Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kawasaki kaza..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Gecmis olsun umarim kisa surede eski sagligina kavusursun.
    Depape bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim ki biraz bgun yorumu değil yarının yorumu olacak,

Bugün için geçmiş olsun Allah beterinden saklasin cana geleceğine mala gelmis.

Sende babamın yatı var tayfasından mısın bilmiyorum öyle isen ver servis yapsin, onlarda ekmek kazansın sen gitmez sen ben gitmez isem ne olacak o servisler.. babanın yatı yok ise zaten ayağın kırık iki ay motor kulanamzsin bulabildigin parçaları ver ebay veya alibadan parçaları iki aya iki kez gelir.bulmadiklarinida servisten işte. Maliyetin yarı yarıya düşer
    Teiekkür ederim. Motoru kendi alın terimle aldım ve tamirini de yine alın terimle yaptırıcam. Dediklerinin hepsini yaptım fakat bu modelin grnaj takımını hiçbir yerde bulamadım. Özel servis tanıdığım var ona da attım fotoğrafları 2 gün bekletti fiyat bile çıkaramadı. Motor 2016 kasa henüz 2 aylıks daha parçaları yaygınlaşmamış sanırım. Bende yetkili servise yaptırıyorum ama olsun orijinal parçalar takılcak içim rahat binicem daha yeni aldım uzun süre kullanmak istiyorum kafam rahat olsun çok seviyorum motorumu. Tavsiye için de teşekkürler bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide arkadaslar hepinizin aklinizda olsun donus varsa yol ayirimi varsa oraya aniden donen olabilir.u donusu mesafesi varsa park halinden cikip aniden u donusu yapan olur. Manzara olur adam zink durur. Her zaman en kotu ihtimali dusunup surun.illa ki bunlar oluyor. Hiziniz yuksekse ondekiyle mesafeyi daha da acin cunku cok degisik adamlar var yollarda. Isiklarda duracakken arabalarin arkasinda durmayin mumkunse.varsa araya girin one dogru ilerleyin duramayan olursa size carpma riski azalir.bide sunu merak ediyorum bu kawasaki de parcalarin ne kadar surede gelecekmis servisten memnun kalir misin bunlarida bizimle paylasabilir misin.tekrar cok gecmis olsun
    Teşekkür ederim. Motor 2016 model olduğu için bazı parçalar yurt dışından geliyormuş stokta yokmuş. Tahminimce 1 haftaya yapılır motorum. Servisin ilgisinden memnunum şimdilik. Parçaların geliş fiyatlarını vs gösterdiler gerçekten onlara da pahalıya geliyor herhangi bir art niyet sezmedim. Zaten parçaların honda ve yamahaya göre daha pahalı olduğunu bilierek almıştım o yüzden kimseye kızamıyorm Motoru teslim alınca son durumu yazarım.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    https://www.facebook.com/Motocolours-591823034272255/ Buraya bir bak istersen, boyada tercih edebilirsin

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun motoru boşver senin durumun ne olacak motr her zaman alınır ama ya diz kapağın daha büyük hasar alsaydı
    Teşekkür ederim. Sanırım iyileşmem 2-3 hafta daha sürer. İlk defa biyerim kırıldı bu kadar sıkıntılı bir süreç olduğunu bilmiyordum. Allah kimseye çektirmesin. Yatıp kalkıp dizime bir şey olmamasına şükrediyorum aylarca iyileşmiyor süründürüyor insanı bildiğim kadarıyla. Verilmiş sadakam varmış yine de ucuz atlattım.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun kardeşim .
    Usta olduğumu düşünmüyorum ,Sadece aklımda daima bir b planı var oluyor.

Anlık yolun sahnesini hafızamda çizip , bir kaçış yolu"şu anda kavşakta bir araba çıksa ne yaparım" ı planlamaya çalışıyorum. Önde duran ani araç için ise daima fren mesafesi bırakıyorum arada. Durmak yerine yanından geçmek ve durabilmek,daha doğru bir karar sanırım. Bu arada kendimi şehir trafiğinde GÖRÜNMEZ var sayarak hareket ediyorum. Bu da bir çok koşulda dikkatli davranmamı gerektiriyor. Çarptığın arabanın resmi yok herhalde ?
    Depape bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300 KRT ABS
    Teşekkür ederim. Söylediklerinizin hepsine dikkat eden biriyim ama her gün 2 defa aynı yolu kullana kullana gereksiz bir özgüven oluştu sanırım. Son günlerde özellikle sabah iş gidişi hep normalden hızlı gitmeye başlamıştım nasılsa yol boş ezbere biliyorum diye. Sonra patladım tabii Arabanın fotoğrafı yok malesef.

Motosikleti
    4. motor Honda
    geçmiş olsun çok çok ucuz atlatmışsın, mala gelsin cana gelmesin gerçi ikisine de gelmesin ama olan oluyor işte.

kaza yerinin fotoğrafları elinde dursaydı bir gün motoru satmaya karar verirsen lazım olucak.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Geçmiş olsun..
    2 gün önce bende anlık bir durum değerlendirmesi ile fren yerine gaza yüklenerek sıyrılıp kaçmayı denemiş ve başarılı olmuştum.
    Kafamdan geçenler;
    Frenleme yapsam ABS var motor durmayacak ve soldan beni sıkıştırmaya devam eden araç üzerime çıkacak,
    Sağımda bariyer var kaçacak yer yok,
    tek alternatif ani hızlanma ile sıyrılma çabası.
    Nitekim 133km ile aracın ön sağ tamponunun tozunu dizimle alarak sıyrıldım.

Frenler NŞA iken motoru durdurmak içindir.
    Tehlike anında frenler %98 olasılıkla durumu daha kötü hale sokar.

Manevra ilk tercih olmalıdır.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Bizim gibi doğu bloğu ülkelerde herşey daha sık olabilir.
    daha geçen hafta sol şeritte frenleri kitleyip durdu biri , arka kontrol arkamdaki yakın herşey anlık.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    5 BİN LİRA HASAR MI ÇIKTI YUHHHH

Alıntı Depape adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gözüm gibi baktığım motorumla geçen hafta kaza yaptım. önümdeki araç ışık yeşilden sarıya döner dönmez ani fren yaptı. Sabah 7:30 yol bomboş bu arada. Aklı düzgün çalışan biri geçeceği için fren yaptığını görünce şok oldum. Rosso2 ve abs ye rağmen arabaya sol arkadan çarptım. Kaskım ve montum vardı ama dizlik ve ayakkabı günlük kıyafetlerdi. Ayağımda 2 tane kırık var. Dizimde büyük şans sonucu sadece ezilme. Motora da yetkili servis 5 bin TL hasar çıkardı. Arkadan vurduğum için suç bende tabi. Kaza sonrası fotoğrafları yüklüyorum. Aman dikkat edin gözünüzü seveyim. Acemi ve aklı normal çalışmayan çok insan var..

Motorda far, kafa ve sağ grenaj, sağ arka fren pedalı koptu (ayak o an kırıldı sanırım), sağ sinyal kırık vs. bunlar değişecek. Ama arabanın görüntüsü daha vahimdi motorun yanında. Arabaya ve motora bakanlar bu kawasaki neymiş yahu arabayı dağıtmış vb şeyler dediler ama tabi bana giren girdi orası ayrı konu

Benim hatalarıma gelince. Her gün kullandığım yol olduğu için oluşan özgüven, dalgınlık ve biraz hız. Daha yavaş gidebilirdim.

Bu arada tecrübeli arkadaşlarıma bir sorum olacak. Bu tip durumlarda fren değilde gazı kapatıp kontra vermeye çalışmak daha güvenli olmaz mı ? Yani önünüzdeki araç ani fren yaptığında ve sağ veya sol şerit boşsa. Ne dersiniz ?

http://i.hizliresim.com/GzLQRr.jpg

http://i.hizliresim.com/y4b85k.jpg

http://i.hizliresim.com/6n37P0.jpg

Bizim burda iki güne bir hep denk geliyor bana ana yolda sağ şeritte seyir halindeyken yan yolda ki araç sürücüsüde beni görmesine rağmen yinede yola çıkıyor. Firenleme yapıyorum duramıyorum orta çizgiye kırıyorum gazlıyorum mecburen. Yan yoldan çıkan araçlara alıştım desem yeridir. Önceleri tepki gösteriyordum aracı durduruyordum körmüsün . ... diyordum. Kusura bakma diyende oldu. Başka türlü konuşanda. Kısacası kendi çözümünüzü kendiniz bulun yoksa haklı olsanız bile zarar gören siz olursunuz

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Cok gecmis olsun en azindan sizde ciddi bir sey olmamasi teselliniz olsun. Denildigi gibi bunlar hep tecrube. Kazaniz ve hasar durumu ilk kazama benziyor, ben minibuse carpmistim. 5 bin tl yuksek bir rakam cikmis gercekten tabi goz karari baktim ben. Her seyi orjinaliyle degistirmenize gerek yok, servisler biraz ne koparilsak kar mantigiyla sifir gibi teslim etmek isterler. Ustayla bir inceleyin, duzeltilebilecek, kapatilabilecek yerleri, elzem olmayanlari duzelttirin yeter bence. Ufak tefek cizikleri de cok dert etmeyin motorunuz hala cok guzel . Tekrar gecmis olsun.

Edit: Konu bayagi eskiymis ya simdi farkettim :D

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Hocam 2 yıla göre zx10r fazla değil mi ki ya bilemedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Parçaları çıkma veya sıfır aldıktan sonra kendin de yapabilirsin o kadar zor değil

Makina ninja300 konu geçen senenin konusu.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)