu.

Birkaç sene önce evlenip boşanmış ve oğlu olan bir bayanla beraberdim, evlenelim falan dedi, aramız da iyiydi ama hayır dedim. Oğlan zor olur, senin hatunun kızı varmış, daha rahat edersin. Çünkü kız evlat candır, melektir, porselendir, cennetten armağandır.

Kadının evlenip boşanmış olması sorun değil, sorun sana ve ailesine sahip çıkması. Ne var ki oğlu olsaydı yapma derdim, oğlan laf dinlemez, sorun olur. (kendinden pay biç ve anla ne demek istediğimi)

Ha, kendime güvenim yok dersen de o ayrı. Boşuna kadını oyalama.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Peki ozan bey neden evlenmediniz bu bayanla?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    sevdiğin kişiyle aşk evliliği yapmak kadar dünyada daha keyif veren bir şey olamaz, o kişiyle evlenmezsen ailenin istediği gibi biriyle mantık evliliği yaparsan eğer en küçük bir sorunda eski sevgilin aklına gelir, onunla geçirdiğin mutlu günleri mumla ararsın, bazıları der ki mantıklı olmak lazım, boş vericen onları, o lafları diyenlerin ya albenisi yoktur, ya da gözleri dışarıdadır, evlendin mi gözün başkasını görmemeli, 2 gün sonra mutsuz olursun, mutluluğu yakalamak kolay değil, evlenmiş olmak için evlenen bir sürü insan var, para mal mülk servet karşı taraftan geldi diyelim, senin gözün dışarıda, ne olacak? 2 gün sonra iki insanın geçirdiği yıllara, edindikleri çocuklara vs yazık olacak ... eski bir laf parayla saadet olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

biraz daha gaz vereyim seviyorsan evleneceksin, başkalarının laflarına aldırma, beğendiğinle gezmek ayrı öylesine evlendiğin biriyle, ne yazık ki durum böyle ... hiç aşk yaşamamış, hiç sevilmemiş kişilerin laflarına kanmayacaksın, onlar o duyguyu hiç yaşamamışlardır ...

bu arada ekonomik olarak evlenerek sıkıntı içine düşmeyeceğinizi varsayarak bu lafları ediyorum, sıkıntı olacaksa evlenmeyin, durumunuz düzelince evlenirsiniz acele etmeye gerek yok, idare edin biraz daha
    otopsici, durmazzz ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbr 250
    nette gezerken benm gibi soru soran birine,bir başkası çok güzel bir cevap vermiş aynen kopyalıyorum Bundan sonra toplumumuzda pek sorun olmaz çünkü millet sapır sapır boşanıyor. Tek çocuklu dul enflasyonu var.

Etrafımda mutlu sorunsuz bir tane evlilik göremiyorum. Buna rağmen insanlar evlenmek için yanıp tutuşuyorlar. Bile bile lades yani. Turnike var sanki. Herkes bir tadıp ardından boşanıyor gibi.

Konunun ahlaki kısmına gelince. Dul kadınla evlenmek sünnettir. Yalan mı?

Bekarette bir ahlak olsaydı peygamberimiz Hatice anamızla değil Mekke'li bir cıvırla yapardı ilk evliliğini.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kadınlar artık belli bir yaştan sonra doğurganlıklarını kaybetmemek için iyi kötü son şansım deyip ne yazık ki evlenme peşinde koşuyorlar, yaş 30 sonrası onlar için alarm oluyor, 35 de artık kör tuttuğunu bekar kadın bulduğunu doğru nikah masasına sürüklüyor

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    http://www.sorularlaislamiyet.com/qn...ye-etmesi.html
    arkadaşımız için faydalı olabilecek bir yazı.
    durmazzz bunu beğendi.

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    abicim kızma ama yaşın zaten 33 olmuş 21-22 değilsin ki elalem laf etsin anne babada biraz hırgür eder ama kendini mantıklı bi dille anlatırsan sonunda anlayışla karşılarlar diye düşünüyorum ayrıca davullu zurnalı düğünün de yapılmaması gereken bi durum yok ortada fazla abartmazsın o kadar asıl yapmazsan psikolojik olarak ister istemez kendinizi pek doğru bişey yapmıyormuşuz gibi bi havaya sokarsınız sen böyle düşünmesende (ki şimdiden düşünüyosun belli) yenge adayımızın böyle bir hise kapılması kaçınılmaz olacaktır. sana bi kitap tavsiye edeceğim(sema maraşlı - sevmek bu kadar güzelken) ister okur ister okumazsın sana kalmış ama evlilik hayatı için oldukça önemli olduğunu düşündüğüm bi kitap öncelikle bunu oku aklındaki soru işaretlerini silmende yardımcı olacaktır.
    durmazzz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)