Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

19 eylül 2015 akşamı kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adalet sadece paradan ibarettir.Sığır canına kasdetmiş. Memlekette böyleleri çok
    Ben akşamları motor kullanırken yedi sülaleme küfür etseler dahi uzunları çakıp gidiyorum.Önüm ışıl ışıl oluyor.Böylece sinyal vermeyen bile sinyal kullanıyor
    Sevgili Kardeşim,

Uzun farlarla sürücüleri taciz etmen sonucunda sadece sen tepki görmüyorsun.O sürücüler senin şahsında hepimize diş bilemeye başlıyor ve motorculara karşı tavır geliştiriyorlar. Bunu göz önünde tutup sağduyulu davranacağını ümit ediyorum.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yani herifin %200 suçlu olduğu bariz zaten, o konuya bir şey demeye lüzum yok.
    Fakat motosiklet üzerinde paniğe yer yok, çok basit bir refleks ile sıyrılabileceğin
    günlük hayatta benzerlerini çokça yaşadığımız durumlardan bir tanesi.
    Çok şükür ki ağır ve kalıcı bir hasar veya feci bir hale bürünmemiş.

Hocaya kulak ver, engelden kaçış manevralarını çalış.
    Geçmiş olsun.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani herifin %200 suçlu olduğu bariz zaten, o konuya bir şey demeye lüzum yok.
    Fakat motosiklet üzerinde paniğe yer yok, çok basit bir refleks ile sıyrılabileceğin
    günlük hayatta benzerlerini çokça yaşadığımız durumlardan bir tanesi.
    Çok şükür ki ağır ve kalıcı bir hasar veya feci bir hale bürünmemiş.

Hocaya kulak ver, engelden kaçış manevralarını çalış.
    Geçmiş olsun.
    bunların hepsi ders işte,bunada şükür en azından sağlığım yerinde

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    çok geçmiş olsun. bir sorum var , ambulansa binseydim yazmıssınız eğer yapmış olsaydınız ne gibi farkları oluacaktı , bilgi verebilir misiniz

Motosikleti
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. bir sorum var , ambulansa binseydim yazmıssınız eğer yapmış olsaydınız ne gibi farkları oluacaktı , bilgi verebilir misiniz
    ambulansa binseydim o gece karşı tarafı yakalarlardı bende 1 buçuk ay koşturmazdım.Adam kaçtığı için kaza raporu tutulmadı.
    Salurbey ve HE1SENBERG bunu beğendiler.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    peh memleketin haline bak.
    bir bilmem ne evladı ters şeride girip kaçıyor, kardeşimizi düşürüyor.
    Günlerce yatıyor, iş göremiyor.
    Ama sonuç 2.000 tl
    nerde adalet?nerde kalkınma?
    böyle yazınca da politika yapma oluyor..
    Cahil sığır sürüleri, kendi cezanı kendin vereceksin aslında..peh!!yazıklar olsun,insan kılığındaki sırtlan sürüleri!

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Ben videoda kendi kendine düştün sandim ilk izlediğim de 2. Kez izledigimde karşıdan gelen araci farkettim, hala aracın solu boştu sola kacsaydinya diyenler var gülüyorum gerçekten kaç defa gece sürüşünde karşı seritten bir sürü far gözünüze vururken , ters şeride girmiş bi araçla karşı karşıya kaldınız da kolaylikla sol boş sol boş diyorsunuz, ayni pozisyonu yaşayan varsa tavsiye versin yoksa sol boş sol boş demekle olmuyor o işler

Geçmiş olsun size de ambulans çağırıyoruz artık o halde
    HE1SENBERG ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    ınsanın aklına su soru gelıyor ambulansa bındınız pekı motoro ne olacak ? benım aklıma ılk gelen soru bu oldu , saglık durumumuzun kotu olmadıgını varsayımı altında bunu dusundum. Dıger turlu bır durumu konusmaya gerek yok. Motoru calarlar ıstanbulda olay yerınden ayrılsak bana oyle gelıyor. Bununla ılgılı ne dusunuyorsunuz?
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben videoda kendi kendine düştün sandim ilk izlediğim de 2. Kez izledigimde karşıdan gelen araci farkettim, hala aracın solu boştu sola kacsaydinya diyenler var gülüyorum gerçekten kaç defa gece sürüşünde karşı seritten bir sürü far gözünüze vururken , ters şeride girmiş bi araçla karşı karşıya kaldınız da kolaylikla sol boş sol boş diyorsunuz, ayni pozisyonu yaşayan varsa tavsiye versin yoksa sol boş sol boş demekle olmuyor o işler

Geçmiş olsun size de ambulans çağırıyoruz artık o halde
    Aynen, maden ters şeride girdin 4lü yak, selektör fln yap ki karşıdan gelen fark etsin.
    kaza oldumu oluyor, bunun açıklaması yok. ambulans olayını öğrendiğimiz iyi oldu.
    sizde kırık varmıydı?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    ınsanın aklına su soru gelıyor ambulansa bındınız pekı motoro ne olacak ? benım aklıma ılk gelen soru bu oldu , saglık durumumuzun kotu olmadıgını varsayımı altında bunu dusundum. Dıger turlu bır durumu konusmaya gerek yok. Motoru calarlar ıstanbulda olay yerınden ayrılsak bana oyle gelıyor. Bununla ılgılı ne dusunuyorsunuz?
    Sorunun cevabı, evet çalarlar.
    Ufak bi örnek vereyim. Allah göstermesin kaza yaptınız, resmi olarak haklısınız ama ambulansa bindiniz,hastaneye gittiniz. Trafik polisi olay yerine gelir ve kulakdan duyduğunu yazar rapora... Ben buna bizzat şahidim başıma geldi haklıyken haksız duruma sokarlar seni tutanakda. Rapor tutuldukdan sonra düzeltme olmaz mahkemeye başvurman gerekiyormuş... Olay yerinde kamera yoksa bizim gibi cepten ödersin. Öyle bir hale gelmişiz ki öncd yakını sonra ambulansı arıyoruz. Dikkat etmek lazım.

Motosikleti
    Tekrardan Herkese Merhaba;

Öncelikle temennileriniz içi çok teşekkür ederim.Bu konuda genel bir açıklama yazma gereği duydum.

Kaza gerçekleştikten sonra hemen tanıdık arkadaşlarımı aradım yakında oldukları için 5 dakika içinde sağolsun geldiler.Çevredki esnaf zaten ben yerden bir kaç dakika kalkamayınca ambulansa haber vermişler.Bende yerden kalkınca direk polisi aradım.Ambulans geldiğinde kendimi iyi hissettiğimden ambulansa binmedim,ki bu çok aptalca oldu.Daha sonra trafik ekibi geldi kask kameramdan görüntüyü izletmeme rağmen bana karşı taraf kaçtığı için tutunak tutmayacakalrını söylediler.Karakola gittim ve karşıdaki yaratıktan davacı ve şikayetçi oldum.Pazartesi günüde karakola kamera görüntüsünü teslim ettim.(Yürümeye dermanım olmadı halde.) Daha sonra karşı tarafın sigortası ile iletişime geçtim.Karşıdaki yaratık ifadesinde aynen şunu söylemiş 'şeridimde normal seyir hızında iken ters şeride girerek aracıma çarptı aracımda hasar yok şikayetçi ve davacıyım'.

Sonra bir buçuk aylık uğraşlar sonucu sigortadan motorum onarıma girdi.Ama bu süreç beni acayip yıprattı.Karşı tarafın telefonu ev adresi vs.elimde olmasına rağmen sakince bekledim.Davada bitti gitti artık.Bundan sonra allaha havale ettim uğraşmayacam yoksa en iyi ihtimal sakat bırakırım insan müsvettesini.

Sabah sabah sinirim kalktı bak gene

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    5-6 sene önceydi hatırladığım kadrıyla. Boğaziçi köprü çıkışında durmuş motorun çantasından bişiy çıkarmaya çalışıyordum. Bi anda gişeden çıkıp sağdan ilerleyen fazer'a kartalın biri 3-4 şerit birden sağa kontrolsüz gelerek yandan patlattı. Fazer da ben yaşlarda bi arkadaş ve sanırım eşi vardı. Koştuk hemen yardıma. Savruldular tabi. Fazer daki arkadaşın montunun içinden kolundan kan geliyordu. O anda en kötüsü biri motorun önünde biri arka tarafında yerde uzanıyordu. Yüz üstü olduklarından birbirlerini göremiyorlardı. Orada inanın en büyük ihtiyaçları ambulans doktor falan değil, birbirlerinden haberdar olma isteğiydi. Tabi kasklara müdahale ettirmeden kimseye ayrı ayrı ikisiyle de konuşa konuşa iyi olduklarına ikna ettik. Hemen geldi sağolsun ambulans. Arkadaşın telefonundan aldığım numarayla abisini falan aradım gidecekleri hastaneyi söyledim. 3-5 dk kada zaten hemen ambulansa bindirip götürdüler. Öyle tanıdık falan gelecek motora göz kulak olacak işleri her zaman zor. O ara arkadaş sağolsun, abi motoru ortada bırakma sana emanet diyince, yapacak bir şey yok kaldım başında. Ama inanın iyi ki kalmışım. Bırakın çalınma riskini, o ara çekici geldi, 2 tane tip konuşuyolar nası alacaz bunu arabaya falan . ben diğer taraftayken bi baktım çekiciden halat uzatmış yerdeki motorun sağına soluna sarıyo. ÇEke çeke sürükleye sürükleye alacak manyak herif motoru yukarı kadar. O ara baktım motora lastiğinden vurmuş herhalde, gözle görünür karenaj hasarından başka bir şey yok. O da bir kaç karenaj da. Kız gibi motor yani. Bu ayılar halatla çekerse 3-4 bin üste zarar gelmesi işten değil. bi arkadaşla birlikte hemen kovaladık motorun etrafından bu tipleri. KAldırıp boşa aldık ite ite çekiciye çıkardık. Arkasına kasadaki battaniye gibi bişiyleri koyup ön tarafa yan olarak bağlattık. Tabi anahtarını falan çekici ekibine polis eşliğinde teslim edip çekici plakasını falan da fotoğraflayıp gönderdik. Bu arada kartaldaki yavşakların önümüze atladı falan beyanlarını da hiç anlatmıyorum bile. Biz görmesek gelen polis aynen orada kalan bu heriflerin beyanıya raporu dolduracaklardı. Bırak kanundan adaletten, Allah tan korkusu yok ki **nelerin.

Vel hasılı kelam, önce can ama sonra da canan. Kendinizdeyseniz motoru kimse yoksa bi motorcuya emanet edin. Telefonunu alın, bi yakınınıza telefon ettirin. siz Ambulansla giderken gelip motoru teslim alsınlar. Her türlü dertli işler. Geçmiş olsun arkadaşa...
    Metehan07-70 ve zapalka bunu beğendiler.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Duruma bağlı aksiyon almak gerekiyor. Tüm şartları düşünüp bir hayali olay yazıyorum. Kaza oldu,sağlık durumumuz iyi,ambulansı çağırmışlar ve gelmiş fakat polis yok tanıdıklar ulaşamamışlar olay yerine. Binicek miyiz ambulansa ? Veya polis gelmiş tanıdıklar gelemiyor, ambulansida gördük ilerde 2 dkk ya olay yerinde. Burda motoru polise emanet edip biniyor muyuz?

Ben hala güvenemiyorum motoru bırakıp gitmeye. Yani ambulansa binmek olay yerinde motora birakip gitme işi bir türlü içime sinmiyor. Yazık guvenim kalmamış etrafa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-6 sene önceydi hatırladığım kadrıyla. Boğaziçi köprü çıkışında durmuş motorun çantasından bişiy çıkarmaya çalışıyordum. Bi anda gişeden çıkıp sağdan ilerleyen fazer'a kartalın biri 3-4 şerit birden sağa kontrolsüz gelerek yandan patlattı. Fazer da ben yaşlarda bi arkadaş ve sanırım eşi vardı. Koştuk hemen yardıma. Savruldular tabi. Fazer daki arkadaşın montunun içinden kolundan kan geliyordu. O anda en kötüsü biri motorun önünde biri arka tarafında yerde uzanıyordu. Yüz üstü olduklarından birbirlerini göremiyorlardı. Orada inanın en büyük ihtiyaçları ambulans doktor falan değil, birbirlerinden haberdar olma isteğiydi. Tabi kasklara müdahale ettirmeden kimseye ayrı ayrı ikisiyle de konuşa konuşa iyi olduklarına ikna ettik. Hemen geldi sağolsun ambulans. Arkadaşın telefonundan aldığım numarayla abisini falan aradım gidecekleri hastaneyi söyledim. 3-5 dk kada zaten hemen ambulansa bindirip götürdüler. Öyle tanıdık falan gelecek motora göz kulak olacak işleri her zaman zor. O ara arkadaş sağolsun, abi motoru ortada bırakma sana emanet diyince, yapacak bir şey yok kaldım başında. Ama inanın iyi ki kalmışım. Bırakın çalınma riskini, o ara çekici geldi, 2 tane tip konuşuyolar nası alacaz bunu arabaya falan . ben diğer taraftayken bi baktım çekiciden halat uzatmış yerdeki motorun sağına soluna sarıyo. ÇEke çeke sürükleye sürükleye alacak manyak herif motoru yukarı kadar. O ara baktım motora lastiğinden vurmuş herhalde, gözle görünür karenaj hasarından başka bir şey yok. O da bir kaç karenaj da. Kız gibi motor yani. Bu ayılar halatla çekerse 3-4 bin üste zarar gelmesi işten değil. bi arkadaşla birlikte hemen kovaladık motorun etrafından bu tipleri. KAldırıp boşa aldık ite ite çekiciye çıkardık. Arkasına kasadaki battaniye gibi bişiyleri koyup ön tarafa yan olarak bağlattık. Tabi anahtarını falan çekici ekibine polis eşliğinde teslim edip çekici plakasını falan da fotoğraflayıp gönderdik. Bu arada kartaldaki yavşakların önümüze atladı falan beyanlarını da hiç anlatmıyorum bile. Biz görmesek gelen polis aynen orada kalan bu heriflerin beyanıya raporu dolduracaklardı. Bırak kanundan adaletten, Allah tan korkusu yok ki **nelerin.

Vel hasılı kelam, önce can ama sonra da canan. Kendinizdeyseniz motoru kimse yoksa bi motorcuya emanet edin. Telefonunu alın, bi yakınınıza telefon ettirin. siz Ambulansla giderken gelip motoru teslim alsınlar. Her türlü dertli işler. Geçmiş olsun arkadaşa...
    Evet çok güzel tam düşündüğüm kötü senaryo birbir gerçekleşmiş.

Maalesef bu yüzden bırakıp gitme meselesi "eğer sağlık durumumuz uygunsa" benim içime sinmiyor. Konu önemli, yarın öbürgün başımıza gelirse ne yapmam gerektiği ile ilgili acil durum planlarim olsun istiyorum. A B C planları çünkü her durum aynı plan uygulanamaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

birde kazalarda ekıpmanımızda hasar goruyor, malum cok yuksek rakamlar tutuyor ekıpmanlar. soyle bır hesap cıkartayım, ıyı marka derı mont 700-800 euro + ıyı kask 600 euro + cızme 350-400 euro + kot 100 euro + sırtılık dızlık eldıven gogus koruam bel koruma 500 euro + varsa kamera 500 euro topla gel yaklasık 3000 euro ( üst seviyelerden hesapladım ) ee bugun kı kurdan 12.000 tl yapıyor yanı cok yuksek bır rakam.

motor + ekıpman , ne olacak sımdı bızım hasarımız?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)