Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sıkıştırıldım Arabanın Aynasına Çarptım ve O panikle Kaçtım Ehliyetim Yok..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı TarkanHappy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aynam dıştan çarptı aracın aynasınında arka plastiği çıktı. Benim bu durumda ne yapmam gerekir yanlışımın farkına vardım. Şuanda yapabileceğim birşey var mı acaba ?
    Araç sahibini bulun, baktiniz yerinde yok. İnsanlar genelde -eğer yabancı plaka değilse- ayni yere park eder, bir gün bulup numaranızı bırakır tatlı bir dille ozur dilerseniz uygun olur bence.
    TarkanHappy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer imkanın varsa aracın olduğu yere gidilip eğer araç orada duruyorsa bir not bırakılabilir .
    ama araç gitmişse bir fakire sadaka verin.
    Şu an işteyim çıkmam mümkün değil yarın sabah gidip bizzat kontrol edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç sahibini bulun, baktiniz yerinde yok. İnsanlar genelde -eğer yabancı plaka değilse- ayni yere park eder, bir gün bulup numaranızı bırakır tatlı bir dille ozur dilerseniz uygun olur bence.
    Yarın sabah gidip kontrol edeceğim fakat araca bakmadım görsemde tanımam maalesef anca aynalarına bakıcam eğer yapılmamışsa tatlı dille konuşmayı deneyeceğim İnşallah adamda tatsızlık çıkarmaz... saolun yorumlarınız için..
    mehmetenis bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    çok ayıp birşey yapmışsın arkadaşım
    keşke durup telefon numaranı yazıp koysaydın cama
    bu dünyanın birde ahireti var
    ne yap ne et (inancın varsa) Helalleş araç sahibiyle

grottobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Bir an önce ehliyet almanda fayda var.Sorun sadece ayna olduğundan arastıracaklarını sanmıyorum ama ciddi durumlarda insanlar mobese dahil her türlü kayıdı bir dilekçe yardımı ile alabiliyorlar.O yüzden bu şekilde bir durumla karşılaşmaman veya karşılaşman halinde bile kendini savunacak güçün olması acısından ehliyetini biran önce almanı öneririm.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı grottobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir an önce ehliyet almanda fayda var.Sorun sadece ayna olduğundan arastıracaklarını sanmıyorum ama ciddi durumlarda insanlar mobese dahil her türlü kayıdı bir dilekçe yardımı ile alabiliyorlar.O yüzden bu şekilde bir durumla karşılaşmaman veya karşılaşman halinde bile kendini savunacak güçün olması acısından ehliyetini biran önce almanı öneririm.
    Şuan ehliyeti alma aşamasındayım Bora bey bu bana ders oldu 3 hafta gibi bir süre içinde alıyorum ehliyetimi ehliyeti alana kadar da motorumu garajda yatıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok ayıp birşey yapmışsın arkadaşım
    keşke durup telefon numaranı yazıp koysaydın cama
    bu dünyanın birde ahireti var
    ne yap ne et (inancın varsa) Helalleş araç sahibiyle
    Abicim o an ki heyecanla ne yapacağımı bilemedim şuan işteyim çıkamam yarın sabah bizzat gidip bakacağım vurduğum yere fakat aracı da görmedim maalesef.. anca aynasını yaptırmamışsa bulabilirim şimdi pişman oldum fakat düşünüyorum ve aklıma bir şey gelmiyor.

Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Bende yaklaşık 10 sene cıvarı ehliyetsiz motorsiklet kullandım.Seni çok iyi anlıyorum inan bana.Ama günümüz koşullarının benim zamanımla hiç benzerliği yok.Söylediklerimi yanlış anlama lütfen sadece bir motorsiklet severin böyle basit bir unsur yüzünden madur olmasını istemediğimden dolayı sana yorum yazdım.3 hafta uzun bir zaman en azından bir motorsikletinin olması ile yetinebileceksin ama genede muhtemelen çok özlersin diye düşünüyorum.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Bende yaklaşık 10 sene cıvarı ehliyetsiz motorsiklet kullandım.Seni çok iyi anlıyorum inan bana.Ama günümüz koşullarının benim zamanımla hiç benzerliği yok.Söylediklerimi yanlış anlama lütfen sadece bir motorsiklet severin böyle basit bir unsur yüzünden madur olmasını istemediğimden dolayı sana yorum yazdım.3 hafta uzun bir zaman en azından bir motorsikletinin olması ile yetinebileceksin ama genede muhtemelen çok özlersin diye düşünüyorum.
    Aynen öyle abicim beni anlayabilen birinin çıkması beni o kadar sevindirdi ki anlatamam 2 hafta önce aldım zaten motorumu kredi çekemedim yengeme yalvardım yakardım ona çektirdim aldım motoru gözüm gibi bakıyorum her gün ama her gün sürerim mutlaka çok yağmur yağdığında çekiyorum garaja bi sigara yakıyorum motorumu izliyorum bilmiyorum abi sokak aralarında turlarım ehliyeti alana kadar artık maalesef
    grottobora ve hakikiteker bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR600RR/CB125E
    Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin önemli olan bu.Motorsiklet keyfi sadece binmek değil ben saatlerimi yıkama ile seyretme ile yanında geçirdiğimi biliyorum.Zor şartlarda sahip olunan mallarına insanların daha duygusal olarak yaklaştıklarını düşünüyorum.Aynen bende sokak aralarında başladım sonra yavaş yavaş harita açıldı bir baktım geziyorum.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin önemli olan bu.Motorsiklet keyfi sadece binmek değil ben saatlerimi yıkama ile seyretme ile yanında geçirdiğimi biliyorum.Zor şartlarda sahip olunan mallarına insanların daha duygusal olarak yaklaştıklarını düşünüyorum.Aynen bende sokak aralarında başladım sonra yavaş yavaş harita açıldı bir baktım geziyorum.
    Düşüncene katılıyorum kolayını bulsam motorun yanında yatıcam çok teşekkürler yorumların için senide Allah kazadan beladan korusun abim.
    grottobora bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    yanlış yapmak kayıp değil ama yanlışı yanlışla düzeltmek kayıp olur diye öğrendim.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış yapmak kayıp değil ama yanlışı yanlışla düzeltmek kayıp olur diye öğrendim.
    Peki siz ne yapardınız ? şuan için bahsediyorum olay anında değil ? bir öneriniz tavsiyeniz varsa bilmek kafama yatarsa uygulamak isterim..

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı TarkanHappy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki siz ne yapardınız ? şuan için bahsediyorum olay anında değil ? bir öneriniz tavsiyeniz varsa bilmek kafama yatarsa uygulamak isterim..
    şu an yapacağınız tek şey olaydan ders çıkarmak. yanlışınızı tekrar etmemek, ehliyet gelene kadar kullanmaya devam edecekseniz de 2 kat daha dikkatli olmak.

misal bende motor alma arefesindeyim, motoru aldıktan sonra bunun geçici bir heves mi kalıcı bir şey mi olduğuna karar verip ona göre ehliyete baş vuracağım. bu süre zarfında ana yollara çıkmayacak bulunduğum semtte öğrenme maksatlı kullanacağım ki bu iş için uygun bir boş alan var (koskoca migros otoparkı)

birde ertesi gün oradan tekrar geçip kontrol edeceğim demişsiniz. 15-20 dakika erken gidin, motorunuzu uygun bir yere çekin çevreyi araştırın. inanın kul hakkı öte tarafa kalmadan bir yerlerden çıkıyor ...

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an yapacağınız tek şey olaydan ders çıkarmak. yanlışınızı tekrar etmemek, ehliyet gelene kadar kullanmaya devam edecekseniz de 2 kat daha dikkatli olmak.

misal bende motor alma arefesindeyim, motoru aldıktan sonra bunun geçici bir heves mi kalıcı bir şey mi olduğuna karar verip ona göre ehliyete baş vuracağım. bu süre zarfında ana yollara çıkmayacak bulunduğum semtte öğrenme maksatlı kullanacağım ki bu iş için uygun bir boş alan var (koskoca migros otoparkı)

birde ertesi gün oradan tekrar geçip kontrol edeceğim demişsiniz. 15-20 dakika erken gidin, motorunuzu uygun bir yere çekin çevreyi araştırın. inanın kul hakkı öte tarafa kalmadan bir yerlerden çıkıyor ...
    Benimde aklımda aynısı var olayın olduğu yere yakın bir ara sokağa park edip olay yerine gidicem etrafı araştırıcam. Kimsenin hakkının kalmasını istemem Allah korusun motora biniyoruz sonuç olarak bişey olsa zararlı çıkan ben olurum gerekli araştırmayı yapıcam içime dert oldu bu olay benim.

kaç yaşındasın ?

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç yaşındasın ?
    17 Yaşındayım.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Çarptığın ayna değilde insan olsaydı ?

Ve ya o çarptığın insanın arkadaşı - akrabası ben olsaydım ?

İster ertesi gün, ister 1 sene sonra, ister 10 sene sonra ne zaman olursa olsun seni bulurdum..

Bu düşünceyi aklından hiç çıkarma ve bir daha asla ehliyetsiz hiç bir taşıta binme.

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarptığın ayna değilde insan olsaydı ?

Ve ya o çarptığın insanın arkadaşı - akrabası ben olsaydım ?

İster ertesi gün, ister 1 sene sonra, ister 10 sene sonra ne zaman olursa olsun seni bulurdum..

Bu düşünceyi aklından hiç çıkarma ve bir daha asla ehliyetsiz hiç bir taşıta binme.
    İnsan olsaydı kaçacak halim yoktu heralde bulunmalık bi durum olmazdı. park halindeki araç ile seyir halindeki araç arasında oldu bu olay ve insanlar yaya geçitinden geçiyordu. Hızlı da değildim 15 le filan gidiyordum.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    çıkan plastik büyük ihtimal yerine takılırdı
    eğer düşen plastiğin üstünden araç vs. geçtiyse kafadan adama 50 100 tl masraf açtın.
    az ileride motoru parkedip dönebilirdin

Motosikleti
    dealim daystar 250
    ehliyetsiz kullanman yanlıştı, ehliyetini alana kadar sabret, çarpman herkesin başına gelir Allah korusun. Bundan sonrası için yapabileceğin ya arabanın yanına gidip bakacaksın orada mı diye, orada ise not iliştir sileceğine. Oraya gitme cesaretini bulamaz isen kendinde,kendine bak, pişmanlık varsa, zaten o hatayı tekrarlamazsın bir daha,yoksa pişmanlık bu yazımda manasız kalır.Bir fakiri de sevindirirsen bu arada, daha iyi olur

Motosikleti
    CBR 250R 2014 HRC
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetsiz kullanman yanlıştı, ehliyetini alana kadar sabret, çarpman herkesin başına gelir Allah korusun. Bundan sonrası için yapabileceğin ya arabanın yanına gidip bakacaksın orada mı diye, orada ise not iliştir sileceğine. Oraya gitme cesaretini bulamaz isen kendinde,kendine bak, pişmanlık varsa, zaten o hatayı tekrarlamazsın bir daha,yoksa pişmanlık bu yazımda manasız kalır.Bir fakiri de sevindirirsen bu arada, daha iyi olur
    Bu konunun başlığı altında okuduğum sayılı anlamlı yorumlardan bir tanesi. yanlışımın fakındayım akşam işten çıktıktan sonra mutlaka gideceğim bulamazsam yarın sabah yine olayın gerçekleştiği saatte aynı yerde olacağım inşallah bulurum. Fakat zorlanacağım nokta ben aracı görmedim daha doğrusu bakmadım esnafa soracağım artık. Teşekkürler yorum için.
    memer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler