Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

240km ile yaptığım kaza. (ilk motorunu alacaklar için yazıyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI
    interstate60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    IRON883
    ya bu yazıları okuduktan sonra motor sürme keyfim ve cesaretim kalmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cf moto 150nk
    Unutmayın ki... Bu hayatta ne zevk veriyorsa, ne mutlu ediyorsa o kadar zararları vardır.. Motorun da zararları maddi ve manevi ağır olan zararlardır. Lütfen bilinçli olun. Nefsinizi kontrol edin. Nefsinize yenilmeyin.. Güvenli sürüşler....

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR Ns200 2017
    Üzüldüm,yutkundum,ağlamak üzereyim.
    ne desem bilmiyorum Mevlam gönlünce versin.
    senin yaşamış olduğun bu olay bana bize ders olsun.
    Ahmetim hayat sana güzellikleri getirsin.
    Kadim şehir Kayseriden selamlar üzerine olsun.
    olaki yolun Kayseriye düşerse beklerim
    MİNİ TUR aş Kayzer tarvel turizm seyahat acentesi kurucu müd:
    Kayseri yamaç paraşütçüler baş: serdar sarıçam
    Alper_tim bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    600cc le başlıyacağım diyen hevesli gençlere umarım der olur bu konu

Motosikleti
    Yamaha mt-25
    okudum, bir daha okudum, bir daha okuyacağım.İnsanlar hiç bir zaman elindekinin değerini bilemiyor maalesef.Allah ne güzel yaratmış; bir de üstüne mal mülk vs. vermiş.Bizler ise hiçbir şeyin kıymetini bilmiyoruz..

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı interstate60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu yazıları okuduktan sonra motor sürme keyfim ve cesaretim kalmıyor.
    Tamda bu yüzden bu ince dokunuşlar,farkında olmanız için. Tehlikeleri umursamaz iseniz neler olacağını bilmeniz için be dostum, kırma cesaretini.

Ben seni üzdüysem affet, ama insanlar üzülmesin senin için ne olur.

Senin ve bir çok dostumun yerinde olmak çok isterdim, keşke "hevesim kaçsa" da sürmek istemeseydim.

Ölüm kaçınılmaz bir son, ama bu demir atların üstünde hayatını kaybedem, uzuv kaybı yaşayan arkadaşlara çok üzülüyorum.

Gayem gayretim biraz farkındalık, dikkat et dostum kendine,bir ömür mutlu ol

Arkadaşlar birçok mesaj aldım, birçok kez yazdınız iyi Dileklerde bulundunuz

Çok teşekkürler . Dikkatli sürün ve hayati önem arz eden sırtlığonızı giymeyi unutmayın

Sağlıcakla kalın
    Alper_tim, Fuatt39, pea ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Kontrol edemediğiniz güç güç değildir

Hayati önem arz eden sırtlık giymeyi unutmayın

iurider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi büyük geçmiş olsun bu yazdıkların gerçekten çok değerli

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi çok geçmiş olsun bu başında geçenler bizler için çok değerli bir bilgi keşke yazmasaydın, yaşamasaydın ama olanla ölene çare yok maalesef forumun bu bölümüne girdiğimde koynuna girerim genelde Allah yardımcımız olsun inşallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı AhmeT16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamda bu yüzden bu ince dokunuşlar,farkında olmanız için. Tehlikeleri umursamaz iseniz neler olacağını bilmeniz için be dostum, kırma cesaretini.

Ben seni üzdüysem affet, ama insanlar üzülmesin senin için ne olur.

Senin ve bir çok dostumun yerinde olmak çok isterdim, keşke "hevesim kaçsa" da sürmek istemeseydim.

Ölüm kaçınılmaz bir son, ama bu demir atların üstünde hayatını kaybedem, uzuv kaybı yaşayan arkadaşlara çok üzülüyorum.

Gayem gayretim biraz farkındalık, dikkat et dostum kendine,bir ömür mutlu ol

Arkadaşlar birçok mesaj aldım, birçok kez yazdınız iyi Dileklerde bulundunuz

Çok teşekkürler . Dikkatli sürün ve hayati önem arz eden sırtlığonızı giymeyi unutmayın

Sağlıcakla kalın
    sen kalender güçlü bir adamsın,

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Muse-New Born'u göz gezdirirken fark ettim, açtım ve okumaya başladım.. Hacı içim bir tuhaf oldu ya o kask sesini o an duydum sanki.. Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık, yeni heves edecek arkadaşlara çok güzel örnek bir yazı.. Bunu yeni başlayan herkes okumalı. Çok geçmiş olsun..

AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günceldir
    wing41 ve _chaotic_ bunu beğendiler.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günceldir
    Senin durumun nasıl şuan abi? Ben agresif sürüyorum ondan dolayı 200CC falan olsa girerim bir yere diye düşünüyorum max. Cbr 125 ile başlamam lazım diyorum sence ne yapayım? Motor sürebiliyorum tecrübe 8 değil yani 2700-2800 km tecrübem var elektrikli scooter ile.

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    Günceldir
    nasılsın abi durumun nasıl her okuduğumda gözlerim doluyor ne yazsam ne desem bilemiyorum çok geçmiş olsun demek geliyor sadece elimden :( tanışmak istersen erdek’te yaşıyorum istediğin zaman söylemen yeterli atlar gelirim yanına

snemej - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi günler motosiklet.net

Bilgi almak için arada baktığım,Üye olmaya gerek duymadığım motosiklet.net,Merhaba. Biraz konuşup birkaç cevap verip gitmeyi düşünerek yazıyorum.

Adım ahmet. Bursadanım. yaşım 25. Gençliğin baharı derlerya. öyle değil işte.Onu ben kendimden aldım.

acıtasyon olsun,geçmiş olsun denilsin diye yazmıyorum. Bakmak istedim foruma kaza bölümünde Bursa özdileğin orada kaza yapmış bir arkadaş.

2012 den beri geçmesine hala ilk motor SuperSport 600lük alayımmı muhabbetleri bitmemiş.

Yazmak istiyorum. Bilinçlenin diye yazıyorum.Kendime kızarak yazıyorum.Belki birine derdimi anlatabilirim diye yazıyorum.

2012 de Temmuzda bir motosiklet aldım ben. 2008 Model Yzf R1 aldım. daha öncesi sanıyorum 5 bin km kadar motosiklet kullandım ufak tekek şeyler buna scooterlerde dahil.

2012 ekimde o karanlık gecede. Bursa Özdilek geçiti hemen geçince Bir kavşak var. Total benzin istasonuda var orada.

Motosikleti sürme konusunda bir sıkıntım yoktu şehir içi normal şekilde kullanıyordum.Benim etrafımda motosiklet kullananda pek yoktur.
    Gittim beğendim aldım.Kimsede napıyorsun demedi. (ben kendimi bilmedikten sonra biri birşeyler desede ne kadar önemli ki? işte tam da bunun için yazıyorum bunları.

Bir an geliyor ki hayatta. İşte o an. Keşke dediğin an oluyor. Ben bursa tarafından gelip Görükle otobanına girecektim.Bursalılar bilir.Vazgeçip mudanya tepedevrentten dön ahmet dedim kendi kendime. Ben bunları düşünürken otoban sapağını geçtim.

Şunu belirtmek istiyorum. R1 Suçlu değil. Motosiklet asla suçlu değil.Gaz verdiğinizde giden.Frene bastığınızda duran bir makine yanlızca.
    yani güçlü motor öldürür demiyorum.Bilinçsizlik öldürür.

Sohbet gibi olsun istiyorum.İki dost konuşuyor gibi olsun. Öyle yazacağım.

Bak dostum. Görükleye gidiyordum ben,Okuldan sevdiğim bir kız umut verdi bana.Oldu gibiydi ya iş telefonda.Birlikte olacaktık onunla.
    Seviyordum,Çok..
    Neler diyeceğimi düşünürek gidiyordum ben. Aklım ne yoldaydı nede ibrede.
    Sen aklın başka bişeylerle çok meşgulken motosiklet sürüyormusun?
    Ben sürüyordum.

Sen motosiklet sürerken kulaklıkla yüksek sesle müzik dinleyip,bunun dikkatini dağıttığını bilip dinlemeye devam ediyormuydun?
    Ben ediyordum.

Sen güçlü bir motosikletin suya girdiğinde ne yapacağını biliyormusun?
    Ben bilmiyordum.

...........

Ekim'de. aklımda O'na neler diyeceğimi kurarken biraz daha vaktim olsun diye 15km öteden otobana girmek istedim,yolumu uzattım.
    Ben yazın aldığım. Ve gerçekten çok güçlü bir motosikleti ister inanın ister inanmayın daha hiç suya sokmamıştım.

Bak dostum Saat sanırım gece 2,3 arası. Olay nasıl oldu anlatayım
    Ben ne kadar hızlı gittiğimin hiç farkında değilim.
    Kulağımda da Muse-New Born bağırıyor.

bir an geldi. öyle bir kaydıki motosikletim. Beklemiyordum,Bilmiyordum,Ne yapacağımı hiç bilmiyordum.

o anlık savrulmadan sonra yüzüm ibreye yaklaştı o an ben Kadranda 240ı gördüm.

Nerdeydim biliyormusun? kavşağa sanırım 50 metre uzaktaydım ben.

Hafızam o anı çok net hatırlıyor.Belkide Allah özellikle hatırlamamı istemişti.Belkide bu yazdıklarım birine yol göstericek.
    Kader böyledir çünkü.

Nasıl motosikletin altımdan kaydığını hatırlıyorum. Kaskın yerle buluştuğu anda Gök yırtılırmışcasına çıkan sesi hatırlıyorum.

Sonra ne mi oldu dostum?

4 ay sonra uludağ universitesinde açtım gözlerimi ben. Gerçekten çok şanslıydım ben.

ne oluyor? diye ayağa kalkmak istiyor insan dostum.
    Sonra farkediyorsun ki bel altını oynatamıyorsun sen...

Hıçkırarak ağlayan bir ailen oluyor etrafında dostum.
    Arkadaşların çok üzgün bakıyor sana biliyormusun.

Sonra bir şekilde öğreniyorsun ömür boyu o sandalyede kalacağını dostum.Bil bak bu güzel bir duygu değil.

Ufak bir dalgınlığın mükafatını ilk sandalyeye oturduğunda iyice anlıyorsun dostum.

Kötü dostum,Gerçekten kötü.

Rüyanda koştuğunu görmek,top oynadığını görmek kötü dostum.

Sosyal yaşamı dert etme. Sevdiklerin değerli dostların varsa mutlu olabiliyorsun bazı bazı.

Bak dostum;

Motosiklet ile olan kısa maceramda beni çok mutlu etti. Seninde çok mutlu olmanı diliyorum.

Ama youtubeden izleyerek mutlu olma olur mu?

Doğduğumuz anda konuşamıyor koşamıyorsak.

Tecrübe etmeden Güçlü bir motosiklete binmek

Doğru değil dostum..

Yazdıklarım benim Kişisel görüşlerimdir.Hatada bendedir.

Ekipman konusuna girersekte. Orta segment tam kıyafetim vardı. Mont Motosiklet pantalonu eldiven kask.

Sağlıcakla Kalın. Dalmayın.
    Vakit buldukça sürün
    Motosiklet Bir tutkudur.
    Ömür boyu bu keyifi yaşayabilmek adına.Dikkatli sürün.
    çerçeveletip duvara asılacak bir yazı olmuş

Ehliyet sınıfları bu yüzden iyi oldu bence. Motosiklet güçlü, insan genç olunca hız kaçınılmaz oluyor malesef...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okurken nefes alamadım bir an.

Hatta bir ara artçı vardı diyip de korktum.

Umarım iyisindir hocam; çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Boğazımda bir şeyler düğümlendi kaldı.... Çok geçmiş olsun...

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    inş eski sağlığına kavuşursun :(
    yazdıklarında kulağımıza küpe olsun

Motosikleti
    N/A
    Motosiklet ehliyeti alacağım zaman kurs yerlerini aradığım zaman masa başındaki kişilerin; Bizden ehliyet alan yok tracer 900 ile başladı yok cbr600 kullanıyor. Demeleri çok ilgincime gitmiştir hep

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    240la düşüp yaşamak , ve sonrasında keşke ölseydim demek, üzücü , çok üzüldüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)