Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu araç sürücüsünü lutfen ifşa edelim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Arkadaşlar artık anlayın insanlar sağ kırarken aynalarına çok bakmazlar aynı şekilde sola çıksa eyvallah istediğin herşeyi söyle ben arkandayım. Ama o adam da insanları sağından geçiyor en sağ şeritte hız sınırının üstüne çıkıyor diye kendi forumunda açsa haklı. Yani bir yanlış yapıyorsan sonuçlarına katlanacaksın. Emniyet şeridinden gidiyorum adam önüme kırıyor bişey demiyorum ne diyebilirim ki adam senin orda ne işin var dese diyecek lafım yok. Yani ya bütün şeritlere uyar şekilde adam akıllı gideceksiniz ya da biraz agresif gideceksiniz ama böylelerine laf etmeyeceksiniz.
    infernus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı VS60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız memlekette trafik kurallarını bilen motorcu yokmuş, üşenmesem konu açıp tek tek yazıcam.

Sağdan bangır bangır gidemezsin birader. Adama orada yapıştırsan arkadan direkt suçlusun. Olmayan yolda gittiğin için zaten suçlusun. Hayır bir de senin kanalındaki bir çok videoyu izleyip beğenmiştim zamanında baya sakinsin, olay çıkarmıyorsun diye. Bu kadar basit bir kuralı bilmemen şok etti.

-Emniyet şeridi motosiklet kullanıcılarına yasaktır.
    -Hayır araçların sağından gidemezsiniz.
    -HAYIR şerit aralarından da gidemezsiniz. Hele araçlar varken kesinlikle gidemezsiniz. Filtering yasaktır şerit ihlalidir. Sadece duran trafikte pek tehlike arz etmediği için hoş görülür.
    -HAYIR SOL ŞERİDİN EN SOLUNDAN DA GİDEMEZSİNİZ.

Motosikletli olarak üstte saydıklarımın hepsinde yaptığınız suç ve sizin insiyatifinizdedir. Ben olsam bende oralardan giderim ama kaza durumunda hatalısınız.

En azından bu ihlaleri yapıyosanız susun ve yolunuza devam edin.

Dipnot : Olayın olduğu yolu tanıyorum ve araba zaten hatalı. Kol gibi kural ihlali yapıyor. Buna bir itirazim yok. Ayrıca daha önceki izlediğim videolarında sağdan gitmemiz yasak dediğini bile hatırlıyorum..
    Bir ek yapayım, SOL ŞERİDİN EN SOLUNDAKİ BOŞLUKTA olası bir kazanızda, trafiğe kapalı alanda kaza yapmış olarak değerlendirilirsiniz. Hani canınıza bir şey gelmedi diyelim, sigortanız da işe yaramaz.
    VS60 bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    MT-25
    Bir de sunu anlamiyorum...

Ambulans yolundan girdin.. tekrar seride girdiginde , karsina saga dogru gecmek istemis galiba, frenlemis doblo cikti karsina.. doblonun tekeri patlamis ve orda durmus, ya da arac surucusu aniden fenalasmis ve bir an seridinden çıkıp saga dogru refleks ile frenlemiste olabilirdi.

Neticeleri dusunmek gerek diye düşünüyorum. O yola girdiginde tekrar seride girmek istediğinde, karsina çıkabilecek biseydi. Burada suclu aramak birilerini suçlamak yerine , sag kalmak uzerine dusunulmeli diye dusunuyorum.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu videoda kendini haklı görüyorsun ya yazık. Ehliyet kursunda da mı göstermediler kuralları?

Kardeşim sağdan sollama yapılmaz. Hadi duran trafikte yap. E adam sağa dökecek ne yapsın? Trafiğin ortasında durup senin sağdan geçmeni bekleyip öyle mi dönsün. Senin orda olmaman gerekiyor adam sinyalini verip dönmüş. Daha ne?
    Peki orası sağa dönülecek bir yer mi sor bakalım kendine

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hızlı çekim kısmından da anladığım kadarıyla zaten trafiğin içine eden sensin sinyal yok sağdan sollama hız limitinden yüksektesin sonra en sağ şeritteki arabanın yanından illegal şekilde geçilmez çizgisi olan kısma geçip solluyorsun bir de adamı ifşa edelim diyorsun şu videoda kaza yapıp ölsen kendi mallığına olurdu

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Alıntı VS60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız memlekette trafik kurallarını bilen motorcu yokmuş, üşenmesem konu açıp tek tek yazıcam.

Sağdan bangır bangır gidemezsin birader. Adama orada yapıştırsan arkadan direkt suçlusun. Olmayan yolda gittiğin için zaten suçlusun. Hayır bir de senin kanalındaki bir çok videoyu izleyip beğenmiştim zamanında baya sakinsin, olay çıkarmıyorsun diye. Bu kadar basit bir kuralı bilmemen şok etti.

-Emniyet şeridi motosiklet kullanıcılarına yasaktır.
    -Hayır araçların sağından gidemezsiniz.
    -HAYIR şerit aralarından da gidemezsiniz. Hele araçlar varken kesinlikle gidemezsiniz. Filtering yasaktır şerit ihlalidir. Sadece duran trafikte pek tehlike arz etmediği için hoş görülür.
    -HAYIR SOL ŞERİDİN EN SOLUNDAN DA GİDEMEZSİNİZ.

Motosikletli olarak üstte saydıklarımın hepsinde yaptığınız suç ve sizin insiyatifinizdedir. Ben olsam bende oralardan giderim ama kaza durumunda hatalısınız.

En azından bu ihlaleri yapıyosanız susun ve yolunuza devam edin.

Dipnot : Olayın olduğu yolu tanıyorum ve araba zaten hatalı. Kol gibi kural ihlali yapıyor. Buna bir itirazim yok. Ayrıca daha önceki izlediğim videolarında sağdan gitmemiz yasak dediğini bile hatırlıyorum..
    Kardeşim babam zamanında yunustu onlar bile bunları yapıyolar yasak olsa yapmazlar de mi ha evt emniyet şeridi konusunda haklısın diğerleri yanlış

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim babam zamanında yunustu onlar bile bunları yapıyolar yasak olsa yapmazlar de mi ha evt emniyet şeridi konusunda haklısın diğerleri yanlış
    ynusun tek şeritli yolda tersten üstüme geldiğini biliyorum biz de mi öyle yapalım yada polis araçlarının bazı durumlarda kırmızı da geçme hakkı biz de mi geçelim yapma sen de yani

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    yaş 16 heralde bulaşmayın (babasının hatalarını örnek veren daha büyük olamaz herhalde)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

sana dedim...

Yanlış falan değil. Git babana sor bunlar yasak mı diye.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

O değilde iyi kurtarmışsın,tebrik ederim.

Bence biraz daha dikkatli olabilirsin.

Sağdan,emniyet şeridinden falan 160-170'le yardırma.

Motosikleti
    XRUNNER
    Üstad boyle kullanmaya devam edersen Allah muhafaza bir kaza gecirmen cok yuksek ihtimal. Akıllı ol, kendine cok guvenme, daha sakin sür ki uzun sürebilisin. Nacizane....

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Herkes yorumda motorcunun ne kadar tehlikeli riskli sağdan aradan gittiğine kızmış..

Kusura bakma 1-2 değil en az 5 hata yapmışsın sen kendini ifşa ettin (bu olaydaki motorcu)
    artemis99 bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ulan bi bitmedi mağduriyetleriniz!
    Yeri geliyor ben de makas atıyorum, sağdan geçiyorum. Yeri geliyor hız limitlerinin çok üstüne çıkıyorum, emniyet şeridinden gidiyorum.
    Ama ben bu salaklıkları yaparken başka birisinin yaptığı salaklık yüzünden olay çıkarmıyorum.
    Videoya kaydedeyim, haberlere çıkayım, youtube'da tıklanayım demiyorum.

Daha iki gün önce bi video çıktı yine piyasaya.
    Adam kaldırımda giden yayaya çarpıp, üstüne bir de niye aynaya bakmıyorsun diyor. Evet yayaya niye aynaya bakmıyorsun diyor!

Sizin gibi denyolar yüzünden motordan soğuyorum yemin ederim.
    Trafiğin ağzının orta yerine eden, herkesin yaka silktiği bir güruh olduk resmen.
    Eskiden taksici ve minibüsçüler vardı. Şimdi onlara motorcular eklendi.

Ya insan olun yada bırakın motorlarınızı arabaya binin.
    crxforever bunu beğendi.

Motorcu kardeşimiz de hatalıdır doğrudur, ancak bu otomobilin hatasını görmezden gelmeyi gerektirmez. Ana yoldan yasak bir dönüş yapmak için başka araçları riske atan bir hareket. Otomobil sürücüsünün bariz kusuru var da çok büyütülecek bir olay değil.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu videoda kendini haklı görüyorsun ya yazık. Ehliyet kursunda da mı göstermediler kuralları?

Kardeşim sağdan sollama yapılmaz. Hadi duran trafikte yap. E adam sağa dökecek ne yapsın? Trafiğin ortasında durup senin sağdan geçmeni bekleyip öyle mi dönsün. Senin orda olmaman gerekiyor adam sinyalini verip dönmüş. Daha ne?
    Bu kadar kuraldan bahsediyorsun da taralı çizgi bulunan yolda dönüş yapan aracı görmüyorsun ya sana da helal olsun.

Konuya dönersek iki ucu boklu değnek agresif kullanımda bu tip şeyler başınıza geldiğinde sus maktan başka yolunuz yok karşı taraf da hata yapıyor siz de.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Videonun başlığı güzel olmuş: "SONRA YOK EFENDİM NEDEN MOTORCULAR ÖLÜYO". Kendimizi diğer araç kullanıcıları veya yayaların inisiyatifine bırakırsak ölürüz hocam, bu kadar!
    TimFx bunu beğendi.

FCTokuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda crf 250 rally>Yamaha MT-125
    Videoyu izlemeden önce yorumları okudum, araç normal bir sağa dönüş yapmış herhalde sinyal vermemiş hızlı dönmüş falan diye düşündüm :D Tamam motorda suç var orası aşikar eyvallah da, araç zınk diye durup dubaların üstünden geçiyor arkadaşlar bunu da görmezden gelmeyin isterseniz Neyse iki taraf da suçlu sonuçta, dava düşer

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    yine gürkan konu açmış daha öncede böyle bi konu açıp sonra bi daha konuya yazmamıştı

yine aynı olucak..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Gerekli şeylerin hepsi söylenmiş zaten sana. Ben de yorumumu yapmak istedim. Ben olsam orada adamların solundan geçerdim. Orta şerit boş. Baştan orada olmayacaktın, 100 metre geride orta şeride geçmen lazım.

Bu şekilde hatalı sürüş gerçekleştirip, bunca insana tekrar "konumlanma hatası" nı yad ettirdiğin için sana teşekkür ederim.

Önünde-arkanda-aynalarında-omuz üstü bakışlarında sürekli bir "gerizekalı" avında ol. Ve onlardan uzaklaş.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar doğma büyüme İstanbullu olup burada gün içinde hem motor hem de araba sürdüğümden midir nedir bu görüntüler bana hiç ifşa edilmesi gereken ciddiyette gibi gelmiyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)