Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

kaldirima cikma cezasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sizin düşüncenize saygı duyuyorum , esen kalın.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar insan olduktan sonra polise gerek yok. Önemli olan eğitimdir.
    Ben sizin neyi savunmaya çalıştığınızı anlıyorum, ama siz sanıyorum ki benim neden bahsettiğimi tam olarak anlayamadınız. Belki de ben anlatamadım.
    Farklı çizgilerde gidiyoruz.
    Siz bana demiştiniz ki ... namusun ve şerefin üzerine yemin eder misin? Ki söylediğiniz şey benim düşüncemi yansıtmıyordu. Neyse, siz sorduğunuza göre ben de sorma hakkını kendimde buluyorum;
    Madem bu kadar yasalara uyan ve hiç bir şekilde yasalarda yazanın aksini düşünmeyen birisiniz... Motosiklet veya araç park yeri olarak ayrılmamış bir yere -kanunen yasak olan bir yere- motosikletinizi park etmeyeceğinize namusunuz ve şerefiniz üzerine yemin edebilir misiniz? Ne kadar abes oldu değil mi?
    Cevabını ben sizin adınıza vereyim; hayır Peki mazeretiniz nedir? Bir mazeretiniz varsa kanunlar mazeret kabul eder mi? Cevabınız evet olursa sizi tebrik edeceğim.
    Saldırgan bir tavırda da olmadığımı belirtmek isterim.
    Bu arada fotoğraf makinasının şarj aleti kayıp, fotoğrafları çekemedim.
    Tabiki de etmem. Neden? Yazılacak cezaya şimdiden razıyımdır da ondan. Ceza yazılırsa ağlamam. Paşa paşa gider öderim cezamı. Siz nasıl hak olarak görebiliyorsanız elbette ben de hak olarak görüyorum. Her hakkın da bir bedeli var ama. Çalışanlar için öğlen arası haktır. Neden çalışmıştır. Bedel ödemiştir. Sebep sonuç ilişkisi olmadan yaşam olmaz ki?

Kanunda tam olarak ne yazdığını bilmesem de kapsamlı bir tanım içermeli.
    Bir siteden alıntı yapayım isterseniz;
    ''

--------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca, kaldırımlara araçların park etmemesi için, o alanda araçları park edebilecekleri bir otoparkın olması şarttır. Devlet, yada yerel bazda Belediye, kendi görevini yapmadan, başka bir ifade ile araçların parkı için müsait alanlar yaratmadan, 'park etmeyiniz' diyemez.

Haksız ve hatalı park temelinde, ceza kesmek için öncelikle park etmeye müsait bir alanın olması gereklidir. Ne yazıkki , özelllikle istanbul, Ankara ve kısmen de izmir' de araçların park etmesi için yeterli oto-park alanları yoktur.. Bu duurmda, araç sahibi aracını nereye park edecektir? Tabiki ilk bulduğu yere.. o yer de siz yayaların geçtiği kaldırımlar yada yeşil alanlar, hatta yol kenarları olmaktadır..

Ben bu konuda Devleti kendi üzerine düşeni yapmadan ceza kesen 'Kent polisi' olarak görüyorum ve haklı kabul edemiyorum..

Kaldırımda yürüyemeyen bir vatandaş.. ''

Yazının sonuna dikkat edersek kaldırımda yürüyemeyen bir vatandaş diyor. Ben yazıya o kısmı okuyana kadar katılıyorum.
    Yayaların rahatsız olduğu bir durumda otopark olmasa da kesilen cezayı haklı bulurum. Eğer park yeri yok ve aracımız hiç bir şekilde yayaları rahatsız etmiyor, HİÇ bir şeye engel olmuyorsa, kişiye sadece aracı kaldırımda olduğu için ceza yazılmasını mantığım kabul etmiyor.
    Saçmalığın daniskası Kanunda yeri olmayan şeyi varmış gibi nasıl kabul edebiliyorsun? Kanunun üstündesin öyleyse ? İzmirde toplu ulaşım yok mu ? Toplu ulaşım kavramı nedir? Hiç düşündünüz mü? Mıçmaya bile araç ile gitmek zorunda değilsiniz. 2 adım yürüyerek kimsenin öleceğini sanmıyorum. Tabii yürüyebilecek bir kaldırım kalırsa araç parkedenlerden...!

Başlıkta yazılana, 'piyango' niteliğinde bir ceza olduğu için şaşırmıştım. Deniz kenarındaki bisiklet yolunda veya civarında motosiklet ile bir çoğumuz bulunmuş, hatta polislerin de yolu aynı şekilde kullandığına şahit olmuşuzdur. Bir nevi çifte standart değil midir bu? Başlıkta takıldığım nokta budur.
    Devamında başlıktaki konudan, çift taraflı olarak uzaklaştık zaten.
    Çekip fotoğrafını savcılığa suç duyurusunda bulundunuz mu ?

Demek istediklerimi tekrar yazayım son olarak; kaldırıma araç park etmek yasak mı ? Yasak. Kanunen yasak. Kanunu kim koyar DEVLET. Kim uygular; KOLLUK KUVVETLERİ. Hemen hepimiz kanunların üstüne bir yerde basıyoruz. Bunu yaparken kendimizde hak gördüğümüz için yapıyoruz bunu. BİLE BİLE! Bile bile yapıyorsak da sonucuna katlanacağımız için yapıyoruz. Sonucuna katlanamayacak olan yapmasın efendim bu kadar basit!

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Birader ne cezaymış be şimdiden efsane oldu.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    suç duyurusunda bulunmadım, fotoğraflarını da çekmedim. Çünkü bunu gerektirecek bir şey yoktu ortada. Bakın bunu siz yazdınız;
    '' Siz bunu yapmayı hangi şartta olursa olsun "HAK"
    olarak görebiliyorsanız başkası park edip sizi,
    eşinizi, çocuğunuzu rahatsız ettiğinde ya da
    rüzgardan devrilip birine zarar verdiğinde gık
    demeyeceğinize namusunuz ve şerefiniz üzerine
    yemin eder misiniz?'' şimdi söylediğinize bakarsak, cezasını göze alabildiğiniz için bunu hak olarak görüyorsunuz. Kendi söylediklerinizle çeliştiniz.
    Esas bu getirdiğiniz açıklama saçmalığın daniskası bu düşünceye göre cezasını göze alabildiğiniz herşey size serbest. Nasıl olsa bedelini ödüyorsunuz...

Ayrıca motosiklete binmeyin, toplu taşıma kullanın demek, mercedese binme, fiat a bin demekle aynı şey heralde.

Bu kadar basite indirgeyerek anlam çıkarmanızı esefle kınıyorum.

Mercedes - fiat ne alaka zaten onu hiç anlamadım. Banane kim neye binerse binsin. Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Otomobil kullanan park edeceği yeri düşünecek. Motosiklet kullanan da!

Hayır, cezasını göze alabilmek değil, ama bir yerde de öyle. Madem yediğiniz ve yiyeceğiniz ceza kalın geliyor o zaman yapmayınız, SUÇ İŞLEMEYİNİZ!

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun ustundeyken bu hareketi hakli gorebilirsiniz. ama kaldirimda yururken ustelik yolun ter yonunde ve kaldirimdan hizlica giden ve 5-6 adet damacana yuklu bir scooter kolunuza carptiginda, keske bir polis suna ceza yazsa dersiniz. (ornek: ben)
    Kurallara hepimiz istisnasiz uyalim ki, su motorcularin uzerindeki serseri ve basibozuk imaji biraz olsun azalmaya baslasin. Cumartesi Kadikoy' de 6 km civari yurudum. Ters yonden giden, kaldirimdan giden, yaya gecidinden karsidan karsiya gecen, kirmizi isikta durmayan meslek icabi suren, zevk icin suren, scooter racing fark etmeksizin sayisiz serseri motorsiklet surucusu gordum. Motorsiklet bir tasittir. Kurallara uymak bizim de yukumlulugumuz. Azami olarak kurallara uyalim ki, pratikte ve mantiken hakkimiz olan filtering yapma ve otobanlarda (kopru vs) emniyet seridini kullanabilmeyi talep edebilelim.
    Benli ve Arda_Karaca bunu beğendiler.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ustundeyken bu hareketi hakli gorebilirsiniz. ama kaldirimda yururken ustelik yolun ter yonunde ve kaldirimdan hizlica giden ve 5-6 adet damacana yuklu bir scooter kolunuza carptiginda, keske bir polis suna ceza yazsa dersiniz. (ornek: ben)
    Kurallara hepimiz istisnasiz uyalim ki, su motorcularin uzerindeki serseri ve basibozuk imaji biraz olsun azalmaya baslasin. Cumartesi Kadikoy' de 6 km civari yurudum. Ters yonden giden, kaldirimdan giden, yaya gecidinden karsidan karsiya gecen, kirmizi isikta durmayan meslek icabi suren, zevk icin suren, scooter racing fark etmeksizin sayisiz serseri motorsiklet surucusu gordum. Motorsiklet bir tasittir. Kurallara uymak bizim de yukumlulugumuz. Azami olarak kurallara uyalim ki, pratikte ve mantiken hakkimiz olan filtering yapma ve otobanlarda (kopru vs) emniyet seridini kullanabilmeyi talep edebilelim.
    Mesajınızı zevkle okudum , "aklı başında insanların da var olduğunu görebilmek , ne güzel !.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

peki. cezası size kalın gelmiyorsa suç işleyebilirsiniz, ben o kadar geniş değilim, ceza ödeme konusunda. Ayrıca mantığını sorgulamak basite ingirgemekse esefle kınayabilirsiniz. Bir de şu cümleyi anlayamadım; ''Hayır, cezasını göze alabilmek değil, ama bir yerde de öyle.''
    Ben yazacaklarımı yazdım aynı şeyleri tekrar etmeye gerek yok.
    Rumelian'in yazdiklari dogrudur, ama benim tartıştığım konu o değil zaten. Kaldırımda teker yapın, yaya geçitlerinde arka kaldırıp, havadaki arka lastikle insanlara vurun demiyorum. Ben de aynı görüşteyim. Istisna durumlardan bahsettim ben ve malesef bu göz ardi ediliyor.
    Aa özür dilerim kanunda istisna mı olurmuş.

not: porsche ye binme, fiat a bin imiş düzeltmek istedim

Bana da kalın geliyor merak etmeyin. Ben de suç işleme meraklısı değilim. Siz yazacaklarınızı yazmış olabilirsiniz ama benim yazacaklarımın bittiği manasına gelmez bu yazdıklarınız, ya da sizin yazdıklarınızın geçerli olduğu...

Kanun ile alakalı derdiniz var ise bu memleketin hak ve hukuk denen şeyleri vardır. Siz göre yanlış ise başvurunuzu yapar cevabınızı alırsınız. Ha yok polis vs. suç işlerken görüp, göz yumup bir de üzerine bu sadece adaletsizlik diyerek geçiştiriyorsanız bunun yeri suça ortaklık etmektir. Zira suç olduğunu bile bile göz yumuyorsunuz!

Bu konu hakkında daha önce görüşümü belirtmiştim, yanılmıyorsam 2 kere. Dönüp dolaşıp aynı şeyleri yazmaya gerek yok.
    Birbirimizi ikna etmek zorunda değiliz. Konu görüş belirtmekten çıkıp ''sen haksızsın, benim söylediklerim doğru'' formatında ilerlediği için çok fazla uzadı.
    Benim söyleyeceğim tek şey kaldıysa, size iyi günler dilemek
    İmza : kanunsuz haydut

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)