Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nasil Bulabilirim? Sadece fikir yurutmek amacli.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Merhaba degerli forum arkadaslarim,

Konum pek motorla ilgili degil, dolayisiyla konu disi bolumune aciyorum konuyu. Gecenlerde Kadikoy rihtima inerken akbankin orda ''Askeri Kimligimi'' kaybettim. Dusurdugumu saniyorum. Konuyla ilgili resmi islemleri yaptirdim. (Polise zabit tutturma gibi) Fakat ben bu kimligi bulmak istiyorum. Simdi konu su yuzden onemli, rutbeli personelde askeri kimlik kaybedilirse, disiplin tecavuzu olarak geciyor ve ceza aliyorsunuz. Benim bu askeri kimligi bir an evvel bulmam gerekli. Bulan arkadasin da isine yaramayacagi icin napmistir dye dusunuyorum? Fakat bir turlu kimligi bulmanin yolunu bulamadim.

Kayip esyalar gibi bir departman var mi acaba? Nasil bulacam bilmiyorum. Poliste pek ilgili degil zaten bu duruma. Aramizda var midir yardimci olacak veya fikir yurutebilecek.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke kimliğinin arkasına kalıcı marker ile irtibat telefonunu yazsaydın çünkü bulmanın ihtimali de yolu da yok gibi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

düşürdüğün yere yakın askeri birlik var mı ya da polis noktası,ya da güvenlik kabini,bilet gişesi istersen oralara gidip bi sor

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke kimliğinin arkasına kalıcı marker ile irtibat telefonunu yazsaydın çünkü bulmanın ihtimali de yolu da yok gibi..
    Ya hocam simdi, keskeyle olmuyo. Ama keske yazsaymisim. Ama adim belli soyadim belli, tc kimlik numaram yaziyor. Bide o degil, bulan arkadas genc birisi ise facebookta benim adim soyadimla bir tek kisi var, o da benim. Ordan bile bulma sansi var yani. Yada polise verse tc kimlik nodan direk ikametkah adresime kadar bulabilirler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ben de bulmuştum facebooktan kişinin oğlu ile kızına mesaj falan attım...baya sonradan aradı adam beni...o da askeri personeldi şansa bak...aslında cüzdanı çok yakın olduğum genel kurmaya bırakabilirdim ama üşendim valla

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    abi ordaki bakkal dükkan ve esnafın hepsine tek tek sor derim biz yerde telefon bulduğumuzda bakkala bıraktıydık mesela, gene biri bırakmıştır bence
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Yakındaki esnaflara sormakta fayda var.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bende ankarada belediye otobüsünde cüzdan buldum içinde 20 tl kredi kartları nufuz cüzdanı vs vs. vardı aradım 155 i cüzdan buldum napıyım diye en yakın karakola götür dedi bende onu bende biliyorum ama işten çıktım çok yorgunum siz gelin dedim 5 dakika sonra ekip geldi aldı ve sahibine iletmiş inşallah senin işte böyle sonuçlanır duyarlı birine denkgelirsin
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Aslinda, 2 gun sonra akbankta ki butun personele ve guvenlik gorevlisine sordurdum. Hic bir sekilde sonuc alamadim. Ama diger esnaflara sormadim. Sormak icin tekrar gidicem o halde. Keske bulan arkadasta beni biraz arastirsa, hemen bulur. TC kimlik numaram vs butun bilgilerim yaziyor. Ikametkahima kadar cok rahat bulabilir.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en mantıklısı üşenmeden bıkmadan bütün esnafları tek tek dolaşıp sorman

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bu arada ne gibi ceza veriyorlar mesela

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Soyle soliyim, ilk amir, disiplin tecavuzunu isleyen kisi icin dilerse kendi insiyatifini kullanarak, uyari-goz hapsi- mahkemeye sevketme gibi islemleri uygulayabilir. Bunlarda sicil bozucu cezalardir. Kimse boyle birsey yuzunden sicil bozulmasini istemez. Ve sicil bozulmasi heryerde karsiniza cikabilecek bir olaydir. Bizim amirimizde pek iyi niyetli dusunen biri olmadigi icin benim o kimlik kartini kesinlikle bulmam gerekiyor. Durumum cok ciddi yani.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ne zaman kaybettiniz?
    Ben de bir keresinde havaalanina giderken kimliğimi kaybetmiştim.
    2 gun sonra kimliğimi bulan arkadaş internette verdiğim bir ilandan telefon numaramı bulmuş ve beni cep telefonumdan aramıştı.
    Şans eseri kimliği bulan arkadaş ile aynı sitede oturuyormuşuz
    Eger benim gibi şansli iseniz birkac gun icerisinde size de ulasabilirler.
    Umarim sanslisinizdir.
    Bu kadar kucuk bir sebepten sicil bozucu bir ceza yemek sinir bozucu olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    27 yaşındayım ve hayatımda bir kere dahi uzmanlık subaylık vs. sınavına girmedim bana her zaman çalışma koşulları ters gelmiştir şimdi böyle sen yazdıkca iğce soğuyorum inşallah bulursun

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Arkadaslar, iyi temennileriniz icin saolun. Fakat yapabilcek hic bisey yok, birisi kesinlikle buldu onu. Ama napti iste, onemli olan o. Yani bir isine yaramayacak, cope mi aticak yani deseler aha su cope attim. Gider girer copun icinden bulurum o derece yani durumum.

Motosikleti
    Mondial / SFC SNAPPY X
    Biran önce bulurusun veya sana ulaşır bulan kişi inş.
    Dua et
    [B][COLOR="#0000FF"]BadBoy (*_*)[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Hysong GV 250
    Gunceldir.

nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    Önemli olan iyi niyetli insanların eline geçmiş olması içinde vatan millet sevgisi olan bir birey gider ilgili makamlara teslim eder ama sizde bizde biliyoruz ki bu PKK illeti her yerde var özellikle de İstanbul'da var o yüzden inşallah namuslu ve helal süt emmiş bir kişiye gelmesi için dua edin bence. Korkutmak gibi olmasın ama malesef bunu da düşünmek lazım :(
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İstediğiniz kadar dua edin o kart bir çöpçünün faraşına karışıp bir çöp konteynerinin dibini boyladıysa bi daha kimse bulamaz çöp geri dönüşüm tesislerinde plastik olarak değerlendirilir

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    çöpe gitmediyse karakollardan birindedir
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)