Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Araca çarpıp üzerinden uçtum. bir kaç sorum olucak yardımcı olur musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    RT 125'im ile sabah 7'de ana yoldan işe giderken ara yoldan bir aracın beni görmeyip önüme atlaması sonucu kaza yaptım :( aracın şoför kapısının biraz önünden çarpıp ön kaputun üzerinden uçup topraklı bir yere çakıldım :( doktor 3 gün rapor verdi Yürüyemiyorum yatıyorum evde :( bir kaç sorum olacaktı. Şimdi benim motorun muayenesi baya bir geçmişti bir de sigortam bitmişti. Ne gibi sorunlar açar başıma? Raporda araç sürücüsü hatalı sayılacak büyük ihtimalle. Ama yüz de simi ne varmış bekli %25 bana verebilirlermiş.

(Neden siye sorduğumda kavşakta yavaşlaman gerekirdi dediler ama 30-40 gidiyordum daha ne kadar yavaş olucam anlamadım)

Motorun ön amortisörler falan gitti :( artık ailem motor kullandirmaz bu saaten sonra
    :( acayip canım sıkkın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Cok gecmis olsun olayin sicakligi ile karsi cikarlar biraz sogusun olaylar izin verin😊Sigorta mevzuu sikinti arabanin masrafi size kalicak simdi sanirim.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Muayeniz ve sigortanız yoksa iki tarafın hasarınıda karsılarsınız ve %100 hatalı sayılırsınız

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Kazanın oluşmasın da %100 karşı taraf hatalı olmasına rağmen sigortam ve muayenem olmadığı için ben suçlu çıkıcam yani :( hastaneden sonra karakola gittim babamla zar zor yürüyerek şikayetçi misin diye sordular bende yok diyecektim ama sonradan şikayetçiyim dedim. İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemedim şimdi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Üzülemedim açıkcası ,bizde günü gününe ödüyoruz haracımızı ,sen vermedin sonucunu gördün.İttirirler bir kaç binlira 5 senelik sigorta ve vergiyi ödersin aklın başına gelir.
    muhahha306 ve maktama bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmiş olsun.
    Bir avukata danışmanda fayda var.
    Burada sana ancak bu güne kadar tanık olduğumuz olaylardan bildiğimiz kadar yardım edebiliriz.

Sigortan olsaydı çok fazla dert olmazdı ama bu durumda maddi açıdan oldukça külfetli bir süreç seni bekliyor.
    Karşı taraf kaskolu ise kasko aracı yaptırır ve parayı tahsil için sana dava açar.
    Eğer kasko yoksa bu kez araç sahibi dava açacaktır.
    Her iki durumda aracın masraflarına ek olarak mahkeme ve avukat masraflarını karşılamak zorunda kalacaksın.
    Dediğim gibi bir avukata danış ve belirttiğim olasılığa karşı araç sahibiyle anlaşma yoluna gitme seçeneğini de göz önünde bulundur.
    Böylece araç tamir masrafları ve cezalarla kurtarabilirsin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Abi niye öyle diyorsun şimdi ya :( bizim arka lastikten bulması zor onu uygun fiyata bir tane bulup değiştirip sonra sigortayı yaptırıp sonra da muayeneye gidecektim zaten. Neyse haklısın banada ders oldu.

Peki bu kaza tespit tutanağını yapan polisler kazayı görüp hatalının araç olduğunu gördükleri halde sistemden benim sigorta ve muayenemin olmadığını görür görmez direk bütün suçu otomatikman bana mı yıkıyorlar yani? Dediklerinizden tam olarak bunu anladım.

Bir de ben şimdi şikayetçiyim dedim dediğim için avukat parası falan da mı çıkacak otomatikman? Demesem daha mı iyiydi? Şikayetimi geri alıyım mı? Uzlaşma yoluna giderim dedim belki avukata gerek kalmadan anlaşırız.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Şimdi hocam varsayalım kusurlu seni buldu sigorta , dolayısıyla senin sigortanın karşı tarafın masraflarını yaptırması gerekicek ama gel gelelim sigortan yok dolayısıyla parası senden çıkacak 5 10 bin hasarsa cebinden karşılıycaksın . Bu basit allah korumuş . Bir yayaya çarpıp sakat kalmasına sebep olsanız 300 400 milyar parayı siz c ebinizden ödeyeceksiniz . Bende ilk kez motor aldım hiç bir bilgim yoktu 2.300 civarı motoru aldım 1000tl direk sigortasına verdim eşşek değiliz bizde . Sigorta fiyatlarının yüksek olmasının sebebide bu . Çoğu gençler size demiyorum 1000 liraya motor alıyor gidiyor bmwye mercedese bir dalıyor 15 20 bin hasar kaydı hop sonraki dönem masumların canı yanıyor zam geliyor
    blue4XL bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Valla o kadar çok kızdınız, o kadar çok laf söylediniz ki kendimden utandım :( hatamı kabul ediyorum hepiniz haklısınız ama araç sürücüsünün yola dikkatli bakmadan yola atlaması yüzünden oluşmuş bu kazada hiç mi suçu olmayacak?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    valla %100 karşı taraf suçlu ise size sigorta cezası dışında bir ceza geleceğini sanmıyorum. Bir arkadaşım ehliyeti yok iken kaza yapmıştı. %100 karşı taraf hatalı olduğu için kendi cebinden sadece 1684 tl ehliyetsizlik cezası çıktı.
    polo34 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Allah razı olsun olumlu bir şeyler söyleyen bir siz oldunuz. Allahtan ehliyetim var. Oda olmasaydı zaten forumdakiler büyük ihtimalle beni bulup döverlerdi...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    ferariye çarpmadıysanız orta sınıf bi aracın lastik üstü kaportasını çizdiniz veya göçertiniz tamirata 300 500 sana kitlerlerse sıfır değişse bile ki sanmıyorum öldürmez ayrıca karşı taraf konpile süçlüysa muyane ve sgortasız olduğunuz için ceza yersiniz öyle bir dünya yok direk size kitlemezler şikayet konusu adam sizi öldürmeye teşebüs ettiği için ve yaralamalı kazaolduğu için hastane masraflarınıza sgortası ödemesi için gerekli olanı yapmışsınız şikayetçi olmuşsunuz takiben araştırın prosüdür nedir veya şahısa ulaş uzlaşmaya çalış tutanakta süçlü sensin malum motorumun masrafını yaptır + kakoldaki şikayetimden vaz geçim sende bende yolumuza işimize bakalım uzamasın de uzlaşırsan ne ala uzlaşmasan en kötüleri yukarda belirtim sonrası tecrübelerini buralara aktar net bilgi edinelim geçmiş olsun
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    henüz yok
    Çok geçmiş olsun

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ben olsam kazadan hemen sonra sigortamı yaptırırdım ,
    TÜRK MÜYÜM ACABA ?
    Geçmiş olsun, avukata danışmakta fayda var , buradan pek doğru sonuca ulaşabileceğini zannetmiyorum.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun ama muayene ve sigorta yaptirmamak nedir ?
    Sen zaten bütün olumsuzlukları otomatikman göze almışsin. Dua et carptigin araç sahibi insaflı ciksin

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferariye çarpmadıysanız orta sınıf bi aracın lastik üstü kaportasını çizdiniz veya göçertiniz tamirata 300 500 sana kitlerlerse sıfır değişse bile ki sanmıyorum öldürmez ayrıca karşı taraf konpile süçlüysa muyane ve sgortasız olduğunuz için ceza yersiniz öyle bir dünya yok direk size kitlemezler şikayet konusu adam sizi öldürmeye teşebüs ettiği için ve yaralamalı kazaolduğu için hastane masraflarınıza sgortası ödemesi için gerekli olanı yapmışsınız şikayetçi olmuşsunuz takiben araştırın prosüdür nedir veya şahısa ulaş uzlaşmaya çalış tutanakta süçlü sensin malum motorumun masrafını yaptır + kakoldaki şikayetimden vaz geçim sende bende yolumuza işimize bakalım uzamasın de uzlaşırsan ne ala uzlaşmasan en kötüleri yukarda belirtim sonrası tecrübelerini buralara aktar net bilgi edinelim geçmiş olsun
    Hocam Allah razı olsun yardımcı olabilecek bir şekilde yorum yaptığınız için. Normalde motosikletliler birbirlerine genel olarak yardım ederler ama neden böyle yıkıcı eleştiri yapıyorlar sürekli anlamadım. Haa tamam hatalıyım bunu kabul ediyorum ama aynı zamanda buradaki motosiklet kullanan insanlardan yardım almak, bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

Ha şunu da geçtim ben artık. Cezası neyse parası neyse öderim. Şu anda sol ayağımın üzerine basamiyorum. Dahada kötüsü sağ diz kapağımın alt tarafı hala şiş. Dizimi tam olarak bükemiyorum. İyileşiyim çalışır öderim yeterki sakat kalmayım. Bana kızan arkadaşlar ben sakat kalırsam bunun sorumlusuda mı ben olucam anlayabilmiş değilim. Yol benim 30 40 km ile yavaş bir şekilde gidiyorum beni görmeyen dikkatsiz bir şoför yüzünden sakat kalıcam. Muayene ve sigorta yaptırmamanın yanlış bir şey olduğunu bende biliyorum ama inanın trafik kurallarına belki sizden daha iyi uyuyorumdur!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Bu arada geçmiş olsun dileklerini yollayan herkese teşekkür ederim. Kimsenin başına gelmesin böyle şeyler. Canım çok acıdı. Acıdan yerde kıvrandım ambulans gelene kadar. Cidden zormuş. Kafamda kaskım olmasaydı şu anda çok daha kötü olabilirdim. Ls 2 kapalı kaskım vardı kafamda. Sahibindenden ne zamandır ikinci el bir dizlik arıyordum almak için ama alamadan kaza oldu işte :( keşke dizliğimde olsaydı şu anda dizim böyle olmazdı belki.

Motosikleti yeni kullanacak arkadaşlara tavsiyem. Kaskınız olmadan sakın ama sakın yola çıkmayın. Diğer ekipmanlarınızı da kesinlikle tamamlayın. Ben kaza yapmam bilinçli kullanıcıyım yavaş yavaş giderim her yere diyerek bu yola çıktım 4 üncü ayımda havada uçup yere çakıldım. Haa benim hatam değildi ama ekipmanlarım tam olsaydı belki bu kadar hasar almış olmazdım. Bugün belki bu yazıyı yazamıyor da bu bilgi ve tecrübe mi aktaramıyor da olabilirdim. Kendinize dikkat edin hayata bir daha gelmiyoruz maalesef...
    Her şeyin başı sağlık ama aynı zamanda sigorta ve muayenenizide yaptırın kesin. Abilerin dediği gibi bir ferrariye çarpsaydım ve tamamen ben kusurlu olsaydım çok büyük bir maliyet ile karşı karşıya gelebilirdim.
    blue4XL bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı zago06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Allah razı olsun yardımcı olabilecek bir şekilde yorum yaptığınız için. Normalde motosikletliler birbirlerine genel olarak yardım ederler ama neden böyle yıkıcı eleştiri yapıyorlar sürekli anlamadım. Haa tamam hatalıyım bunu kabul ediyorum ama aynı zamanda buradaki motosiklet kullanan insanlardan yardım almak, bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

Ha şunu da geçtim ben artık. Cezası neyse parası neyse öderim. Şu anda sol ayağımın üzerine basamiyorum. Dahada kötüsü sağ diz kapağımın alt tarafı hala şiş. Dizimi tam olarak bükemiyorum. İyileşiyim çalışır öderim yeterki sakat kalmayım. Bana kızan arkadaşlar ben sakat kalırsam bunun sorumlusuda mı ben olucam anlayabilmiş değilim. Yol benim 30 40 km ile yavaş bir şekilde gidiyorum beni görmeyen dikkatsiz bir şoför yüzünden sakat kalıcam. Muayene ve sigorta yaptırmamanın yanlış bir şey olduğunu bende biliyorum ama inanın trafik kurallarına belki sizden daha iyi uyuyorumdur!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Bu arada geçmiş olsun dileklerini yollayan herkese teşekkür ederim. Kimsenin başına gelmesin böyle şeyler. Canım çok acıdı. Acıdan yerde kıvrandım ambulans gelene kadar. Cidden zormuş. Kafamda kaskım olmasaydı şu anda çok daha kötü olabilirdim. Ls 2 kapalı kaskım vardı kafamda. Sahibindenden ne zamandır ikinci el bir dizlik arıyordum almak için ama alamadan kaza oldu işte :( keşke dizliğimde olsaydı şu anda dizim böyle olmazdı belki.

Motosikleti yeni kullanacak arkadaşlara tavsiyem. Kaskınız olmadan sakın ama sakın yola çıkmayın. Diğer ekipmanlarınızı da kesinlikle tamamlayın. Ben kaza yapmam bilinçli kullanıcıyım yavaş yavaş giderim her yere diyerek bu yola çıktım 4 üncü ayımda havada uçup yere çakıldım. Haa benim hatam değildi ama ekipmanlarım tam olsaydı belki bu kadar hasar almış olmazdım. Bugün belki bu yazıyı yazamıyor da bu bilgi ve tecrübe mi aktaramıyor da olabilirdim. Kendinize dikkat edin hayata bir daha gelmiyoruz maalesef...
    Her şeyin başı sağlık ama aynı zamanda sigorta ve muayenenizide yaptırın kesin. Abilerin dediği gibi bir ferrariye çarpsaydım ve tamamen ben kusurlu olsaydım çok büyük bir maliyet ile karşı karşıya gelebilirdim.
    Şimdi gelelim sözde hani şu motorcular kardeş mevzusuna %10 eyw ama %90 her nane mevcut kendisi para vermiş içine oturmuş sen vermeyince biz kerizmiyiz efendim efendi efendi iza et herkes biliyor imkanlar olanaglar herkeste aynı deyil herkes rüya gibi hayat yaşamk istemez mi kardeşiz ya motor satarken bin bir kelek mevcut düşüncesini istersin yalan dolan kimse doğarken insanlık belgesiyle dünyaya doğmuyor durust namuslu şerefli insan olabilmek her kula nasip olmaz yani %90 için küliyen yalan sende diz kapağında şişlik için hastanede iyice baktırmadıysan randevü alıp ortapedi görün tetbiri elden bırakma kaza yaptığın şahsa ulaşmayı uzlaşmayıda dene nasipse sorunsuz geçer umarım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    MeNGuC teşekkür ederim. Biraz kendime geliyim ağrı geçmezse gidicem.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Geçenlerde kanun hükmünde kararname çıkmıştı. Adam mı kadın mı ne tam bilmiyorum birisi genç bir çocuğa çarpıyor kavşakta. Genç çocuğun ehliyeti falan yok, normalde yaygın olarak bilinen karar ehliyetsiz ise kusur ondadır. Ama bu mahkeme ehliyetsiz olmanın bu kazada bir kusur olmadığını, ehliyeti olan bir kişinin bile o pozisyondan kurtulamayacağı kararını verdiği için araç sürücüsü %100 kusurlu bulunmuştu. Tavsiyem bu karar ile bağ kurmasını sağlayacak bir avukat bulman. Gerisini ona bırakman. Geçmiş olsun.
    Erhan Tosun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)