Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Balıkesir'den İst.a motosikletimle gideceğim, Yol önerisi bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Merhaba MT.net forum dostları
    Allah nasip ederse 02.06.2012 cumartesi günü Yamaha YBR 125 motorumla İstanbul'a bahçelievlere gideceğim.
    Ancak, bu güzergahta bursadan sonrasına hiç geçmedim. yolla ilgili önerileriniz var mı? Topçulardan feribota bineceğim.

bunlar da haritalarım:

blk-topçular:

eskihisar-istanbul:

istanbul içi detaylı:

gelelim konunun açılma sebebine... malumunuz bu yolu bursadan öteye kendim sürerek ilk defa gideceğim.
    Yolda şurası şöyle dikkat et,
    Şurdan değil burdan gitsen iyi olur,
    Bak burda da bu var bi uğra, görmeden geçme,
    Yolun şu kısmı tehlikeli,

v.b. aklıma daha gelmeyen öneri ve görüşleriniz benim için önemli... Dört gözle cevaplarınızı bekliyorum
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    güncel (10 char)

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    iyi yolculuklar özgür ama bende bursadan öteye geçmedim malesef yardım edemiceğim malesef :( iyi yolculuklar sana dikkat et.
    ozgurakman bunu beğendi.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Uzun yol tecrüben ne kadar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Neyse,sana tavsiyem istanbul trafiğini öğle saatlerinde geçecek şekilde yola çıkış zamanını ayarlaman.Aksi takdirde yolun sonu eziyete döner.istanbul'a kadar yol temiz herhangi bir sıkıntı yaşamazsın.Bursa'yıda otoyolu kullanarak geç kesinlikle şehir trafiğine girme.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    balıkesirden yalavoya geç ordan feribotla karşıya geç rahat rahat gel...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    özgür hocam amaç yol yapmak mı yoksa işin mi var.. hani ne bileyim atla ido'ya gel ama yok ordan yol yapıcam diyorsan orhangazi de köfteci yusufa uğramayı unutma ..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Genel İstanbul trafiği haricinde özellikle dikkat etmen gereken bir şey olduğunu sanmıyorum. Ama İstanbul'a görmeden geçme denilebilecek bir yer yok. Çünkü sadece kesinlikle görmen gereken yerleri bile gezmen günler sürer. Dönüşte köprüden geçmek için KGS'ye ihtiyacın olacağını unutma. Eğer yoksa herhangi Shell benzinciden (istisnai bir kaç tanesinde yok) 3 TL karşılığı alıp istediğin kadar doldurabilirsin.

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    özgür kardeşim sık sık otomobilimle kullandığım ama motorla hiç gitmediğim bir güzergahı kullanacaksın. o yüzden nacizane tavsiyede bulunayım.
    eskihisar topçular feribotundan sonra anadolu otoyoluna girme, senin çizdiğin güzergah güzel. e-5 üzerinden boğaziçi köprüsünü geçerek bahçelievlere ömür plaza önünden girip devam edersin. ergün1968 arkadaşın da dediği gibi bu güzergahı öğle saatlerine denk getir. kgs olayını unutma, bursayı çevre yolundan geç, istanbuldaki sürücülere çok çok dikkat et, özellikle avrupa yakasının otomobilcileri bu konuda berbattır.bahçelievlerde benim kliniğim vardı, haznedar tarafında oraları da az çok bilirim.
    cumartesi ben de balıkesire geleceğim, görüşemeyecez demektir o zaman. ama sen sağlıcakla git gel başka zaman görüşürüz artık.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Yüzlerce kez arabayla 8-10 defa da motosikletle geçtiğim bir güzergah.
    Yol basit, anayol olarak alternatifi de yok zaten.Bursa'ya girmeni tavsiye etmem ,daha şehir içine girmeden İstanbul çevre yolunu kullanırsan Bursa tarfiğine hiç bulaşmadan Yalova yoluna çıkarsın. Yalova'dan deniz yolu olarak pek çok alternatifin var.En basiti Yalova merkezden direkt İstanbul Yenikapı'ya feribot var,1 saat 15 dadikada variyorsun.Yok ben biraz yol yapacam hava da alırım diyorsan ve yolu da uzatacaksan Yalova'dan Kocaeli istikametine 15-20 dakika mesafede Topçular feribot iskelesinden karşıya Gebze tarafına 40 dakikada ulaştıktan sonra E5 yada TEM den 1,5-2 saatte normal şartlarda Bahçelievler'e ulaşırsın ama bilmediğin İstanbul trafiğinde sıkıntı çekebilirsin.
    Eğer yol yapmak istemez bacak bacak üstüne atarım öyle giderim diyorsan Bandırmadan atla feribota doğru Yenikapı'ya oradan 20 dakikada Bahçelievler'desin.Hayırlı yolculuklar....
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzlerce kez arabayla 8-10 defa da motosikletle geçtiğim bir güzergah.
    Yol basit, anayol olarak alternatifi de yok zaten.Bursa'ya girmeni tavsiye etmem ,daha şehir içine girmeden İstanbul çevre yolunu kullanırsan Bursa tarfiğine hiç bulaşmadan Yalova yoluna çıkarsın. Yalova'dan deniz yolu olarak pek çok alternatifin var.En basiti Yalova merkezden direkt İstanbul Yenikapı'ya feribot var,1 saat 15 dadikada variyorsun.Yok ben biraz yol yapacam hava da alırım diyorsan ve yolu da uzatacaksan Yalova'dan Kocaeli istikametine 15-20 dakika mesafede Topçular feribot iskelesinden karşıya Gebze tarafına 40 dakikada ulaştıktan sonra E5 yada TEM den 1,5-2 saatte normal şartlarda Bahçelievler'e ulaşırsın ama bilmediğin İstanbul trafiğinde sıkıntı çekebilirsin.
    Eğer yol yapmak istemez bacak bacak üstüne atarım öyle giderim diyorsan Bandırmadan atla feribota doğru Yenikapı'ya oradan 20 dakikada Bahçelievler'desin.Hayırlı yolculuklar....
    Abi Güncellemeden sonra daha bugün MT düzeldi...tam bir cevap yazayım dedim..klavyemden almışsın lafları...
    sevgiler,saygılar abi....
    Sevgili Özgür..Serdar abimin yazısını bi daha oku..bende aynı şeyleri söylüyorum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    hepinize teşekkür ederim. amacım hem yol yapmak, hem de istanbula gitmek. feribot işini düşünmedim değil ancak, bana bir öğrenci olarak fazlaca yük olacak... malum motosikletim 125 cc. olunca yakmıyor bile

Yılduray hocam malesef görüşemeyeceğiz. başka bir zaman artık...
    Samet abi sağol, Serdar abi önerilerin için teşekkür ederim

@ergün1968, yol tecrübem oldukça fazla. km. ile ifade edilecekse 26000 km. civarındadır ancak istanbul trafiğine yabancıyım. 3 yıldır faal olarak şehir içi/ şehirler arası motosiklet ve araba kullanmaktayım...

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hocam, yavaş git. Yollarda çukurlara dikkat et. Bursa Yalova arası 20 yıldır "yol bakım, onarım çalışmaları yapılır- işaret ve işaretçilere dikkat edilir." Yorulursan, mola ver. (tabii bunları düşünmüşsündür.)

Kamyonlara dikkat et. Kamyonlar İstanbul a yaklaştıkça vahşileşiyorlar. Bursa- İstanbul arası biraz daha kalabalık olabilir. Ama manzara da güzeldir yani.

Benim kişisel düşüncem, Bandırma-Yenikapı feribotu. En temizi...

Tabii saatleri ve geçiş ücreti ayrı bir konu. Zamanın var ise (körfezi) dolaşıp gelebilirsin. Ya da o zamanı, İstanbul'da kullanabilirsin. Sen bilirsin yani.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Güncellemeden sonra daha bugün MT düzeldi...tam bir cevap yazayım dedim..klavyemden almışsın lafları...
    sevgiler,saygılar abi....
    Sevgili Özgür..Serdar abimin yazısını bi daha oku..bende aynı şeyleri söylüyorum...
    Samet nerelerdesin kardeşim ! Yuvacık listesinde de gözükmüyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, yavaş git. Yollarda çukurlara dikkat et. Bursa Yalova arası 20 yıldır "yol bakım, onarım çalışmaları yapılır- işaret ve işaretçilere dikkat edilir." Yorulursan, mola ver. (tabii bunları düşünmüşsündür.)

Kamyonlara dikkat et. Kamyonlar İstanbul a yaklaştıkça vahşileşiyorlar. Bursa- İstanbul arası biraz daha kalabalık olabilir. Ama manzara da güzeldir yani.

Tabii saatleri ve geçiş ücreti ayrı bir konu. Zamanın var ise (körfezi) dolaşıp gelebilirsin. Ya da o zamanı, İstanbul'da kullanabilirsin. Sen bilirsin yani.
    Şu anda Bursa-Yalova-Topçular yolunda en ufak bir sıkıntı yok,Son 2 ayda 80-90 kere (bazen günde birkaç kez) gidip geldiğim yol olduğu için sorun olmadığını söyleyebilirim
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

doğrudur hocam o taraftaki kamyoncular hakkında pek iyi söylemiyorlar zaten.... :(

yenikapı-bandırma arasındaki ido parasının üstüne 50 lira daha koyunca eğer o parayı benzine verirsem hep gidiyor, hem geziyor hem dönüyorum... bu yüzden binmedim.

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu anda Bursa-Yalova-Topçular yolunda en ufak bir sıkıntı yok,Son 2 ayda 80-90 kere (bazen günde birkaç kez) gidip geldiğim yol olduğu için sorun olmadığını söyleyebilirim
    abi içimi rahatlattın sağol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler