Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buzda kaza yaptim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    arkadaslar bugun buz sebebiyle kaza yaptım hergün gectigim ve kullandigim yol guzergahinda olan bir virajda olay basıma geldi biliyosunuzki ankarada sıcaklik suan -10,-15 derecelerde normalde motosikletimi pek cıkarmaya niyetim yoktu abimin arabami istemesi uzerine arabayi evde birakip motorla okula gittim.
    okuldan sonra işe geciyordum ve köprünun altinda bulunan bir virajın ortasinda birden motosikletim kaydi(ankara mamakta oturanlar bilir mamak köprunun altindaki viraj ) ve motosiklet arkayi biraktı düştüm 10-15 metre yerde suruklendikten sonra anca durabildim motorda biraz ilerde durdu ne oldugunu anlamaya calisirken arkamdan gelen bir belediye aracindakiler yardım etti sağolsunlar hemen yoldan cekildim motoru incelerken ayni yerde 3-4 araba daha kaydi biride kaldirima bindirdi gizli buz dedigimiz olaya denk gelmistim. Kaza esnasında arka sol sinyalim kırıldi desem yalan olur resmen erimis durumda 😊 ,gostergeyi tutan üst tablada kırıldi (neden kirildi anlamadım gosterge sapa saglam catlak bile yok ama demir kırildı) ,göstergenin cami yerinden ciktı (sadece cikmis kirik yok) depoda ufak cizikler var,koruma demiri cizildi birde kutumun kilidi kirildi,motorun sagi soluda camur oldu.
    benim tek hatam sanırim viraja normal günde girdigim gibi girmek oldu
    burdan cıkrdigim ders ise kisin buzlu havalarda kesinlikle viraja olabildigince dik girmem gerektigi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

bu arada gece motorun kazali resimlerini yuklerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeş.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    saol kardesim

FCMONSTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT750C
    Çok geçmiş olsun

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Geçmiş olsun biraderim, çok mecbur değilsek eğer kullanmamak lazım bu havalarda, yağmura çamura dikkat etsekte gizli buzlanma denilen meret çok sıkıntılı.

Tekrar geçmiş olsun cana bir şey olmasın.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin normal kar veya buzda sıkinti olmuyor buzu göruyorsun ve ona gore suruyosun ama gizli buz adi üstünde belli olmuyor

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Gecmis olsun oncellikle o hava sartlarinda cok dikkatli olmak lazim.. buzun sucu yok bence ��

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Böyle havalarda kullanmamak en iyisi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler