Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hacı Gene Motoru Devirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    camurlu kiyafetlerimi cikarip astım yazmıştım tekrar okursanız..
    camiye ayakkabıyla girilmiyor ayakkabıyı girişte çıkarıyoruz
    paltoyu ve alt kiyafeti de çıkarınca çamur nerede kalıyor?
    kış mevsimi nedeniyle kat kat giyiniyoruz zaten
    tamam hadi diyelim ki camiyi hiç kirletmedin (ki ayakkabılık çamurlu kıyafetini astığın yer vs. sonradan temizlediysen eyvallah. ama yoksa onu da geçiyorum)
    dostum reklamın niye? ne amacın var kendini bu kadar reklam etmekte? yahu namaza yetişcektim demek var senin gibi sayfalarca namaz sure diyip kurandan parçalarla bilmem ne bisürü şeyi birleştirmek var. cami sevap şolcennetin ırmakları müslümanlık ve kendini reklam edebileceğin herşeyi renkli büyük yazman niye? ben bunu anlayamıyorum.
    hadi temizlik erbabısın da etrafı kirletmedin diyelim. reklam amacın ne? bişeyler söylicem şimdi beni burda topa tutcaklar. forumdan uzaklaştırılcam. boşver cevap vermesen de olur şu saatten sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

allah için varını yoğunu ver o sana daha fazlasını verecek diyorlar. ben daha alabilen birini görmedim. kime sorduysam şükür şükür. ya tabi çok şükür de.. elde bişey yok adamın. hani fazlası gelecekti. kandırmak ne kadar kolay. allah diyince inanıyonuz hemen. sonra burda reklamını yapıyonuz inançlarınızın.
    kimse eşiyle nasıl cima ettiğini anlatıyor mu? neden anlatmıyor? özel dimi? eşiyle onun arasında. bu da allah ile senin aranda olan bişey niye reklam ediyosun?

benim gözümde önceki akşam bardan kaldırdığı hatunu nasıl seviştiğini arkadaşlarına ballandıra ballandıra anlatan adamdan farkın yok bu yüzden bundan bahsediyorum. ikisi de taraflar arasında kalmalıdır. ikisi de mahremdir. bize ne senin nasıl mümin biri olduğundan kaç cm olduğundan. insanları din konusunda eğitici olan öğretici olan doığru hiçbir bilgi yok olsa ona da amenna eyvallah. ama sıfırsın. googledan bakıp yazmak kolay. sonuçta "bu bakara iyi makara"
    ajwer06, audioslave ve Machair bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deniz-caylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250 2013
    Supersin....

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    Bismillahirrahmanirrahim
    Selamun Aleykum,

Bir vakit abdestimi aldım camiye motorla gitmek için yola koyuldum.Yolun başlarında Arka frene bastığımda cırrrrrrrrrr diye kaydığına şahit oldum. Yerler ıslak, hava soğuk...
    Neyse çıktım yola, 300 metre kadar sonra bir U dönüşü yaptım cami girişine 50-100 metre var
    her zaman döndüğüm hafif bir viraj.Motoru bir kaptırdım hafif viraja geldiğimde bir sürprizle karşılaştım yolun dışa doğru olan sağ şeridi ÇAMUR KAPLI ön frene basmaya cesaret ister o esnada.Arka frene bastım cırrr ediyor,arka freni bıraktım geri bastım bu sefer motor baktım yan yatacak "İnna Lillahi Ve İnne İleyhi Raciun" dedim ve motorla birlikte yerdeyiz.
    Kalktim. ee ne de olsa 27 kat faziletli.

ÇIKARDIĞIM SONUÇLAR

Yağmurlu havada mecbur kalmadıkça motora binmemeliyim binersem de ultra sakin sürmeliyim
    Virajlara her zaman yavaş ve kontrollü girmeliyim
    Motor değiştirmek gibi bir fikre kapılırsam eğer ABS olan modellere göz gezdirsem iyi olur
    Lastiklerin iyice ısınması için bir müddet ektım palto ayakkabı üst baş çamur.2 kişi koştu yardıma hemen "Nasıl düştün" diye bir soru geldi Bismillah bir kendime geleyim dedim.Daha ne olduğunu anlamaya çalışıyorum, olayın sersemliğindeyim.
    Kafada kask var her zamanki gibi ls2 ff351-1, korumalı eldiven var. Dizlik dirseklik namına birşey yoktu. Kalktım motoru kenara aldım kısa bir ön hasar tespiti yapayım dedim. Koruma demiri çizilmiş gene, başka da kayda değer birşey yok motorda. Siyah sprey boyayla iki fıs fıs mis gibi olur o da
    Girdim camiye millet namaza durmuş. Paltoyu çıkardım çamurlu kıyafetleri astım hemen.ayağımda da eşofman vardı altta onunla namaza durdum bari cemaat sevabını kaçırmayalım dedra sakin sürmeliyim motoru
    freni de eş zamanlı sıkmak lazım ön +arka fren şeklinde birlikte

motoru çarpmaktansa devirmek daha iyi derler
    her iki durumla da karşılaşmamak için yola göre sürün
    ıslak yolda dikkat

o çamurun oraya sıvanmasına sebep olan, arsaya girip çıkan araç sürücüleri gene ufo gören masum köylü misali yolda elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor Fatura gene vatandaşa kesiliyor.

lastikler daha kaliteli olsa da sonuç pek değişmezdi sanırım

Hepinize Kazasız Belasız Bir Ömür Dilerim
    ALLAH'a emanet olun

BU nasıl bir mesaj nasıl bir kaza anlatışı?? dini duyguların yüksek olabilir ama bence bu sadece seni bağlar. çok reklam kokuyor..

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Aleykümselam. Yok lastikmiş Yok pismişsin yok çamurluymuşsun.. Allah aşkına bir iki kişi var bu forumda her konuda baş gösteriyor ortalığı karıştırıyor.Okudukça çıldırıyorum. Sıfır Michelin ps taktırmıştım motora hafif nemli topraklı yolda viraja %90 eğimli girmeme rağmen kaymıştı sen ne lastiği diyosun.Başa gelmeden bilinmez. Çamurlu kıyafetlerimi çıkardım demiş beyabimiz, Yok camii yi kirlettin demişler. Sen temiz halinle camii ye gidiyormusun ki adama çamur atıyosun velhasılıkelam benden bukadar... Geçmiş olsun saygılar

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez herkes kendi için çalışır. sidik yarıştırmanın alemi yok. yarıştıracaksak eğer canın yarıştırmak istiyorsa, ben başliyim suyunu sıkmaya
    http://youtu.be/YBg1YqLu6gs?t=1m30s

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez demişsiniz doğrudur.Ama sizin yorumlarınızdan biraz alay geçer gibi bir sonuç çıkarttım eğer çıkarımım yanlışsa lütfen beni uyarın.Reklam demişsiniz doğru olabilir burası motosiklet forumu dini bir forum değil bu konuda hakılsınız.Ama dini neden aşağılıyorsunuz ötekileştiriyorsunuz , siz inanıp inanmama konusunda özgürsünüz fakat karşınızdakinin inançlarını küçümseyemezsiniz.
    Cennete içten olan girecek demişsiniz doğrudur iman eden herkes girecek, ama nasıl girecek , bir imanı çevresine yaymaya çalışan var birde benim dedm zaten hacı ayrıca benim kalbim temiz ben kesin cennetliğim diyen var.Bu forumda dini reklam etmesin diyorsanız, siz sevdiğiniz bir insan bir odanın içinde alevlerin arasında kalsa elinizden geleni yapıp onu kurtarmak istemez misiniz ?Abimiz de öyle yapıyor diye düşünüyorum hepimizi imana teşvik etmek istiyor, İslam inancına göre.

Kimseye akıl vermek gibi bir çabam yok zaten yeterli bilgimde yok bunları motorcu bir kardeşinizin küçük notları olarak görün kesinlikle bir art niyet yoktur ve hatamız affola.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez demişsiniz doğrudur.Ama sizin yorumlarınızdan biraz alay geçer gibi bir sonuç çıkarttım eğer çıkarımım yanlışsa lütfen beni uyarın.Reklam demişsiniz doğru olabilir burası motosiklet forumu dini bir forum değil bu konuda hakılsınız.Ama dini neden aşağılıyorsunuz ötekileştiriyorsunuz , siz inanıp inanmama konusunda özgürsünüz fakat karşınızdakinin inançlarını küçümseyemezsiniz.
    Cennete içten olan girecek demişsiniz doğrudur iman eden herkes girecek, ama nasıl girecek , bir imanı çevresine yaymaya çalışan var birde benim dedm zaten hacı ayrıca benim kalbim temiz ben kesin cennetliğim diyen var.Bu forumda dini reklam etmesin diyorsanız, siz sevdiğiniz bir insan bir odanın içinde alevlerin arasında kalsa elinizden geleni yapıp onu kurtarmak istemez misiniz ?Abimiz de öyle yapıyor diye düşünüyorum hepimizi imana teşvik etmek istiyor, İslam inancına göre.

Kimseye akıl vermek gibi bir çabam yok zaten yeterli bilgimde yok bunları motorcu bir kardeşinizin küçük notları olarak görün kesinlikle bir art niyet yoktur ve hatamız affola.
    estafurullah dostum yanlış anlaşıldığım bir nokta var. ben alay etmiyorum. insanların inançlarına saygılıyım sonsuz bir şekilde. ama öyle ben şöyle namaz kılarım ben böyle müminim ben böyle müslümanım diyen, birilerinin gözüne sokan adamla da alay ederim. yanlış anladığın nokta dinle değil dini alet edenle alay ediyorum. bu inançlara büyük saygısızlıktır. bu inançları kullanmaktır.

motosiklet forumu din forumu değil bu kadar din kitap allah kullanılması niye? diye sen de sormuşsun. ne yani ben biraz iğneleyici dille söyledim diye atayiz mi oldum :D işte bu yaftayı yapıştırmak çok şirin değil mi? ben de dahil kimsenin neye inanıp neye inanmadığı ve insanlara bunlara göre muamele yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. tepkimizi de mi göstermeyelim?
    bu şekilde muamele yapan çok arkadaşım oldu ve emin ol (ben eminim artık) hiçbiri benim iyiliğim için anlatmaz böyle şeyleri. bi de şu laf da vardır. parayla imanın kimde olduğu belli olmaz. lafım meclisten dışarı; birine yaftayı yapıştırmadan önce tanıyın
    Mengu16 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estafurullah dostum yanlış anlaşıldığım bir nokta var. ben alay etmiyorum. insanların inançlarına saygılıyım sonsuz bir şekilde. ama öyle ben şöyle namaz kılarım ben böyle müminim ben böyle müslümanım diyen, birilerinin gözüne sokan adamla da alay ederim. yanlış anladığın nokta dinle değil dini alet edenle alay ediyorum. bu inançlara büyük saygısızlıktır. bu inançları kullanmaktır.

motosiklet forumu din forumu değil bu kadar din kitap allah kullanılması niye? diye sen de sormuşsun. ne yani ben biraz iğneleyici dille söyledim diye atayiz mi oldum :D işte bu yaftayı yapıştırmak çok şirin değil mi? ben de dahil kimsenin neye inanıp neye inanmadığı ve insanlara bunlara göre muamele yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. tepkimizi de mi göstermeyelim?
    bu şekilde muamele yapan çok arkadaşım oldu ve emin ol (ben eminim artık) hiçbiri benim iyiliğim için anlatmaz böyle şeyleri. bi de şu laf da vardır. parayla imanın kimde olduğu belli olmaz. lafım meclisten dışarı; birine yaftayı yapıştırmadan önce tanıyın
    Tamam hocam ben orada genel konuştum yazım hatası olmuş cümlede inanıp inanmayabilirsiniz derken biraz üstü kapalı oldu.Eğer dedikleriniz kişiye ise istediğinizi diyebilirsiniz bunu kişinin kendini savunması gerekir ama dedikleriniz imana ve islama değilmiş burada bir sıkıntı yokmuş teşekkür ederim açıkladığınız için.iyi forumlar.
    telike bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ozgurozeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adamın üstüne neden gidiyorsun Telike, kendi inandığı şekilde anlatmış, 27 kat 30 kat bunlar hadisdir zaten, kaynağını da yazmış,güvenilir kabul edilir Buhari hadisleri.

Adam namaz kılmayanı eleştirmemiş ki, kötü bir laf etmemiş, haksızlık ediyorsun.

Geçmiş olsun Ekonomi, bu arada düşük hızda ön fren kullanırsanız düşersiniz, frenleme tekniklerini incelemeni öneririm.
    Kim demiş güvenilir olduğunu, bence uydurma masal ve şirkten başka bir şey değil
    telike bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    sadece kazayı anlatsaydın keşke, milleti oyalayıp kul haklarımıza girme mel'un adam :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim demiş güvenilir olduğunu, bence uydurma masal ve şirkten başka bir şey değil
    "Ona âyetlerimiz okunduğu zaman, «eskilerin masalları» der."
    http://www.kuranmeali.org/83/mutaffi..._mealleri.aspx

inancın doğruluğu veya yanlışlığı ispatlanamaz. adı üstünde inanç. nedensel muhakeme ile kanıtlanmış bilgi/gerçek değil. insanlar inanır veya inanmaz. ben kutsal değerleri olan biri değilim. bunların gerçek olduğunu da düşünmüyorum. tamamen psikolojik rahatlık için tutunulan hikayelerden ibaret görüyorum. inanan insana da saygısızlık yapmam.

ama tahammül edemediğim şeyler var ama. mesela:

- kesin bilgiymiş gibi "şunu yapana şu olacak, şunlar şöyle olacak, şunlar cennete/cehenneme gidecek" demek (bilmiyorsun ve hiçbir zaman bilmeyeceksin)
    - inancını başkalarına açıklamaya çalışmak (kimse merak etmiyor)
    - insanları inanmaya ya da inanmamaya teşvik etmek (kendini yalandan tatmin etmekten başka getirisi yok)
    - başkasının inancına olumlu veya olumsuz etki etmeye çalışmak (kimseyi hiçbir şekilde ilgilendirmez)
    - inancın eleştirilemeyecek bir şey olduğunu savunmak...

bunların inanmayan insanların yanı sıra inanan kesimin bir kısmına da saygısızlık olduğunu ve bunları yapan insanların tırsak olduklarını düşünüyorum. yalnız kalmaktan korkan tatlı su inananları (müslüman hristiyan diyerek din ayırmıyorum). biraz düşünürseniz futbol takımı desteklemeyle veya bir şarkıcının hayranı olmakla çok bir farkı olmadığını görebilirsiniz. herkes inancını veya inançsızlığını kendi içinde yaşamayı becerebilse ve her alanda fanatik olmaktan kurtulabilse keşke.
    Mengu16 bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH için varını yoğunu ver o sana daha fazlasını verecek diyorlar. ben daha alabilen birini görmedim. kime sorduysam şükür şükür. ya tabi çok şükür de.. elde bişey yok adamın. hani fazlası gelecekti. kandırmak ne kadar kolay.
    "Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlenceden ibarettir. Eğer iman eder kötülükten sakınırsanız, Allah size mükâfatınızı verir. Ve sizden bütün mallarınızı harcamanızı da istemez."
    http://www.kuranmeali.org/47/muhamme..._mealleri.aspx

islamda zekat miktarı 40 ta 1 dir diğer ifadeyle % 2.5
    % 18 kdv, % 40-55-90-110 otv vergileriyle karşılaştırınca ne kadar da düşük kalıyor. üstelik herkes vermek zorunda da değil. fakire ıslamın şartı 3 derler .imkanı yoksa hacca gitme mecburiyeti yok.mali nisab miktarı ndan fazla olacak üstünden de 1 sene geçecek o zaman %2.5 zekatını ödeyecek

hacı hoca olup da zengin olan çok
    iyilikler sadakalar en az 10 katından başlayarak ALLAH ın dilediği miktarda artarak dünyada mükafatı veriliyor.test ettim onayliyorum.

anlasilan sen benim ark.gibi surekli vukaata karisiyon, benm ark.sonunda arabaya girdi gidonu.kirildi binemiyo

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    abdest te problem vardı galiba sana uyarı gelmiş anlaşılan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    "Ona âyetlerimiz okunduğu zaman, «eskilerin masalları» der."
    http://www.kuranmeali.org/83/mutaffi..._mealleri.aspx
    Bu ayeti benden alıntı yaparak ne anlatmak istiyorsun açık ve net yazarmısın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İbretlik paylaşım Allahuekber. Kaç sene sonra bana allahuekber dedirttin ya bak sevaba girdin
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bismillahirrahmanirrahim
    Selamun Aleykum,

Bir vakit abdestimi aldım camiye motorla gitmek için yola koyuldum.Yolun başlarında Arka frene bastığımda cırrrrrrrrrr diye kaydığına şahit oldum. Yerler ıslak, hava soğuk...
    Neyse çıktım yola, 300 metre kadar sonra bir U dönüşü yaptım cami girişine 50-100 metre var
    her zaman döndüğüm hafif bir viraj.Motoru bir kaptırdım hafif viraja geldiğimde bir sürprizle karşılaştım yolun dışa doğru olan sağ şeridi ÇAMUR KAPLI ön frene basmaya cesaret ister o esnada.Arka frene bastım cırrr ediyor,arka freni bıraktım geri bastım bu sefer motor baktım yan yatacak "İnna Lillahi Ve İnne İleyhi Raciun" dedim ve motorla birlikte yerdeyiz.
    Kalktim. ee ne de olsa 27 kat faziletli.

ÇIKARDIĞIM SONUÇLAR

Yağmurlu havada mecbur kalmadıkça motora binmemeliyim binersem de ultra sakin sürmeliyim
    Virajlara her zaman yavaş ve kontrollü girmeliyim
    Motor değiştirmek gibi bir fikre kapılırsam eğer ABS olan modellere göz gezdirsem iyi olur
    Lastiklerin iyice ısınması için bir müddet ektım palto ayakkabı üst baş çamur.2 kişi koştu yardıma hemen "Nasıl düştün" diye bir soru geldi Bismillah bir kendime geleyim dedim.Daha ne olduğunu anlamaya çalışıyorum, olayın sersemliğindeyim.
    Kafada kask var her zamanki gibi ls2 ff351-1, korumalı eldiven var. Dizlik dirseklik namına birşey yoktu. Kalktım motoru kenara aldım kısa bir ön hasar tespiti yapayım dedim. Koruma demiri çizilmiş gene, başka da kayda değer birşey yok motorda. Siyah sprey boyayla iki fıs fıs mis gibi olur o da
    Girdim camiye millet namaza durmuş. Paltoyu çıkardım çamurlu kıyafetleri astım hemen.ayağımda da eşofman vardı altta onunla namaza durdum bari cemaat sevabını kaçırmayalım dedra sakin sürmeliyim motoru
    freni de eş zamanlı sıkmak lazım ön +arka fren şeklinde birlikte

motoru çarpmaktansa devirmek daha iyi derler
    her iki durumla da karşılaşmamak için yola göre sürün
    ıslak yolda dikkat

o çamurun oraya sıvanmasına sebep olan, arsaya girip çıkan araç sürücüleri gene ufo gören masum köylü misali yolda elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor Fatura gene vatandaşa kesiliyor.

lastikler daha kaliteli olsa da sonuç pek değişmezdi sanırım

Hepinize Kazasız Belasız Bir Ömür Dilerim
    ALLAH'a emanet olun
    Kardesim abdesti yanlis alıyor olabilir misin ?

Bir de hikayeni okuduktan sonra aklıma bu video geldi

https://www.youtube.com/watch?v=0xcdtSHyYDE
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ulan ekonomi yaa çok bomba adamsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

ahahah bomba demişken aklıma ne geldi

Mengu16 bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    vallahi ekonomiyi özledik !
    telike bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler