Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Başlangıç için Yelkenli Seçimi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @emocan

Aşk olsun, seni kaale almaz olurmuyum, o nasil söz.

İşten daha yeni geldim, biraz vakitsizlik diyelim, fikirlerine önem verdiğim bir arkadaşımsın

Abi baktım bana göre değil, 3-5 eksiğine satarım gider

Açıkçası ben marinaya bağlamayacağim, Moda' da balıkçı barınağına bağlamak niyetindeyim,

Çünkü orada marina fiyatının 4/1 fiyatına bağliyorsun.

Birde afedersin ama bu denize pok dökenlere ciddi anlamda sinir oluyorum.

Yaşadığı dünyaya saygısı yok pezevengin, sanki deniz babasının malı,

Bu durum başkasının evine misafirliğe gidipte, salonun ortasına zıçmak gibi bişey.

Sonuçta bizler insan olarak denizin ve doğanın gerçek sahipleri değiliz,

Deniz herkesten önce, deniz canlılarının yaşam alanıdır, bizler denizde sadece misafiriz, Dolayısıyla ev sahiplerine karşı saygılı olmamiz gerek

Son olarak ; Ben alıcam abi, kafaya koydum
    vay be hadi hayırlısı bakalım .
    demek Moda he hmmmm resmen komşu oleces heee
    Madem karar kesin .
    Heybeliada Çam limanı diye biryer var .
    istanbuldan uzaklaşmadan cennete gidebileceğiniz biryer bence
    Sayıglar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni de gezdir beni de gezdir

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Moda plajında denize girerdik bir zamanlar.... Aaaaaah AH.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Sinan,bende eskiden yelken sporuyla ilgilendim.Hatta kuzenim deniz subayı,oda denize çok ilgili,kredi çekip tekne almak ve bu teknede kalarak kira öder gibi taksidini ödeyerek zamanla kiralık evden yaptığı karla tekneye kavuşmak istiyor.İnan elimde bir miktar nakit olmasına rağmen 6-7 mt bile olsa yelkenli tekne işine girişmiyorum.Çünkü bana masraf yaratacağını biliyorum.O yüzden gezi kısmını motosikletle gideriyorum her ne kadar yerini tutmasada.
    Uzun lafın kısası bende teori konusunda elimden geldiğince yardım ederim.6-8 mt lik yelkenli teknelerde uygulamalı seyir ve manevraları anlatabilirim ancak söylediğim gibi teknem yok,inşallah ilerde olacak;)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Valla bende kafama koymuştum...
    Bir arsa vardı...
    Satınca şöyle 100 liraya kadar gulet falan istiyordum...
    Ama gel gelelim junior gelince ev aldık...

Vazmı geçtim , hayııırrrr....
    Bende ahşap maketlerini yapmaya başladım....
    3 Trol, 1 gulet, 1 korsan gemisi, 1 balıkçı kayığı, 1 tanede gezi teknesi yaptım...
    Hem vergisi yok hem de yok limandı, mazottu, vergisiydi , En son eklenen atık vergisi yok....

Ama hala geçmedi...
    Ufak bişeyler alacam....

Motosikleti
    mr 250 destro
    1999dan berı tekne sahıbıyım gercı benımkı surat ve gezı teknesı ama sıze su kadar soyleyeyım denızcılık ayrı bır tutku ve hıcbırzaman sıkılmadım halada aynı tekneyle devam edıyorum ve cok memnunum yelkenlı teknelere bır turlu sıcak bakamadım yelken dıregı onun ıplerı heryerde teller su bu bana gore degıl basıyorum marsa dırek gazlıyorum tabı benzın tuketımı konusunda haklısınız ama alıskanlık ıste su alıcagınız tekneye gelınce oyle bır tekne sahıbınle konustum hatta kamarasına fılan baktım bırkere ıcı denızaltı gıbı cok genıs ve kullanıslı bana 31mıle kadar surate cıktım dedı ne kadar dogru bılemem ama manevrası fılan cok ıyıymıs ondada 50bg evınrude vardı tavsıye ederım bu tekneyı hayırlı seyırler ruzgarınız bol olsun...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1999dan berı tekne sahıbıyım gercı benımkı surat ve gezı teknesı ama sıze su kadar soyleyeyım denızcılık ayrı bır tutku ve hıcbırzaman sıkılmadım halada aynı tekneyle devam edıyorum ve cok memnunum yelkenlı teknelere bır turlu sıcak bakamadım yelken dıregı onun ıplerı heryerde teller su bu bana gore degıl basıyorum marsa dırek gazlıyorum tabı benzın tuketımı konusunda haklısınız ama alıskanlık ıste su alıcagınız tekneye gelınce oyle bır tekne sahıbınle konustum hatta kamarasına fılan baktım bırkere ıcı denızaltı gıbı cok genıs ve kullanıslı bana 31mıle kadar surate cıktım dedı ne kadar dogru bılemem ama manevrası fılan cok ıyıymıs ondada 50bg evınrude vardı tavsıye ederım bu tekneyı hayırlı seyırler ruzgarınız bol olsun...
    Mac Gregor için "TAKIM ELBİSENİN ALTINA NIKE GİYMİŞ ADAMA BENZİYOR" derler. Yelkenli ile motoryat arasında kalmış ucube bir teknedir.
    drumstar bunu beğendi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili sinanım denizcilik hastalıktır..
    tekne 2. karıdır.. yağmur yağar millet evinde soba başında keyif çatar , sen teknem su aldımı sintine doldumu telaşı içinde olursun ...
    fırtına olur en emin çekekte bile illaki gidip kontrol etmek halatların boşlarını almak gerekir..
    yani anlayacağın motosikletten 1 gömlek daha üstte deli işidir.. ben hiç normal denizci görmedim .. illaki 1-2 tahta yerinde yoktur.
    Ahşaptan kaçın derim .. yazın illaki sıcaklarda kuruyup tahta araları açılmasın diye akşamüstleri sulanmak ister .. bakımı çok masraflı ve ceremelidir.. illaki her sene karaya çekmek ister yakarak boyası temizlenir sonra gerek varsa tahta aralarına üstüpü tepilir .. macun çekilir bi zımpara atılır sonra astar sonra boya sonra zehirli derken imanını gevretir.
    ilk başta bir heves girişsende seneler içinde eziyet olur .. her ne kadar görünüşündeki sıcaklık ve asalet başka hiçbir gemi inşa metaryelinde olmasa da ahşap seçeneğini geç ..
    fiber en mantıklı seçenektir.. hafif bir inşa elemanıdır .. tamiri bakımı ahşaba oranla çok daha kolay ve dolayısıyla daha az masraflıdır..
    teknede kullanılacak donaımın başına MARİN eki gelir
    örnek vermek gerekirse çay bardağı 1 tl Marin çay bardağı 5€ gibi bir nesnenin önüne marin eki geldiğinde fiyatı 5 le çarpılır ve € bazında satılır.. bunun hikmetini anlamış değilim
    dıştan takma motorlardanda uzak dur derim . hem çok yakar hem bakımı tuzludur.. içten takma dizel motorlara yönel..
    yukarıda bir arkadaş sana Rota kırlangıcı önermiş .. benim anladığım kadarı ile sen bu olayın sportif yönünden çok keyif yönündesin .. yani yelkenlide ufakta olsa bir mutfak .. hacet görebilecek minik bir wc.. kıç üstünde yakalanan balıkların yenebileceği en az 2 kişilik bir masa istiyorsun .. Rota penseslere bak derim .. birde tekne piyasası bir gariptir.. ne arabaya benzer ne motosiklete aynı tekne 50000€ ya satılırken 25000tlyede bulunabilir..biz 3 sene önce yelken direği kırılabilen (balıkçı barınaklarına girip ücretsiz bağlayabilmek için ) furling olan .. hatta rüzgar dümeni olan bir prensesi hemde çok temiz bir prensesi 5000tlye pazarlık ettik ama motorsuz .. 2. el 10-15 hp dizel içten takma fiyatlarıda 3000-10000 tl arası .. düşün piyasanın oynaklığını..

gelelim keyfine .. açıldıktan sonra motoru susturup arma donanımını açtınmı . ses kesilir bir rüzgar birde teknenin suyu yarma sesi kalır geriye .. sırtı'nı da sallarsın kıçtan rastgele.. dedim sana aşkı farklıdır.. eziyeti farklıdır..

Ha bu arada macgragor ları bende çok başarılı buluyorum .. denk getirme meselesi denk getirirsen bas al

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    adam ban yemiş ya la...

bi baklaım dedik şu başlığa çalışmalar ne aşamada diye kısmet olmadı...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)