Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

TSK : Eşcinsel değil nevrotiksin...

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    eş cinsel. Manası belli. Milleti askerlikten soğutacaksınız yav. Hani okuma yazma bilmeyenleri özel tabura alıyorlarya, bu yumuşak larada özel tabur yapılmalı. Harbi delikanlıların içine karıştırılmamalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaş burada yazılanları okuyunca bir kez daha şok oldum.
    Abi eş cinsellere ne gözle bakıldığını bilmiyor mu herkes?Hani en basitinden çevrenizden her hangi birinin eş cinsel olduğunu ve o kişiye karşı davranışlarınızın nasıl değişeceğini düşünün.Bu adam askerlik bana göre değil dememiş ki,bedensel yetilerim zayıf falan da dememiş.Baskılardan korkuyorum demiş.E yalan mı?Bu adamlar baskı görmüyorlar mı toplumda?Mahallenin "ağır abileri" tarafından dayak yiyenleri hiç mi duymadınız?
    Şimdi düşünsenize böyle adamlarla minimum 6 ay, yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyecek.Ben gitmedim,gidenlerden duyduğum bu yönde; yani herkes olabilecek en yüksek düzeyde bir biriyle yakın.En basit söylemle harcarlar bu adamı.Toplumda eş cinsel bilinci yokken,adamı öyle "erkeksi" bir ortama atmak ne kadar mantıklı?
    Hayır dese ki ben eşcinselim,askeriliği beceremem falan tamam adam askerlikten yırtmaya çalışıyor diyeceğim ama öyle demiyor.Eş cinsel olmadan bile tahmin edebiliyorum az çok başına gelebilecekleri.
    Bilmiyorum ben yanlış düşünüyorumdur belki ama işi zor böyle bir sistemde...
    Think Green!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı BurakTas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş burada yazılanları okuyunca bir kez daha şok oldum.
    Abi eş cinsellere ne gözle bakıldığını bilmiyor mu herkes?Hani en basitinden çevrenizden her hangi birinin eş cinsel olduğunu ve o kişiye karşı davranışlarınızın nasıl değişeceğini düşünün.Bu adam askerlik bana göre değil dememiş ki,bedensel yetilerim zayıf falan da dememiş.Baskılardan korkuyorum demiş.E yalan mı?Bu adamlar baskı görmüyorlar mı toplumda?Mahallenin "ağır abileri" tarafından dayak yiyenleri hiç mi duymadınız?
    Şimdi düşünsenize böyle adamlarla minimum 6 ay, yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyecek.Ben gitmedim,gidenlerden duyduğum bu yönde; yani herkes olabilecek en yüksek düzeyde bir biriyle yakın.En basit söylemle harcarlar bu adamı.Toplumda eş cinsel bilinci yokken,adamı öyle "erkeksi" bir ortama atmak ne kadar mantıklı?
    Hayır dese ki ben eşcinselim,askeriliği beceremem falan tamam adam askerlikten yırtmaya çalışıyor diyeceğim ama öyle demiyor.Eş cinsel olmadan bile tahmin edebiliyorum az çok başına gelebilecekleri.
    Bilmiyorum ben yanlış düşünüyorumdur belki ama işi zor böyle bir sistemde...
    Tamam da eşcinselliğini söylemedikten sonra kimse sormaz ki askeriyede! Askerlik boyunca "dinin ne, ırkın ne, cinsel tercihin ne, siyasi görüşün ne" gibi sorular sorulmaz, hatta sorulamaz. Beraber görev yaptığım askerlerin bazısı eşcinseldi, umurumda bile değildi.

Askeriyenin kuralları bellidir, o kurallara göre davrandığın sürece sorun yaşamazsın. Askeri kurallar çok basittir, ama uyum sağlamak için biraz gönül vermek gerekir. O gönül için de vatan sevgisi lazım biraz.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da eşcinselliğini söylemedikten sonra kimse sormaz ki askeriyede! Askerlik boyunca "dinin ne, ırkın ne, cinsel tercihin ne, siyasi görüşün ne" gibi sorular sorulmaz, hatta sorulamaz. Beraber görev yaptığım askerlerin bazısı eşcinseldi, umurumda bile değildi.

Askeriyenin kuralları bellidir, o kurallara göre davrandığın sürece sorun yaşamazsın. Askeri kurallar çok basittir, ama uyum sağlamak için biraz gönül vermek gerekir. O gönül için de vatan sevgisi lazım biraz.
    aynen yazdıklarına katılıyor ve eklıyorum amaç askerlikten yırtmak zaten başka bir şey degil.
    sorunda burda zaten dedıgın gıbı sen ben gayım demedıkten sonra mıllte kendını....... cabalamadıgın sürece kimse senin ne oldugunu bilmez...iyi ozaman her ben eşcinselim dıyen askerlıkten muaf olsun valla olmayanın bıle escınsel olası gelır ozaman 15 ay askerlık yapacagına 2 gün idare eder alır pembe teskeriyi oh ne ala ...yok arkadas eşşek gibi yapacaksın askerliği yapanın ne suçu var.haa dısarda sana kımse nesın kıme alıp veriyorsun demıyorlar ama askerlıkte yapacaksın hem eşitlikden vs bahsedeceksın tercihine saygı gösterilmesini isteyeceksin sonrada kalkmış yok benı askere almayın oldu paşam...hem allahdan daha ne istiyorsun aradıgın arzu ettiğin herşey 24 saat orda elinin altında : ))

Abi söyledim tekrarlayayım,adam baskıdan korkuyorum demiş; ben baskı yüzünden çekindiğini varsayarak yazdım ve ekledim eğer askerlikten yırtmaksa amaç tamamen katılıyorum sizlere,sonuçta vicdani red yok bu ülkede böyle olunca da herkes istese de istemese de gitmek zorunda.Eğer dediğiniz gibiyse askerlik yani herkesin görüşüne saygı duyuluyorsa zaten sıkıntı yok,bedeninde sıkıntı olmadığı sürece yapsın askerliğini ama bize hiç öyle eş cinsellere uygun bir yermiş gibi anlatılmadı,diğer taraftan mahalle baskısı gören birisinin öyle bir ortamda bulunmak istememesi de çok normal değil mi?Misal ben eşcinsel olsam,mahallede sokakta barda cafede okulda vs. o kadar baskı görsem (ki gördüklerine şahit oluyorum) ben de istemem o kadar erkeğin olduğu "sıcak" bir ortamda bulunmayı.Vatan sevgisi vs. de demek ki bu korkunun gölgesinde kalıyor ki o da kişisel tercihidir adamın, sonuçta askere giden herkes bu devleti sevdiğinden gitmiyor,benim çok yakınımda bu devletten nefret eden ama askere gidenler de var bu durum için suçlanmamalı bence.
    Son olarak yine söylüyorum eğer ki adamın amacı askerlikten yırtmaksa haklısınız ancak değilse (ki bunu ne kadar bilebiliriz?) zorla adamı göndermenin o korkuyla +6 ay geçirmesine sebep olmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
    Think Green!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Tamam da alnında yazmıyor ya eşcinsel olduğu? "Eşcinsel olduğumu söylerim, beni dışlarlar" diye askere gitmek istemeyen adamın "aileni getir o zaman" isteğine "aileme söyleyemem ki ben" demesi ikiyüzlülüktür. Ailesinden gizliyorsa asker arkadaşından çok kolay gizler. Amaç çok net biçimde askerlikten kaçmak.

İnsanların özel hayatlarında ne yaptıkları bir gram umurumda değil, isterse eşcinsel olsun ister fetişist ister sadomazoşist, neyi nereye sokarsa soksun, "bana ne" der geçerim. Ama bu tercihlerini bu şekilde kullanırlarsa karşı çıkarım.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinizin başına Elton John kadar taş düşsün e mi...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abazaların işine gelir tabii
    milletimiz seks düşkünü değil ki kadın erkek ayrımı yapmasın, sapkınlığa düşsün. eşcinselliğe de karşıyım zaten sapkınlıktan başka bişey değil, hiç bir büyük dinde yeri yok.

bu millet eşitse, eğer fakire dayadıklarını yuvarlaklara ve zenginlere dayayamıyorsalar asıl problem bence budur. bir naneyi milletin tamamı yiyorsa kimse ayrıcalık talep etmemeli o zaman evli olanlara da 2 gün evci izni verilsin var mı böyle bişey. sistemin ne kadar yanlış olduğunu biliyorum ancak bazı konular suistimal ediliyor gibi geliyor bana...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    milletimiz seks düşkünü değil ki kadın erkek ayrımı yapmasın, sapkınlığa düşsün. eşcinselliğe de karşıyım zaten sapkınlıktan başka bişey değil, hiç bir büyük dinde yeri yok.

bu millet eşitse, eğer fakire dayadıklarını yuvarlaklara ve zenginlere dayayamıyorsalar asıl problem bence budur. bir naneyi milletin tamamı yiyorsa kimse ayrıcalık talep etmemeli o zaman evli olanlara da 2 gün evci izni verilsin var mı böyle bişey. sistemin ne kadar yanlış olduğunu biliyorum ancak bazı konular suistimal ediliyor gibi geliyor bana...
    nesi abaza değil? Tecavüz zirve yapmış, buna erkek çocuklar dahil, kamyoncu yabancı bi gezgin bayanı tecavüz edip öldürmedimi? Travesti yolda avda. Araba duruyor, travesti diyoki bende aids var. Adam diyoki problem yok. Bunu kasten tv ye çekmek için bile yaptılar. Kimse aids bile tınlamıyo, siz diyosunuzki miltetimiz abaza değıl. Çay bardağı ve bank a tecavüz edenler bile var. Gazete ve tv takip etmiyosunuz galiba. Milletimiz de bal gibi abaza çok. Yok dersen yalan söylemiş olursun.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Escinselse yapicak bisey yoktur saygi duymak lazim.Ancak askerlikten yirtmak icin mi yoksa gercekten mi orasini o adam bilir.

Boyle sacma islerle ugrasicaklarina gecicekler profesyonel orduya kaldiricaklar zorunlu askerligi herkes rahat nefes alicak.

Zaten turkiyede askerlik demek ust rutbelerin ayak islerini yapmak demek.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    toplar çoğaldı hayra alamet değil

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    terörden sabıkası olan adamın bile askere alındığı bir yerde hemcinsime ilgim var diyen adamın zararı çok fazla olmayacaktır. buna mukabil tabiri caizse askerden kaçmak için totoşum diyen biri çıkar elbet. bu noktada doktorların tespitine aileyi şahit tutma istekleri olumlu. eğer bir ipnelik varsa evindekilerin illaki haberi vardır. yoksa adam yalan söyelüyordur. şimdi de birisi çıkar ve bir tanıdığım var ve eşcinsel olduğunu ailesinden gizliyor der. ona şunu soralım bu güne kadar sana hallenme isteği oldu mu. rahatsızlık duydun mu. olmadıysa askerde de olmayacaktır. ayrıca biz eşcinsel değiliz. bildiğin karşı cinse ilgimiz var. ne yani bir otobüse bindik ve yolcuların çoğu bağyan. oturup onlara sarkıntılık mı edeceğiz. ne saçma bir düşünce.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Hoşgeldin bebek!
    Başındasın herşeyin.
    Bebeksin işte!
    Dünya'nın bütün bebekleri aynı şekilde doyar.
    Tadını çıkar.
    Belki Muhammed olur adın.
    Belki Musa.
    Belki İsa.
    Boyun 2 metre olabilir.
    Belkide esmer olursun.
    Belki kısa.
    O zaman bebek demez kimse sana.
    Başını aç derler ya da kapa!
    Sen çalış! Sen doğur! "Sen savaş!" Sen sus!
    İstedikleri gibi olmazsan öldürebilirler seni!
    Töreler daha değerliymiş gibi hayattan!
    Herkes eşittir!
    Ama göreceksin, bazıları "daha" eşittir hayatta!
    Şaşırma, burası tuhaf bir dünya!
    Gülümse yinede.
    Gün gelecek, herkes sana sadece "İNSAN" diyecek.

Anlayana...
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ne kadar cok seviyoruz ayrimiciligi

Ordu da her asker ayni uniformada olsa dahi

Ya rutbesine gore ayrilir
    Ya dogdugu sehrine gore

Hic bir sey bulamazsan

Sac rengine gore, ten rengine gore

Oda olmadi

Tuttugu takima gore, tahsiline gore

Yetmedi

Cinsel tercihine gore

Ama kimse Insan diyemiyor bir turlu.

Seviyoruz ayrimciligi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://gundem.milliyet.com.tr/ogulla...35/default.htm

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı scooterist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplar çoğaldı hayra alamet değil
    Geçmiş hakkında az biraz araştırma yapsan, yazacak daha mantıklı şeyler bulabilirsin...

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eş cinsel. Manası belli. Milleti askerlikten soğutacaksınız yav. Hani okuma yazma bilmeyenleri özel tabura alıyorlarya, bu yumuşak larada özel tabur yapılmalı. Harbi delikanlıların içine karıştırılmamalı
    Delikanlılık adamın çüküyle doğru orantılı demek ?
    O halde zenciler çok kral adamlar he !
    kanucan bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Adam eşcinselim demiş,saklamamış utanmamış söylemiş
    ne varki bunda?
    yüce zatın oğlu gibi özel nedenler deyipte hem askerlikten yırtıp hemde saklamamışki durumunu,

Yok toplar çoğaldı,yok delikanlıların arasına alınmasınlar
    nekadar delikanlısınız bunu söyleyenler?
    kaç tane top tanıdınız sahadakinden başka? herneyse o top dediğiniz,
    askerde bizdede vardı asteğmen doktor birtane biseksüeldi
    biseksüelide nekadar bilirsiniz bilmiyorumda hani sizin anladığınız dilden anlatayım anten top dediklerinizden alıcı verici anten,
    kaç canı kurtardı biliyormusunuz? okadar kanı görse o delikanlılar genç kızlar gibi düşer bayılır
    saçma saçma konuşmayın..

Denk gelirseniz birgün oturun birşeyler içip sohbet edin
    bakın neler konuşulabiliyor hayatta
    bacak arasından başka,motordan başka..
    deneyin birkere konuşmayı insan olarak görmeyi
    deneyin
    olmadı onlarıda yakarsınız..

---------- Post added at 12:05 ---------- Previous post was at 11:28 ----------

Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    73/4 askerlik yaptım bölükte vardı escinsel. 19 ay askerlik yaptı onun sucu neydi o zaman .cavuşun sevilisiydi
    Homonun babaannesi senin çavuşmuş asıl
    tüküreyim öyle erkeğe.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asalanın leblebi gibi diplomatlarımızı harcadığı yıllarda Ermeni Türk vatandaşları askerliklerini yapmaktaydı.. haftada bir bi diplomat veya ateşe şehit ediliyordu.. ama ermeni vatandaş aaslan gibi gidip askerliğini yapıyordu .. aman bana baskı olur Ermeniyim diye harcarlar beni demiyordu. Pkk leblebi gibi karakol basıyor .. vatandaşının ve askerinin canını koruyamayan devlet tüm olanları tiyatro gibi izliyor..

Nasıl ermeni , Kürt vatandaş baskı olur bizi ezerler demeden .. bu ülkenin bir parçası olma bilinci ilr gidip yapıyorsa askerliğini.Omomocanda gidip yapacak ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    Denk gelirseniz birgün oturun birşeyler içip sohbet edin
    bakın neler konuşulabiliyor hayatta
    bacak arasından başka,motordan başka..
    deneyin birkere konuşmayı insan olarak görmeyi deneyin
    ....
    Homonun babaannesi senin çavuşmuş asıl
    tüküreyim öyle erkeğe.
    karar ver; homolara tükürecez mi yoğusa insan olarak mı görecez?
    akım derken lokum diyon aga
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]senin birşeyden haberin yok.Cinsellik tercih edilemez.Herkesin kendi tercihi diye bir şey yok.

Millet şehit olsun gitsin,sen gel burda böyle konuş.işe bak.kim korusun BU ÜLKEYİ ?

Olayın özünden yine çıkılmış..mesele yapılan zulümde...

öncelikle şunu sorayım...cinsellik tercih edilemez derken...hani bu asker ocağındaki...sola dönülecek...dön...veya ışığı söndür..veya motor stop şeklindeki komutlardan birinemi uymalı bu insanlar... senin kafa o kafa...

wcde zıçılacakk...zıç... askeriye ve saçmalıkları sadece...ben asker ocağını hiç sevmedim...nedeni bu tarz komutlarla insanlığın varoluşuna aykırı olan bir kural silsilesi...aynı kurallar üniversiteyede mayoyla girilemeyeceğini ama başörtüsüylede girilemeyeceğini emretti...koca koca sistem profları ellerinde foto makinalarıyla fakülteye giren öğrencileri fişlemeye çalıştı...ama hangi dangalak okuluna mayoyla gelirdi ki...

bu sistemin içinde olana hayat güzel...hele ki rütbeliysen ohooo...bir elin toschakta bir elin balda gibi bişey...sorumluluklar tabi var ama bizim vergilerimizle yedirilip içirilen 1 milyon asker...servisin benzini bedava...emrinde asker...yaptığın iş traş...yalandan güçlü türkiyenin güçlü ordusunun yalandan bir dişlisisin...2.5-3 bin gaymenin bir lirasını haketmiyosun...tek bir kuruşuna layık değilsin...ülkenin %70 i açlık sınırında yaşarken sana istihkak adı altında don bile veriyor...rütbeliler ayrı bir cumhuriyet...kendilerini kurtarmışlar...rütbesiz bu işi seve seve yapmak zorunda olan 20 lik ana kuzularını en verimli çağında hayata adım aşamasında alıp ölüm vadilerin içine yapılmış karakola seni ölüme gönderiyor...bir savaşa gönderiyorlar...

ülke toprağı denen verimsiz çorak topraklar...itin kedinin kuşun olmadığı verimsiz alanlar vatan toprağı diye savunulmaya çalışılıyor...sana bu öğretildi çünkü...asker çapulcuyla savaşıyor...elinde 35 kiloluk rus doçka ve kaleşli aval aval gezen terörist dediğimiz suriyenin kuzey ırağın bizim kürtlerin işsiz gençleri...düşman dediğimiz bu ne idüğü belirsiz hedefsiz amaçsız gençler...

adamlar geliyor sınırı karakolumuzu basıyor...sınırı geçmeleri ayrı bir tartışma konusu...demek ki sınırlarımızı koruyamıyoruz...sınırlarımızı kandilin ötesi ilan edemiyoruz...siyasilerin acziyeti nedeniyle sınır ihlali yapamıyoruz...abd ye verdiğimiz söz yüzünden...şehitler veriliyor...ne ordu komutanları ne tabur komutanları ne tugaydakiler ne gnkur başkanı istifayı düşünmüyor...anne babalar vatan sağolsun diyor...şerefli subaylarımız şerefli bir şekilde yıldız cilalamak yıldız almak peşinde...ağustos ayında ne olacaz sevdasında...Angarada kaz tüyü yastıklarında huzur içinde uymaktalar...

3 tarafı denizlerle çevrili melmeketimizin jeopolitik konumundan dem vurulup herkes düşman dendi...güçlü ordu güçlü türkiye dendi...trilyonlarca lira savaş uçaklarına yatırıldı alındı savunma sanayine hep önem verildi...ne oldu..eğitimde gümledik...sağlıkta gümledik...alınan hizmetler halen yetersiz...alt yapımız yetersiz..yollarımız eğitim seviyemiz...kentleşmemiz...hep savunma sanayiye vergilerin gelirlerin yarısından fazlası ayrıldı diye...hep şişirilmiş askeri kadrolar ve gereksiz teknolojisiz ordu gücü yüzden...lağvedilmesi gereken azaltılması gereken çok birlik var...konumlamalar görevlendirmeler yanlış...kandil dağı ötesi ve düzlük alanlara doğru sınırlarımızın genişlemesini ilan etmeliyiz...sorunun çözümünde en önemli adım bu olmalı...abd ve ırak hükümetlerine bağımlı olmadan boyun bükmeden adımlar atabilmeliyiz..inanın talabaninin usa için değeri bizlerden fazla...sizlere yemin ederim bu böyle... 3-5 milyar dolarlık ımf borcu için reddedilemeyen imzalar attık...sözler verdik...

güçlü ülke demek saldırgan ülke demek benim için..Amerika da silah sanayi lobisi hükümetleri sanal savaşlara yönlendiriyor ve toplumun istemediği adımlar atabiliyor hükümet...gözdağı verebilmeliyiz...bu AB normlarına uyalım diye hak hukuk demokrasi diye olan mill kimliğimize oluyor...adalate olan güven sarsılıyor...hem iç politika hem dış politika yanlış...

ama biz yüzyıllarca savaş yapmış kan kokusuyla büyümüş bir toplumun çocuklarıydık...tarihimiz savaşlarla kanla yazıldı...vurduk vurulduk öldük öldürüldük...üzerinde şu an pc başında huzurla yazdığım için cephede tor mermisi taşıyan atalarımıza ecdadımıza minnet duymamız istendi...tarihimizin her dönemimde savaş oldu...yayılmacı istila politikalarıyla dünyada namımız barbara çıktı...ama biz bildiğimizi okurduk hep...o sınırlarıda koruyamadık...mantığa göre bütün dünya bize düşmandı...bütün dünya müslüman olmalıydı...Türke Türkden başka dostda yoktu...

sorun aslında dünde...

millet şehit oluyorsa bu hükümetlerin ve genelkurmayın zaafı gamsızlığı kendilerine verilen emanete hıyanet etmeleri nedeniyle oluyor...ülkeyi kim korusun dersen başaramadığımız profesyonel ordu diyebilirim...bilincli 25 yaş üstündeki paralı askerler...güneydoğudaki savaş amerikanın israilin bize hediyesi aslında...halen bu savaşın galibini onlar belirliyor...sana sorarım 20-25 bin gerillayı yok edemeyen bir ordu neden var..sana sorarım...siyasilerin elini kolunu bağladığı askerlerin varlığını tartışırım...asker olmasa bu terör şehre mi iner sence...hayır...devlet pkk ile anlaşma yaptı savaşını bölgende yap diye..inan şehitler hiçbir siyasinin umrunda değil vey ahiçbir üst düzey komutanın...asker zihniyeti sığdır..biri gider biri gelir diye düşünür...

en azından askerden milleti soğutmayalım diye bir yasa ve yaptırımı bile var düşünsene... askeriyeyi eleştirdiğinde çükünü kesiyorlar...bu Laik Türkiyenin laik ordusuna güvenmiyorum kimse kusura bakmasın...

böyle bozuk bir sistemden bozuk bir hiyerarşiden herkes kaçar...veya gördüğü şeylerden sonra soğur...

askerlik dünyanın en eski mesleği..ama bu memlekette sistem çürümüş kokuşmuş diyebilirim...

keşke gerçek bir savaşın içinde olsak da askerlik gurur verse...ama savaşa hazır misyonu olan bir ordunun içinde maalesef er erbaşa bildiğin zulüm...

tek keyif aldığım komut Rahman ve Rahim olan Allh'ın adıyla OKU komutudur...diğer emir komuta hiyerarşi ve silsileri pek umursamıyorum...peygamber efendimizin komuta ettiği savaşlarda şehit olsam keşke...bu soysuzların kurşunlarına hedef olmaktan daha onurlu ve şereflidir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)