Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

600rr Kaza, çarpma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi kesinlikle haklısın duramamışsın demiyorum kolay durulacak bir mesafe değil zaten, o mesafede durmaktan ziyade kaçış manevrası filtreleme daha önemli bir kurtarıcı olur. bunları öğrenip uygulamaya dökmek, hem de en zor zamanlarda en acil zamanlarda refleksi olarak dökmek gerekir. abs çalışmamış konusuna gelince üzülerek söylemek istiyorum abi o fren sesi motosikletten geliyor frenleme zamanı ve sesin kesildiği çarpma zamanı cuk oturuyor birbirine. başka kayan bir araç da görmedim.
    çok normal çalışmayabilir. hiçbişey yokken deli gibi çalışan elektronik alet en gerekli yerde çalışmayabilir yani bunu büyütecek bişey yok. çalışmamış der geçeriz. ha fabrikasyon bir hata olsaydı fabrikaya dava açılabilirdi sisteminiz çalışmıyor diye ama şu durumda malesef bişey yapamıyoruz. tekrardan geçmiş olsun.

bu arada karalı hocama bir ekleme yapmak istiyorum;
    oruçlu motosiklet kullanmak, oruçlu araba kullanmak adına; evet kan şekeri düşüyor, refleksler ağırlaşıyor vs.. vs.. fakat bu oruç kişiye veya bir başkasına zarar verecekse tutmayın.. ya da zarar vermeyecek yollara başvurun.. motosiklet kullanmayın araba kullanmayın, toplu taşıma kullanın mesela.. o da değil orucu siz tutmasanız bile şu ramazan ayında, sıcaklardan mıdır yoksa ramazanın rehavetinden midir bilemiyorum normalde yaşadığımdan daha fazla tehlike atlattım. bizlerin daha fazla dikkatli olması gerekiyor.
    merak etme suçsuz günahsız birine isteyerek bilerek zarar verecek biri değilim oruç konusuna gelince bünyem sağlam sıkınntı olmuyor orçtan etkileneceğimi hissetmem yeter tutmam metrobüste çok kalabalık hocam hayvan nakliyesi yapıyolar ramazanda motora binmeyim dedim ama inan çekilmiyor istranbula geldinmi bilmem ben izmirde askerdim 13 ay boyunca komutan şoförlüğü yaptım trafikyok gibi bişe buranın yanında
    telike bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı exterminate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 seferdir aynı şekilde kaza yapıyorsun. Lastiklerin iyi değil + Frenaj çalış.

Bu arada motoru tersten görmek nasıl bir duygu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=IYg9-EFKpn8

Kasksız rambo Motorda granej kalmamış graneja yatırdığın parayı eğitime harca. Kızma bize eleştiri yapıyoruz. Hayata kal diye.
    Hocam sen çok geride kalmışsın. O video abs yi daha yeni taktığım zamana ait. Abs takarken motorun tüm grenajları sökmüştüm. Şu an üzerindeki lastikler rosso corsa ama siz kötü diyorsanız kötüdür. Ben pek anlamıyorum bu lastik işinden.

Motosikleti
    ybr125
    Hangi şehir bu yoolar apartmanlar çok kötü heryerde mazgal var

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi şehir bu yoolar apartmanlar çok kötü heryerde mazgal var
    Bursa. Almira Hotelin önü

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüşüm kötü olabilir. Tecrübesiz de olabilirim. Ama ben bu alete biniyorsam demek ki bunları göze almışım. Açıkca söylemeliyim. Motoru alırken pert etme ihtimalini bile göze almıştım yeter ki bana bişey olmasın. Kazadır olur. Sebebi önemli değil. Bugün oruç, yarın uyku, diğer gün dikkatsizlik, moral bozuktur, tecrübe azdır, yetenek yoktur vs. Millet 4 teker de bile kaza yapıyor. Araba kullanmaktan 10 kat daha zor olan 2 tekerlekli bir araçla kaza oranı tabi ki daha yüksek olacak. Hiçbir mesajımda çok iyiyim, tecrübeliyim, ben bu işi çözdüm vs gibi yorumlar yapmadım. Daha önce kazalarım oldu, yine de olacaktır. Ama emin olun ki sizin de başkalarının da kazalarınız olacaktır. Ben bunu göze alarak bu işe başladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Peki. 55km hızda durma mesafesi nedir söyler misiniz ? o hızda durabilmek için en iyi mesade kaç mt dir?
    hocam ben durma mesafesinden kesinlikle bahsetmedim ben size abs nizin çalışmadığını görevini yerine getirmediğinden bahsediyorum vede siz bunu ısrarla anlamak istemiyorsunuz

he ama çok merak ediyorsanız buyrun;

Reaksiyon Mesafesiniz 11 metre
    Fren Mesafesi ise 19 metre olur
    durma mesafeniz ise 31 metredir

sağlık lı bir 2,60 saniyelik frenaj durmanızı sağlıyacaktı 55kmh hız ile..

iyi günler dilerim..
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldayız orucluyuz ve motosiklet kullanıyoruz hemide bu trafiğin 5 katı.yazanlar boşuna yazmıyor hepimiz motosiklet kullanıyoruz neyin ne olduğunu biliyoruz yazanlar boşa yazmıyor tecrübe ile sabit
    Siz öyle diyorsanız öyledir. Ben kendi adıma konuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben durma mesafesinden kesinlikle bahsetmedim ben size abs nizin çalışmadığını görevini yerine getirmediğinden bahsediyorum vede siz bunu ısrarla anlamak istemiyorsunuz

he ama çok merak ediyorsanız buyrun;

Reaksiyon Mesafesiniz 11 metre
    Fren Mesafesi ise 19 metre olur
    durma mesafeniz ise 31 metredir

sağlık lı bir 2,60 saniyelik frenaj durmanızı sağlıyacaktı 55kmh hız ile..

iyi günler dilerim..
    Ben 2 boş 2 dolu çizgi mesafesinde fren yapmaya başladığımı düşünüyordum. Siz 31mt nerede gördünüz bilmiyorum ama eyvallah yine de.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Ben 2 boş 2 dolu çizgi mesafesinde fren yapmaya başladığımı düşünüyordum. Siz 31mt nerede gördünüz bilmiyorum ama eyvallah yine de.
    hocam siz duramadınızki 2boş 2 dolu cizgide durmuş olsanız eyvallahda siz duramayıp çarptınız yani siz halen hareket halindesiniz durmaya doğru yol alıyordunuz çarpmasaydınız..
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2 hafta önce sabah işe giderken 2 gidiş 2 geliş yolun karşısına aşıp kenardan sağdaki trafiği atlatırken(ben de hatalıyım) sağda benimle aynı hızlarda giden Merso A180 karşıya geçmek için tam sola kırdı hem de fren yaptı 1 saniye falan geç fark ettim ama frene basmamla durmam bir oldu. Baya yakınlaştık ama çarpmadım ve motoru devirmedim. Hızım 55 civarı yol da inişti, arka lastik kaydı zaten ön fren yetti ama. Azmedince kaza yapılmıyor, hayır çarpmayacağım deyin biraz zorlayın kendinizi

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    hocam geçmiş olsun. kazanın sebebi belli dikkatsizlik insanlık hali hepimizde olabiliyor farklı şekillerde. neyse ki hızlı apaçi süren bir şöförlük olmadığı için dikkatsizlikle birleşip daha kötü sonçlar ortaya çıkmamış.

bu arada lastik sesi motosikletten geliyor. yalnız abs li motosiklet o sesi çıkarması gayet normal hele ki lastiklerin hamuru yumuşaksa çok daha normal. motosiklet aniden bastıgınızda kayar ve abs o anda tokatlamaya baslar ama tekerler yinede asfalta yapışıp bırakır o yüzden o ani frenlerde o ses normal.
    geçen hafta abs esp özelliği olan aracımla 180 den 40 km ye kadar ani bir frenle durmak zorunda kaldım, yaklaşık 5 saniye gibi cayykkk diye yerleri kazırcasına ses çıkararak durabildi
    bilginozi bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    Bu işin 250 cc ile alakası yok aynı kazayı ybr ile yaptım aynı taklayı açtım.
    bilginozi bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    geçmiş olsun,motorla baya kaza yaptın ve benim izlediğim kadarıyla senin problemin arkadaşım sürüşde ileriye değil yola bakmakdan kaynaklı bir sıkıtnı.buna eğitim dilinde "gözün yola düşmesi" denir.bunun sebebide motora olan hakimiyetinin zayıf olmasından kaynaklanır.

temel fren teknikleride yola bakarak değil,ileriye bkaarak yapılır.abs olmuş yada olmamış bu hiçde önemli değil,frenlerin iyi olması elbetteki avantaj ama sende abs olmasına rağmen bu problem oluyor ise motorda değil kendi sürüş durumunu masaya yatırman lazım.

motorunu seviyorsun ve vazgeçemiyorsun,eyvallah ama bu iş sürekli kaza yapılarak öğrenilemez,kaza sadece bir tecrübe puanı olarak hanene yazılır,bildiklerinin üzerine çok şey katmaz ancak motor kullanımı ciddi eğitim gerektirir,bunu bilincine varman gerek.

tavsiyem gis akademi yada hondanın verdiği eğitimleri alman.ben gis akademide eğitim aldığım için orayı tavsiye edebilirim.ciddi eğitim süreci var orada.yani motorunu parçalayıp dünya kadar para vereceğine,o paranın belki yarısı fiyatına eğitime ayır,bişey kaybetmeyeceğin gibi çok şeyde kazanacaksın.

sayfalarda 600lük makineyi bırak düşük cc al diyen arakdaşlara ise katılmıyorum ben,bu işin eğitimini kendi motoru ile alır ise bir kullanıcı kullanmaya devam edebilir bunu zamanında kendi gözlerimle gördüğüm için biliyorum.benimle beraber sıfırdan eğitim alan bir arkadaşım ilk motor olarak mt07 aldı ve çokda güzel kazasız belasız kullanıyor.ben ise o akdar cesaretli olamadım 200cc chopper ile başladım öylede devam ediyorum.
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125
    Ön tekeri çevirin büyük ihtimal cantınız yamuldu.
    Çünki benim ybr nin cantıda yamulmuştu ama normal bakınca belli olmuyor çevirince bellii olur

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    mademki oruç'a yükledin suçu tutma hocam günaha girme
    ek olarak herşey kitapta yazıldığı gibi olmuyor ortalama sürücüleriz biz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekeri çevirin büyük ihtimal cantınız yamuldu.
    Çünki benim ybr nin cantıda yamulmuştu ama normal bakınca belli olmuyor çevirince bellii olur
    2 haftadır kullanıyorum. Bir sıkıntı yok çok şükür. En çok ön çatalların yamulmasından endişe etmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

mademki oruç'a yükledin suçu tutma hocam günaha girme
    ek olarak herşey kitapta yazıldığı gibi olmuyor ortalama sürücüleriz biz
    Suçu oruca atmadım hata oruçlu olduğum halde motora bindiğim için bende. Hocam yanlış anlama ama biz bu orucu tutmak zorundayız. Ben oruç tutmamayı değil motora binmemeyi seçtim. Hatta bütün şirket oruç tutuyoruz, işler yavaşladı bir miktar, masa başı işimizi bile yaparken zorlanıyoruz ama dişimizi sıkıyoruz. Patronlar da anlayış gösteriyor. Olacağı varmış işte oruçtan olmasa başka birşeyden olurdu belki de.

Motoru alırken pert etme ihtimalini bile göze almıştım yeter ki bana bişey olmasın. Kazadır olur.
    Hayır,bunu yazabilen birine ,koca koca adamlar oturup yanıt yazıyor ,bir şeyler anlatmaya çalışıyorsunuz.
    Belliki Kadere iman müessesini, çok yanlış yorumlamış biri bu arkadaşımız.

He he deyin geçin.

Selamlar
    Heinz
    zulu, zapalka, MotorKafa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    merak etme suçsuz günahsız birine isteyerek bilerek zarar verecek biri değilim oruç konusuna gelince bünyem sağlam sıkınntı olmuyor orçtan etkileneceğimi hissetmem yeter tutmam metrobüste çok kalabalık hocam hayvan nakliyesi yapıyolar ramazanda motora binmeyim dedim ama inan çekilmiyor istranbula geldinmi bilmem ben izmirde askerdim 13 ay boyunca komutan şoförlüğü yaptım trafikyok gibi bişe buranın yanında
    aynen hocam isteyerek aramızdan birinin zarar vereceğini düşünmüyorum zaten. izmir trafiği ile istanbul trafiğini aynı cümle içinde bile kullanmamak lazım çok büyük fark var. toplu taşıma konusunda da haklısınız aşağı tükürsek sakal yukarı tükürsek bıyık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce sabah işe giderken 2 gidiş 2 geliş yolun karşısına aşıp kenardan sağdaki trafiği atlatırken(ben de hatalıyım) sağda benimle aynı hızlarda giden Merso A180 karşıya geçmek için tam sola kırdı hem de fren yaptı 1 saniye falan geç fark ettim ama frene basmamla durmam bir oldu. Baya yakınlaştık ama çarpmadım ve motoru devirmedim. Hızım 55 civarı yol da inişti, arka lastik kaydı zaten ön fren yetti ama. Azmedince kaza yapılmıyor, hayır çarpmayacağım deyin biraz zorlayın kendinizi
    haklısın. fren yapmanın tekniğini beyne oturttuktan sonra tek derdimiz motosikletimizin limitlerini bilmemek oluyor. sanki daha uzun mesafede duracakmış gibi geliyor fakat daha sert duracak kapasiteye sahip oluyor motosiklet. genelde böyle. benim de durmayacak mı lan diyip biraz daha sıkınca durduğunu gördüğümde anladım bu olayı.
    Karalı bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    bilgilendirme için teşekkürler,

http://www.ebay.com/itm/07-08-Honda-CBR600RR-CBR-600RR-Exhaust-Servo-Motor-Valve-Exup-OEM-/190906057167
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürüş tarzınız fazla sakin-çekingen geldi bana. Ve diğer yorumlara da katılıyorum, gözün yola düşmesine veya trafiği okuyamamaya. Sebebi belli. Motoru zaten belli bir Kilometre kullanmışsınız, satıp küçük bir şey almayacaksınız veya yanına kuma getirmeyeceksiniz belli.
    Bence tavsiyelere uyun. Eğitim sürüş ve hakimiyetinizi, yoldaki duruşunuzu çok değiştirecektir

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 RR'da Exup yok.
    http://www.ebay.com/itm/07-08-Honda-CBR600RR-CBR-600RR-Exhaust-Servo-Motor-Valve-Exup-OEM-/190906057167
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

normalde 31 metre mesafede durabilirsiniz demek istemiş. yani ortalama değer bu şekilde, senin duruş mesafen 31 metre demiyor.
    fren mesafesi ile ilgili bir tablo var, bir önceki mesajımda yazmıştım, bakabilirsin.
    EmirhanCoskun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)