Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

600rr Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    ABS silah gibidir hocam 40 yıl tasirsin 1 gün lazim olur..

Ayrıca dyavol-77 commutere binmek fakirlik göstergesi değildir.... SS 'a binmenin zenginliği gostermeyecegi gibi .. benim ilk motorum mondialdi.. çok şükür durumum oldukça iyi.. Ayrıca baskalarini asagilamak çok yakisiksizca..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    geçmiş olsun.
    bilginozi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kabak lastikle dolasirsan dusersin tabi, fren yapmayida bilmiyorsun hic dusulmeyecek biyerde dusmussun, madem acemisiniz yaris motoru kullanmayin ne isiniz var. Videonun basindan beri tedirgin suruyorsun motoru, tedirgin surus acemilik belirtisidir. Bence dusuk cc bir communiter alip motosiklet kullanmayi, fren yapmayi falan ogren yoksa basina daha cok is gelir.

Gecmis olsun dileklerimle
    drfettah ve gökay77 bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekler maalesef acıdır...Bu arada geçmiş olsun unutulmadı-arada var..kaçırmışsın herhall. Sözüm o ki, bilen de bilmeyen de konuşuyo...Haa sen üstüne alındıysan-yapacak bişey yok...600 almak marifet değil-ona hakkıyla bakmak(bakım)'ta İŞ...Sen bunu anlayamamışsın...Sadece yetenek yetmiyor maalesef,ben 35 imden sonra bunlara binebilmeye başlayabildim...(bütçe meselesi)...Okey!!!
    Yazdığımı okursanız geçmiş olsun meselesinin sizinle ilgisi yok. Bu arada

*Okay
    Salih_T ve porsuk80 bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın
    bilginozi bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Abs konusu açılınca abs şart diyorum. Herkes beni taşlıyor. Yok işte işi bilen adam zaten iyi durur, tecrubesizler abs kullanır...
    İnsanın binbir türlü hali var. Kafan dalgındır, gözün bir yere takılır, reflekslerin gerilemiştir vs vs.

Geçmiş olsun. Bu söylediklerim sizin için değildi yanlış anlamayın , abs ye tecrubesiz işi diyenlereydi.
    İşte böyle anlarda abs en iyi dostun olur.

Tekrar geçmiş olsun, en büyük kazanız bu olur İnşallah.
    bilginozi, flea, porsuk80 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs konusu açılınca abs şart diyorum. Herkes beni taşlıyor. Yok işte işi bilen adam zaten iyi durur, tecrubesizler abs kullanır...
    İnsanın binbir türlü hali var. Kafan dalgındır, gözün bir yere takılır, reflekslerin gerilemiştir vs vs.

Geçmiş olsun. Bu söylediklerim sizin için değildi yanlış anlamayın , abs ye tecrubesiz işi diyenlereydi.
    İşte böyle anlarda abs en iyi dostun olur.

Tekrar geçmiş olsun, en büyük kazanız bu olur İnşallah.
    Tesekkur ederim. En kotusu bu olur insallah. Butun yazdiklarima ragmen hala kabak lastik, ss ve tecrube hakkinda konusanlara da siz gidin kumda oynayin diyesim var ama neyse.
    merkezkale bunu beğendi.

KmlTkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja300 ABS
    Geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun...
    bilginozi bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç , güç değildir.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Gecmis olsun. Allah beterinden saklasin.
    Lastikler soguk asfaltta disli olmayinca cok basit bir kaza olmus.
    ABS tam durumlarda ise yariyor.
    bilginozi ve deep_far bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    basit ama şanslı bir kaza. fren manevra ve düşmek bir olmuş. geçmiş olsun..

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Geçmiş olsun hocam, düşük hızda olması sevindirici. Bazı arkadaslar tecrübe Vs demişler ama bence alakası yok zira siz 250 ile bi yere patlama yada 1.Vites ile ani gaz teker Vs yapıp panik olup düşmediniz.
    Sigorta konusunda ise karşılıyor. Bundan 3 ay önce eşim PCX ile yolda giderken aynı sizdeki gibi arac burnu cıkarıp bekliyor kontrolsüz kavsak da. Esim de panik ile fren yapıp kayıyor ve düşüyor. Temas yok çarpma yok. Tutanak tuttuk polis çağırdık. Sigorta şirketi kazaya sebebiyet verdiği için karşı tarafdan yapılmasına karar verdi. Ama kavsak da hız sınırı 50. Polis in yaptığı ölçüm ile 20 kusur metre motor sürüklenmiş yani hız 50 den fazla. %25 kusur yazdılar. %75 ödeme yaptı. Sizde %100 olmalı. Ayrıca ekipman da zarar varsa sigorta bunları da karşılıyor ben bilmiyordum sonradan öğrendim bilginiz olsun. Işıklar
    deep_far bunu beğendi.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    bende böyle bir kaza yaptım benimki daha yakındı yani surucu park yerindeki aracı tam sola kırıp onume atladı
    konumumdan hareket edeceğini kestiremedim tekerlekleri bile sola bakmıyordu park halinde gibiydi biranda çevirip gaza asıldı fren işiğı sinyal yoktu (otomatik vites parktan dye al basgaza hesabı )unune geçip aracın altına girmek istememenizi anlıyorum ve 40 km hızla duran nesneye çarpmanın şiddetinide çok geçmiş olsun hızınız ve reflexiniz yerinde bence
    bu arada karşı taraf asli kusur alsa bile sigorta şirketleri genelde 100 de 25 yazıyor. banada kavşaklarda hız düşürmeme yani tali kusur yazdı jandarma raporunda sigortada bunu 75 25 dağıttı fakat kazaya karşı taraf sebep oldu birçok kuralı da ihlal ederek
    siz experi ihmal etmeyin gerekirse kamera kaydınıda görmesini sağlayın

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Geçmiş olsun. Defalarca izledim ama ben neden düştüğünüzü anlayamadım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Defalarca izledim ama ben neden düştüğünüzü anlayamadım.
    Teşekkür ederim. Youtube de buna benzer çok kaza var. Aslında birçok olumsuz faktörün bir araya gelmesi. Biraz konsantrasyon eksikliği, lastik ısınmaması, yol kabak, hafif viraj olması sebebiyle gidonun tam düz olmaması, araç sürücüsünün geçeyim mi durayım mı kararsızlığı, baktığın yöne gidersin kuralı sebebiyle motoru doğrultmayışım. Ama kesinlikle panik fren yada panik olmadı. Ön frene sadece hafifçe dokundum. Ön lastik ilk önce kaydı tuttu kayıp tutunca tutma kuvveti gidona darbe olarak gelip gidonu iyice döndürdü. Sonuç asvaltla temas.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Alıntı sahin08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende böyle bir kaza yaptım benimki daha yakındı yani surucu park yerindeki aracı tam sola kırıp onume atladı
    konumumdan hareket edeceğini kestiremedim tekerlekleri bile sola bakmıyordu park halinde gibiydi biranda çevirip gaza asıldı fren işiğı sinyal yoktu (otomatik vites parktan dye al basgaza hesabı )unune geçip aracın altına girmek istememenizi anlıyorum ve 40 km hızla duran nesneye çarpmanın şiddetinide çok geçmiş olsun hızınız ve reflexiniz yerinde bence
    bu arada karşı taraf asli kusur alsa bile sigorta şirketleri genelde 100 de 25 yazıyor. banada kavşaklarda hız düşürmeme yani tali kusur yazdı jandarma raporunda sigortada bunu 75 25 dağıttı fakat kazaya karşı taraf sebep oldu birçok kuralı da ihlal ederek
    siz experi ihmal etmeyin gerekirse kamera kaydınıda görmesini sağlayın
    Teşekkür ederim. Aslında araç sürücüsünün yaptığı hata bir motosikletliğinin ölümüne bile sebep olabilir. Ben temkinli olmayıp göremediğim noktalar olduğu için 20km hız ile gitmek yerine. şehir içi yasal hız olan 50km ile orda gidiyor olsaydım. Arabaya göbekten girip boynumu bile kırabilirdim. Allaha şükür çizik bile yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam, düşük hızda olması sevindirici. Bazı arkadaslar tecrübe Vs demişler ama bence alakası yok zira siz 250 ile bi yere patlama yada 1.Vites ile ani gaz teker Vs yapıp panik olup düşmediniz.
    Sigorta konusunda ise karşılıyor. Bundan 3 ay önce eşim PCX ile yolda giderken aynı sizdeki gibi arac burnu cıkarıp bekliyor kontrolsüz kavsak da. Esim de panik ile fren yapıp kayıyor ve düşüyor. Temas yok çarpma yok. Tutanak tuttuk polis çağırdık. Sigorta şirketi kazaya sebebiyet verdiği için karşı tarafdan yapılmasına karar verdi. Ama kavsak da hız sınırı 50. Polis in yaptığı ölçüm ile 20 kusur metre motor sürüklenmiş yani hız 50 den fazla. %25 kusur yazdılar. %75 ödeme yaptı. Sizde %100 olmalı. Ayrıca ekipman da zarar varsa sigorta bunları da karşılıyor ben bilmiyordum sonradan öğrendim bilginiz olsun. Işıklar
    Teşekkür ederim. Tecrübeden bahseden ama motosiklet teorisini anlayamamış arkadaslara durumu izah etmek gerçekten zor.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    geçmiş olsun allah bi daha yaşatmasın

zor bir durum forumdaki arkadaşları da anlamış değilim sanki hepsi Rossi gibi Sofuoğlu gibi viraj yapıp motor sürüyor da hemen s.d.k yarışına giriyor ...

kaza anında ki konuşmalar ve tavırlar o anı hiç yaşamamış benim gibi arkadaşlar için bence büyük bir tecrübe

teşkürler paylaşım için
    bilginozi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun allah bi daha yaşatmasın

zor bir durum forumdaki arkadaşları da anlamış değilim sanki hepsi Rossi gibi Sofuoğlu gibi viraj yapıp motor sürüyor da hemen s.d.k yarışına giriyor ...

kaza anında ki konuşmalar ve tavırlar o anı hiç yaşamamış benim gibi arkadaşlar için bence büyük bir tecrübe

teşkürler paylaşım için
    Teşekkür ederim. Ne ilginçtir ki elle tutulur mantıklı yorum yapan arkadasların büyük çoğunluğu yüksek hacimli motor sürücüleri. Kaza anında araç sürücüsünün pişkin tavırları çok dikkat çekiyor nasılsa temas olmadı birde motoru kaldırdık diye taaki ben yatırmaya gerek yok kamera var diyene kadar.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Bilginozi,

Maalesef kazanın geleceği videonun en başından beri belliydi. Bu şekilde kullanmaya devam edeceksen kendine motosikletten daha güvenli bir araç seçmeni önermekten başka yapılacak birşey yok.

Sürüşe başladığın andan itibaren risk bölgelerinde hiçbir tedbir almadan ilerlemeye devam ediyorsun , bunda hızının göreceli olarak düşük olmasınında etkisi büyük ama bak seni düşmekten kurtaramadı. Ana yolda olmayı hak sayıyor ve tali yollardan çıkan araçlara karşı tedbirsiz davranıyor sadece korna çalarak riski bertaraf ettiğini düşünüyorsun ama bak bu da seni düşmekten kurtaramadı.

SS in bu konu ile alakası yok diyorsun ama kullandığın motorun lastiklerinin ancak 10-15 dakika performanslı kullanım sonunda yeterli ısıya ve fren kabiliyetine ulaşacağını bilmiyorsun. O lastikler o hızda doğru ısıda olsalardı en kötü bitik halleri ile bile rahatça durabilirlerdi asfalta kusur bulma.

Bana kalırsa motosiklet güvenli sürüş konusunda biraz daha fazla okumalı veya ders almalısın , yok ben böyle iyiyim diyorsan korkarımki yakında yeni haberler ile seni burada göreceğimizden eminim.

Sevgilerimle
    bilginozi, tiawern, barodi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    geçmiş olsun kameram kapalı da olsa kaskımda ya da motorumda duruyor sizin dediğiniz gibi itlik puştluk yapan biri olursa tehdit edebilmek için

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Bilginozi,

Maalesef kazanın geleceği videonun en başından beri belliydi. Bu şekilde kullanmaya devam edeceksen kendine motosikletten daha güvenli bir araç seçmeni önermekten başka yapılacak birşey yok.

Sürüşe başladığın andan itibaren risk bölgelerinde hiçbir tedbir almadan ilerlemeye devam ediyorsun , bunda hızının göreceli olarak düşük olmasınında etkisi büyük ama bak seni düşmekten kurtaramadı. Ana yolda olmayı hak sayıyor ve tali yollardan çıkan araçlara karşı tedbirsiz davranıyor sadece korna çalarak riski bertaraf ettiğini düşünüyorsun ama bak bu da seni düşmekten kurtaramadı.

SS in bu konu ile alakası yok diyorsun ama kullandığın motorun lastiklerinin ancak 10-15 dakika performanslı kullanım sonunda yeterli ısıya ve fren kabiliyetine ulaşacağını bilmiyorsun. O lastikler o hızda doğru ısıda olsalardı en kötü bitik halleri ile bile rahatça durabilirlerdi asfalta kusur bulma.

Bana kalırsa motosiklet güvenli sürüş konusunda biraz daha fazla okumalı veya ders almalısın , yok ben böyle iyiyim diyorsan korkarımki yakında yeni haberler ile seni burada göreceğimizden eminim.

Sevgilerimle
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle kamera görüş açısının benim görüş açımdan daha dar olduğunu söylemek isterim. Lastiklerin henüz ısınmamış olduğunun farkındayım. Bu havalarda araba bile olsa öyle 3-5 dakikada lastik ısınmaz zaten. Üzerindeki pist lastiği değil ama performans lastiğidir onun da farkındayım. Bunun yanında daha önce de belirttiğim gibi yazın sıcak havalardaki yol tutuşu ile şimdi ki yol tutuşunun bu lastiklerle aynı olmasını bekleyemeyiz. Sıcak havalarda hergün motora biniyorken bu havalarda haftada 1 yada 2 haftada 1 kez motora binince aynı refleks ve konsantrasyon seviyesinin de olmasını bekleyemeyiz. Hali hazırda olmuş bir olay üzerinden kişinin kusurlarını bulmak da kolaydır ama unutmamak gerek ki nice lisanslı yarışcılar ve eğitimciler bile kaza yapıyorlar hatta ölüyorlar. Sonuçta 2 teker bir taşıt tüm koşulları kontrol altında tutmak mümkün değildir. Örnek olarak ben 3sn daha ileride olsaydım aynı araç kontrolsüzce çıkıp yandan vurabilirdi. Lastiklerim ısınmış olsaydı ve hızım 50km olsa araca göbekten girebilirdim. Gaz açıp önünden geçmeye çalışsam durmayıp beni altına alabilirdi. Yada yandaki araç beni sıkıştırabilirdi. Ben orda düşmeyip durabilseydim. Arkadan gelen araç durduğumu geç fark edip bana arkadan çarpabilirdi. Motosiklet abs li olsaydı yolda yağ olabilirdi yine düşerdim. Görüyorsunuz ki sizin kontrol altında tutulabileceğini ön gördüğünüz koşullarda bile başka riskler ortaya çıkabiliyor. 2006 yılından beri bu forumları takip ediyorum yaşım 31. Bu forumlarda nice yol gösteren usta kişilerin, eğitimcilerin, tecrübelilerin vefat haberlerini okuduk. Yıllardır motora biniyor ve hatta çok tecrübeli olabilirsiniz ama yarın ölmeyeceğinizin garantisini kimse veremez. Motosiklet eğitiminde ilk önce anlatılan budur zaten. Motosikletin üzerine bindiğiniz anda tüm koşullar doğru ve yerinde olsa bile tehlike altındasınız. Saygılarımla.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Geçmiş olsun.. Allah c.c. beterinden korusun..
    bilginozi bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)