Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

kaldirima cikma cezasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz uçmuş olabilirim hocam bakın yapılanın kanunin suç olduğunu ben de kabul ediyorum. Kesilen cezaya itiraz etmek bu koşullarda mantık dışı.
    Kitapta böyle yazılmış.
    Ama oh ne güzel demeden önce şunu da düşünmek lazım. Yapılan şey kanuna göre suç, peki ya gerçek hayatta yapılan eylemi suç olarak nitelendirebilmek için elimizde ne var?
    Gerçekten birilerini rahatsız etmiş veya hakkını, özgürlüğünü kısıtlamış mı? Gidin kaldırımlarda fink atın, kafanıza göre park edin demiyorum ben zaten. Değişken koşullar var ortrada.
    Bana göre az para değil bu ceza, kimin ne koşullarda para kazandığını kimse bilemez. kimi için bir alışveriş masrafı bile değilken kimisi için ciddi bir paradır.
    Bunu konuşmak sonucu hiç bir şekilde sonucu değiştirmez, o ayrı.
    Ama kanunlar böyle diye gerçeğin ve hakkın o olduğu fikri bana saçma geliyor. Kanunlarımız ne kadar düşünülüp hazırlanmıştır acaba?
    '' gerçekte '' doğru olanın o olduğunu düşünmüyor ve kesilen cezayı yersiz buluyorum. Bu benim düşüncemdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz bunu yapmayı hangi şartta olursa olsun "HAK" olarak görebiliyorsanız başkası park edip sizi, eşinizi, çocuğunuzu rahatsız ettiğinde ya da rüzgardan devrilip birine zarar verdiğinde gık demeyeceğinize namusunuz ve şerefiniz üzerine yemin eder misiniz?
    Benli bunu beğendi.

Hayır etmem. Çünkü sizin dediginiz gibi, ben bunu hangi şartta olursa olsun hak olarak görmüyorum. Beni veya bi başkasını rahatsız etmeyecek koşullardan bahsediyorum ben burda.
    motosiklet park yeri olarak özdeşleşen bir yerde (park etmenin hiç bir şekilde çevreye zararı olmayan ve kaldırım olarak geçen yerler) olurda bir motosiklet ihmal dışında tamamen dış sebeplerden kaynaklı olarak, olmayan eşim veya çocuğumun üstüne devrilse karşı tarafı suçlamam. Akşam nerelerden bahsettiğimi anlatabilmek adına bir kaç fotoğraf atıcam.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bende seninle aynı kanıdayım
    yazı dili çok kaba anlaşamıyoruz kesinlikle
    yüz yüze görüşünce mutlaka orta yol bulunuyor
    valla seni tanımamış olsam bu yazılarını dışarıdan bakan adam gözüyle bakınca sanki kavga istiyormuşsun gibi oluyo
    ben hep diyorum yüz yüze görüşelim diye
    adamlar tehtid ediyorum sanıyor :D
    ben de onu anlatmaya calısıyorum bı bakımdan. burdan acayüp abıyı tanımayan, yani benim gibi insanlar kavga edıyorlarmıs gıbı goruyor. yuz yuze goruselım dendıgı zzaman kotu anlam cıkar eger tartısma esnasından soylenıyorsa. bunu anlamıcak adam adam degıldır zaten. bu yuzden daha dıkkatlı konusmak gerek. klavyeden yazmak basıt. karsındakı sankı cocukmus gıbı konusuyor ınsan. tabi karsısındakını tanımıyorsa. eger tanıyosa ayagını denk alıyor zaten. acayup abı buyuk ıhtımal bunu kasettı fakat dedıgım gıbı tanımayan bırı bunu kavga amaclı soyledı zannedıyor.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende inanamiyorum yasima
    Direksiyon basinda 20+ yil.
    Motor ustunde 17 yil
    Milyonlarca km.
    Binlerce arkadas.
    Gunlerce sohbet.
    Vs vs.

Istanbula forumdan biri gelse , ogrendigim zaman zamanim musaitse mutlaka gormeye giderim. Belki beni sevmeyen , yada benim sevmedigim yada atistigim biri bile olsa. Cok guzel insanlar tanidim belki bircogunu birdaha hic gormeyecegim. Fakat o ani yasamak guzeldir. Hic tanimadigin belki gicik oldugun yada sana gicik olan biridir ama emin ol o anda oyle sarilirsinki belki 40 yillik dostun sana hic oyle sarilmsmistir. O an hersey degisir. Vs vs
    Yeri burasi degil ama.
    Uzun lafin kisasi yuzyuze gelmekten cekinmeyin. Birinin sizin hskkinizi savunmak yada yanlisinizi belirtmrk icin yazdiginida kufur algilamayin.
    inanmalısın yasına abi. eger buyuyosan farkına varmalısın bence. senın cogu konusma, tartısma bıcımını onaylamıyorum. karsındakını cok hafıfe alarak ve kucuk gorerek konusuyorsun. unutma ki kımse kımseden ustun degıldır. 37 yasında koskocaman adamsın. ben bu yasta kımı gorduysem ki klavye basında bu yasta ınsanı fazla goremıyorum. gercek hayatta, gercekten gormus gecırmıs bıseylerın farkına varmıs sabırlı oluyor. herkesin huyu farklı tabi ama iyi bi insan modeli böyle bence. karsındakını kucuk goruyosan yasamanın bı anlamı yok. zengin-fakir ayrımı gbı oluyo bı bakıma abı. kusura bakma cıdden yazıyorum yazıyorum ama aklımdakılerı aktarmam gerekıyor. peki abi deyip gecebılırım hıc konusmadan fakat oyle demek ıstemıyorum. usttekı alıntıya verdıgım cevappta da dedıgım gıbı, eger karsındakı senı tanımıyorsa, yuz yuze goruselım dedıgın zaman kesınlıkle kavga-tartısma amaclı soyledıgın zannedılıyor. gercekten boyle abi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bak buda senin düşüncen.
    Kimisi bir cümle anafikir için sayfalarca yazar. Kimisi direk ana fikri oluşturan cümleyle konuyu kapatır.
    Senin onaylamaman beni pek ilgilendirmez.
    Karşımdakini küçük gördüğümü söylemişsin , o bana göre birşey değildir , ama dünkü çocuk ta çıkıp insanları aptal yerine koyarsa onada kralını yaparım.

Neyse yaw bu konulara yazmayacağım. Kim ne yaparsa yapsın. Kaldırımda da gitsin ama yanımdan geçerken dikkat etsin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    iyi bakalım.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    yazdım yazdım da sildim sonra. eğer birileri ironi yaptıysa anlamamış olabiliriz. yazılı ortamlarda gayet normal o yüzden kalın sağlıcakla.

fikirlerimde de ısrarcıyım bu arada ;)
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdım yazdım da sildim sonra. eğer birileri ironi yaptıysa anlamamış olabiliriz. yazılı ortamlarda gayet normal o yüzden kalın sağlıcakla.

fikirlerimde de ısrarcıyım bu arada ;)
    yaz yaz sıl olayı bana da cok oluyor. 10-15 satır yazıyorum sılıyorum yazdıktan sonra bı nevı rahatlıyosunuz aslında ve bı sorun kalmadıgını anlayıp sorun acmanın mantıksız oldugunu dusunup sılıyorsunuz. en guzelı aslında fakat yeri var tabi onunda. fikirlerinin arkasındayım park sorunu hakkındakı. diğerlerini bilmem.

adam alısverıs merkezı yapıyor fakat park yeri yok. napıyorsun, bı sekılde bı yere park edıyosun. park yerı vardı da bız mı oraya park etmedık. bu suna benzedi Paramız vardı da biz mi Honda almadık çin aldık.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    TRT Haber

‎27 yaşındaki Mozambikli sürücü, yolcu taşıdığı minibüsünü Johannesburg kentinde yanlış yere park etti.
    Aracın başına gelen 2 polis, sürücüyü yaka-paça merkeze götürmek istedi.
    Kısa sürede polislerin sayısı arttı.Sürücü polis aracının arkasına kelepçelendi.
    Çevredekilerin tepkisine rağmen araç hareket etti ve talihsiz adam sürüklenerek polis merkezine götürüldü.
    Kısa süre sonra başından yaralandığı ve iç kanamadan hayatını kaybettiği açıklandı

Doğancım fala bulaşma polislere bak....
    Piskopatına denk grlirsin falan...
    Bağlar motorun arkasına karakol marakol....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRT Haber

‎27 yaşındaki Mozambikli sürücü, yolcu taşıdığı minibüsünü Johannesburg kentinde yanlış yere park etti.
    Aracın başına gelen 2 polis, sürücüyü yaka-paça merkeze götürmek istedi.
    Kısa sürede polislerin sayısı arttı.Sürücü polis aracının arkasına kelepçelendi.
    Çevredekilerin tepkisine rağmen araç hareket etti ve talihsiz adam sürüklenerek polis merkezine götürüldü.
    Kısa süre sonra başından yaralandığı ve iç kanamadan hayatını kaybettiği açıklandı

Doğancım fala bulaşma polislere bak....
    Piskopatına denk grlirsin falan...
    Bağlar motorun arkasına karakol marakol....
    gerçek mi bu haber ? vay arkadas

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır etmem. Çünkü sizin dediginiz gibi, ben bunu hangi şartta olursa olsun hak olarak görmüyorum. Beni veya bi başkasını rahatsız etmeyecek koşullardan bahsediyorum ben burda.
    motosiklet park yeri olarak özdeşleşen bir yerde (park etmenin hiç bir şekilde çevreye zararı olmayan ve kaldırım olarak geçen yerler) olurda bir motosiklet ihmal dışında tamamen dış sebeplerden kaynaklı olarak, olmayan eşim veya çocuğumun üstüne devrilse karşı tarafı suçlamam. Akşam nerelerden bahsettiğimi anlatabilmek adına bir kaç fotoğraf atıcam.
    Yahu iyi de o şartları siz belirleyecekseniz o zaman polise ne gerek var? Düzeni kim sağlayacak? Herkes sizin gibi düşünce özgürlüğünü istediği gibi uygulamaya kalkarsa gelir her istediğini yapar işte. Bunu anlamak bu kadar güç mü?

Motosiklet park yeri olarak ayırılmamış alan özdeşleşemez. Özdeşleşme diye birşeyin kanunda yeri yoktur.

İnsanlar insan olduktan sonra polise gerek yok. Önemli olan eğitimdir.
    Ben sizin neyi savunmaya çalıştığınızı anlıyorum, ama siz sanıyorum ki benim neden bahsettiğimi tam olarak anlayamadınız. Belki de ben anlatamadım.
    Farklı çizgilerde gidiyoruz.
    Siz bana demiştiniz ki ... namusun ve şerefin üzerine yemin eder misin? Ki söylediğiniz şey benim düşüncemi yansıtmıyordu. Neyse, siz sorduğunuza göre ben de sorma hakkını kendimde buluyorum;
    Madem bu kadar yasalara uyan ve hiç bir şekilde yasalarda yazanın aksini düşünmeyen birisiniz... Motosiklet veya araç park yeri olarak ayrılmamış bir yere -kanunen yasak olan bir yere- motosikletinizi park etmeyeceğinize namusunuz ve şerefiniz üzerine yemin edebilir misiniz? Ne kadar abes oldu değil mi?
    Cevabını ben sizin adınıza vereyim; hayır Peki mazeretiniz nedir? Bir mazeretiniz varsa kanunlar mazeret kabul eder mi? Cevabınız evet olursa sizi tebrik edeceğim.
    Saldırgan bir tavırda da olmadığımı belirtmek isterim.
    Bu arada fotoğraf makinasının şarj aleti kayıp, fotoğrafları çekemedim.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz uçmuş olabilirim hocam bakın yapılanın kanunin suç olduğunu ben de kabul ediyorum. Kesilen cezaya itiraz etmek bu koşullarda mantık dışı.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ama kanunlar böyle diye gerçeğin ve hakkın o olduğu fikri bana saçma geliyor. Kanunlarımız ne kadar düşünülüp hazırlanmıştır acaba?
    '' gerçekte '' doğru olanın o olduğunu düşünmüyor ve kesilen cezayı yersiz buluyorum. Bu benim düşüncemdir.
    Batuhan , ben ne demek istediğini pek anlayamadım ( belli de olmuyor açıkçası ) kısa ve net anlatabilirmisin ?
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Elbette. Alıntı yaptığınız gönderideki kısmı anlamadığınızı varsayarak en kısa haliyle bir cümle kurayım;
    Bir şey sadece yazılı olduğu için kesin olarak doğruluk, iyilik veya kötülük ifade edemez.

Pek ala ! , mevzusu olan konudaki , kanun da , bir yanlışlık var mı ?

BİLGİ GÜÇTÜR

Kanunda tam olarak ne yazdığını bilmesem de kapsamlı bir tanım içermeli.
    Bir siteden alıntı yapayım isterseniz;
    ''

--------------------------------------------------------------------------------

Ayrıca, kaldırımlara araçların park etmemesi için, o alanda araçları park edebilecekleri bir otoparkın olması şarttır. Devlet, yada yerel bazda Belediye, kendi görevini yapmadan, başka bir ifade ile araçların parkı için müsait alanlar yaratmadan, 'park etmeyiniz' diyemez.

Haksız ve hatalı park temelinde, ceza kesmek için öncelikle park etmeye müsait bir alanın olması gereklidir. Ne yazıkki , özelllikle istanbul, Ankara ve kısmen de izmir' de araçların park etmesi için yeterli oto-park alanları yoktur.. Bu duurmda, araç sahibi aracını nereye park edecektir? Tabiki ilk bulduğu yere.. o yer de siz yayaların geçtiği kaldırımlar yada yeşil alanlar, hatta yol kenarları olmaktadır..

Ben bu konuda Devleti kendi üzerine düşeni yapmadan ceza kesen 'Kent polisi' olarak görüyorum ve haklı kabul edemiyorum..

Kaldırımda yürüyemeyen bir vatandaş.. ''

Yazının sonuna dikkat edersek kaldırımda yürüyemeyen bir vatandaş diyor. Ben yazıya o kısmı okuyana kadar katılıyorum.
    Yayaların rahatsız olduğu bir durumda otopark olmasa da kesilen cezayı haklı bulurum. Eğer park yeri yok ve aracımız hiç bir şekilde yayaları rahatsız etmiyor, HİÇ bir şeye engel olmuyorsa, kişiye sadece aracı kaldırımda olduğu için ceza yazılmasını mantığım kabul etmiyor.

Bak batuhan sen İzmir'lisin kordondaki kafetaryaların karşısında (deniz tarafında ) park yerlerinin olduğunu biliyorsundur ki ! konumuz bu değil zaten !!!,
    Başlık ta "Kaldırıma çıkma cezası" yazılmış fakat konu başlığındaki beyanında "yaya kaldırımında 100 m gittiği ve bu esnada polisin görüp onu durduttuğu" beyanı var !! parkla alakalı bir konu değil açıkçası !!!
    ero__ bunu beğendi.

BİLGİ GÜÇTÜR

Başlıkta yazılana, 'piyango' niteliğinde bir ceza olduğu için şaşırmıştım. Deniz kenarındaki bisiklet yolunda veya civarında motosiklet ile bir çoğumuz bulunmuş, hatta polislerin de yolu aynı şekilde kullandığına şahit olmuşuzdur. Bir nevi çifte standart değil midir bu? Başlıkta takıldığım nokta budur.
    Devamında başlıktaki konudan, çift taraflı olarak uzaklaştık zaten.

Açıkçası ben , böyle kaldırımlarda , motor kullanan , polis memuru görmedim , kendimde kullanmam ve hiç bir şekilde bu başlığı açan arkadaşı haklı görmem !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Kaldırımda ben de görmedim fakat kordondaki bisiklet yolunda ve denizin kenarında gördüm.
    Herkes aynı düşünseydi akıl sağlığımızı kaybederdik. Düşüncenize saygı duyuyorum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)