Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2015 model 600rr 2200 km pert oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

evet arkadaşlar 12.03.2016 günü kasap otomobil sürücüsüne denk geldim. her ikimizde ( otomobil karsı taraftan geliyor ) ana yoldan giderken kavsakta durmayıp yoluma çıkıyor ve ( araç ön sol ön farı motosiklet sol far çarpma yeri ) kazaya sebebiyet veriyor. otomobil sürücüsüne dur tabelası var. kaza raporunda otomobil sürücüsüne 57/1a kavşaklara gelirken kavşak şartlarına uyacak şekilde yavaşlamamak geçiş hakkı olan araca ilk geçiş hakkını vermemek ve 47/1c trafik işaret levhaları ve cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususları uymamak, banada 52/1a aracın hızını kavşaklara yaklaşırken dönemeçlere girerken ..... yapım ve onarım alanlarına girerken azaltmamak kaza raporunda bu şekilde yazıyor. otomobile 1 asli 1 tali kusur banada 1 tali kusur vermisler. ancak bana verilen kusurda yerde fren izi yok trafikçiler beni görmedi nasıl hızlı kavşağa girdiğimi tespit etmişler anlamış değilim. ayrıca olayı mobese görüyor ancak ben ters istikamatte olduğum için beni çekmiyor. aracın net bir şekilde kavşağa ğirerken bırakın durmasını yavaşlamadığını bile gösteriyor, kaza raporuna cd çözüm tutanağınıda eklettim. trabzon honda servise motosikletin 30.000 küsür bin tllik hasarın olduğu ve pert olacağını söyledi. benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? ayrıca ben devlet memumuruyum. 10 gün iş görememezlik raporum var. ( sol omuz bel sağ dizde ciddi ezikler var ama aynı gün taburcu ettiler ) konu adli vaka olarak yaralamalı trafik kazası olarak değerlendirildi trafik sigortasından yada şahıstan maddi manevi tazminat açmayı düşünüyorum mümkün müdür ? forumlarda yaptığım araştırmalara göre bana bana % 25 kusur çıkartırlarmıs buda benim motosikletin değerinin %75 kadarını alabilirmişim. ne yapmam lazım sıfır sayılacak bi motorun durduk yere 7-8 bin tl zarar ettircekler bana cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun. Fotograf varsa merak ettim. Digerleri hakkinda bilgim yok.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Size değerin 75ini öderler. Tazminatı da sigortadan alırsınız.
    Sigorta müşteri hizmetleri veya internet sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz kayıt açabilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    geçmiş olsun bunada dua etmen gerekir ya sana birşey olsaydı ?

korumalarınız ne durumda çok geçmiş olsun ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

adli vaka olarak açıldığı için siz şikayetçi olmasanızda 2000-3000 ödemek zorunda kalıcak konuya gelirsek, maddi manevi davacı olunuz dikkatsizliğinin cezasını ödesin ben delimiyim motor görünce yol veriyorum mesafe bırakıyorum....

ekipmanlarım sağlamdı ama sağlikcilar nabız icin montu kestiler kask havadan yaklasık 2 metre yükseklikten düstüm ama ufak çizikleri mevcut tekrar kullaanmayacağım. fotoğraflama ben yapamadım gruptaki diğer arkadaslar çekmis onlardan alıp atarım. mesele ben yolumda giderken aniden önümü çıkıyor ve durduk yere basımı ağritiyor. yani tüm bedelini almak varken neden zarara uğrayım saygılar iyi forumlar herkese

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bildiğim o yüzde 75 vs olayları kalktı.

Ya tam suçlu ya fifti fifti oluyor diye biliyorum ben.

Bu durumda adam asli kusurlu. Senin motorun pert olacak ve experin karar vereceği piyasa değeri sana tam olarak ödenecektir. Ama sen sıfır almışsındır 40 bin liraya su anda 2. el değeri 32 dir. Sana 32 öderler.

Bunun yanında şikayetçi ol, daha sonra tazminat davası açarsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Sadece hizdan dolayi %25 almis belliki

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    çok geçmiş olsun. allah beterinden sakınsın. yaralanmalı kazalarda belki tazminat oluyordur, muhakkak bakmak lazım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Direk dava aç, fiziksel ve ruhsal yiprandigini belirt, yolda yuruyemiyorum, butun arabalar ustume geliyor de, geceleri ruyalar goruyorum de olay yuzunden yola hic bir sekilde cikamiyorum de, bir piskiyatristle anlas hemen teshis, rapor, agir ilaclar baslasin kagit uzerinde, is gorememezlik raporu al, evde esin yada annen sahitlik yapsin, mahkemede kocam hicbirsey yapamiyor, aile huzurumuz bozuldu, hayatimiz mahfoldu diye aglasin zirlasin kendini yerlere atsin, iyi bir avukatta bulursan o sana bunlarin yolunu gosterir, cok keyif alirsin ugrasirken tazminatin yaninda, karsi tarafin cektigi cileyi izleyip keyiflenirsin.

Benim ayni sey basima gelse iyi bir avukat tutar, bir doktor bulur,para yedirir bir kolpa yaparim varya karsi tarafin iflahini keserim zevk icin.
    keremkrmn ve Mamba09 bunu beğendiler.

karsi taraf önce fakir ayağına yattı şikayetçi olmadım ama 6 ay içerisinde tekrar değistirebilirmisim ifademi. akabinde karakola kaza raporu almak için geldi bi afra tafra arkadaşlarıyla gelmiş utanmasa geldin çarptın bana gibi söylemler kararımı değiştirdiler sonuna kadar gitcem

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O nasıl bir fakirdir ki temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra arabayı alabiliyor, vergisini ödüyor, "sigortasını" yaptırıyor, benzinini koyuyor bakımına para veriyor? Fakir insanın arabayla işi ne? Adam para ödememek için fakir ayağına yatmış belli. 4 evi olup renault 12 ye binen adamlar gördü bu gözler. Dava açın alın hakkınızı. Gerekirse arabasını satıp ödesin hatasının bedelini. Siz orda o adamın hatası yüzünden ölebilirdiniz de.
    dovahhkin bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

aynen kardesim kazayi grupta arkamdan gelen arkadasim anlatıyor ağlayakcaktım nerdeyse diyor. ben onları iyiyim bir seyim yok diye sakinlestirdim. ayrıca düstügüm yerin 1 karıs ötesinde kaldırım tasları vardı. oraya benim belim ayağım kafam gelip daha farklı sonuç doğurabilirdi kendi açımdan tesekkür ederim sonuna kadar gitcem sonucları buraya yazarım diğer arkadaslarımızdan bilgisi olsun

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı bydk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karsi taraf önce fakir ayağına yattı şikayetçi olmadım ama 6 ay içerisinde tekrar değistirebilirmisim ifademi. akabinde karakola kaza raporu almak için geldi bi afra tafra arkadaşlarıyla gelmiş utanmasa geldin çarptın bana gibi söylemler kararımı değiştirdiler sonuna kadar gitcem
    Sgortaya ekipman larını ekle onlar havadan gelmiyor ücretlerini ödemesi gerekiyor ve o adam hakında elindeki bütün raporlar şikayet ol sonra pişman olma 2 3 ay sonra şuan farketmediğin bir sıkıntı olursa hastane masraflarını maddi kayıp ya şahıstan yada sgortadan alabilesin sgorta şirketi sana ödiceği ücreti ilk başta düşük olucak kabul etme taki sana 2 3 seferda hakkı olan ücreti teklif edene kadar diren davacı şikayetçi olucam de hakkını al he bide geçmiş olsun

Acıma yetime döner koyar g....tüne atalarımız boşa dememiş
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sgortaya ekipman larını ekle onlar havadan gelmiyor ücretlerini ödemesi gerekiyor ve o adam hakında elindeki bütün raporlar şikayet ol sonra pişman olma 2 3 ay sonra şuan farketmediğin bir sıkıntı olursa hastane masraflarını maddi kayıp ya şahıstan yada sgortadan alabilesin sgorta şirketi sana ödiceği ücreti ilk başta düşük olucak kabul etme taki sana 2 3 seferda hakkı olan ücreti teklif edene kadar diren davacı şikayetçi olucam de hakkını al he bide geçmiş olsun

Acıma yetime döner koyar g....tüne atalarımız boşa dememiş

kardesim kaskım hjc rph10 plus carbon 1500 tl ederi var diğerlerini söylemiyorum bile.. dandik bi kask olsa kafamla beraber patlardı..

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Ekipmanlarin zararinida sigorta karsiliyor diye biliyorum ben..

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk dava aç, fiziksel ve ruhsal yiprandigini belirt, yolda yuruyemiyorum, butun arabalar ustume geliyor de, geceleri ruyalar goruyorum de olay yuzunden yola hic bir sekilde cikamiyorum de, bir piskiyatristle anlas hemen teshis, rapor, agir ilaclar baslasin kagit uzerinde, is gorememezlik raporu al, evde esin yada annen sahitlik yapsin, mahkemede kocam hicbirsey yapamiyor, aile huzurumuz bozuldu, hayatimiz mahfoldu diye aglasin zirlasin kendini yerlere atsin, iyi bir avukatta bulursan o sana bunlarin yolunu gosterir, cok keyif alirsin ugrasirken tazminatin yaninda, karsi tarafin cektigi cileyi izleyip keyiflenirsin.

Benim ayni sey basima gelse iyi bir avukat tutar, bir doktor bulur,para yedirir bir kolpa yaparim varya karsi tarafin iflahini keserim zevk icin.
    Hayirdir yollari satin aldiniz galiba? Trafikte bulunduğunuz sürece kazaya karisma ihtimaliniz vardır,bunu göz ardi ederek trafikte bulunup sonrada kahbece raporlar tutup eşini karisini yalanci şahit tutma düşüncesini şahsi fikriniz olarak düşünmekle kalin,kural belli yasa belli gereği neyse yapilir.Böyle bir platformda bunlari konuşursaniz böyle bir düşünceye sahip olup böyle bir ortamda dile getirirseniz biride cikar motorculara terörist muamelesi yapiliyor diye konu açar mevcut konu gibi..Siz hiç ciddi bir kaza yaptiniz mi?

eksper gelip bakmış,, aradım %25 bana %75 karşı tarafa vermiş..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bu arada sigorta tahkim kuruluna itiraz et benim fren izim yok birşey yok nasıl daha hızlı gideyim vs de bakalım ne diyecekler?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Çok geçmiş olsun...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirdir yollari satin aldiniz galiba? Trafikte bulunduğunuz sürece kazaya karisma ihtimaliniz vardır,bunu göz ardi ederek trafikte bulunup sonrada kahbece raporlar tutup eşini karisini yalanci şahit tutma düşüncesini şahsi fikriniz olarak düşünmekle kalin,kural belli yasa belli gereği neyse yapilir.Böyle bir platformda bunlari konuşursaniz böyle bir düşünceye sahip olup böyle bir ortamda dile getirirseniz biride cikar motorculara terörist muamelesi yapiliyor diye konu açar mevcut konu gibi..Siz hiç ciddi bir kaza yaptiniz mi?
    0 km motorumu salakligi nedeni ile pert edecek adama, her türlu numarayi yaparim zevk icin hemde, yaptimda zamaninda hem de belediye otobusune bende tek cizik olmamasina ragmen, 3 kere mahkemeye cikinca bagli bulundugu fonlarindan hem maddi hem manevi tazminat odeyince akli basina gelmisti, motorculardan uzak duruyordur simdi, maddi durumum musait, cevremde esim dostumda var fena ugrasirim yani.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)