Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar aranızda TOEFL sınavına girenler var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TOEFL sınavı benim okulumda geçerliliği olan bir sınav ve kısa aralıklarla yapıldığından dolayı bu sınava girip okulumun hazırlığına hiç gitmeden direk geçme gibi bir düşüncem var . Bu sınava daha önce giripte geçenler , kalanlar , geçmesine az bir adım kala kalanlar , çok rahat geçenler varsa artısını eksisini zorluğunu anlatırlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyet sinavlari disindaki tüm sinavlar zor olur diye bir dusunce icerisindeyim.
    Ama bilemem Tofel tifil falan nasildir. IQ yaz 3131'e gonder medyum memis senin icin yorumlasin.
    Cok pis konu sulandiririm, kanı sulandirma etkisi yaratir bünyede

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet sinavlari disindaki tüm sinavlar zor olur diye bir dusunce icerisindeyim.
    Ama bilemem Tofel tifil falan nasildir. IQ yaz 3131'e gonder medyum memis senin icin yorumlasin.
    Cok pis konu sulandiririm, kanı sulandirma etkisi yaratir bünyede
    Neredeyim ben ? Neresi burası ? Durumu oldu abi az önce seni tebrik ediyorum çorbaya döndüm
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    ben girdim. ingilizcen yeterli seviyedeyse okulun kendi mülakatından geçersin. ancak toefl dan geçmen için ingilizcenin çok çok iyi derecede olması lazım. toefl alabilmek için kursa gitmek yetmiyor. 1 2 yıl kursa gidiyor insanlar ucu ucuna geçiyor. genelde belge sahipleri ana dili ingilizce olan bir ülkede 3 ay kalarak geliştiriyor ingilizcelerini ve buna rağmen kalanlar var.
    şimdi bu sınavda hem yazılı hem sözlü olarak deneneceksin. yazılı olan bir nebze ama sözlüde işin çok detayına kaçıyorlar. yerinde olsam çalışıp hazırlık mülakatına girmeyi tercih ederim

Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben girdim. ingilizcen yeterli seviyedeyse okulun kendi mülakatından geçersin. ancak toefl dan geçmen için ingilizcenin çok çok iyi derecede olması lazım. toefl alabilmek için kursa gitmek yetmiyor. 1 2 yıl kursa gidiyor insanlar ucu ucuna geçiyor. genelde belge sahipleri ana dili ingilizce olan bir ülkede 3 ay kalarak geliştiriyor ingilizcelerini ve buna rağmen kalanlar var.
    şimdi bu sınavda hem yazılı hem sözlü olarak deneneceksin. yazılı olan bir nebze ama sözlüde işin çok detayına kaçıyorlar. yerinde olsam çalışıp hazırlık mülakatına girmeyi tercih ederim
    O kadar zor diyorsun yani . Okulun mülakatları Eylül ayında ben oraya bırakmadan işi bitirme peşindeyim . İngilizce yeteri seviyede değildir yani çat pat konuşur anlaşırım kelime haznem geniştir ama grammer sıkıntı yaratır bana . Yurt dışındaki kurslar yeterli oluyor mu acaba bu konuda bir bilginiz var mı ? 3 ay orada kalsam döndüğümde gecebilecek seviyede olabilir miyim acaba ?
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

o kadar zor değil. ben yıllar önce yabancı bir ülkeye gitmeden girmiş, geçmiştim. temel gramer bilgin varsa gerisi yapılabilir. ingilizce çalışmak ders çalışmak gibi yapılabilecek bir şey değil. yani ders çalışmak için en çok kaç saat harcarsın ki... ama bu işi bir zevkle entegre edersen saatlerce ingilizce'ye maruz kalabilirsin. bu konuda en beğendiğim ve paylaştığım öneri yabancı dizi veya filmleri ingilizce alt yazılarla izlemek. ilk etapta zor gelirse önce türkçe alt yazıyla izleyip sonrasında ingilizce alt yazıyla izlenebilir. toefl, kpds gibi sadece okuduğunu anlama becerileri ölçmediği için dinlemeyi yazmayı ve konuşmayı geliştirmek gerekiyor. dizi/film izleme işi dinleme ve konuşma için çok faydalı olacaktır.

yazma ise academic writing denen bir nane. daha önce şöyle bir şey yazmıştım. şimdiki sınav sisteminde bütün bir essay yazılıyor mu bilmiyorum ama yazı yazarak cevap verilmesi gereken sorular var. o yüzden şuradaki önerilere de bir göz atabilirsiniz: http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=8568101

yabancı dil becerileri çok hızlı geliştirilebilen beceriler değildir. dolayısıyla eğer kısa sürede olmuyorsa sabırla hazırlık sınıfını okumak en faydalısı olacaktır. ayrıca hazırlık okunsa bile filmleri ingilizce alt yazıyla izlemek her halükarda ingilizceyi geliştirecektir. kolaylıklar,

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    TOEIC sınavı toefl'a göre çok kolay, aynı firma o sınavı yapıyor, ingilizcen zayıfsa toefl'dan hiç sansın yok, toeic kabul ediliyorsa ona gir, o sınavın örnek sorularını netten bulabiliyorsun ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı o da olur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar zor değil. ben yıllar önce yabancı bir ülkeye gitmeden girmiş, geçmiştim. temel gramer bilgin varsa gerisi yapılabilir. ingilizce çalışmak ders çalışmak gibi yapılabilecek bir şey değil. yani ders çalışmak için en çok kaç saat harcarsın ki... ama bu işi bir zevkle entegre edersen saatlerce ingilizce'ye maruz kalabilirsin. bu konuda en beğendiğim ve paylaştığım öneri yabancı dizi veya filmleri ingilizce alt yazılarla izlemek. ilk etapta zor gelirse önce türkçe alt yazıyla izleyip sonrasında ingilizce alt yazıyla izlenebilir. toefl, kpds gibi sadece okuduğunu anlama becerileri ölçmediği için dinlemeyi yazmayı ve konuşmayı geliştirmek gerekiyor. dizi/film izleme işi dinleme ve konuşma için çok faydalı olacaktır.

yazma ise academic writing denen bir nane. daha önce şöyle bir şey yazmıştım. şimdiki sınav sisteminde bütün bir essay yazılıyor mu bilmiyorum ama yazı yazarak cevap verilmesi gereken sorular var. o yüzden şuradaki önerilere de bir göz atabilirsiniz: http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=8568101

yabancı dil becerileri çok hızlı geliştirilebilen beceriler değildir. dolayısıyla eğer kısa sürede olmuyorsa sabırla hazırlık sınıfını okumak en faydalısı olacaktır. ayrıca hazırlık okunsa bile filmleri ingilizce alt yazıyla izlemek her halükarda ingilizceyi geliştirecektir. kolaylıklar,
    Evet haklısınız ben 5,6 yıl önce çok fazla NBA maçı izlerdim ve yabancı kendi kanalından izlerdim gece geç saatlerde olduğundan onu dinleyerek uyuya kalırdım . Bu sayede kulaklarımda ve hafızamda sabah onlar çınlardı hemen abime gider anlamlarını sorar ezberlerdim . O sayede inanılmaz bir kelime haznem oluştu . Şuanda da bütün filmleri alt yazı koymadan izlemeye izleyerek anlamaya gayret ediyorum önce bitiriyorum filmi sonrada alt yazı ekleyip izliyorum bakalım ne kadar doğru anlamışım diye ve genellikle %70 civarı doğru anlıyorum konuşmaları .
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    şöyle söyleyeyim. temelim sağlam, yaz boyunca turlarda şoförlük yaptım, ingiliz amerikan turistlerle her türlü konuşma içerisinde bulundum. hatta iskoçlarla bile anlaşabiliyordum ve toefldan kaldım.
    kuzenim 2 yıl ingilizce üniversite eğitimi gördü, 3 ay amerika 2 ay ingilterede kaldı. burada toefl a girdiğinde yeterli puan almıştı. biz ondan çok iyi bekliyorduk ama toefl çok illet birşey..

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TOEIC sınavı toefl'a göre çok kolay, aynı firma o sınavı yapıyor, ingilizcen zayıfsa toefl'dan hiç sansın yok, toeic kabul ediliyorsa ona gir, o sınavın örnek sorularını netten bulabiliyorsun ...
    Teşekkür ederim bilgi için araştırıcam bunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle söyleyeyim. temelim sağlam, yaz boyunca turlarda şoförlük yaptım, ingiliz amerikan turistlerle her türlü konuşma içerisinde bulundum. hatta iskoçlarla bile anlaşabiliyordum ve toefldan kaldım.
    kuzenim 2 yıl ingilizce üniversite eğitimi gördü, 3 ay amerika 2 ay ingilterede kaldı. burada toefl a girdiğinde yeterli puan almıştı. biz ondan çok iyi bekliyorduk ama toefl çok illet birşey..
    Benimde korkum bu zaten illet bir şey olması
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    toefl önceye göre şu an bi hayli zor...geçmek için kaç puana ihtiyacın var bilmiyorum ama iyi puan olmak için iyi ingilizce bilmek gerekiyo...şu an computer based yapılıyo sanırım...ingilizcen orta seviyedeyse kasman lazım...

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toefl önceye göre şu an bi hayli zor...geçmek için kaç puana ihtiyacın var bilmiyorum ama iyi puan olmak için iyi ingilizce bilmek gerekiyo...şu an computer based yapılıyo sanırım...ingilizcen orta seviyedeyse kasman lazım...
    evet çok eskiden paper based (kağıt kalem testi şeklinde) yapılıyordu. benim girdiğim dönem cbt yapılıyordu. şimdilerde ise ibt yapılıyor. cbt ile ibt çok benzer özelliklere sahip ancak entegre beceriler ölçüyor. yani dinlediğin bir şeye konuşarak veya yazarak cevap yazıyorsun gibi işlere girmişler. en eski kağıt kalem versiyondan farklı olarak daha çeşitli becerileri ölçtüğü için farklı bir yapısı var.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    TOEFL'a girmiştim bikaç sene önce; 300 puan üzerinden girmiştim ilk başta 271 çıkmıştı; sonra 120 puan üzerinden tekrar girip 113 puan aldım. TOEFL'a yönelik özel bir çalışma yapmadım; haftalar boyunca TOEFL için çalışan arkadaşlar sinir olmuştu bana. Yabancı dizileri altyazısız seyretmen çok faydalı olur özellikle dinleme kısmını çok rahat halletmeni sağlar. Ayrıca RPG tarzı oyunlar (World of Warcraft olabilir mesela ama türklerden uzak dur), adventure tarzı ingilizce kullanmaya yönelik bilgisayar oyunları çok faydalı olur. Bilgin ve ilgi alakan doğrultusunda yabancı forumlara yazı yazman, ingilizce wikipedia okuman gibi etkinlikler TOEFL'da çok faydalı olabilir. Bana faydalı oldu diye düşünüyorum bunlar en azından; başkalarına nasıl olur bilemem. Beyin bedava sonuçta, at beyne gir sınava.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç gözün korkmasın sınavdan öyle yıllarca kursları gerektirecek bir durum yok. Arkadasın dedigi gibi eğer dizileri altyazısız, ingilizce altyazılı şeklinde izlerken filan farkında olmadan temelin olusuyor. Sınavda biraz aldatmacalar, yanar döner durumlar var onlara da eski sorular ustunden calısarak halledersin. 113 alan arkadasa aban bir de sıkıstır .D
    Madem biliyorsun malum yerinin huyunu, neden içiyorsun turşunun suyunu

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Anlatılanlara ben de şaşırdım, kısa süre sonraki bir sınava şans eseri yer bulup, sınavın bölümleri hakkında bile fikir sahibi olunmadan girilse de iyi bir not almak mümkün... Bunun yanında, sanırım her okul İngilizce muafiyet sınavı yapıyordur hazırlık atlamak için, bu da TOEFL'ın yanında bir o kadar daha kolay kalacaktır...

Sınavın 2 sene geçerliliği olduğunu düşünürsek, o sürede çok da farklı alanlarda kullanamayacağın için skorunu, hazırlık atlamak için gereksiz bir uğraş olur bence...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Toefl'a bende girdim, abartılacak zorlukta bir sınav değil ama sistemi bir hayli farklı. KPDS, ÜDS gibi test şeklinde değil bilgisayar karşısında 4 bölümden(reading,listening,speaking,writing) oluşan bir test yapılıyor yani bizim eğitim sistemine bir hayli ters. Birde bir hayli pahalı bir sınav(185 dolar), eğer TOEIC kabul oluyorsa bende onu öneririm. Hem daha basit bir sınav hem de daha ucuz :D

Son olarak eğer toefl'a girecek isen 400 must have words for the toefl kitabına mutlaka bak derim. Toefl akademik ingilizceyi baz alan bir sınav olduğu için günlük ingilizce kelime bilgisi pek yeterli olmayacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)