Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ne kadar internet bağımlısısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    aslında bağımlılığın derecesi olmaz ama yine de tartışalım. Evimi taşıdığım dönemde bi süre internetim yoktu, gün boyu internet fırsatım olmasına rağmen evde olmaması ilk başlarda çok büyük eksiklikti benim için...resmen sigara bırakmak gibiydi

ama sonra farkettim ki işlerim daha çabuk bitiyor, kendime ve başkalarına daha fazla vakit ayırabiliyorum. daha çok kendimi geliştirebiliyorum. Sonra tabi yine internet bağlattık ve eskiye döndük. Her ne kadar çağın icadı olsa da bi çoğumuz için zararı da bulunmakta vakit açısından...

ben iş yerinde fırsat buldukça, evde ise çocuğu yatırdıktan sonra bilgisayar başına geçiyorum direkt olarak ve gerçek bir bağımlısı olduğumu düşünüyorum. takip ettiğim iş ya da blog olmasa bile boş boş geziniyorum.

sizde durum nasıl, ne kadar ve ne amaçla kullanıyosunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    günde 12 saatcık çepten. Gece güvenliği. Naapcez? Sabaha kadar mt dürtcez
    -unnamed- bunu beğendi.

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazılım işiyle uğraşıyorum ve bu nedenle malesef sürekli bilgisayar başındayım. Uyumak için yatağa geçtiğimde (karanlıkta) gözlerimde bir tabaka oluştuğunu hissediyorum. Malesef yakında gözlük takmaya başlarım
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı nedenamaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılım işiyle uğraşıyorum ve bu nedenle malesef sürekli bilgisayar başındayım. Uyumak için yatağa geçtiğimde (karanlıkta) gözlerimde bir tabaka oluştuğunu hissediyorum. Malesef yakında gözlük takmaya başlarım
    bilgisayardan ziyade internet odaklı sordum. bi çok kişi bütün mesaisi süresince bilgisayar başında zaten...

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgisayardan ziyade internet odaklı sordum. bi çok kişi bütün mesaisi süresince bilgisayar başında zaten...
    taam ya niye kızıyosun
    Sn. Adminler silin mesajımı
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    günde 7-8 saat kadar maalesef.ve bu huyumdan nefret ediyorum.kendimi yazlığa atsam da internetten de kurtulsam bir an önce
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

facebook ve twitter oldugunu fark ettim bagimliligimin. bir kac gundur kapattim cunku, adeta depresyona girdim. gunluk yasantimdan da zevk almamaya basladim. acmak gelmiyor ama icimden. cunku henuz 25 yasindayim ve kacirdigim, gec kaldigim birseyler oldugunu dusunuyorum, omrumun sonuna kadar bilgisayar basinda oturmak icin maddi gucum olmaz ya...

Okul dışında çoğunlukla evdeyim ve evdeki zamanımın neredeyse tamamını internette geçiriyorum.Ailemle olan bağımın azaldığının farkındayım ancak onların yanına gidince de saçma sapan tv showları izleyerek zaman geçirmem gerekiyor ve ben de çoğunlukla kendi odamdayım.İnternetin zararları çok fazla olabilir ancak her işimi netten yapıyorum,işim olmadığında da boş boş durmak yerine araştırma yapıyorum.Beni ilgilendiren; motosikletten,müziğe kadar her konuda teknik bilgi sahibi olmaya çalışıyorum.Forumlarda,sözlükte; ürün,mekan vs. yorumları okuyorum.Blog takip etmek gibi bir alışkanlık kazanamadığım için bloglarla aram iyi değil,film izlemeyi de fazla sevmiyorum,en fazla denk gelirsem kısa belgeseller izliyorum.Devamlı olarak sahibinden.com'da vakit geçiyorum,gelen motorlara bakıyorum; insanlar ellerindekileri satmak için ne yapıyor ona dikkat ediyorum ve tabi ki ehliyet sonrasında alacağım motora karar vermeye çalışıyorum,çünkü muhtemelen ikinci el alacağım.

Milenyum jenerasyonunun bir üyesi olarak internetin hayatımda çok çok büyük bir yeri olduğunu söyleyebilirim.Ve sanırım bana verdiği en büyük zarar gözlerimin bozulması olacak,onun haricinde zaten zorunluluk haline geldiği için zararı herkese,herkese asosyalleşiyor,herkes hantallaşıyor,herkes aydınlanıyor....
    Think Green!

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Eskiden 14-15 saati ama artık sadece 3 saat kendimi frenledim cok da rahatım
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çalışmadığım zamanlar sabah kalkıp akşam yatana kadar başındayım.Çalıştığım zamanlarsa bu süre 3-4 saate iniyor.
    ANGARAJ

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    günde 1-2 saat pek zamanım olmuyo bıktım galiba netten face acııom sıkılıom motor videoları fln izliyorum belkide internetim bedava diye girmiyorumdur :D
    Motosiklet mucidi

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    2 ocakdan beri kıbrısdayım, tek başıma yaşıyorum....motosikletim de yok...
    o gün bugündür tv yi sadece 2 defa cuma günleri yalan dünyayı izlemek için açtım...oda sıkıcı gelmeye başladı....
    gene internet başındayım...
    akşam 5 de mesaim bitiyor...direk eve geliyorum...hemen bilgisayar başına...
    facebook dan sıkıldım...sadece konuşacak arkadasım varsa sohbet ederim...yoksa onuda açar kapatırım...
    kısaca bütün boş zamanım bilgisayar başında geçiyor...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Ben bir yaz tatilinde bir oyuna bağımlı olmuştum lanet olsun o oyunu :D yemin ediyorum hayattan soğmuştum sabah bir açıyordum gece geç saatlere kadar başındaydım sonra Allaha Şükür bıraktım şimdi okuldan gelince 1 saat takılıyorum birde akşamları 1 saat ortalama 1,5-2 saat pc başında duruyorum.Allaha şükür gözlerim bozuk değil
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Sabah 8.00'de gidiyorum, akşam 19.00'da geliyorum 24.00'a kadar internetteyim.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Travian oynuyorum

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Haber, dizi ve film izliyorum onun haricinde oyun yada chat vb. aktiviteler pek ilgimi çekmiyor doğrusu. Arada birde Mt yi ihmal etmiyorum.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    günün neredeyse her saati...
    evdeysem bilgisayar, dışarda isem telefon...
    her daim online'yim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)