Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sıkıştırıldım Arabanın Aynasına Çarptım ve O panikle Kaçtım Ehliyetim Yok..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Öncelikle Merhabalar İyi Sürüşler...

Bu sabah kız arkadaşımla avcılar istikametine gitmek üzere Sefaköyden yola çıktım. Işıklarda trafik vardı ve bende aralardan kaçmaya başladım o sırada en sağ şeritte seyir halindeyken(15-18 Km/H) hayvanın teki beni sıkıştırdı ve sağ tarafımda bulunan park halindeki aracın aynasına motorumun (CBR 250R 2014 HRC) aynası çarptı ve arabanın aynasının plastiğinin önüme düştüğünü gördüm şaşırdığım nokta benim aynamda çizik yok arabanın aynası çıktı mı desem kırıldımı desem ilginç işin doğrusu ( bu da demek oluyor motorun aynası daha dayanıklı)

Şaka bir yana da ehliyetim yok ve bu olaydan sonra panik yaptım 5 dakika önce de arkamda trafik polisi vardı. Polisin oradan mecburi geçiş yapacağını bildiğim için bende ilk ara sokaktan girdim ve gaza kuvvet yardırdım. eve geçtim motorumun üstünü brandayla örttüm. Motorumu daha 2 hafta önce pazartesi günü aldım bu benim ilk kazam ehliyetsiz olduğumdan dolayı korktum ve kaçtım. Motorumun sigortasını yaptırdım fakat ehliyetim olmadığı için sigortamın karşılamayacağını düşündüm ve bu yüzden kaçmayı o an çözüm olarak gördüm. Olayın gerçekleştiği yer çok işlek bir yerdir başıma iş alırmıyım bişey yapmam gerekir mi ? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden yardımlarınız ve fikirleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Tekeriniz Düz Bassın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    bence en doğrusunu yapmışsın. burası türkiye hiçbirşey olmaz. aynen devam.
    aynı adam görürse ve "çarptın kardeşim" derse sonuna kadar inkar.
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence en doğrusunu yapmışsın. burası türkiye hiçbirşey olmaz. aynen devam.
    aynı adam görürse ve "çarptın kardeşim" derse sonuna kadar inkar.
    Yanlış mı yaptım doğru mu bilemiyorum ama o an ki psikolojiyle insanın aklına kaçmaktan başka hiç bir şey gelmiyor doğru olarak bir tek o geliyor. Ehliyetim de yok arkadan trafik poliside geliyor. Bencede en doğrusunu yapmışım ama içimde de kalmadı değil park halindeki aracın aynasına çarptım ya araba sıkıştırması yüzünden. İnşallah başım yanmaz

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    çok kötü yapmışsın, ehliyetsiz araç kullanmışsın üzerine birine istemeyerek de olsa zarar vermişsin. Sonra da kaçmışsın.

motorlar şöyle böyle deyip bize düşman olacak bir adam daha yarattın belki de.

ama tabi artık yapacak bişey yok, zaten güzel bi iş yapmadığının kendin de farkındasındır. mümkünse ehliyet çıkana kadar kullanma motoru, ayna önemli değil de, ehliyetsizken yola atlayan bir çocuğa vursan ne olacak, veya bir kazada allah korusun artçının başına bişey gelirse ne yapacaksın?
    Radminox, alijian, designer79 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Sabah diğer bir konuda bahsettikleri çarpıp kaçan motorlu sensin galiba. Araç sahibi seni bulmuş sanırım. Muhtemelen 2-3 yıl yer çıkarsın fazla bir ceza gelmez. Ehliyeti alana kadar brandayı çıkarma motordan. Belki unuturlar.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok kötü yapmışsın, ehliyetsiz araç kullanmışsın üzerine birine istemeyerek de olsa zarar vermişsin. Sonra da kaçmışsın.

motorlar şöyle böyle deyip bize düşman olacak bir adam daha yarattın belki de.

ama tabi artık yapacak bişey yok, zaten güzel bi iş yapmadığının kendin de farkındasındır. mümkünse ehliyet çıkana kadar kullanma motoru, ayna önemli değil de, ehliyetsizken yola atlayan bir çocuğa vursan ne olacak, veya bir kazada allah korusun artçının başına bişey gelirse ne yapacaksın?

Haklısınız, içime dert oldu şimdi iş yerime geldim kara kara düşünüyorum ne yapmam gerekiyor diye fakat iş işten geçti sizinde dediğiniz gibi.. bende aynı şeyi düşündüm emin olun bize karşı birisini yarattım adam artık motorculara karşı kin içinde olur doğal olarak

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    hiç olmaması gereken şeyleri yaparken akıl sormamışsın, şimdi niye soruyorsun ?

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    tabiki ehliyetsiz araç kullanmak doğru değil.. kimseye çarpmadan polis tarafından ben de kovalandım. :D trafik değil asayişti.
    spordan çıktım eve gidiyorum sağa doğru döndüm verdim gazı yanlamaya başladım topladım bi de teker yaptım. aferin iyi b*k yedim :D arkamda polis varmış o da kırmızıda geçmiş dat daat kornaları var ya bastı döndüm arkama baktım sellektör yapıyo yapıştırdım :D aynı şekilde garaja soktum brandayı örttüm bi hafta ceza var mı diye baktım gib.gov.tr den yok.. e niye kaçtım? ehliyetim yoktu tehlikeli araç kullanıyordum. bi daha yapmadım iki üç hafta sonra ehliyetimi çıkarttırdım zaten. şimdi çok sakin kullanıyorum :D

ha sen isteyerek bilerek bişe yapmamışsın tamam ehliyetini alman gerektiği konusuna hiç girmicem. sen de biliyosundur bunu. fakat en azından ehlityetin yokken el alemin kızını arkana bindirme. çok ciddiyim ben bindirmedim. ki şimdi de eldiveninden pantolonuna kadar full koruma binebilir sadece arkama kız arkadaşım. onu da geçtim.
    daha önce başlık açmıştım. arkadaşımın evinin önünde camın dibinde park halindeki motoruma beyaz bi transitle çarpıp devirip kaçtılar aynam kırıldı. bile bile yaptılar neden yaptılar bilmiyorum. bucada oldu kekovare çok bucada görüp gözü olan biri yaptı kesin. plaka falan almama rağmen polis "uğraştırma bizi" tavrı takındı. aracı bulabilirlerdi bulmamak için 40 dereden su getirdiler. şimdiki trafik bilgim olsa hemen tutanak tutardım. velhasıl kelam adamlar uğraşmadı bile. bence sen de kaçarak iyi yapmışsın. napsaydın bi de adamın çenesini mi çekseydin. elimden gelse yolda bu sıkıştıranların abidik gubidik hareket yapanların aynalarına bam bam vura vura giderim. çok agresifim bu sabah off
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    kaza bu olur keşke durup isim soyad yazarak bir not bıraksa idi araba camına. "kusura bakmayın bir hatadır oldu, lütfen bana ulaşın ki hasarınızı karşılayayım"

şimdi diğer açıdan bakalım. önüme bir çocuk atladı bende arabayı sağ yada sola kırdım. o da ne senin motorun park halinde... ohhh mis gibi hafifçe dokundum motorun devrildi, grenaj çizildi, sinyalin kırıldı veya aynan gitti... 2 haftalık daha motorun. nasıl bir duygu?

arkadaşım etme bulma dunyası bu kim ne derse desin o ayna senin malından çıkar emin ol....
    mehmetenis, akupunktur01 ve designer79 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç olmaması gereken şeyleri yaparken akıl sormamışsın, şimdi niye soruyorsun ?
    o an foruma girip yazacak halim yok dimi dostum ? o an ki psikolojiyle yaptım hoş gör.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsizliği ve sıkıştırma durumunu bir kenara bırakıyorum. Başlığı okuduğumda baya baya arabaya girdin sandım. Olay bir aynadan ibaretmiş.

Herşeyi anlarım, panik yapmanı da anlarım da, olay bir aynadan ibaretse 5 kuruşluk o ayna için "panik yaptım, kaçtım" ne demek? 2014 CBR 250 ile geziyorsun, 13000 TL'lerde fiyatı, ama bir aracın normal yürürken bile kırabileceğin bir aynası için "panik yapıp" kaçıyorsun.

Ufak şeyler bunlar, sana bir şey olmamış çılgın apaçi. Çekip kenara bi su içip, kafan kaldırmayacaksa yazacaktın araca notunu numaranı. Kimse sana ehliyetini sormayacaktı zaten öder aynayı bakardın dalgana.
    2. el aldım ve kredi çekerek aldım 24 ay vadeli öyle tak diye 13000 lira nerdee. apaçi filan lütfen tadımızı kaçırma bu sabah zaten iyi geçmedi benim için

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Geçmiş olsun kulağın baya çınlamistir

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Hiç değilse adamı plakasını filan alıp masraflarını karşılasaydın.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç değilse adamı plakasını filan alıp masraflarını karşılasaydın.
    aynasının plastiği çıktı mı kırıldımı yere bi plastik parçası düştü sadece. panik yaptım o an direk eve bıraktım motoru. dediğim gibi arkamda polis vardı duramadım ara sokaktan kaçtım bide adamın vereceği tepkiden korktum diyelim adrenalin arttı ehliyetin olmayınca polisin p'sinden korkuyorsun 3 haftam kaldı ehliyete
    tubejh ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    cevap başlıkta gizli

ehliyetsiz araç kullanmak falan sosyal mesaj vermeyeceğim ama yaptığınız hiç doğru bir davranış değil.

anladığım kadarıyla sizin aynanız dıştan, çarptığınız ayna içten hasar olmuş. o durumda sizinkinin sağlam karşı tarafın kırılması normal.

olaya gelirsek şöyle düşünün, siz motoru park ettiğinizde biri vurup yan yatırsa, sonrada hiç bir şey olmamış gibi gitse ne hissedersiniz?

ehliyetiniz olmadığı için olay yerini terk etmiş olabilirsiniz ama, motoru bırakıp geri dönüp araç sahibini bulmak yapılması gerekendir.

dediğim gibi bir gün aynı olay sizin başınızı da gelebilir, o zaman aynısı bende yapmıştım diye vicdan azabı çekebilirsiniz.

iyi günler.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Siz en doğrusu ehliyetinizi çıkardıktan sonra motora bininiz.
    çünkü siz bugün bir ayna yarın bir yayaya çarpabilirsiniz.
    bunun vebali büyüktür.
    keşke çarptığınız araca not bıraksaydınız en azından kimsenin hakkına girmemiş olurdunuz.
    Bu tip bir olay benim araç kullanırken başıma geldi,geri manevra yaparken park halindeki başka bir araca vurdum sonrasında inip kartımı bıraktım üzerinede not yazdım aracınıza ben vurdum diye.
    kimse aramadı ayrı ama vicdanım rahattı.
    Büyük geçmiş olsun.Aĺlah beterinden korusun
    TarkanHappy bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    20tl ye de, 800tl ye de araba aynası mevcut. Ayrıca çarpma anında kendini gövdeden ayıran Spor tip aynalar da var. Bunlar ayrıntılar ama sizi kesinlikle haklı bulmuyorum, aynı şey sizin de başınıza gelebilir. Sorumluluklarınızı biliyorsunuz, bir an önce ehliyet alın, hava olsun diye motosiklet kullananlardan değil "motorcu" olmanız dileğiyle.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetsiz araç kullanmak falan sosyal mesaj vermeyeceğim ama yaptığınız hiç doğru bir davranış değil.

anladığım kadarıyla sizin aynanız dıştan, çarptığınız ayna içten hasar olmuş. o durumda sizinkinin sağlam karşı tarafın kırılması normal.

olaya gelirsek şöyle düşünün, siz motoru park ettiğinizde biri vurup yan yatırsa, sonrada hiç bir şey olmamış gibi gitse ne hissedersiniz?

ehliyetiniz olmadığı için olay yerini terk etmiş olabilirsiniz ama, motoru bırakıp geri dönüp araç sahibini bulmak yapılması gerekendir.

dediğim gibi bir gün aynı olay sizin başınızı da gelebilir, o zaman aynısı bende yapmıştım diye vicdan azabı çekebilirsiniz.

iyi günler.

Benim aynam dıştan çarptı aracın aynasınında arka plastiği çıktı. Benim bu durumda ne yapmam gerekir yanlışımın farkına vardım. Şuanda yapabileceğim birşey var mı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz en doğrusu ehliyetinizi çıkardıktan sonra motora bininiz.
    çünkü siz bugün bir ayna yarın bir yayaya çarpabilirsiniz.
    bunun vebali büyüktür.
    keşke çarptığınız araca not bıraksaydınız en azından kimsenin hakkına girmemiş olurdunuz.
    Büyük geçmiş olsun.Aĺlah beterinden korusun
    Öncelikle teşekkür ediyorum. Haklısınız Ehliyeti alacağım süre zarfında motorum garajda duracak.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı TarkanHappy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aynam dıştan çarptı aracın aynasınında arka plastiği çıktı. Benim bu durumda ne yapmam gerekir yanlışımın farkına vardım. Şuanda yapabileceğim birşey var mı acaba ?
    Eğer imkanın varsa aracın olduğu yere gidilip eğer araç orada duruyorsa bir not bırakılabilir .
    ama araç gitmişse bir fakire sadaka verin.
    TarkanHappy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler