Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Polis durdu, durdu ve...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bora_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polisin ne yapmasını bekliyordun ki, alnından mı öpsün adamı..?

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    iyi yapmış polisler aferim...
    madem iş adamının suçu var...paşa paşa çekilsin kenara...
    adam zoru seviyormuş...polisler de onun istediği gibi davranmış...
    benim de motorum muayenesi olmadıgı için parka çekildi...
    hiç sesimi çıkarmadım...kendim ettim kendim buldum...

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    sevmiyorum abi polisleri elimde değil sevmiyorum.çünkü bu ülkede polis suçta işliyor,illegal işlerde yapıyor,rüşvette yiyor herşeyi yapıyor.Ama yanlış anlaşılmasın mesleğini çok iyi şekilde yapanlarda vardır lafım onlara değil.Bizim polisimiz malesef nerde durması gerektiğini bilmiyor.Ama bu görüntülerdeki polisler pek haksız gibi durmuyor
    Metehan Akçakaya B rh(+)

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    medyanın herzamanki gibi çarpıtma taktiği ,
    önce sprey sıktılar sonra kelepçe taktılar ama yazılana bakarsan tam tersi ,

herifçioğlu hakettimi ?
    bence haketti de, ta göz bebeğinin içine 3500000 luk biber gazını sıkmayaydı iyiydi.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam artislik yapmış biraz o belli ona lafım yok

3 kişiler taksınlar kelepçeyi tamam illa gazı sıkıcaklar adam kedi gibi olucak öyle takıcaklar kelepçeyi

Konu dışına daha uygun olurdu.

Neyse videoya çekilmiş artık mahkeme karar verir. Gerçi mahkeme de tarafsız karar vermez.

Polisin ve adaletin son durumu için http://www.baransav.com/ 'a bir bakmanızı tavsiye ederim.
    teknoali, Aykut009, kwsk-boy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    gazı sıkmaya ne gerek vardı.. bence yanlış... tak kelepçeyi götür ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    önce adamın niye o kadar atar yaptığını bilmek lazım...polisin yanlış ya da kasti uygulamaları bi çoğumuzun başına geldi, ya da duyduk...kaçımız haklı yere ceza yerken öyle atar yaptık...bişeyler olduğu belli adamın damarına basılmış, adamın suçlu olduğunu varsaysak bile 3 kişilik dallama ekip adama sprey sıkmadan alt edemiyosa onların yetersizliğidir ki bu adamlar güvenlik sağlıyo işte..ben silahla vururlar diye bekliyodum aslında...geçenlerde 5 tane polis bi adamı öldüresiye dövmemiş miydi..? izmirde bi kadını karakolda ağzını yüzünü patlatmadılar mı...polis bu yapar..hele 3 ü 5 i bir arada olsun herşey beklenir...karakter, eğitim meselesi...ne demişti bakan hazretleri afyon cephanelik patlaması sonrası; afganistan'da, pakistan'da oluyo böyle şeyler..bunlar normal olaylar...evet bunlar normal olaylar...yerine göre...
    Shrieker, psyche, kwsk-boy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir....

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yeni bir teshis vakasi geliyor gibi duruyor.
    Adam belli ki akp iktidarina yakin biri.
    Yakinda polislerin teshis videosu çikar, seyrederiz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    okadar kicini yirtip bagirana kadar gomseydi kafayi, daha bir insan muamelesi gormustu.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Şöyle yapsalar daha güzel olmaz mıydı. Adam atar yaparken kanuna aykırı hakaret vs gibi bir şey söylediyse, polise karşı zor kullanma ya da darp olduysa şahitler ile beraber kelepçelersin koyarsın ekip otosuna. Haklı yere ceza kesiyorsa da cezasını kesersin zaten iş adamı karakolda paşa paşa öder, tutuksuz yargılanır suçlu bulunur ya da bulunmaz o hakim ya da savcılar ile alakalı. Muhtemelen park halindeki araçlardan rasgele bir tanesini çekiyorlar adam da niye benim arabamı çekiyorsunuz derdinde, e kaç kilo billur olunca bağırıp çağırmak da hakkı. Da bu polis olacak beceriksiz arkadaşlar şova dönüştürmüş olayı, anında cezasını vermeye kalkmışlar. Adamın iyi bir avukatı var ise öttürür o polisleri.

Merak ettiğim bir konu da madem biber gazı zararsız diyorlar, o adamda da biber gazı olsaydı ve polis sıktığı an üçüne de kendindeki biber gazından sıksaydı, bu bir suç teşkil eder miydi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Vallaha ne diyim? Sağımızda solumuzda artis artis, kabadayı kabadayı, kanun tanımaz halde dolaşan dangalaklar türüyorsa polisin yetkisinin sınırlı olmasındandır.
    Az bile yapmışlar. Bir de sen kimsin diyor. Sen kimsin lan? derler adama. Yersin işte ağzının ortasına gazı oturursun.
    Eğer bu olayla ilgili polislerin başı belaya girerse acırım. Girmemeli arkadaş. Polis bir kolluk kuvvetidir. Gerekirse zor kullanma hakkına sahiptir.
    Polisleri devlet memuru gibi görme zihniyetini de anlamıyorum. Adam masabaşında oturup evrak imzalamıyor. Sokaklarda hırsızla uğursuzla uğraşıyor. Sen de yap o mesleği de görelim.
    Bugün polisin üzerine ''sen kimsin'' diye yürüyen adam, yarın senle tartışırken neler yapmaz ki?

Velhasılkelam: Çok iyi yapmışlar. Az bile yapmışlar. Bunun gibisini önce yere yatırıp kelepçeleyip, sonra da ayağının altına alıp zapt edeceksin. Edeceksin ki bir de onuru gururu haysiyeti zedelensin (tabi varsa), küçük düşsün. Polise karşı gelmekten dava açılsın. Hüküm giysin. Kamu hizmeti yapsın WC filan temizlesin, çöp toplasın ne biliyim.
    Nefret ediyorum bu tip maganda tiplerden.
    rahmi34, özcan1980 ve ferhatkars bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polis yerden göğe kadar haklı üstüne dövse yeri var -sen kimsin ki diyor polis ya polis sen kimsini mi var

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Bu olayda polisler haklı. Adamın arabası çekiliyor diye polisleri suçlamaya hakkı yok. Adamın çıkardığı zorluk karşılığında polisin sert kullanması da doğru. Ama sen kimsin lan muhabbeti yanlış. O da türklükte var ne yazık ki.

Burada yanlış olan şu; bütün polisler aynı şekilde uygulamıyor kuralları. Başka bir yerde rica ettiğin zaman veya üç kuruş verdiğin zaman cezadan kurtulabiliyorsun. Bunu bilen vatandaşta paşa paşa ceza yediği zaman haksızlığa uğradığını sanıp sinirleniyor. Sorun kuralların uygulanmasında yaşanan dengesizlikte.
    reverse bunu beğendi.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    3 tane delikanlı polis bileğine değilde biber gazına güveniyorsa gözümde hiçbir değeri yoktur.
    MotorKafa ve kwsk-boy bunu beğendiler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha ne diyim? Sağımızda solumuzda artis artis, kabadayı kabadayı, kanun tanımaz halde dolaşan dangalaklar türüyorsa polisin yetkisinin sınırlı olmasındandır.
    Az bile yapmışlar. Bir de sen kimsin diyor. Sen kimsin lan? derler adama. Yersin işte ağzının ortasına gazı oturursun.
    Eğer bu olayla ilgili polislerin başı belaya girerse acırım. Girmemeli arkadaş. Polis bir kolluk kuvvetidir. Gerekirse zor kullanma hakkına sahiptir.
    Polisleri devlet memuru gibi görme zihniyetini de anlamıyorum. Adam masabaşında oturup evrak imzalamıyor. Sokaklarda hırsızla uğursuzla uğraşıyor. Sen de yap o mesleği de görelim.
    Bugün polisin üzerine ''sen kimsin'' diye yürüyen adam, yarın senle tartışırken neler yapmaz ki?

Velhasılkelam: Çok iyi yapmışlar. Az bile yapmışlar. Bunun gibisini önce yere yatırıp kelepçeleyip, sonra da ayağının altına alıp zapt edeceksin. Edeceksin ki bir de onuru gururu haysiyeti zedelensin (tabi varsa), küçük düşsün. Polise karşı gelmekten dava açılsın. Hüküm giysin. Kamu hizmeti yapsın WC filan temizlesin, çöp toplasın ne biliyim.
    bende katılıyorum arkadaşa, az bile yapmışlar. hanginize durup dururken bir polis böyle bir davranışta bulundu?
    polis bile bunu yapamıcak kadar sınırlandırılacaksa, ne anlamı var polisin. madem öyle polis durucak öyle bişi yapmadan, polis e ne gerek var..
    her türlü halt bizde, bide polis birşey yapınca saldırın polislere. ayıp ayıp..

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşım işte mesele orada. Herşeyin bir usulü adabı var. Adam magandaysa kanun ve yetkileri biliyorsun ya da bilmen gerek polis olarak. Magandaya magandalık ile karşılık verilmesi polislerin imajı açısından hoş olmuyor. Polis kolluk kuvveti değil bir kere bildiğin memur. İşini yaparken ya kanuna ya da emire göre uygun olanını yapmak ile yükümlü ve masa başındaki memurlardan (mevzuat ile işi olanlardan) başka eğitim aldıkları konular dışında canı isterse bir şey yapamaz. Adamı bir kez uyarır, iki kez uyarır sonrasında takar kelepçeyi maganda da uzatmaz uzatamaz zaten. Karakola götürülünce ak koyun kara koyun çıkar. Şu videoada bana göre haklı taraf yok. İhmal var, adamı o kadar konuşturmadan uslu uslu kelepçeleyip götüreceklerdi. zaten o şekil kelepçelenin gururu haysiyeti orada kalmış demektir.
    kwsk-boy bunu beğendi.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Adamın derdi arabası çekiciye henüz konulmamışken cezasını ödeyip arabayı kurtarmak diye düşünüyorum.Ne gerek var dimi araba ordayken çekicinin arkasından otoparka taksiyle gidip birde 1 dakika bile otoparkta durmadan otoparkçıya 10 lira vermek.Polis burda insiyatif kullanıp adamın arabasını otoparka götürmeyebilirdi.Adam biraz delirmekte haklı olabilir gibime geliyor.Belki o sırada çok acil bir işi vardır bilemeyiz.Bu görüntülerle olaya yorum yapmak zor.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)