Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Böcek Saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Merhaba motosiklet severler.
    Dün sabah erkenden canımın sıkılması sebebiyle çıkıp motosikletimle bir tur atayım dedim. Madem can sıkıntısına çıktık yola, Kıyıköy' tarafına gideyim dedim.Yol, ağaçlar, kuşlar, havanın serinliği her şey güzel derken 60 km/s hızla gidiyorum. Bir anda kaskın içine(vizör tam açık) iki böcek giriyor sağ yanağıma doğru. Tabi bende -elimle çıkartırım zannederek- hemen elimi sokuyorum kasktan içeri(korumalı parmaksız eldiven giymiştim) o an parmakda bir acı hissedip hemen elimi kasktan çıkartıp frenlere abanıyorum. Ben durana kadar ikinci ısırığı da sağ yanağımdan alıyorlar. Durup kaskı çıkartıyorum aynadan yüzüme bakarken, bu sefer sol elimle tuttuğum kaskın içinden bir tanesi çıkıp sol işaret parmağımdan da ısırıyor. Refleksimin kurbanı olarak kaskı fırlatıyorum yola(gitti nolan kask) yahu yok böyle bir acı.O an güzel kelimelerin ardı arkası bitmiyor oruçlu olduğum aklıma gelince üzülüyorum biraz. Sol ve sağ işaret parmağım, sağ yanağım 3-4 dk içersinde misket gibi şişiyor hayda acının yanına korkuda geldi şimdi. Ne yapıcaz doğru hastahaneye sıra bekle falan derken giriyorum doktorun yanına, sonuç bilmem ne tür böceklerin içindeki bir maddeye karşı alerjim varmış.
    Kötü bir anı oldu benim için, parmaklar düzeldi yüzümde çok az bir sertlik var şuan. Kaskımda biraz çizilmiş neyse alerjim olduğunu öğrenmiş olduk.
    Yaklaşık bir sene önce de 80 km/s hızla giderken ufak bir serçe bana kafa atmıştı allahtan vizörüm kapalıydı. Sonuç hayvancağız paramparça oldu, boynum 3 gün ağırdı.Herkes konu açıyor, bende yine canım sıkılması sebebiyle bir konu açayım dedim uzattıysam kusura bakmayın.
    Tekeriniz düz bassın diyerekten herkese keyifli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun dostum o anı acıların sebebiyle kazada yapabilirmişsin. Benimde başıma bi çok kez börtü böcek çarpınca akıllandım vizör kapalı geziyorum özellikle bol yeşillikli mekanlarda :D Sapanla atılan taş gibi kitapsızlar. Birde elimi arı sokmuştu allahtan alerjim yok böyle şeylere .Farın açık vizörün kapalı olsun
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de sürekli vizörü açık seyahat ederim. Bu tarz böcek misafirlerle çok karşılaşıyorum ben de Genelde kaskın içinde öldürmeye çalışırım hayvancıkları. Nasıl? Arkadaşlarım ilk görüklerinde açıklayamıyorlardı sonra sonra açıklama yaptım.

- Olm yolda giderken nie kaskına yumruk tokat atıyosun manyak mısın sen
    - Atraksiyon olsun diye

Enteresan bi görüntü oluyordur heralde. Yolda bir motorcu kafasına vura vura gidiyor Ben çok gülerdim
    Ahmanamra bunu beğendi.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Böcek hikaye en beteri arı, hele ki eşek arısı
    ANGARAJ

Çok yakın bir arkadaşım geçen yıl bursaya giderken vizörü kapalı kaskın altından arı girmişti. O günden beri buff takıyor kaskın içine yaz-kış Vizörün kapalı olması da yetmiyor bazen...

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Panik anında frenleri bir anda değil yavaşça sıkarak fren yapın derler ya bunu okuduğumda hep gülerdim. Acı biraz hafifleyince motora baktım ön teker ne kadar kızakladı bilmiyorum çünkü arka teker ile ön takar arası tamamen lastik iziydi, arka lastik ise 6-7 metre kızaklamış sanırım. Neymiş gülmemek lazımmış

Motosikleti
    JINCHENG JC150T-A
    Büyük geçmiş olsun o ısırıkla kaza yapmadan durmuşsun.
    2 hafta öncede dizimde yaşadım sıkıntı. O gün şort giymiştim.Sürüş esnasında dizime birşey çarptı sinektir deyip durmadım.Fakat bir süre sonra aynı yer yanmaya başladı . Durdum baktım küçük bir iğne deliği gibi delik vardı.Sonra devam ettim ama gideceğim yere kadar 3 kere daha durup dizimi sıvazladım.Ertesi gün baktığımda iltihap vardı.Arımıydı böcekmiydi halen merak ediyorum.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benimde tam gözümün altına eşek arısı çarpmıştı. o nasıl bir acıdır, bildiğin kaya çarpmıştı sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Panik anında frenleri bir anda değil yavaşça sıkarak fren yapın derler ya bunu okuduğumda hep gülerdim. Acı biraz hafifleyince motora baktım ön teker ne kadar kızakladı bilmiyorum çünkü arka teker ile ön takar arası tamamen lastik iziydi, arka lastik ise 6-7 metre kızaklamış sanırım. Neymiş gülmemek lazımmış
    bisikletle iken yaklaşık 3cm boyunca bi böcek konmuştu üzerime ve farkında olmadan frenlere asılmıştım bende. ön teker motordaki gibi kaymadı malesef (disk fren var), sanırım 2 takla atmıştım tam hatırlamıyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde tam gözümün altına eşek arısı çarpmıştı. o nasıl bir acıdır, bildiğin kaya çarpmıştı sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

bisikletle iken yaklaşık 3cm boyunca bi böcek konmuştu üzerime ve farkında olmadan frenlere asılmıştım bende. ön teker motordaki gibi kaymadı malesef (disk fren var), sanırım 2 takla atmıştım tam hatırlamıyorum
    Bisiklet ayrı bir olay, daha dikkatli olmak lazım. Ben de yeni başladım bisiklete hidrolik diskli bir mtb bisikletim var. Eski bisikletimden(demir yığını) çok farklı o frenler ne öyle. Şuan tozlu yollara bile girmek istemiyorum bir de garaj sıkıntısı var, her sürmeden sonra 3. kattaki evimize çıkartıyorum bisikleti, odamda ona ait bir yer açtım

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet ayrı bir olay, daha dikkatli olmak lazım. Ben de yeni başladım bisiklete hidrolik diskli bir mtb bisikletim var. Eski bisikletimden(demir yığını) çok farklı o frenler ne öyle. Şuan tozlu yollara bile girmek istemiyorum bir de garaj sıkıntısı var, her sürmeden sonra 3. kattaki evimize çıkartıyorum bisikleti, odamda ona ait bir yer açtım
    Bisiklete disk fren takılabilirmi sonradan benimki pabuçlu akort bozuldukça frenleri iptal ediyorum

3 yıldır frensiz sürüyorum
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun......

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Ayyy böcek mi? İçim fena oldu nasıl dayandın ben bayılırdım herhalde

Balaklava + kapalı kasktan şaşmam. Şöyle otobanda 200 km dolaşınca vizördeki böcek sayısının haddi hesabı yok. Açık kask olsa halimiz fena olurdu.

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklete disk fren takılabilirmi sonradan benimki pabuçlu akort bozuldukça frenleri iptal ediyorum

3 yıldır frensiz sürüyorum
    aynı şekilde benimkilerinde akordu çok bozuluyor bir akorda ise bisikletçi 10 tl diyor ona sürekli para verene kadar disk fren taktırırım en ufacık oynamada pauclar heleki hızlıysan bi tutup bir tutmuyor çok fena bir sarsıntı oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Herkesinde söylediği gibi o acıyla kazada yapabilirdin neyseki allahtan kaza falan olmamış büyük geçmiş olsun.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balaklava + kapalı kasktan şaşmam. Şöyle otobanda 200 km dolaşınca vizördeki böcek sayısının haddi hesabı yok. Açık kask olsa halimiz fena olurdu.
    Balaklava iyi fikir, boynu da hem rüzgara hem diğer cisimlere karşı koruyor. Yazın bile giyiyorum ben.

Olaya gelirsek. Bu gibi durumlarda serin kanlı olmak gerekiyor. Panik yapmadan sağa geçin ve ani frenlemeden tatlı tatlı yavaşlayın durun. Söylemesi kolay tabii ki biliyorum, ancak sürüş halindeyken böcekle arıyla vs. cebelleşmenin hiçbir faydası yok.

Bu arada geçmiş olsun diyelim, bir nevi ucuz atlatılmış, rahatlıkla daha fena olabilirdi sonuç...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    100 km ile giderken eşek arısı kaskımın içine girmiş, sevişmişliğimiz vardır. kapalı kask ama göğsüme çarpıp çene altımdan girmişti. No panik, no haşhaş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler