Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ceza ve kaza ve tekrar ceza :/

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya Nostalji
    Scooterımı(Asya Nostalji) alalı 1 ay oldu.Motor kullanırken mümkün olduğunca dikkatli ve hız yapmadan kullanırım.Lakin henüz ehliyetimi alamadım.Daha evvelinde birkaç kez polisler tarafından çevrildim ama herhangi bir ceza vermediler.Dün sabah yine işe giderken polisler herzamanki yerlerinde,yenikapı da çevirme yapıyorlardı.Tekrar çevrildim ve bu sefer cezayı kestiler(727 tl).Motor yasaları konusunda pek bilgim olmadığı için motorumun sigortasının olmadığını da o anda öğrendim.Neyse ki onun için ceza yazmadılar ve başka bir motorlu abinin ehliyet bilgilerini yazarak motorumu bağlanmadan aldım ve oradan ayrıldım.Beyazıtta ki iş yerime gitmek için bir ara sokakta ortalama 20 km/s ile seyir halindeydim.Benim bulunduğum ara sokağa bağlanan daha dar ara sokaklar vardı.(yolun bana ait olduğunu düşünüyorum)Düz bir şekilde giderken daha dar olan ara sokaktan bir otomobil normal yol onunmuş gibi kavşakta birden frensiz şekilde onüme fırlayıverdi.Ara sokak olmasına rağmen ikimizde duramadık ve motoruma sağ ön taraftan darbe alıp (bu durumda kavşağın köşesinde park etmiş ve bizim görüş açımızı kaybettiren jipinde hatası büyük)önce otomobilin kaputuna daha sonra ise yere düştüm.Neyse ki bende bir sağlık sorunu yok.Motorumda biraz gövde hasarı var.Daha sonrasın da polis geldi.Bana tekrar bir ehliyet cezası (727 tl) ve sigorta cezası (80 tl) kesildi.Ehliyetim olmadığı için araç sürücüsü hiçbirşey olmamış gibi serbest bırakıldı.Sigortamı 10 dakika içinde yaptırmam halinde motorumu geri alabileceğimi söyledi polisler.Neyse ki sigortacı arkadaşım oldugundan 10 dakıka icersinide sigorta olayını hallettim ve tekrar A2 ehliyeti olan birini bularak motorumu teslim aldım. (Umarım yukarıda yazdıklarım benim gibi acemi motor sürücülerine birşeyler anlatabilmiştir)

Sorum ise şimdi toplamda bana 1534 tl ceza geldi(2 ehliyetsiz motor kullanma+80 tl sigortasız motor kullanma).Bu parayı 1 kere de ödeme imkanım maalesef yok ve de motorumu kullanmaya devam edebilmem için bunların öncesin de ehliyet(800 tl) almam gerekecek.Bu cezalar için acaba taksitlendirme yapılıyor mu? Evetse kaç taksit yapılıyor? Veya cezayı geciktirme,dondurma gibi işlemler var mı? Ve bu yasal işlemleri hangi kurumlarda nasıl yapabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Technico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150
    geçmiş olsun. :( kısmet yapacak birşey yok...

ugur sengul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS250İ EVO SYM JOYMAX250
    Kardesim 2 ay once bende ehliyetsiz yakalanmistim surucu kursuna yazilmistim sinavi bekliyordum bana 1407 TL CEZA Kesildi, sana neden yari yariya kesmisler onu anlamadim. Suan ehliyetimi aldim canavar gibi geciyorum polislerin yanindan vallaha ehliyet sart allah korusun araba kazasi neysede insana carparsan ozaman buyuk skinti hapise kadar yolu var oyuzde n cok dikkatli ol. Taksitlendirme yok diye biliyorum ama ilk 15 gun icinde cezayi yatirdiginda %25 indirim yapiyor devlet baba saolsun. Sertifikayla motorla tasita binmenin cezasi 727TL sanirim polis sana kiyak gecmis 727TL yazmis serfikan varmis gibi. Yada yanlis yazdi tutari yeni kanuna gore 1407 TL DE CIKABILIR cezayi odemeye gittiginde :( cunku sisteme sen gidip orada isleteceksin orada islerken tutarin yanlis yazildigi cikarda duzeltme yaparlarsa vay haline :(

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Ehliyetin yok, herhangi bir üzüntü yaşamadım. Benim yanımda çevrilip ceza yeseydin polis memurlarına tam işlem yapmadıkları için şikayet edeceğimi söyler 1400TL ceza yemenide sağlardım. Kusura bakma.
    Ahmet Abi, msgnrn, Sj's ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Goosfraba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de gecen gun hiz siniri yuzunden trafik cezasi yedim. Internet vergi dairesinden kredi karti ile odedim. Baktim 3 taksite bolmusler. Parafcard ve vakifbankin kredi karti 3 e boluyor sanirim.

Bu arada ehliyetimi 31.12.2013 tarihinde aldim. Hersey dahil 450 tl tuttu yaklasik olarak. Yagmurdan kacarken doluya yakalanmissin yani.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    alınabilecek baya saçma bir risk ehliyetsiz kullanmak. Ehliyet 500'e falan maloluyor sanırım, sana iki günde 1400 lira girdi. Bu arada ehliyetsiz olduğun için hep sen suçlusun kazalarda orası da ayrı konu. Adam tırla üzerinden geçse durmasa ehliyetsiz olduğun için hiç bir şey talep edemezsin. O derece. Ehliyetin yoksa yolda yok kabul ediliyorsun, acı ama gerçek.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya Nostalji
    Bu kadar acımasız olma kefeee arkadaşım yiyeceğimizi yedik zaten =) Ehliyetsiz motor kullanmak bizimde hoşumuza gitmiyor ama napalım hayat şartları her zaman dilediğimiz kadar iyi olmuyor.Uğur ŞengülMuhtemelen cezayı keserken bi yanlış anlaşılma olmuş olabilir.Tescili yapılmış ama teslim alınmamış otomobil ehliyetim var.Sistemde onu gördüklerinde A2 olarak algılamış olabilirler.Umarım birde onun için ceza yemem.Sanırım taksit olayını kredi kartına göre yapıyorlar.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Taksit secenegi olması lazım maliyeden hem ceza miktarını ögrenir hemde taksit olayını sorarsın

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    hak edilmiş bana göre

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsat sana aitse 700kusur yazmislardir o arkadasa da ruhsat sahibi olmadığı icin 1400 lira yazmislardir.

Motosikleti
    CRF 250 L
    kardeşim yazık değilmi parana ehliyet alsana bunlar başına gelmeden

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    anlamadıgım konu ehlıyetsız araba kullanmak anormal ıken neden motor kullanmak normal gelıyor herkeze keske 5000 tl yazmıs olsalardı alanlar kerızmı sıgorta yaptıran enayımı
    www.erkakurye.com

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bu olayın acemi sürücülükle alakası yok.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sana kesilen ceza dışında iki kez de motor sahibine otomatikman ceza kesildi. Yani toplamda 2500 TL ceza yedin.

Şimdi aklını başına topladığını umuyorum.

Cezayı peşin ödersen 1875 TL ile kurtarırsın. Ödeyemezsen boşver kalsın ehliyetini aldıktan sonra gidersin vergi dairesine taksitlendirirsin.

Geçmiş olsun.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Taksit yapıyorlar tabikide. Hepsini ödeyenler için ilk 10 gün içersinde ödendiğinde yüklü bir indirimde yapıyorlar.

Bu arada belirtmeden geçemicem. Gram üzülmedim. 800 TL verip ehliyet almak yerine şimdi 1500 TL cezayı paşa paşa öde. Belki sana bir ders olmuştur bu durum ama pek sanmıyorum ehliyeti alana kadar binmeye devam ediceğine eminin.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olayın acemi sürücülükle alakası yok.
    katılıyorum acemilik değil bu sanki cilalı taş devrinde ehliyetin bulunması gibi...
    hayal etsenize mağara adamı yerde ehliyet buluyor şaşırıyor...
    aynı şaşkınlık bu yazıdada var ...
    bu kadar vurdumduymaz olmayın lütfen

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ruhsat sahibi kim onada bir sürü ceza kesmiş olabilirler

Ehliyetsiz motosiklet kullanmakla baştan hata yapmışsınız.Belki tanıdık polislerin olduğu daha ufak bir yerde yakalansaydınız farklı olurdu ama yapacak birşey yok.Geçmiş olsun.Ehliyetsiz kullanmayın vede alkollu.

Geçmiş olsun 1500 tl para boşa gitmiş

topcu197877 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA 100 kartal
    kendim motosiklet almadan bu ehliyetsizlik cezalarının duya duya ilk önce ehliyet daha sonra motosiklet aldım.ceza ehliyet parasından pahalı geliyor.mantıklı düşünmek lazım.bir köşede neden bu kadar parayı boşu boşuna bırakıp gidelim.
    gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklersen diğeleride yanlış gider

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler