Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2 günde 2 kaza (Depo tokatlama)

Motovento
    REKLAM ALANI
    DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Arkadaşlar hiç gelmiyecek şeyler başıma geldi bugünlerde kafam da çok karışık nereden başlıcam bilemiyorum biraz uzun olabilir ama faydalı da olabilir kusura bakmayın ..

Eski motorumu satıp beni ege turunda üzmücek yeni kasa tvs aldım hersey çok güzeldi yıllık izniminde bitmesine 2 gün kala yani

dün uludağ da 2 cross birde ben,arkadaşlarla mangala çıktık ama sonu biraz üzücü oldu .. Dümdüz yolda 110'la gidiyoruz hafif

viraj vardı ama virajın içinde ince ince kum gibi çakılların oldugunu geç farkettik ve ben tank slapper(depo tokatlama) denen

lanetle karşılaştım ve haliylede kontrolü kaybedip,110 la tarlaya kayalık bölgeye uçtum O an gözümün önünden hiç

gitmiyo öldüm sandım ama çok şükür topallıyorum sadece ben 10-15 metre ileri uçtum motorda arkamda takla attı bi kaç kez

Motorun hali vasat ama yürüyor,Resimler aşağıda:

Motoru bu haliyle arkadasımın evine bırakıp arabayla hastaneye gittik,o aksam kırık çıkık yok çok şükür allahın hikmeti ...bu

aksam üstü boşum diye motoru almaya gittim garaja koyup kendim toparlamayı düşünüyodum fakat motoru arkadasımdan aldıktan 5 dk

sonra ışıklarda tekrar kaza yaptım :( bu sefer ışıklarda ben sola dönerken,şeridimden arkadan gelen muazzam beyefendi benim

sinyalimi farketmemiş ve bana sol arkamdan vurdu ..bu seferde ölmedim ve toparladım tam kaçacaktı yaşadığımı görünce

yakaladım tutanak tutmak için ..

Asıl olay burda başlıyor ilk kazadan şans eseri ÖNCE ALLAHIN sonra korumaların sayesinde kırıksız kurtuldum ve ağır hasarlı olarak , bu kazadada aslında adam sadece bir grenajımı kırdı ama sonucta cebinden para çıkmıcagı için bunu fırsat bilerek ,"ne hale getirdin motoru görmüyo musun diye",çıkıştım ve tutanak tutarak anlaştık... Hasarı sol arka grenaj ve arka kuyruk olarak gösterdik .. ama pazartesi halledicez asıl evrakları benim ön taraftada hasarlarım var biraz,onun sigortasından bütün hepsini karşılayabilir miyim ? Yada motoru bu haliyle pert gösterebilirmiyiz ?

Bu arada bazı arkadaşlar bu motorla bu kadar hızlı viraj yaparsan ölürsün diyeceklerdir.. Lütfen yazmasınlar eğitimlerim tam ama hatayı yapan da benim çok şükür yinede diyorum ders oldu ve nazar birazda ..
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Ben bu tank slapper ı tam anlamadım.

Çakılda arka ve ön belli bir miktar kaydı sanırım ve düşmedin ama bu sırada başladı doğrumu? Gerçekten ucuz yırtmışsın
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    sigorta şirketini dolandırıyorsun yani? başka biryerden çıkar o para. kul hakkı değmez. umarım yanlış anlamışımdır.
    sgurdal ve DALGIC_800 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha
    Çok teşekkür ederim, o taklalardan sonra kırıksız orada ayağa kalkmam mucize oldu. tank slapper hatırladıgım kadarıyla viraja yatmaya başladığımda olmaya başladı ve aynı hızda virajdan çıkmaya başladığımı hatırlıyorum sonrasında şoka girdim zaten 10-15 dk kadar.

Oradan geçen wr 250li'li arkadaşlarda geçti ama hafif kayarak toparladılar çok şükür

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:44 ----------

Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta şirketini dolandırıyorsun yani? başka biryerden çıkar o para. kul hakkı değmez. umarım yanlış anlamışımdır.
    Hayır dolandırmıyorum,Araç bana ,aynı bölgeden çarptı sonuçta ?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim, o taklalardan sonra kırıksız orada ayağa kalkmam mucize oldu. tank slapper hatırladıgım kadarıyla viraja yatmaya başladığımda olmaya başladı ve aynı hızda virajdan çıkmaya başladığımı hatırlıyorum sonrasında şoka girdim zaten 10-15 dk kadar.

Oradan geçen wr 250li'li arkadaşlarda geçti ama hafif kayarak toparladılar çok şükür

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:44 ----------

Hayır dolandırmıyorum,Araç bana ,aynı bölgeden çarptı sonuçta ?
    bende aynı şeyi düşünmüştüm ustam söylemişti aynısını bana. aklıma geldi yazdım sadece. sende haklısın tabi.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    arkadaşım çok geçmiş olsun onca yol tep gel bursada kaza yap.oda ayrı bir durum tekrardan çok geçmiş olsun temennilerimi iletirim..
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Gecmis olsun
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım çok geçmiş olsun onca yol tep gel bursada kaza yap.oda ayrı bir durum tekrardan çok geçmiş olsun temennilerimi iletirim..
    Teşekkürler mevlüt abi.Abi 2 haftadır herşey çok güzeldi takip etmişsindir ama şu 2 gündür başıma gelmeyen kalmadı herkes nazar diyor ama ben sadece yaşadığıma şükredebiliyorum şimdilik.Birde geçici olarak almıştım bu motoru egeyi tamamlayınca satıp büyültcektim kısmet değilmiş vardır bir hayırdır.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Sen bu kafayla devam edersen gunde 4 kaza , hatta gunde 5 kaza bile yaparsin, baksana motoru perte cikartmayi dusunuyorsun. Kendi yaptigin kazanin Faturasini sigoryaya ödeteceksin. Bence biran önce kendine gel ve bu dusuncelerden kurtul, bak 2 teker uzerinde gidiyorsun.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Allah beterinden korusun... Umarım en kısa zamanda daha da iyi olursun. Motorun durumu vahim gibi dıştan bakınca umarım çarpan arabanın sigortası tüm masrafını karşılar
    DALGIC_800 bunu beğendi.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Gecmis olsun
    DALGIC_800 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun ilk kazada verilmiş sadakan varmış (bir fakire üç beş at bir şey) sigorta şirketi bu işi yemez gibi geliyor bana arabanın tamponunda bir şey yok çünkü gelişmeleri merak ediyorum yazarsan iyi olur
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı gokhan0679 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bu kafayla devam edersen gunde 4 kaza , hatta gunde 5 kaza bile yaparsin, baksana motoru perte cikartmayi dusunuyorsun. Kendi yaptigin kazanin Faturasini sigoryaya ödeteceksin. Bence biran önce kendine gel ve bu dusuncelerden kurtul, bak 2 teker uzerinde gidiyorsun.
    Sağlıklı düşünemediğimin farkındayım,kafam çok karışık bunu da biliyorum.Fakat şuanda tek düşündüğüm ailemin hatta benim şuana kadar ne kaskoyla ne sigortayla herhangi bir işimiz çok şükür olmadı.Verdiğimiz paralar zaten cabası özellikle kasko,evet bu kazayı ben yaptım fakat bir araçta geldi daha sonra bana çarptı , bir şehirde 40 tl lik sigortaya başka bir küçük şehirde 150'tlye yaptırıyorsun..Bana göre sigorta şirketleri hiç insanlara adil davranan bir ilahiyat fakültesi değil .

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Geçmiş olsun.aman kul hakkı yeme.Allah bana her şey ile gelin ama kul hakkıyla gelmeyin diyor.Allah her şeyi affeder fakat kul hakkına karışamaz.tekrardan bol geçmiş olsun.en büyük kazaniz bu olur inşallah
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    Teşekkürler arkadaşlar,fakat kafam o kadar karışık ki bir yanım diyor sana araba çarptı mı çarptı,resimlerde ortada,bu kul hakkına girmez ama bir yanımda diyor kazayı yapan sensin araba çarptı ama ufak hasarlarla atlattın onun sigortası zaten bir şekilde işlicek en azından komple işlettir bir daha uğraşma diyor napıcağımı bende bilemedim.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Abi valla bu sigorta şirketlerini hic ama.hic sevmem onlara en alasını yapmak lazım ama genede sineye çekip hesabını veremeyeceğimiz işler yapmayalım.onlar senin motoru yaptıla batmaz fakat sende bi motoru yaptıracam diye bu hesabın altına girme boşver.kafan rahat olsun ilerde lan acaba kotu mu yaptık? Demeye fırsatın olmasın bence
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Imtahan için gelmedikmi bu dünyaya.Motoru yerine illaki koyarsin ama bazi şeyler sakaya gelmez değmez anlin dik cikmayacagin işler huzur vermez bozar
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha
    Ayni seyler benimde kafami kurcaliyor ama bi yanim baska seyler soyluyor . Aslinda dun gece o kazadan sag cikinca cogu seylere tovbe bile ettim artik öldüm galiba dedigim an gözlerimi actigimda yasiyordum.Bunlarin bir imtihan olduguda bir gercek, asil benim kafami karistiran nokta imtihanda oldugumuzu unutmak sanirim . Galiba en iyisi sigortayi aradan cekip kendi basimin caresine kendim bakmak,en azindan huzur bozmadan 1 ay degilde 2 ay gec bineyim ama huzurla bineyim. Bu konuyu acmamdaki sebebde buydu aslinda cok tesekkurler arkadaslar ilgilenip zaman ayirdiginiz icin .
    ccc67 ve Motork08 bunu beğendiler.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Geçmiş olsun, düştüğünüz yer kayalık veya nehir de olabilirdi. Cana geliceğine mala gelsin deyip avunmak en iyisi, zaten kırık olmaması da büyük şans. Şimdi hastane bahçeleri kafası, gözü, kolu bacağı sargılı gençlerle dolu. Aman ha..
    DALGIC_800 bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Geçmiş olsun, hasar hakkında beyan vermeseydiniz keşke. Gerçi ucu açık bir beyan fakat yine de direkt tutanak tutarak bu haliyle hasarı gösterseydiniz daha iyi olurdu. Prosedürü tam bilmiyorum ama tutanağa hasar şurada yazmak gibi bir mantığı da çözemedim, sanırım etik davranmak amacı var işin içinde fakat bu tür kaza ve araçlarda meydana gelen hasarlar göründüğüyle kalmaz genelde her türlü sıkıntıya düşeceğinizden bu işe hiç girmseydiniz daha hayırlı olurdu neyse sigortacı varsa hasarın neye göre ne şartlarda değerlendirildiğini yazar.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)