Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım yedek parça

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar merhabalar, forumda yeniyim konuyu nereye açacağımı bilemedim

ktm duke 200 motorumla tek taraflı bi kaza yaptım ve ön taraf gösterge paneli hariç yok oldu diyebiliriz
    değişmesi lazım yani(ön tarafta motoru tutan titanium demirler ve direksiyonun açısını ayarlayan demirler hariç)
    aldığım yere servise götürdüm ve bana titanium demirler ve işçilik dahil 9.500 lira masraf çıkardılar

yan ayak basma yerleri, ön titanium demirleri vs. çıkarttık yine işçilik dahil 5.500 lira masraf çıktı
    ayna seti, debriyaj/ön fren maneti, elcik seti, ön sinyal seti, vites/arka fren pedalı, sadece siyah yan grenaj derken 5.5k yı bulduk

ben onayladım ama herhangi bi kapora ya da ücret ödemedim çünkü fiyatları kendimde araştırmak istediğimi söyledim
    eve geldim 1-2 saattir internette dolanıyorum ve verdikleri fiyatlarla, internetteki orjinal parça fiyatlarının arasında ucurum var

atıyorum 195 lira dedikleri arka fren pedalı n11 de speedmotor adlı mağazada orjinali 85 lira, sticker seti 590 lira dediler ama ben 220 liraya buldum

sormak istediğim soru özetle şu dur;
    parçaları kendi servisinde uber fiyatlara mı yaptırmalıyım yoksa internette ucuz ve orjinalini bulduğum parça siparişleri tek tek verip aynı yere götürüp sadece işçilik ücretiyle mi yaptırmalıyım?

saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Şahsi fikrim, teccrübemdir. Tavsiye niteliğinde değildir:

Zamanında CBR125 ile yaptığım kaza neticesinde servis tam 3500 lira fiyat çıkarmıştı (motoru alış fiyatım 7500 TL 0 KM YIL 2013)
    Durum aynı seninkine benziyordu. Grenajlar patladı. Kafada pek bir şey kalmadı. Arka fren pedalı braketle beraber uçtu vs.
    Servise küfür ettim. Bi de 250 tl ekspertiz ücreti aldılar. Tamir ettirirsen almayız dediler. Madem öyle 250 veriyim o kadarlık parça satın bana, ı ıh kabul etmediler. Yine küfür ede ede motorumu aldım. Sanayiye abimin dükkanına koydum.
    İncelemeye başladım. En kritik parçaları aldım. (Kafa demiri, sağ braket, fren levyesi: 170 tlden daha az tuttu (orijinal servisten aldığım fiyat))
    +1 Kutu sprey, grenaj tamiri için malzemeler 30 tl de o tuttu.
    ön cam eksik kaldı. Olmayı versin dedim almadım.
    Isı tabancası ile yamulan plastik parçaları orijinale yakın haline getirdim. Macun ve yapıştırıcı ile destekledim.
    Grenajları da zımparalayıp yapıştırıp (kaynak daha iyi olurdu da vakit yoktu) boyadım.
    Gözümde eskisinden daha güzel olmuştu bile! Çünkü ben yapmıştım.
    68charger ve daffilee bunu beğendiler.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    dün akşam facebookta gezinirken böyle bir gönderi gördüm. arkadaşa ulaş elinde ktm nin cogu parçası var diye biliyorum bana da bi dua edersin artık.

daffilee bunu beğendi.

@engin_deniz @MSMorkan

çok sağolun arkadaşım, facebooktaki arkadaşa yazdım cevap bekliyorum
    ön far falan demiş ama yan kenar renkleri tutmuyor sanırım yani resimde gördüğüm o

sinyaller, pedallar, manetler, aynalar vs artık kurtarabildiğimi o arkadaştan kurtarıcaz

ayrıca benim servis baya kitliyodu exper 250, işçilik 1000 lira, parçalar 8 bin lira dendi
    bugün arayıp iptal ettirmek istediğimi, daha iyi fiyat bulduğumu söyledim ve bir bozuldu eleman :D surat hükümet duvarı
    engin_deniz bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı daffilee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @engin_deniz @MSMorkan

çok sağolun arkadaşım, facebooktaki arkadaşa yazdım cevap bekliyorum
    ön far falan demiş ama yan kenar renkleri tutmuyor sanırım yani resimde gördüğüm o

sinyaller, pedallar, manetler, aynalar vs artık kurtarabildiğimi o arkadaştan kurtarıcaz

ayrıca benim servis baya kitliyodu exper 250, işçilik 1000 lira, parçalar 8 bin lira dendi
    bugün arayıp iptal ettirmek istediğimi, daha iyi fiyat bulduğumu söyledim ve bir bozuldu eleman :D surat hükümet duvarı

rica ederim. geçmiş olsun şimdiden sanada motorunada
    daffilee bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmiş olsun , ktm nin parçaları euro bazlı avrupadan ithal olduğu için biraz tuzludur. Facebookta "KTM Duke Turkey" gurubundada aradığın parçalar için başlık açarsan satan vardır.
    daffilee bunu beğendi.

ikaragozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Alıntı daffilee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar, forumda yeniyim konuyu nereye açacağımı bilemedim

ktm duke 200 motorumla tek taraflı bi kaza yaptım ve ön taraf gösterge paneli hariç yok oldu diyebiliriz
    değişmesi lazım yani(ön tarafta motoru tutan titanium demirler ve direksiyonun açısını ayarlayan demirler hariç)
    aldığım yere servise götürdüm ve bana titanium demirler ve işçilik dahil 9.500 lira masraf çıkardılar

yan ayak basma yerleri, ön titanium demirleri vs. çıkarttık yine işçilik dahil 5.500 lira masraf çıktı
    ayna seti, debriyaj/ön fren maneti, elcik seti, ön sinyal seti, vites/arka fren pedalı, sadece siyah yan grenaj derken 5.5k yı bulduk

ben onayladım ama herhangi bi kapora ya da ücret ödemedim çünkü fiyatları kendimde araştırmak istediğimi söyledim
    eve geldim 1-2 saattir internette dolanıyorum ve verdikleri fiyatlarla, internetteki orjinal parça fiyatlarının arasında ucurum var

atıyorum 195 lira dedikleri arka fren pedalı n11 de speedmotor adlı mağazada orjinali 85 lira, sticker seti 590 lira dediler ama ben 220 liraya buldum

sormak istediğim soru özetle şu dur;
    parçaları kendi servisinde uber fiyatlara mı yaptırmalıyım yoksa internette ucuz ve orjinalini bulduğum parça siparişleri tek tek verip aynı yere götürüp sadece işçilik ücretiyle mi yaptırmalıyım?

saygılar
    geçmiş olsun
    Allah beterinden esirgesin tekrarını yaşatmasın inşallah
    daffilee bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ulan dedim yine kawasaki mevzu su var girip biraz bok atayım ama olmadı
    ktm ye bok atmam çünkü ktm güzeldir iyidir hoşşdur ama parçası boşturrr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)