Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

En Son 120 ile Gidiyordum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Büyük geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun. yazdiklarinizi okuduktan sonra aklima ilk gelen sey motorda gevsemis conta/mil/vida v.s nin yerinden çıkıp tekeri, yurur aksami kitlemesi veya zincirin kopup tekere dolanması ve akabinde dusmeniz. cunku durduk yerde boyle bir kaza yapmanin baska bir aciklamasi olamaz. forumda kaza yapmamis olan ama dusen vidalardan dolayi fren kaliperi seyir halindeyken cikan insan var. mazottan yagdan dolayi kayip dusseydiniz en azindan kaydiginizi hatirlardiniz. tekrar gecmis olsun

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gecenin bu saatinde uykulu gözlerle baktim konuya okurken ne uyku kaldi ne bisey sanki ben yasamisim gibi kanim çekildi resmen motoruma binip kullanmaya tereddüt eder bir durumdayim. Nasil olmus ne olmusundan ziyade yasiyor olman en önemlisi bundan sonra 2. Bi sansin var bence iyi degerlendir. Yasadiklarini bizede yasattigin icin teşekkür ederim sana iyi bir ders olmustur umarim okuyan herkese. Cok cok gecmis olsun acil sifalar diliyorum sana.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 kask şaşılacak derece iyi çıktı bravo.
    Vücudun bir kaç yerinde kırık oluşmasına neden olan bir kazada beynin hiç hasar almamış olması bu kaskın koruma görevini başarıyla yerine getirdiğinin bir göstergesidir.
    Üstelik kaskın halinden şiddetli bir çarpışmaya maruz kaldığı anlaşılıyor.
    Doğrusu bu markaya karşı bir takım ön yargılarım vardı.
    Ama bu kaza sonucuna bakarak bundan sonraki değerlendirmelerimde güvenlik konusunu düşünmeden konfor konusundaki kriterlerime bakabilirim.
    Demek ki her ucuz mal kötü olacak diye bir kural yok.
    Ben kask konusunu anlatırken kaskınız sertifikalı bir kasksa güvenebilirsiniz ilk bakacağınız yer bu olsun diye yazmıştım.
    Doğru bir tespit olduğunu bir kez daha görmüş olduk.
    Kaskın modeli sharptan 4 yıldız almış, kötüb ir kask değil yani.

Tamam LS2 nin 1 yıldızlı 100 tl lik kaskları da var, ama bu bütün modellerinin kötü olduğunu göstermez. diğer 4 yıldızlı pahalı kasklardan farkı elbetteki konfor ses yalıtımı ağırlık vs olacaktır.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Öncelikle geçmiş olsun,Motoru stop etseydi bunu hatırlardı büyük ihtimalle tahminim baygınlık geçirdiniz en son hatırladığız anı düşünmeye çalışın o anda cevap saklı olabilir, yolda sağda bir araç yerde bir karartı motorda bir anormallik yada arka kontrolü yaparken bir şekilde kaza oldu,ve siz başınızı çarpınca bayildiniz yada sürüş esnasında birşeye direk başınızı çarptınız yandan geçen aracın kapağının açılması gibi farkedemeyeceğiniz bir durum,ama herşeyden önemlisi vade henüz gelmemiş ve bugün burdasınız,sevdikleriniz ve siz yine berabersiniz,önemli olan şimdi iyileşmek Allah size acil şifalar versin,tekrardan geçmiş olsun.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Çok, ama çok geçmiş olsun. Gördüğüm kadarıyla kask görevini yapmış. Tüm yaralarınızı düşünürsek verilmiş sadakanız varmış diye düşünüyorum. Allah başka kaza bela göstermesin.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Son durum nedir ? Nasil olmus kaza ? Siz daha iyisinizdir umarim

Çok geçmiş olsun, en kısa zamanda hiç yaşamamışcasına iyileşmeniz dileğiyle. Kazayı hatırlamamanız normal, 120kmh = saniyede 33 metre katediyormuşssunuz, o anda gözünüzü kırptıysanız 3 ila 12metre arasında mesafe katetmişsiniz demektir, o arada da olan olmuş olabilir.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Çok geçmiş olsun merak ettim kazadan sonra yani şuan motorunuz çalışıyor mu çünkü yukarıda bazı yorumlarda zincir dolanabilir vs vs gibi teoriler yazmışlarda motorda kazaya sebebiyet verici birşey varmı sizce

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.O kaskın hali ne öyle şok oldum.Gerçekten çok şanslıymışsınız.İnşallah en kısa sürede düzelirsiniz tamamen.

optimus125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arayışta
    Allah şifa versin. Ölümden dönmüşsün. Verilmiş sadakan varmış.
    YBR - 9000km
    Motosiklet hata kabul etmeyen bir tutkudur...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Tekrar geçmiş olsun.

Bence burada ekipman dışında en önemli çıkarılacak ders, gece kullanmamak. Önümüzü görmeden kör kullanıyoruz, ve önlem alamıyoruz.

Ben bir keresinde arabayla gece otoyolda gidiyorken birden bire karşıma yerde yatan iri bir hayvan çıktı. Araba üzerinden atladı. Nasıl şükrettim o an motosiklet üzerinde olmadığıma.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    çok geçmiş olsun. kaskının durumuna göre, bir yere çarpmışsın sürüklenmemişsin. yada sürüklensende çok az bir şekilde sürüklendin muhtemelen. Allah korumuş, Bir an önce iyileşmen dileği ile

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Büyük geçmiş olsun. Hayatta olman, daha önemlisi sakat kalmamış olman büyük şans. Ben de 15 bine gelmiş lastiklerimi değiştirmek için para vermeye kıyamıyor ve erteliyorum. Bu hafta sonu lastik alacağım.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Geçmiş olsu, benim de aklıma bu geliyor. Motor stop etmiş teker kitlenmiş olabilir bu yüzden bir şey hatırlamıyorsun belki de.

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -cok büyük gecmiş olsun kardeşim
    rabbim hem sana hem de ailene sabır ve şifa versin.
    motorun Pulsar 200 NS olması ve kazayı hatırlayamıyor olman ben de şüphe uyandırdı acıkcası.
    Benim varsayımım şöyle biliyorsun Pulsar 200 NS lerde kronık sayılacak bir durum söz konusu seyir halinde stop durumunda motor kitliyor diye biliyorum.hat da ismini hatırlayamadığım formda ki bir kişinin başına gelmişti ama maalesef sen onun kadar şanslı deyildin o ufak tefek sıyrıklarla atlatmıştı olayı ve Ekrem ata bey ona bu yüzden sıfır Pulsar 200 NS verdi.
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun geçenlerde yine bi pulsar kazası olmuştu giderken istop etmiş sizde hiç bişey hatırlamıyorsunuz ve benım bıldıgım kadarıyla bu stop etme olayı bı kac kısının basına gelmıs bu yuzden pulsar 200 ns almaktan vazgecen ınsanlar var sızınkıde belkı stop etmıstır allahtan korumalarınız varmıs bole kazayı bu sekılde atlatmıssınız tekerınız duz bassın

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Geçmiş olsun, en kısa zaman da sağlığına kavuşursun inş.

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Alıntı odeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyeceğim o ki; kasksız, montsuz asla ama asla yola çıkmayın! Lastiklerinizi asla ama asla ihmal etmeyin! Sürat yapmayın! Benim kadar şanslı olamayabilirsiniz...

Arkadaşım çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim umarım en kısa zamanda sağlığına tekrar kavuşursun.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)