Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru aldığım ilk gün ve talihsiz kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    ANKOV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba Arkadaşlar,

Bugün Honda CBR 250R aldım ve aranıza katıldım. Keşke mutluyum diyebilseydim fakat malesef benden kaynaklanmayan bir kaza yaptım. Bir arkadaşımla birlikte beşiktaştan çıktık sarıyere doğru yeni motora alışmak istediğim için çok hızlanmadan yan yana gidiyorduk. Önümde bulunan araba ani fren yapınca çarpmamak için sağında bulunan boşluğa doğru kırdım fakat yaklaşık 40km ile giderken duramayıp sağ tarafa yatarak yandaki bariyerlere girdim. Neyseki arkadaşım biraz arkamdan geliyorduda kendisini kurtarabildi.

Neyseki bende kırık çıkık yok motorda zarar var sadece.

Motorun yürümesinde sıkıntı yok sadece öndeki gösterge bölümü aşağıya doğru hafif düşük durumda olduğundan gidon sol tarafa tam dönmüyor. Motorun sağ, sol ve ön grenajları zarar gördü değiştirmek gerekecek. Ön far camında sıkıntı yok sadece tutan dişleri zarar görmüş sanırım bununda değişmesi gerekecek. Bunların dışında görünür bir problem gözükmüyor ve eve ulaşmak için ortalama 30km hızla yaklaşık 5 km daha gittik yolda hiç problem çıkartmadı.

Yeni aldığım için henüz kasko yaptırma şansı bulamamıştım. Muhtemelen bu parçaların maliyeti bana ne kadar olur?

Umarım daha ilk günden gelen bu talihsiz olay sizlerin başına gelmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Büyük geçmiş olsun. Sana bişey olmamışya... Maliyetin 1000 tl gibi tutabilir. Gidonun tam dönmüyor olması sıkıntılı.

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru aldığın bayiye git kardeşim bunun civatalarını sıkmaşsınız yolda dağıldı de
    civataları sök sakla ama.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun. Sana bişey olmamışya... Maliyetin 1000 tl gibi tutabilir. Gidonun tam dönmüyor olması sıkıntılı.
    temenniniz için teşekkürler. hafif ezikler oldu tabi ağrıları yeni başladı ama sıkıntı derecesinde değil çok şükür. Gidonun dönmemesi anladığım kadarıyla gösterge bloğunun yerinde tam durmamasından kaynaklı gidon buraya sürttüğü için sol tarafa tam olarak dönmüyor. Umarım bu kısımda fiziksel hasar oluşmamıştır.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çok üzücü, can sıkıcı bi olay. Geçmiş olsun, Allah bidaha kaza bela göstermesin.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Okurken bile çok üzüldüm çok geçmiş olsun ama nazar nazar :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 lira tutar mı ki hocam?

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Geçmiş olsun :(

tabi şaka olarak yazıyorum
    yanlış anlaşılmasın.
    geçmiş olsun.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Çok büyük geçmiş olsun kardeş. Sana birşey olmaması teselli. Senden kıymetli değil zamanla düzeltilir hepsi canını sıkma

auditore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    çook geçmiş olsun sana bişey olmamış ya gerisi mühim değil..

2014ü bekleseydin keşke. neden hemen almak istedin? cbr de bazı parçalar yernilene bilirdi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Çok çok geçmiş olsun gerçekten üzücü bir olay neyse ki sana bir şey olmamış sana tavsiyem servise git değişecek parçaları belirlesinler, listele bu parçaları 2-3 servise fiyat sor ,normalde hepsinde aynıdır ama kazık yememek için diğer servislerden doğrula. Allah bir daha kaza bela göstermesin Allah yollarda hepimizi korusun ...

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun 40 km ile çok kısa mesafede durabilirdiniz çok yakın mı takip ediyordunuz yoksa acemilik mi var bilmiyorum ama ucuz atlatmışsınız inşallah tekrar yaşamazsınız böyle birşey üzmeyin kendinizi motor yapılır size birşey olmasın

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Çok geçmiş olsun .

Motosikleti
    Honda CBR250 2012
    "Motoru aldığım ilk gün ve talihsiz kaza" bu kelimeler bile beni uzmeye yetti, gecmis olsun..

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Arkadaşım çok üzüldüm yaa. İnşallah bu motosiklet hayatındaki tek kazan olur . . .

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun 40 km ile çok kısa mesafede durabilirdiniz çok yakın mı takip ediyordunuz yoksa acemilik mi var bilmiyorum ama ucuz atlatmışsınız inşallah tekrar yaşamazsınız böyle birşey üzmeyin kendinizi motor yapılır size birşey olmasın
    Aslında çok yakın takip etmiyordum. en az bi 15 metre fark vardı. Lastikler yeni olduğu için üst tabakası daha tam olarak verimli tutuş sağlamıyor. bu durumdan dolayı bayiden motoru aldığım sırada ilk 100 km bitmeden ani frenlerden kaçınmam gerektiğini söylediler. CBR 250 kullananlarda bilirler fabrika lastiklerinin kalitesi malesef iyi değil. öndeki aracın yan tarafına geçmek için hafif yana yattığımda lastiklerin henüz yerle temas etmeyen bölümlerinde bulunan kaygan tabakadan dolayı daha öndeki araca yaklaşamamışken direk kaydım ve yandaki bariyere çarptım malesef. ilk resimde lastik izlerinden biraz belli oluyor bu problem yana çevirdiğim gibi kaydı alet.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    büyük geçmiş olsun.
    benim bile canım sıkıldı grenaj bi şekilde hallolur cana bişey gelmesin.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neredeyse motorun sağlam bi yeri kalmamış, işin garip yanı kazalar hep sarıyerde oluyo o bölgede alıcıları daha açık tutmak lazım her an kaza olabilir.. çok geçmiş olsun bu arada cana gelmedikten sonra mal yapılır eskisinden sağlam olur

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler