Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siz hiç motosiklet sürerken uyudunuz mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçmiş olsun.

Bir sefer uykusuz bindim motora, onda da baktım bıraksam dalıp gitme tehlikesi var. Şarkı söylerek, gözleri zorla açarak devam ettim ama berbat bir durum. Zorda kalmazsam bir daha uykusuz binmeyi düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    çok geçmiş olsun....
    ben de bır defa uyumuştum...
    gecen sene ankara izine döneceğimin heyecanı ile 2-3 gün uykumu alamamıştım... izine gittim... ilk gece yerimi yadırgadıgım için uyuyamadım...2. gecede otobus ile istanbula gittim...otobusta uyuyamadım...ertesi günü de motosiklet ile ankaraya dönerken uyumamamak için kendimi zor tutuyordum...düzce-bolu dolaylarında bi ara 3-5 sn kadar daldım...ve aniden kendime irkildim sağa çektim ve artçıma verdim motoru o devam etti... bende sırtına kafamı koydum...ankaraya kadar uyudum...
    madlive bunu beğendi.
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Büyük geçmiş olsun dostum Allah beterinden saklasın....
    madlive bunu beğendi.
    Kaza Anında Seni Korur !

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Allah acil sifalar versin daha beterinden korusun murat
    madlive bunu beğendi.

Geçmiş olsun. gerçekten çok ucuz atlatmissiniz. Kaza olduğu sırada seyit hızınız tahmini kaç km/h idi hatırlıyor musunuz?
    madlive bunu beğendi.

cem16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende askerdeyken direksiyon başında uyuyup land rover defender aracı dereye yuvarlamıştım.Çok iyi anlıyorum seni.
    madlive bunu beğendi.

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    büyük geçmiş olsun
    madlive bunu beğendi.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve 2 gündür aklımdan çıkmayan tek şey ailemin ''sana birşey olsaydı biz ne yapardık oğlum'' söylemleri.
    Çok geçmiş olsun. Neyseki kazanın tek muhatabı siz olmuşsunuz. Olayla hiç alakası olmayan, günahsız ve sizin olduğunuz gibi "ona birşey olsa yaşayamayacak" kadar çok sevilen birilerinin canını yakmamışsınız.

Bence motosiklet sevdanızdan vazgeçmek yerine, motosiklete binerken eğer ki uykusuzluğa dayanamıyorsanız, uykusuz binmekten vazgeçin. Tabii tercih elbet sizin ve ailenizin ama günümüzde çok az kişi sizin gibi yaptığı kazadan suçluluk duygusu hissediyor. Hatta bazısı "birşeye mi çarptım acaba" desede, dönüp arkasına bakmıyor bile.

Tekrardan size ve ailenize çok geçmiş olsun ...
    madlive bunu beğendi.
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    öncelikle çok çok geçmiş olsun murat kardeşim verilmiş sadakan varmış allah seni bizlere ve sevdiklerine bağışlamış . şu uykusuz motosiklet kullanma konusuna bir nebze değinmek isterim , uykusuzluk çok kötü bir durumdur ben alkolden bile daha tehlikeli görüyorum , hiç kimse benim bünyem sağlam bana bir şey olmaz demesin , gözleriniz bakarken içiniz uyur haberiniz olmaz , genelde kafanızdan geçen, ulem 5 km daha kaldı sıkayım dişimi bir an önce varayım diye düşünürüz yada düşünmüşüzdür çoğu zaman , bu gibi durumlarda ben yol giderken uykum gelmişsse ki vardiyalı çalıştığım için gündüzleri 35-40 km yol yapmam icab ettiğinde bile başıma gelmiş bir durumdur uyuklamak , bağırarak şarkı söylerim , imkan varsa bir çeşme yanında durup elimi yüzümü yıkarım , tabi 35 km yol giderken sağa çekip yorgan döşek yatamayacağım için az önce söylediğim şeylerin çok faydası oluyor .

demişssinki motosiklet kullanırken insan uyurmu ? uyumak ne demekki ? sen hiç motor tepesinde rüya gördünmü , yada ayakta çalıştığın bir anda uyuyup rüya görmek ? kuru bir sandalyenin o an geldiğinde 5 yıldızlı süper lük rahat kuştüyü yataklardan bile daha konforlu ve rahat hissettiğin ve hatta , sandalye tepesinde uyuyup kaldığında bükülen boynunun ağrısının 1 gün boyunca geçmediğini , insanların sana seslendiğini, ve hatta horladığını söylediklerinde itiraz etiğin oldumu ?elinde yanan sigara parmaklarının arasında filtresine kadar yanıp senin acıyı hissetmediğin oldumu ? ve hatta sağını solunu , pantolonunu yakıp yakınındakilerinin söndürdüğü , sakın itiraz etme bunlar oluyor çünki

motor tepesinde seninde öğrendiğin üzre uyunuyormuş , hatta rüya bile görülüyor neyseki bu güne kadar şansım yaver gitti bir hadise yaşanmadı ama istanbula giderken 70 km ile hızda ve çevre yolunda en sağ şeritten yoldan çıkıp 4 şeritli yolda soldaki bariyerlere arabayı takmışlığım var neyseki patlama sesiyle uyanıp durumu çabuk toparladım , olan arabaya oldu , canımız sağolsun önce can zıçmışım arabanın tekerine .

ilk zamanlar motordan bir soğuma gelecek üzerine ama burada öğreneceğin şey tedbirli olmanın ve koruma ekipmanlarının ehemmiyet ve önemini şimdi daha iyi anladın , ve şansın varki daha beteride olabilirdi bu çok sevindirici , ama bir müsibet bin nasihatten iyidir deyiminin sonuna kadar ardındayım alah kimseyi o koruma ekipmanlarını test etmeyi nasip etmesin,

biz insanlar başımıza geldiğinde herşeyi çok iyi anlıyor ve birdaha asla unutmuyoruz , aslında başımıza gelmeden anlasak daha bir mükemmel olacak yinede allah herkeze sağlık afiyet, huzur versin gayrisi yalandır kalın sağlıcakla , tekrar geçmiş olsun.
    madlive bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Çok geçmiş olsun, böylesi bir kazayı çok ucuz atlatmışsınız cidden, Allah bir daha yaşatmasın.
    madlive bunu beğendi.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Hocam büyük geçmiş olsun.. Allah beterinden korumuş sizi ailenize bağışlamış..

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim geçmiş olsun, iyi olmana sevindim. Bende geçenlerde motoru pert edecek şekilde kaza yapınca eve gidene kadar aileme duyurmadım. Sonra olayı güzelce anlatıp ertesi gün almak istediğim motorları gösterip fikirlerini aldım birde yüssüzce. Sende sıkma canını, herşey yoluna girer biz iyi olalımda.
    CBF1000 ile mi?
    madlive bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok teşekkürler herkese.
    Merdivenden düşüp ayağını kıran adam merdivenden vazgeçmiyorsa benim de motosikletten vazgeçmem beklenemez.
    Ailemin rızası karar mekanizması olduğu için şu anlık yapacak bişey yok.
    Onları ikna etmek tek iş.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Muratcım geçmiş olsun,çok dikkatli olmak lazım,heleki yorgunluk ve uykusuzluk gizli tehlikedir.Allah korumuş,inşallah tekrarı olmaz.Tekrar geçmiş olsun.
    madlive bunu beğendi.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Muratcim cok gecmis olsun. Basligi daha yeni gordum, Allah korumus kardesim, insallah son kazan olur bu. Korumalar gercekten onemli bende gecen hafta ilk defa dustum motordan, hizim 20 yada 30 du, ayagim motorun altinda kaldi, neyseki motosiklet cizmem vardi bisey olmadi. O an anladim ve iyiki cizmeyi almisim sezon basinda dedim kendi kendime.

Tekrardan cok gecmis olsun, bir ihtiyacin olursa araman yeterli numaram var sende.
    madlive bunu beğendi.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok çok teşekkürler. Yanımda olduğunuzu bilmem benim için herşeye bedel.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Söylenecek herşey söylenmiş ve sen bu olayı yaşamadan önce defalarca da duymuşsundur. Bize geçmiş olsun demek kalıyor. Bu kötü anıları bir an önce unutman dileğiyle.
    madlive bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    çok geçmiş olsun bende uyudum istanbul dönüşte gece 2 gibiydi arkamda allahtan babam vardı yoldan az bişe çıkınca dürttü beni hemen bir otele girdik
    çok dikkat etmek lazım
    madlive bunu beğendi.

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Gerçekten çok geçmiş olsun Allah korumuş uykusuz motosiklet kullanmamak gerek şakaya gelmez bir anlık dalgınlık bile kötü sonuçlar doğurabiliyor. Neyse ki tek kırık ile atlatmışsın. Aile konusu hallolur kesinlikle sen ucuz yırtmışsın kafaya takmaya gerek yok bir an önce iyileş ondan sonra fazla acele etme. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok sağolun arkadaşlar.
    Uzun yol hayallerinin arefesinde böyle birşey yaşamam benim için belki de bir uyarıydı.
    Allah hakkımızda herşeyin hayırlısını versin.
    mehmet_gemli ve Permatiq59 bunu beğendiler.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    büyük geçmiş olsun. olmaması gereken bi durum ama bazen oluyor işte. geçtiğimiz hafta sonu 4 saat uykuyla gece vardıyasında 12 saat calısıp sabahıda hic uyumadan 500km gidiş tekirdağ ayvalık seferine katıldım. öğlene kadar sorun yoktu çanakkaleden sonra anlık uyuduğumu farkettım.. 3 motorduk hemen arkadaslarımı uyarıp beni araya alın. dikkatim dağılıyor. aynadan arkaya önden diğer arkadasa bakmaktan biraz daha sürebilirim dedim. belki güleceksiniz ama yaşıyan arkadaslar da yazmıs. kaskın içinde bağıra bağıra sarkı söylemeye basladım. ilk molada türk kahvesine yaslandım Allaha sükür kazasız belasız atlattım o turu. ama gercekten cok tehlikeli bi durum. Uykusuz kesinlikle binmemek gerekiyor... bunu bir kere daha anladım. tekrar büyük geçmiş olsun
    madlive bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)